Lahana Suyu Kürü (İbrahim Saraçoğlu tarifi)

ben de bugün başladım lahana suyuna,yazıları okudum çok fena gaza getirdi valla :)) içimi o kadar da kötü değil kızlar,hiç korkmayın valla.bi dikişte cuup mideye,sonra da üstüne bi yeşil elma yiyebilirsiniz,ağzınızın tadı değişsin

bende olumlu yorumları okuyunca biraz önce kaynattım birazdan içeceğim.1.58 boy kilom 52 beşbuçuk aylık kızım var doğum sonrası birazcık göbeğim kaldı bel kısmım zaten biraz kalındır. bel ve göbektede etki edermiki

canlarım bende aranızda yeniyim on kilo kadar fazlam var en gec temmuza kadar vermek istiyorum tüm tavsiyelerinize uyucam umarım işe yarar yazında güzelce plajlarda salınırız

arkadaşlar bu kürle kilo verirsiniz ama çok da fazla yemeden içmeden kesilmeyin çünkü sonra aynı hızla alıyorsunuz ve kilo verdiğinizde yüzünüzün güzelliği bozuluyor. o yüzden sporu mutlaka öneriyorum yaşam boyu yapılması gerekiyor. ayrıca bir kür bittikten sonra başka bir küre geçmek de doğru değil bence araya zaman konulması taraftarıyım önemli olan dinç ve güzel olmak zayıf ve sağlıksız değil.

ben de 1 haftayı bitirdim bugün lahana küründe. henüz tartılmış değilim ama lahananın ödem attırdığı kesin. ben kendimde özellikle bunu farkettim. göbek problemim vardı, sanki biraz küçüldü. kilo vermediysem bile vücut şişkinliğim biraz olsun gitti.

slm arkadaslar, dun ibrahim saracoglunun kitabini okudum ve lahana suyu ile yag yakici toksin atici etkisi oldugunu ve kilo verildigini yaziyordu, ve arastirirken internette bu sizin yazilarinizi gordum, buarada kadinlar kulubunde her konuda topic var masallah ben bugun lahana suyu kurune basladim, benimle baslamak isteyen varmi , birbirimize destek oluruz diye sordum

öncelikle merhabalar doğum sonrası bi 20 kilo fazlam var lahana suyunu denemek istiorum bildiğimiz beyaz lahana dimi bu ? ayrıca bu mevsimde beyaz lahanayı nasıl bulucam

öncelikle merhabalar doğum sonrası bi 20 kilo fazlam var lahana suyunu denemek istiorum bildiğimiz beyaz lahana dimi bu ? ayrıca bu mevsimde beyaz lahanayı nasıl bulucam

arkadaşlar ben 27sında salı gunu başladım 1.sayfadaki tarife göre yapıyorum ilk beş gunu bugun tamamlıyorum gece yatarkende 1 bardak içeceğim .başlarken 66kiloydum şuan 63 ile 62 arasında ibre 62oldugumu sanıyorum çunku adet döneminde olduğum için su topluyu vücudum.nese işe yarıyor burdan yapmak isteyen arkadaşlara duyrulur.öyle iğrenç bir tadıda yok limon sıkıyorum burnumu tıkayıp içiyorum okadar ayrıca bende gaz yapar die çok korkuyodum.hiççççç yapmıyor ve aksine mideyi rahatlatıyor ama günde en az 2litre su içiyorum yarından itibaren 2.haftaya geçmiş olacağım artık 1er bardak içicem .önemli olan kararlı olmak arkadşlar önce iyice karar verin sonra mutlaka zayıflarsınız merak etmeyinn

sabah ve aksam ac ve tok karnina derken yani sabah iki bardak aksam iki bardak mi oluyo

Yahu arkadaşlar değişik tarifler var burada. Ben google dan aratınca da 4 farklı tarif buldum. Yok toksin atıcı,selülit giderici zayıflama vb.. Hepsinin süreside değişik.
Mesela kiminde 4-5 yaparağı 10dk. Haşla iç
kiminde 6-7 yaprağı 3 dk. Haşla sonra yarım demet maydanozla 3 dk. Daha haşla sonra süz iç
kimindede 6-7 yaparağı 10 dk. Haşla iç.
Bide uyarıda sürelere dikkat edin ne az ne çok haşlayın deyince hangisinin en doğru olduğunu anlamadım. Yoksa alır haşlar içerdim ama....
Napıcam?

İBRAHİM SARAÇOĞLU LAHANA KÜRÜ ile Zayıflama Diyeti… Beyaz lahana suyu kürü ile zayıflamak ister misiniz? Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu tavsiyeli lahana kürü tarifi, yapılışı8, uygulama şekli ve kullanma süresi…

Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU beyaz lahana kürünün faydaları nelerdir? Neye yarar?

* Kış boyunca birikmiş olan kilolardan kurtulmaya yarar, kilo verdirir ve zayıflatır.
* Anti-toksin özelliği vardır, vücutta biriken toksinlerden arınmanızı sağlar. Kolon kanserini önler.
* Kan dolaşımını düzenler. Vücudun canlanmasını sağlar.
* Selülit tedavisinde faydalıdır. Lahana kürü ile selülit tedavisi hakkında bilgi için tıklayın

İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü Nasıl Hazırlanır?

