Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Lastik gibi olmuş saçlarımıza çare sirkeymiş

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Aydinaydin

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2009
753
32
dün akşam kuaföre gittim, saçımı boyattım. önceden bi kuaför bozuntusu saçımı açarken mahvetti. dün akşam gittiğim adam dedi ki, kısacık keselim saçlarını da toplasın kendini. ben de kestiremem deidm zaten belime geliyolarken mecburen omnuz hizama kadar kestirdim :KK43: çok üzülüyorum saçımı banyodan sonra tararken hamur gibi hissediyorum, lastik gibi uzuyooo

kuaför de, kkuaförler kolay kolay bunu söylemez, hemen bakım yapalım falan derz ama sana bişey söyliycem mutlaka yap dedi
bildiğimiz elma sirkesini, saç kuruyken saçın her yerine iyice yediriyoruz, 15 dakika kadar bekle yıka dedi. sürünce saç kazık gibi olucak ama o lastik kısımları toplıuycak dedi.
paylaşmak istedim
bu akşam hemen yapıcam, sirkenin asla zararı olmaz zaten her derde deva

biliyorum halamın sacları platin sarısından dolayı hep böyle lastik gibi
simdi kestirdi kurtuldu ama aklımda bulunsun ona söylemeliyim a.s

aptal kuaför benimde saçlarımı öyle yaptı 1 aydır bakım kremleriyle ilgileniyorum anca öle biraz toparlandı ama hala yıpranmış durumda sadece uzaması düzeldi lastik gibi deil artık

evet ben de bu şekilde kullandım.
geçen sene saçlarım röfleden yanmıştı hem de öyle böyle değil.avuç avuç kopuyordu tararken.banyoya girmek kabus olmuştu.
sonra sirke kullanmaya başladım.çok çok çok memnunum.hala kullanırım arada.
sirke ıslak saçtaki lastik gibi olma olayını ortadan kaldırıyor.ama geçici olarak.her banyoda kullanman lazım.saçını sertleştirmez.yanlış anlatmış yalnız.saç telinin yapısını sertleştiriyor, zaten lastiklenmeyi de o şekilde engelliyor.yani saçların odun gibi olmaz merak etme.aksine daha rahat taranır ve pırıl pırıl parlar.
ben şu şekilde yapıyorum:
normal saçımı yıkadıktan sonra en son bir kabın içine bir miktar sirke ve su dolduruyorum.onu tüm saçıma komple döküyorum.iyice heryerine işliyor o sirkeli su.15 dakika falan beklemiyorum.birkaç saniye sonra çok azcık suyla duruluyorum.hafif sirkeli çıkıyorum.ıslakken fena kokuyor ama kuruyunca birşey kalmıyor.kuaförler gerçekten söylemez bunu normalde.onun yerine sana bakım kremi serum satmaya çalışırlar utanmadan.aynısı başıma geldiği için biliyorum.
bir de ben haftada iki defa hint yağı sürüyordum saçıma komple.bir süre bekletip yıkıyordum.o da saçlarına iyi gelir.
kesinlikle sirke röfleden yanmış saça birebirdir.

ayyyy bende bilirim ne berbat bir durumdur...............teşekkürler deniycem hemen...............zararı yok nasılsa ...

ben dedim ki, parlaması için durulama suyuna koyarar biraz o şekilde yapsam deidm
yok dedi benim dediğim gibi yapacaksın
yani kuru saça, tamamaına yedirerek 15 dak kadar bekleterek

ya onlar yaktıkları için yusuf yusuf oluyorlar müşteri anlıycak diye.onun için dayıyorlar sirkeyi (bazıları da limon tozu yanlış hatırlamıyorsam)
sonuçta herşeyin fazlası zararlı ama tabii sen bilirsin yine de.ben uyguladığım yöntemden memnun kaldım.

ah bilen bilir lastik gibi saçı.bu zamana kadar hiç duymamıştım yeni öğrendim bende.yaptın mı acaba kuaförün dediği gibi sirkeyi gubseneris

bende deniyim bari bugün avonun ısınan serumlarından denedim biraz toparlamıştı saçlarım iyice yine eski haline getirdi yine lastik gibi kopuyo

ben denedim çok güzel yaptı yumuşadı ....ilk uygulamada mucizeler beklemedim zaten ama devam edilirse çok ii sonuç alınacağı belli teşekkürler paylaşım için tekrar........

sırf bu yüzden saçlarımı kestirdim kıvırcık saçıma bob modeli yaptırdım artık düşünün kısalığını yine de var yıpranma nefret ettim boyalardan avonun zeytinyağlı bakım maskesi var sirkeydi badem yağıydı toparlar umarım:-)

teşekkürler cnm bunu denicem benmde röflelerm yüzünden öyle ıslakken lastik gibi sünüyor saçlarım çok sinir bozucu bişiy. üzüm sirkesi olurmu acaba eyvahedigeldismile

X