Lohusa depresyonuna girdim diye konu açarsın demiştiniz...

Ne kadar boş beleş kadınlar var ya. Hayata sadece milletin eşine bebegine karışmaya gelmişler. Esiniz madem kendi aranızda cozun diye toz duman olmuş siz de öyleyse o kadını çocuğunuzu sutunuzden etmeme bahanesiyle eve almayın. Koca kişisi size yigitlenmeye başlarsa da ya bu meseleyi çözersin ya da ben cocugumu sutumden etmemek için elimden geleni ardima koymam diyceksiniz.

Tamam kv ruh hastası ama konuyu okurken beni daha çok siz rahatsız ettiniz. Bu insanlar küsse ne olur küsmese ne olur, size fesat, kıskanç deseler ne olur? Allah korusun bebeğinize birsey olsa neyse en azından iyi gelinim diyebilecek misiniz?

Kp ilkinde odaya dalar dikkat etmemiş derim, ikincisinde dalar bir tepki veririm ve 3. olmaması için emzirirken kapıyı kilitlerim bu kadar, bana ne bu şuursuz ne düşünürse düşünsün. Çünkü bir noktadan sonra bulunduğunuz durumun tek suçlusu sizsiniz aslında.

Kv kavgadan sonra tekrar geldi, siz ne yaptınız? Tekrar bebeğinize dokunabildiyse geçmiş olsun hiç işe yaramamış, o geldiği anda odaniza gidip kapiyi kilitlemeniz lazımdı.

Eviniz çok mu yakın eğer öyleyse yerinizde olsam yeni doğurdum demem hemen eşime bir ev buldurur evi taşımaya çalışırım. Belli ki yıpranmışsınız. Ya da tası tarağı toplar anneme giderdim lohusa depresyonunundayım diye iyileşince dönerdim.

Cocugunu senden alırsa git al elinden neden veriyorsun? Yazık yavrucak anne kokusuna muhtac su an. Susma yüzüne soyle direkt. Anneni de sakın ezdirme. Pandemiyi bahane et görüşme. Niye sürekli görüşüyorsun el kadar bebek hastalık kapar Allah korusun.

Sizi üzmek istemiyorum ama çok şaşırdım ne demek alıp alıp evine götürüyor ve bu kadının aklıbaşında olmadığı belli, yani bugüne kadar bebek olmadan da başka davranışlarından anlamış olmanız lazım, nasıl göz yumdunuz? Şekerli suyu, yağı sizin yanınızdayken verebilmiş zaten, normal bir insan 20 günlük bebegi annesinden ayırıp da evine götürür mü ya? Burda bebeği emzirmeye kalkışan kvler olduğunu birçok konuda okuyup dehşete düşmüştüm, siz hiç denk gelmediniz mi o mesajlara? Birini alıntılıyorum.

Off berbat. Biz 2aydır evlıyız. Bugun kv dıyokı ruyamda senı hamıle gordum. 2yöntemle korunuyoruz dıyemedım

Yüz vermeyin asla ne demek evine götürmek burda sevin sevecekseniz diyemiyorsanız daha çok sinir krizi geçirirsiniz allah sabır versin çok pişkin bir kadınla karşı karşıyasınız. Varsın kötü gelin olun ama kendizi strese sokmayın adabınca reddedin yardım ve aşırı mıçmıç sevmelerini. Zaten ne yaparsanız yapın arkanızdan iyi olduğunuzu sevildiğinizi sanmıyorum bari hakkını verin kötü gelinliğin.

görümce ve kv hastaneye gelme plani yapiyor, sonrada kalacaklar..
maalesef onlara yasak sökmez..gelecekler.
annemler kalabalik yapmak istemiyor bebek açısından..esimde annesine kıyamıyor son torunu görsün doyasıya vs..80 küsür yaşında, ne bana bakabilir ne bebeğe ne eve..muhtemel gorumcede gelecek bu sebeple..
ama bende bebeği kalabalığa sokmayacagim..
bebek yatak odamda olacak ve benim odama benden izinsiz giremiyorlar..
gelen ev işi yapmaya geliyor..teoride okeyler umarim eylemde de uyarlar..yoksa lohusalik haklarimi kullanmayi düşünüyorum..

Eski konularınızdan bahsetmişler, hatırladım ben sizi. İlk konunuzdaki rezilliğin senesi dolmadan çocuk yapmışsınız.

Kendinizi eşinize karşı bile savunamazken çocuğu ne yapacaksınız allah aşkına? Önce kendinizi savunmayı öğrenin.

Eski bir konunuzda da şu cümleyi kurmuşum size. Ama siz hala öğrenmemişsiniz kendinizi savunmayı. Ama artık öğrenin bir zahmet çünkü bu rezilliklerden artık sadece siz etkilenmiyorsunuz, çocuğunuz da etkileniyor.
Madem o çocuğu yaptınız, o zaman poposuna tıkılmaya çalışılan sabunlara, ağzına tepiştirilen şekerlere engel olun. Küserlerse küssünler.
Böyle davrandıkça madalya vermiyorlar gördüğünüz gibi. Onların keyfi yerinde, sinirden kendi kendini yiyen sizsiniz.