Bir adet beyaz lahana alınır. 6-7 tane lahana yaprağı parçalanmadan koparılır. Kaynamakta olan yarım litre suya atılır. 6- 7 adet beyaz lahana yaprağı 3 dakika kaynatılır. 3. dakika tamalandıktan sonra içine yarım bağ taze maydanoz katılır. 3 dakika da mandanoz katıldıktan sonra olmak üzere 6 dakika toplam kaynatılmış olur.
İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü Uygulama programı

* 5 gün boyunca Sabah ve akşam olmak üzere aç veya tok karına birer su bardağı için.
* Bu kürü 5 gün uyguladıktan sonra 3 gün ara verin ve tekrar 5 gün uygulayın. Böylece 10 günlük kür tamamlanmış olur.
* Toksin atıcı ve bağırsak kanserini önleyici bu 10 günlük kürü, 1 yıl boyunca 3 ya da 4 kez yapmak en doğrusudur

* Lahana kürünü her gün taze olarak hazırlamanız gerekir.

BUDA FARKLI MESELA;

İbrahim Saraçoğlu lahana kürü tarifi

Kaynamakta olan 1/2 litre suyun içine 6-7 tane beyaz lahana yaprağını bütün olarak atın ve tencerenin ağzını kapatarak 10 dakika kadar kısık ateşte haşlayın. Bu kürden sabahları ve akşamları, hem aç karnına hem de tok karnına birer su bardağı için. Bu işlemi 5 gün boyunca uygulayın. Beş günü tamamladıktan sonra küre 3 günlük bir ara verin. Üç günlük kür arasından sonra aynı tarifle hazırlayacağınız kürü tekrar 5 gün daha uygulayın. Yani üç günlük arayı saymazsak, toplamda lahana kürünü 10 gün uygulamış olacaksınız.

Lahana suyu diyeti ile zayıflamak için

Lahana kürünü hergün taze olarak hazırlayın ve yılda bu kürü 3-4 kere uygulayın. Daha ilk günlerden vücudunuzun yağlı yağlı terlediğini farkedeceksiniz. Ayrıca dışkınızda da yağların atıldığını görebilirsiniz.

Deri gözeneklerinin hep açık kalmasını sağlayarak toksinlerin atılmasını kolaylaştırmak maksadıyla, lahana kürünü uygularken sık sık banyo yapmanız tavsiye edilir.

KIZLAR BUDA 3.TARİF BEN BUNU "SARAÇOĞLU SEDA SAYANIN PROGRAMINDA ZAYIFLAMA KÜRÜ VERDİ" BAŞLIĞINDA İNTERNETTE BULDUM. BUNU YAPIYOM.[/COLOR]
BUNDADA GÖBEK ERİTEN DİYOR. KAFAYI YİYCEM. ESKİDEN SİTESİNDE HERŞEYİN TARİFİ VARDI AÇIK AÇIK. ŞİMDİ ONUDA KALDIMIŞ. İLLA KİTABI ALCAZ YANİ....
İbrahim Saraçoğlu Göbek Yağı Eriten Doğal Kür

4 adet taze lahana yaprağı,
Yaklaşık 25 dal taze maydanoz,
1 adet limon (sulu olması tercih edilir)
Yarım litre su
Göbek Eritme Kürü Hazırlanışı:

Yarım litre kadar suyu kaynatıyoruz. Kaynamakta olan suyumuzun içine lahana yapraklarımız atıyoruz. En az 3 dakika lahanayla kaynatıp ondan sonra maydanozları da ekliyoruz. Maydanozu da ekledikten sonra yaklaşık 3 dakika daha kaynatıyoruz.

Kaynamış karışımımızı soğumaya bırakıyoruz. Soğuyunca karışımı süzüyoruz. İçerisine limon sıkıyoruz.

İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü nasıl kullanılır?

Günde 2 ya da 3 kez içilmelidir. Aç veya tok karına içebilirsiniz. Bu kür hergün taze olarak hazırlanıp içilmelidir, çokça yapıp buzdolabında saklamayınız. Kürümüzün içine tatlandırıcı kesinlikle katılmamalıdır

İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürünü sadece 3 hafta uygulayınız.

Göbek eritmek için diğer tavsiyelerimiz ise şöyle:

Suna Dumankaya Göbek Eriten Formül
Ender Saraç Göbek Eriten Diyet
Ender Saraç Göbek Eriten Egzersizler
İbrahim Saraçoğlu zayıflamak için lahana kürü
Göbeğinizi eritmenin sırları

lahana suyu kürüyle zayıflayan varmı aranızda yada gerçekten işe yaradı diyen ben şimdi soğan suyu kürünü uyguluyorum yumurtalık kisti için o bitince lahanaya başlıyım herhalde tadı soğan suyundan daha kötü değildir

kızlar merhaba. bişe sorucam. bnde bugn başladım bu küre. şmdiiiii 5 gün içicem. sonra ara vermeyip devam mı edicem yoksa 1 kaç gün ara verim öylemi geçicem 2. haftayaaa. cevaplar için şimdiden teşekkürler. muck

canım merhaba. soğan kürü kistlerin için işe yaradımı pekiii? hala içiyomusun soğan suyunu.

