Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Lazerle Göz ameliyatı olanların paylaşım Alanı

Arkadaşlar merhaba,

bende sizler gibi uzağı göremiyorum ve artık lens gözlük kullanmaktan bıktım. Ameliyat olmak istiyorum ama Antalya da hangi dr gitmek lazım bilmiyorum. Dünya gözü de araştırıyorum bir yandan. Ayrıca tahmini ameliyat ücretleri ne kadar yardımcı olursanız sevinirim.
Ben Sakarya dünya gözde bundan 2 ay önce oldum zaten yukarıda da ameliyattan sonraki süreçten bahsettim.Cok memnun kaldım.Bende muayene gittiğimde doktorunda vermiş olduğu güvenle ki bunun çok etkisi var aniden karar verdim.Burada yeni acildıği için 3650 den 3000 tl yaptılar yılbaşina kadar fiyatlar böyleydi.Normalde diğer dünya gözlerde 4000 küsürmüs.İnşallah sende hayırlısı ile olup çok memnun kalırsın.

Benim arkadşm samsun dünya gözde miyop+astigmatla 2bine oldu bn kocaeli çağın gözde 3 bine oldum her ilin her hastanesindede değişir ama mutlaka olun

Bide ameliyat olan arkadaşlar gozlerniz agrymu ya bnm agryo yanma batma gbi bise değil hani saatlerce ders calsrsınzda gözünüz ağrır ya onun gbi gözbebeklerim hafif agryo 18 gün oldu belki doğaldır

Bide ameliyat olan arkadaşlar gozlerniz agrymu ya bnm agryo yanma batma gbi bise değil hani saatlerce ders calsrsınzda gözünüz ağrır ya onun gbi gözbebeklerim hafif agryo 18 gün oldu belki doğaldır

merhaba sizin göz rahatsızlıgınız nedir. ben mıyop +astıgmatım göz numaralarım yuksk cagan da dr bana amelıay olsanda fark eden bişey olmaz dedi. kime gidiyorunuz.

Ben miyopum astigmatm 1in altndaydı astigmt sorunum yoktu göz numaralarnız kac ki arkadaşım samsunda dünya gözde amelyt oldu astigmtıda wardı bi sorun olmdı aylar oldu şuan çok iyi

merhaba sizin göz rahatsızlıgınız nedir. ben mıyop +astıgmatım göz numaralarım yuksk cagan da dr bana amelıay olsanda fark eden bişey olmaz dedi. kime gidiyorunuz.
Bnm drum Erkan Tıraktı siz kime gttniz basta kürşat beyi çok istemiştim ama yoğundu muayne olun amelytı kürşat bey yapsn dediler ama bn dr umdan çok memnun kaldm degistrmedim

Bende bunu merak ediyordum, geçen hafta bir tavsiye ile Dr. Efekan Coşkunseven'e maille sordum. Bana şu cevabı yazmış. ''40 yaşından sonra gözü sıfır olanlar için gözlüğe ihtiyaç duymaya başlarlar bu normal fizyolojik bir olaydır. Adı Oresbiyopidir, lazer ile göz sıfırlanırsa yaş 40'ın üzerindeyse yakınlar zorlanabilir. Bu bir yan etki değildir. '' demiş. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bende bunu merak ediyordum, geçen hafta bir tavsiye ile Dr. Efekan Coşkunseven'e maille sordum. Bana şu cevabı yazmış. ''40 yaşından sonra gözü sıfır olanlar için gözlüğe ihtiyaç duymaya başlarlar bu normal fizyolojik bir olaydır. Adı Oresbiyopidir, lazer ile göz sıfırlanırsa yaş 40'ın üzerindeyse yakınlar zorlanabilir. Bu bir yan etki değildir. '' demiş. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Benim Dr umda gözlük kullanyodu lazer ameliyatı olmamasını aynen dediginiz gibi açıkladı yakını görmesinde sıkıntı olabilirmiş ameliyat yapamazmş

İnşallah canım ya gerçekten her yıl gözlük ve lens daha pahalıya geliyor ve gözlükten bıktım gerçekten araştırmaya devam ediyorum bakalım artık geçmiş olsun sanada

