L'carnitine kullanan varmı?

geçmiş senelerde gnc den cla almıştım. oradaki satıcı kadın sporsuz pek işe yaramaz demişti kullanmamıştım.
yaklaşık bir aydır evde düzenli spor yapıyorum. çok çabuk yoruluyorum resmen bitiyorum l carnitin alacağım ama yakında eczane yok birde malum aysonu.
şimdilik cla alacağım sonra carnitine de başlayacağım spordan önce 1000 mg. geçen sene 76 dan 62 ye kadar düştüm. hatta bir ara dukanla 59 a bile düşmüştüm boyum 165 cm. ama ne yazık ki tekrar 63 e çıktım. spora devam. gelişmelerden sizi de haberdar edeceğim. şimdilik cla ile başlıyorum vira bismillah..

Tekrar selam kızlar,

cla kullanımıma devam ediyorum. 9 günlük gnc cla'm daha var,hardline cla siparişi verdim oda gelir pazartesiye.bugün l-carnitin hardline siparişim geldi. kutuyu açar açmaz kesif bir balık kokusu yayıldı etrafa. ama bu normalmiş sanırım.
spor yaptığım günler 1000 mg alacağım. bendeki 500 mg yani spordan bir saat önce iki kapsül alacağım. hardline dışarıdan ithal ama türkiyede paketlenen bir markaymış. endişelerim var ama kullananlar bu markanın da gayet işe yaradığını yazmışlar forumlarda. bakalım sizinle de deneyimlerimi paylaşıcam. bugün gün : 01 :)

Canım, oradaki satış temsilcilerinin şekil ve şemallerine bakarsan spor ile yakından uzaktan alakaları olmadığını, aldıkları eğtimin yüzeysel olduğunu anlarsın(istisnaları ayrı tutuyorum)... Cla ile sporun bir alakası yok, carnitine ile spor şart...

Cla vucuda herhangi bir enerji sağlamadan yalnızca o bölgedeki yağların çözünmesini sağlıyor, sen bunu bol su içerek, sauna hamam bitki çayları ile destekleyerek, bir kaçda ufak hareket ile halledersin ama carnitinde durum farklı, ciddi manada performans sağlayan bir takviye kendisi doğal olarakda bu ekstra enerji ve dayanıklılık artışı ile birlikte daha fazla spor yapabilme ve daha az yorulma şansına sahip oluyorsun, bu durumda yağlarında yakılması hızlanıyor... Bu arada hardline iyidir ama balık kokusu ne alaka onu anlamadım:KK1:

Kazan mubarek olsun...En Büyük KK

Son düzenleme:
merhabalar,bende yarın alıp kullanmayı düşünüyorum bıktım artık bu göbekten ne yaptımsa gitmiyor.ilk doğumdan sonra bana kocaman bi göbek kaldı,onu daha eritemeden ikinci doğumumu yaptım.7 ay oldu doğum yapalı ama görenlerin tekrar mı hamilesin demesinden çok sıkıldım.10 kilo fazlam var,1,5 aydır hergün koşu bandında en az yarım saat yürüyüş yapıyorum ekmeğide kestim ancak 2 kilo verebildim.kilolar gittikçe bu göbek dahada çıkıyor sanki,göbekten 1 gr bile gitmiyor gibi.bir de şu mekik aletlerinden aldım,10 gündür de onu kullanıyorum daha henüz tık yok.iyice sinirlerim bozuluyor bide bu l-carnitine yi deneyeyim bakalım sonuç ne olacak.gelişmeri yazarım.

İrmik, endişe etme çünkü göbek ve simit bölgesi en zor ve en son zayıflayan bölgedir, bir anda yok olmasını bekleme yavaş yavaş...Ayrıca 1.5 ayda 2 kilo gayet iyi bir rakam, bu şekilde yavaş yavaş verdiğin kiloyu geri alman söz konusu olmaz yani bu konuda gayet bilinçli olduğunu düşünüyorum...