Lahana zayıflatır mı

Sağlıkta da bazen "moda"lar, "trend"ler olur. Galiba yine öyle bir durum var. Bir "lahana modası"dır gidiyor!

Bir ara Amerika’da "lahana çorbası diyeti" diye saçma sapan bir diyet vardı. O çoktan unutuldu ve moda diyetler çöplüğündeki yerini aldı. Kimi lahananın zayıflattığını, kimi selülitleri azalttığını söylüyor. Hamileliği kolaylaştırdığını yazanları bile okudum! Oysa lahananın ne tozu ne de suyunun kilo kaybı yapabileceğini gösteren tek bir bilimsel kanıt, hatta çalışma bile yok! Yani lahananın tozu veya suyu zayıflatmıyor ama böyle giderse bitkisel ürünlerle sağlık kazanma işinin yakında suyu çıkacak!

SEBZE Mİ İLAÇ MI

Söylenenler ya da yazılanlara bakarsanız (eğer kilo yönetimini ve beslenme bilimini işin uzmanlarına değil de başkalarına bırakacak olursanız) lahananın zayıflattığına inanmanız işten bile değildir. Eğer bu müthiş uzmanlara inanıp güvenirseniz lahananın tozu ya da suyu ile zayıflarken kulak çınlamanız, prostat büyümeniz, uyku apneniz, migreniniz, hatta tansiyon yüksekliğinizden de kurtulabilirsiniz. İpin ucunu biraz daha kaçırır, bilimi bir kenara bırakıp bu işe çok fazla dalarsanız lahana suyu içerek selülitlerinizi iyileştirmeniz, vajinal akıntınıza çare üretmeniz, hatta hamile kalmanız bile mümkün olabiliyor(muş)! Oysa bilim insanları çok iyi biliyorlar ki lahananın içinde bulunan belli kimyasallardan özellikle sulforafan ve benzerlerinin bir miktar kanser koruyucu etkileri var, hepsi bu kadar!

YAPRAKLARIN BÜYÜKLÜĞÜ BİLE ÖNEMLİYMİŞ

Bir okuyucumun gönderdiği e-postada yazanlara bakılırsa "iri yapraklı lahanaları kaynatır, kaynama suyuna bir de maydanoz yaprakları ekleyip suyunu içerseniz, kolayca kilo veriyorsunuz ama sakın şu iki hatayı yapmamalısınız". Lahanaların yaprakları illa ki iri olacak (küçük yapraklıları nedense işe yaramıyor) ama maydanozlar mutlaka küçük yapraklı kalacak! Maydanozun da iri yapraklıları makbul değilmiş...

Lahana furyası ortalığı sarınca bazı ithalatçılar ve yerli üreticiler de fırsatı kaçırmadı, aktar ve eczane raflarını lahana kapsülleriyle doldurdular. Birkaç gün önce uğradığım bir doğal ürün satıcısının raflarında üç ayrı markanın, içine lahana tozu doldurulmuş kapsülleri satılıyordu.

AMAN DİKKAT!

Bitkilerin sağlığı güçlendiren doğal kimyasallar ile dolu olduğuna en çok inanan doktorlardan biriyim. Ama bu inancım hiçbir zaman "tiroit için dereotu, Alzheimer için havuç suyu, meme rahim kanseri için aslanpençesi ya da iltihaplı romatizma için davul tozu" noktasına varmadı! Ne "glokomun domates suyuyla ne polikistik over gibi ciddi bir sorunun soğan kürüyle" tedavi edilebileceğine inanmayı da hiçbir zaman düşünmedim. Sizin de böyle düşünmenizi tavsiye ederim. Haşimoto hipotiroidili insanları dereotu mucizeleriyle, polikistik overli genç kızları soğan suyu safsatalarıyla, prolaktin yüksekliğini maydanoz haşlamalarıyla tedavi etmeye kalkmak dünyanın hiçbir ülkesinde affedilebilir bir tıbbi önerme değildir. Size bitkisel mucizelerden ve mucize iksirlerden bahsedildiğinde yalnız gözlerinizi değil, kulaklarınızı da dört açın ve bu önermelerin arkasında ne gibi beklentiler yattığını iyi anlamaya çalışın.

Lahana suyuna değil maydanoz yaprağı, daha onlarca bitkinin yaprağını, kökünü, gövdesini de ekleseniz kilo sorununuzu yediklerinizi azaltmadan, aktivitenizi çoğaltmadan ve altta yatan sağlık sorunlarını halletmeden çözemezsiniz. Doğal mucizelerle doğal olmayan bir şekilde hastalanmak istemiyorsanız çok dikkat edin. Kahramanmaraşlı dondurmacı rahmetli şişman Ahmet ustayı da bu doğal mucizelerle kaybettik.

böyle bir haber okudum kızlarr bende denemeye başlamak istiyodum ama şimdi emin deilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…