Arkadaşlar uzun araştırmalardan sonra İzmir' de gözlükten kurtulmak (Lasik) için gidebileceğim en deneyimli ve güvenilir adresin Kaşkaloğlu Göz Hastanesi olduğunu öğrendim. Randevumu alıp hastaneye gittim, her şey çok profesyoneldi. Muayene ve tetkikler sonucu ameliyata uygun görüldüğümdeki mutluluğumu anlatamam! Doktorum Intralase yöntemiyle ameliyat önerdi, doktorumun detaylı bilgilendirmesi ve benim de araştırmalarım sonucu bu yöntemin hiç bir riskinin olmadığını öğrendim. Ameliyatı oldum, üzerinden 1 ay geçti, yazmak için 1 ay bekledim ki size sonucu ayrıntılarıyla anlatabileyim. Ameliyattan sonra ağrım, sızım olmadı, doktorum 3-4 hafta sonra görüntünün netleşeceğini söylemişti ama ben ertesi gün dahi otobüs yazılarını okuyabiliyordum!! :) Lensimi mi unutmuşum, gözlüğüm mü buğulandı, kırıldı mı, gözlük değiştireyim, lens alayım vs derdine son.. Hala inanamıyorum! Kesinlikle tavsiye ederim.. İzmir' de gidebileceğiniz tek adres Kaşkaloğlu.. Hem cihazları çok modern, doktorları çok deneyimli ve en önemlisi güler yüzle yaklaşıp usanmadan tüm sorularınıza cevap bulabiliyorsunuz..

Zeynep Hanım Merhabalar;
Bende duydum Kaşkaloğlunun metnini bir çok yerde benimde gözlerim 2 derece miyop yıllardır takmadığım gözlük sebebiyle bu kadar arttı daha 2 gün önce doktor gözlük yazdı. Fakat ben Konyadayım İzmire gitme şansım var eşim oralı tek bir soru olacak ne kadar ücret ödediniz ameliyata???
Dönüş yaparsanız sevinirim...:)

Slm arkadaslar 1 hafta once dunya goz pendik subesinde oldum lazer prk denilen yontemle cunku korneam inceydi doktorum bayram yapiciydi cok ilgili bi doktor ameliyt oncesi herseyi anlatiyo iyice bilgilendiriyor sizi neyse ameliyata gelelim ameliyat esnasinda hicbir aci sanci hissetmiyosunuz 8 dk falan surdu zaten ameliyattan sonra ben herseyi gorebiliyordum cok net olmasada biraz bulaniklik vardi eve geldigimde yanmalar baslamisti ama ole dayanailmayacak gibi degil gozunuzu acamuyosuniz o kadar 2 gun surdu benim sonrasinda yavas yavas daha iyi oluyosunuz 4 gun sonunda kontrole gittim hersey iyi guzel dedi lensleride cikardi gozumden gayet iyiyim uzagi falan goruyorumzaman zaman bulanik oluyor zatendoktorum 3 ay icinde tam duzelme olacagini soledi baslangic icin iyi dedi gozluklerden lenslerden kurtuldum cok mutluyum kendim Amelyat olmadan once cok arastirmaya girdim kendime soz vermistim bende Olacak arkadaslara bilgi vericem diye bunuda boylelikle yerine getirmis oldum :)

Slm arkadaslar 1 hafta once dunya goz pendik subesinde oldum lazer prk denilen yontemle cunku korneam inceydi doktorum bayram yapiciydi cok ilgili bi doktor ameliyt oncesi herseyi anlatiyo iyice bilgilendiriyor sizi neyse ameliyata gelelim ameliyat esnasinda hicbir aci sanci hissetmiyosunuz 8 dk falan surdu zaten ameliyattan sonra ben herseyi gorebiliyordum cok net olmasada biraz bulaniklik vardi eve geldigimde yanmalar baslamisti ama ole dayanailmayacak gibi degil gozunuzu acamuyosuniz o kadar 2 gun surdu benim sonrasinda yavas yavas daha iyi oluyosunuz 4 gun sonunda kontrole gittim hersey iyi guzel dedi lensleride cikardi gozumden gayet iyiyim uzagi falan goruyorumzaman zaman bulanik oluyor zatendoktorum 3 ay icinde tam duzelme olacagini soledi baslangic icin iyi dedi gozluklerden lenslerden kurtuldum cok mutluyum kendim Amelyat olmadan once cok arastirmaya girdim kendime soz vermistim bende Olacak arkadaslara bilgi vericem diye bunuda boylelikle yerine getirmis oldum :)
Burcu hnm su an ne durumdasınız ? Ben de yarın için bayram yapıcıdan randevu aldım.