Canım, oradaki satış temsilcilerinin şekil ve şemallerine bakarsan spor ile yakından uzaktan alakaları olmadığını, aldıkları eğtimin yüzeysel olduğunu anlarsın(istisnaları ayrı tutuyorum)... Cla ile sporun bir alakası yok, carnitine ile spor şart...

Cla vucuda herhangi bir enerji sağlamadan yalnızca o bölgedeki yağların çözünmesini sağlıyor, sen bunu bol su içerek, sauna hamam bitki çayları ile destekleyerek, bir kaçda ufak hareket ile halledersin ama carnitinde durum farklı, ciddi manada performans sağlayan bir takviye kendisi doğal olarakda bu ekstra enerji ve dayanıklılık artışı ile birlikte daha fazla spor yapabilme ve daha az yorulma şansına sahip oluyorsun, bu durumda yağlarında yakılması hızlanıyor... Bu arada hardline iyidir ama balık kokusu ne alaka onu anlamadım:KK1:

Kazan mubarek olsun...En Büyük KK

Teşekkürler KılıçBalığı. Yorumlarını bekliyordum nihayet geldin :)
bir saat önce iki adet 500 mg. hardline carnitine aldım. şimdi sporuma başlicam. merakla sonucu bekliyorum.
valla ilk açtığımda balık yagı kapsülleri varya onun gibi koktu. ama onun kadar agır değil tabi. biraz meyve suyu ile aldım. içindeki şeker daha çabuk kana karışmasına yardımcı oluyor diyorlar.

haydi bakalım gazamız mübarek ola !:KK1:

wooooooooooooooooooo hooooooooooooo
deli gibi yoruluyorum acayip terledimmm..
her zamanki work out routin'nimi yapıyorum ama bu kez daha çok zorlayabiliyorum sanırım acayip terliyorum ve nabzım devamlı yüksek.
süper .. sanırım işe yarıyor bu. bakalım bogazımı tutup kilo da verebilecek miyim :)

Teşekkürler KılıçBalığı. Yorumlarını bekliyordum nihayet geldin :)
bir saat önce iki adet 500 mg. hardline carnitine aldım. şimdi sporuma başlicam. merakla sonucu bekliyorum.
valla ilk açtığımda balık yagı kapsülleri varya onun gibi koktu. ama onun kadar agır değil tabi. biraz meyve suyu ile aldım. içindeki şeker daha çabuk kana karışmasına yardımcı oluyor diyorlar.

haydi bakalım gazamız mübarek ola !:KK1:

Yahu bir yandan carnitine alıp vucudundaki depo yağları yakmaya çalışıyorsun, bir yandan rafine edilmiş meyve suyu ile içip vucuduna enerji sağlayıcı şeker alıyorsun? Şimdiiiii 10 puanlık uzman sorusu, vucut hazır gelen şekeri mi kullanır yoksa kendi depo yağlarını mı? Tabii ki şeker... Aman diyeyim, yalnızca su ile al ve şekeri azalt...

Yahu bir yandan carnitine alıp vucudundaki depo yağları yakmaya çalışıyorsun, bir yandan rafine edilmiş meyve suyu ile içip vucuduna enerji sağlayıcı şeker alıyorsun? Şimdiiiii 10 puanlık uzman sorusu, vucut hazır gelen şekeri mi kullanır yoksa kendi depo yağlarını mı? Tabii ki şeker... Aman diyeyim, yalnızca su ile al ve şekeri azalt...