Sadece lohusa psikolojisi diye düşünmeyin öncelikle biz bile böyle uzaktan okurken bu kadar sinirleniyorsak sizinki gayet normal. Ama bu kadar düşürmeyin psikolojinizi annesiniz artık güçlü durun biraz, yaptıkları hem sağlıksız hem de çocuğunuzun emzirme dışında da size ihtiyacı var. Konuşamıyor bağıramıyorsanız alın çocuğu kucağından o yokmuş gibi davranın, yüzsüz olun biraz, kırılırsa da takmayın anlamamış gibi yapın. Bağırıp çağırırsa da onun terbiyesizliği olur hem. Böylelikle dışlandığını anlayıp gider. Hep böyle gider diye de düşünmeyin siz baştan tavrınızı koyunca o da sonrasında alışacaktır. Küslükler dargınlıklar kalmayacaktır. Ama önemli olan tavrınızı net koyup esnetmemek. Unutmayın her şey bir yana siz bir yana, bebeğinize odaklanın birbirinizi tanıyın, o anların tadını doya doya yaşayın. Gerekirse annenizin evine gidin evet hem mekan değişikliği de size iyi gelir. Umarım eşiniz de farkına varır ve her şey kısa sürede düzene gireri.

Bucahil kaynanalar ve vasıfsız oğulları yüzünden hayatımızın en güzel zamanları çileyle geçiyor. Benim domuz da baba rahat vermemişti hamileyken de doğurunca da. Hakkımı helal etmiyorum hiçbirine. Sabır bir yere kadar kardeşim. Uzaklaştırabildiğin kadar uzaklaştır. Bunlar insanın yuvasını dağıtıyor. Allah layığını versin o kadının. Sabunu onun ağzına sokmalı bir daha konuşamasın.

Madem eşiniz sesini çıkarmıyor ve kayınvalide arsız çıktı.. Bebeğinizi de alın annenizle beraber annenizin evine gidin bu kadar basit.. Eşiniz de ne zaman aklı başında hareket etmeye karar verirse o zaman dönün eve..

rozikka sonuna kadar haklısın. Bebek senin bebeğin sen izin vermedikten sonra isterse arkandan bebeği göstermiyor bebeğe elleştirtmiyor desin, benim umrumda değil açıkçası böyle laflar.
Bebek benim bebeğim yağ şeker vermeye çalısırken çkk sert uyarırm elinden alırım, hangi aklı başında olan insan daha yeni doğmuş bebeği alıp annesinin olmadığı yere götürür kusura bakmayın kötü olmayayım diye böyle bir şeye asla müsaade etmem, kim kırılıyosa buyrun kırılsın.

Helal bee canımsın

Allah yavrunu hayirlisi ile büyütmek nasip etsin canim...
Cok üzüldüm senin adina, Allah icini ferahlatsin üzüntülerini sıkıntını biran evvel def etsin
Bunlar maalesef insanın içinde hep yara kalıyor, benim aradan yaklaşık 6 yıl geçmesine rağmen hala içimde bir izi var, yavrumun doğduğu ilk günlerin fotolarına dahi bakmak istemiyorum bana o anı hatırlattıkları için...
Rabbim böyle insanları ıslah etsin...

Siz çok garipsiniz ya. Cocugum yok ama 20 gunluk bebek görmüşlüğüm var 20 gunluk bebe minnacik oluyor insan kucagina almaya dahi cekiniyor cok hassas. Siz nasil 20 gunluk bebegi kvnin eline verip evine yolluyorsunuz yahu...

Psikolojisi bozuk, hastaneye yatacakti dediginiz kadina 20 gunluk bebek nasil veriliyor? Sizin yaninizda sekerli, su yag yediren poposuna sabun sokalim diyen insan evinde neler veriyordur cocuga?

Torun olunca gelinu bunaltmaya ant icmis bunlar. Gelip gitmesini engellemeniz lazim. Küsmesi barismasindan daha hayirli gibi

L leylosvemecnun ben mesafemi koydum yapacağınız tek şey mesafe koymak. alt üst oturuyoruz ama kendim gitmedikce bırakmadım, artık zaten bıraksam da durmayan bi bebegim var çok şükür bu işin tek çözümü pat pat söyleyip mesafe koymak

Off berbat. Biz 2aydır evlıyız. Bugun kv dıyokı ruyamda senı hamıle gordum. 2yöntemle korunuyoruz dıyemedım
Hahaha valla ya sorma ben yine 1 yıl 4 aydır evliyim daha bebek konusu geçmedi bizde. Okuyorum çünkü ama 6-7 ay sonra okulumda bitiyor baskılar başlamaz inşallah
Sen eşinle iyi de olsan yapma şuan bence çünkü çok çok yenisin, en az 1-2 yıl bir tanı, gez toz eğlen ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…