slm arkadaslar umranıye atakentte oturuyorum goz amelıyatı olmak ıstıyorum umranıye goz merkezınde kontrol oldum gozlerım 3 bucuk uzagı goremıyorum doktor ıntralosık amelıyatı dedı. 3600 fıyat verdıler ama goz oldugu ıcın cok korkuyorum bu cevrelerde guvenılır tavsıye edecegınız hangı hastane yada doktor var bılgı verırsenız cok sevınırım bu ayın 26 sına kadar amelıyat olmak ıstıyorum sımdıden tesekkurler

Merhaba izmirde olan arkadaşlar hangi hastanede,hangi doktora yaptirdiniz?
Ne kadar ücret ödediniz?ve hangi yöntemle oldunuz?yazabilir misiniz lütfen?

merhaba acaba ameliyatı ne kadara yaptırdınız bende yaptırmayı düşünüyorum dünya gözde bir yerde 2500 euro diye okudum şok oldum o kadar pahalıysa bu ara yaptırmam imkansız.

merhaba arkadaşlar ben de lazerle çizdirmek istiyorum. en son genel olarak fiyatlar nasıl? nasıl aşamalardan geçtiniz birkaç ay içinde olanlar paylaşabilirler mi tecrübelerini.

Selam arkadaşlar ben perşembe günü SMİLE yöntemiyle Bursa Göz Hastanesinde ameliyat oldum son teknoloji buymuş normalde dünya göz de olacaktım bursa şubesinde bu uygulama yokmuş sadece istanbulda varmış fiyat 8000 lira verdiler telefonda, eski yöntemde %50 facebook kampanyasıyla 2350 tl civarı bir fiyat verdiler o da normalde 4700 tl miş ben bursa gözde smile yöntemiyle 5500 tl ye ameliyat oldum başta diğerini düşündüm daha ucuz diye fakat sonra göze alamadım en iyisi olsun dedim 4 te ameliyat oldum 10 dakika civarı sürdü başta acım olmadı ama eve gidene kadar ağrı başladı 1 saat sürdü 8 de hiçbir şeyim kalmamıştı bende miyop ve astigmat vardı 0 ve 0,25 arasına düştü numaralarım çok iyi görüyorum soruları olanların sorularını seve seve yanıtlarım sevgiler

Selam arkadaşlar ben perşembe günü SMİLE yöntemiyle Bursa Göz Hastanesinde ameliyat oldum son teknoloji buymuş normalde dünya göz de olacaktım bursa şubesinde bu uygulama yokmuş sadece istanbulda varmış fiyat 8000 lira verdiler telefonda, eski yöntemde %50 facebook kampanyasıyla 2350 tl civarı bir fiyat verdiler o da normalde 4700 tl miş ben bursa gözde smile yöntemiyle 5500 tl ye ameliyat oldum başta diğerini düşündüm daha ucuz diye fakat sonra göze alamadım en iyisi olsun dedim 4 te ameliyat oldum 10 dakika civarı sürdü başta acım olmadı ama eve gidene kadar ağrı başladı 1 saat sürdü 8 de hiçbir şeyim kalmamıştı bende miyop ve astigmat vardı 0 ve 0,25 arasına düştü numaralarım çok iyi görüyorum soruları olanların sorularını seve seve yanıtlarım sevgiler

fiyat çok geldi biraz ya. sakıncası yoksa kaç numaraydı gözlerin acaba ?

fiyat çok geldi biraz ya. sakıncası yoksa kaç numaraydı gözlerin acaba ?
merhaba göz numara 1.75 2.50 arasıydı miyop ve astigmat numaralarım bana da başta pahalı geldi youtube videolarını izledim aradaki fark olarak gözün kesilmemesi güven verdi, diğer lasik yöntemde iyi tabi onun ortalaması 2300 arası dünya göze gidecekseniz facebook indirimi istiyorum deyin o zaman %50 indirim yapıyorlar yoksa fiyat 4700 demişlerdi telefonda

X