ayol doğru diyorsun da balık kardeş kokusu beni korkuttu :))))
hem valla iki yudum aldım meyve suyundan yoksa memba suyu gibi dayanmadım bünyeye.
şeker pek kullanmam zaten sadece sabah kahvaltıda çayımda iki esmer şeker. kahvemi de yeşilçayımı da şekersiz içerim. şekersiz çaya ne yazık ki henüz alışamadım ama çok azalttım. kola gazoz vs. asla içmiyorum. benim derdim karbonhidratlar. onları azaltabilirsem sporda yapıyorum protein bol bol alıyorum o zaman zayıflarım ve de şekle girerim gibi geliyor.
bilgilendirmen için ayrıca teşekkürü borç bilirim.. :)

ayol doğru diyorsun da balık kardeş kokusu beni korkuttu :))))
hem valla iki yudum aldım meyve suyundan yoksa memba suyu gibi dayanmadım bünyeye.
şeker pek kullanmam zaten sadece sabah kahvaltıda çayımda iki esmer şeker. kahvemi de yeşilçayımı da şekersiz içerim. şekersiz çaya ne yazık ki henüz alışamadım ama çok azalttım. kola gazoz vs. asla içmiyorum. benim derdim karbonhidratlar. onları azaltabilirsem sporda yapıyorum protein bol bol alıyorum o zaman zayıflarım ve de şekle girerim gibi geliyor.
bilgilendirmen için ayrıca teşekkürü borç bilirim.. :)

"yoksa memba suyu gibi dayanmadım bünyeye."

allah iyiliğini versin:KK1::KK1::KK1:

Spordan 1 saat kadar önce nescafe iç sade... Sporla birlikte cafeinde yağ yakımını hızlandırır...

Rica ederim sportmen pisi :)))

"yoksa memba suyu gibi dayanmadım bünyeye."

allah iyiliğini versin:KK1::KK1::KK1:

Spordan 1 saat kadar önce nescafe iç sade... Sporla birlikte cafeinde yağ yakımını hızlandırır...

Rica ederim sportmen pisi :)))

versin dimi :)))
akşam eve 19.15 - 19.30 gibi anca varıyorum. spordan bir saat önce hafif bir yemek ve carnitine kapsüllerimi aldım. nescafe sevmem ama 09.00 ve 14.00 te her gün şekersiz türk kahvem var. kafein iyi fikir ama bunu sanırım sadece haftasonları yapabilirim zira saat 20.00 de içtiğim kahve bana sabaha kadar koyun saydırma ihtimali yüksek olan birşey olacaktır .:KK60:

diyetisyeni kayınvalideme spor yaptığı için l-carnitin verdi ama gel gelelim piyasada yok...sormadığımız eczane kalmadı...son 2-3 yıldır üretimi yok diyorlar...dr bunu bilmezmiydi...ne yapacağımızı şaşırdık...siz nereden alıyorsunuz peki?

bende bugün gnc'den 2 kutu sipariş ettim kampanyadaydı.kaç aydır araştırıyorum.%70 gibi büyük bir kitlede sporla terleyerek yağ yakarak zayıflama olmuş.%30'unu dikkate almayıp bende ne gibi etki edecek diye sabırsızlanarak sipariş ettim bakalım:KK62: bacak hareketleriyle baldırlardan bi 5-6 kilo versem paraya hiiiç acımıcam.neticede yağ aldırma vb dışarıdan destekli şeyler ateş pahası:KK23: buarada başka kullanan arkadaşlarımız yokmuki yaa

en çok önerilen marka gnc ben spora başlayalı 4 ay oldu ilk bir ay dayak yemiş gibi dolaşıyordum ortalıkta hemde ne dayak biri bi yerime dokunacak olsa acı içinde kıvranıyordum.bi ara sporu bırakmayı bile düşündüm ama hocam sağolsun gnc nin likit olanını önerdi ve spor salonuna gitmeden 2 saat önce içmeye başladımm ilk hafta hiç bi fayda görmedim ama sonra kilo vermem hızlandı üstelik sadece 1 saat dayanabildiğim spor saatimi 2 saate çıkarmayı başardım ve yorgunluk hissetmedim.tavsiye edebileceğim bi ürün tabi herşeyin başı sağlık diyerek önce doktorunuza danışmalısınız diyorum.ama sporla desteklendiği sürece ekstra yağ yakımına katkıda bulunduğunu itiraf etmeliyim

diyetisyeni kayınvalideme spor yaptığı için l-carnitin verdi ama gel gelelim piyasada yok...sormadığımız eczane kalmadı...son 2-3 yıldır üretimi yok diyorlar...dr bunu bilmezmiydi...ne yapacağımızı şaşırdık...siz nereden alıyorsunuz peki?

internetten bulmanız mümkün ben gnc kullanıyorum ama bitince vitplus oenzim q10 + lcarnitin die bi ürün var günlük hiç spor yapmadan 326 kalori yaktırıyomuş buda 20 günde 1 kilo demek onu denemeyi düşünüyorum bakalım bi değişiklik olucakmı

Benim için güvenilir kaynak üniversite ve güvenilir kurumların yapmış olduğu deneysel çalışmalardır...Özellikle gazetelerde ve yayın organlarında punto doldurmak için yalan yanlış ne tür haberlerin yayınlandığını bildiğim için kulak asmam bile...Sizde öyle yapın...Bkz google yabancı kaynaklar...

Merhaba kilicbaligi:)
Ben gulsah 23yasimdayim.. Son siniftayim.. Soor yapiyorum ve cla lcarnitie takviyesini dusunuyordum bi suredir seninfe bu konu hakkinda cok guzel yorumlarini okudum ve direkt sana mesaj yazmak istedim:KK66: Ben dün gncden

CLA Tonalin (Conjugated Linoleic Acid) - 90 yumuşak jel kapsül
Ve

L -Carnitine Liquid Iced Tea with Lemon

Aldım yarın kullanacağım kismetse:KK66: neredeyse haftanın hergünü 2 ser saatten spor yapıyorum.. Haftanın 3 gunü spor salonun grup derslerine ve Pilates derslerine katılıyorum.. Katıldığım günlerde toplam saat 2,5-3 saat oluyor.. 2.ayin içerisindeyim ve kilonda degisiklik olmadı fakat bacaklarım da gözle görülür bı sıkılmama incelme oldu:) fakat su sıralar hersey durdu.. Kilo veremiyorum cok çabuk yoruluyorum spordan soğumaya başladım.. Korkuyorum ve devam etmek istiyorum!!! Bunları aldım kullanacağım kismetse:)
Yarın dan itibaren sabah aksam 1 kapsul cla spordan 15 dk evvelde 1yemek kasigi lcarnitie alacağım
Fakat soyle bir sorum var size:KK66:
1. Sabahları cla yi 9-10gibi uyandıktan sonra kahvaltı etmeden alsam sorun olur mu?
2.adet donemindeyken kullansak sorun olur mü?
3. Aksam aldığım cla sporla baglantili olmadıgı icin spordan çıkınca aksam 8-9-10 gibi alsam sorun olur mu? Nasılsa ac tok fark etmiyor?? Bunlar aklıma takılan nadide sorularımdan birkaçı:)) cevabını merakla ve heyecanla bekliyor olacağım:KK66: saygılar sevgiler iyi geceler..!!

Dün burada cla ve l karnitin ile ilgili bir baslik vardi ama bugün nu bir türlü bulmamadim ve buraya yazayim dedim.Dün okudum ama tam okumadan bugün gidip bir l karnitin aldim.dayanamayip sadece bir tane ictim.500 mg.ama spor yamadim adece yürümüstüm.Ben kolay kilo veremiyorum.Tüm kilolarim sadece üst tarafimda.özellikle bel cevresinde.gecen sene spor yapmama ragmen kilo verememistim.bir dönem verdim ama geri aldim.neyse torid haplarina basladim.ben bunu takinti haline getirdim.spor yapamiyacagi sadece yürümyebilirim.insallah veririm.

Beril bende tiroid hapı kullanıyorum.Sen carnitini bu ilaçlarla birlikte mi kullandın?
Kullanırken doktora sordun mu peki bir sakıncası olurmuymuş.
Ben de kullanmayı düşünüyorum ama tereddüt ediyorum.

kılınç balığı benimde bu gün elime ulaştı. yalnız spor yapmadan öncemi yoksa işyerinde çalışırken mi kullansam bilemiyorum. işyerinde oturarak çalışıyorum. nasıl kullanırsam faydası olur sizce....

tarih 18-06-2012 bende kullanmaya başlıyorum. tabiii sporda yapacağım. sizlere buradan mutlaka bilgi veririm. şimdi 85 kg bakalım neler olacakkkkkk....:KK49::KK1:

ben l canitil cartine ve cla kullanan arkadaşlar yorumlarınızı çok merak ediyorum memnun kaldınızmı kilo verdinizmi lütfen paylaşınn i yeni duydum almak istiyorum spor yapmak istiyorum ama çok çabuk yoruluyorum 10,15 kilo kadar vermem lazım hamile kalmak için şart dedi doktor daha önce 11 kilo vermişt,im diyet ve sporla 5,6kilo geri aldım ben önce l canitini duymuştum ama cla yıda çok merak ediyorum spor yapmadan kilo verdiriyormu artık sadece diyetle sıporla kilo vermediğimi hissediyorum ve çok az terliyorum kullanan arkadaşlarım dan çok rica edicem tecrübelerini yazsınlar lütfen.'sadece cla ile zayıflayan varmı'bu ürünler çok kafama yattı yan etkisi yokmuş internette çok olumlu yazılar var ama benim için kullanıcı yorumları çok önemli.teşekkürler şimdiden

ben l canitil cartine ve cla kullanan arkadaşlar yorumlarınızı çok merak ediyorum memnun kaldınızmı kilo verdinizmi lütfen paylaşınn i yeni duydum almak istiyorum spor yapmak istiyorum ama çok çabuk yoruluyorum 10,15 kilo kadar vermem lazım hamile kalmak için şart dedi doktor daha önce 11 kilo vermişt,im diyet ve sporla 5,6kilo geri aldım ben önce l canitini duymuştum ama cla yıda çok merak ediyorum spor yapmadan kilo verdiriyormu artık sadece diyetle sıporla kilo vermediğimi hissediyorum ve çok az terliyorum kullanan arkadaşlarım dan çok rica edicem tecrübelerini yazsınlar lütfen.'sadece cla ile zayıflayan varmı'bu ürünler çok kafama yattı yan etkisi yokmuş internette çok olumlu yazılar var ama benim için kullanıcı yorumları çok önemli.teşekkürler şimdiden
yanlış yazmışım affedersiniz l- carnitine

ben solgarın likit l carnitine sine başladım normalde yarım saat yürüyordum hızlı tempoda ama çok yoruluyordum sonrasında eklem ağrılarım oluyordu şimdi rahatlıkla 1 1,5 saat hızlı tempoda yürüyorum arada yüklenme yapıyorum ve sonrasında ne ağrı var ne bişe süper bişey çok memnunum henüz 5 gün oldu regl oldum bugün koşuya ara verdim ağrılardan dolayı (regl ağrısı:KK66: ama devam ettiiğimde bi bir ay olsun gelişmeleri yazcam he birde cla tonalinde kullanıyorum sabah ve akşam yemeklerden hemen sonra bakalım nolcak bir ay sonunda :/

Benim öğrenciliğimde fizyoloji hocalarından biri laf arasında tavsiye etmiş, sağlığa zararı olmayan bir besin takviyesi oldugunu söylemişti.
O günden beri spor yaptıgım zamanlarda kullanıyorum ve yogun faydasını gördüm, sporda normalde yarım saat bile yapamam yorulurum ben. Ama carnitine aldıgımda bir saati tamamlıyorum hemde yüklenme seviyesini arttırarak.
Benim kullandığım tr-carnitine diye türk malı bir takviye. Daha önce de gnc'ninkini kullanmıştım. Memnun kaldım her ikisinden de.

X