Lohusa Evine Ziyaret

Konuyu lohusa ya yardim mi diye acarak okudum ki cok farkli bir olayla karsilastim Allah yardimcin olsun
O sırada kendi annem de yanımda olduğu için ben bebek ile ilgilenirken misafirler ile annem ilgilenmişti
Ilk cocuguma dogum yaptim 2 g ve kv geldi
Hadi kv yasli gorumlerim kalkip anneme yardim bile etmemislerdi
Hatta kv gidin ayip olur dediginde ise kendi yapiyor diyip konuyu kapattilar ikisi de annemden kucuk boyle bir beklentim yok ama en azindan gidip anneme yardim gerekli mi diye sorabilirlerdi nezaketen
Sonra es ailesi gelecekti anneme plastik tabulette ver (bulasik makinesi kullanmasini bilmiyordu o zaman)
Elde yikamamasi icin elitlerimin hep kucuk cocuklari vardi
Zannetmiyordum yardim edeceklerini
Kaynim bunda yemek mi yenir dedi
Bende bulasiklari kim yikayacak aabi deyip laf vurdum
Eşim 40ımız çıktıktan sonra kuzenlerini ve ailelerini davet etmek istiyor bebek görsünler diye.
Ilk defa sizin mi bebeginiz oldugunu zannediyor acaba ?
Bebeğim de henüz emme ve uyku düzeni olmayan bir bebek. Mesela dün gece 11den 4e kadar ayaktaydım. E yatsak da zaten saat başı tekrar emmek istiyor
Gece yatmadan karnini iyi doyurun
Bol su icin hele yaz aylari daha cok icin
Rezene oneririm

eşim kendi hizmet edecekse gelenler kendi kendilerine sohbet edecekler ise gelmelerinin ne anlamı var
Bi zahmet etsin davette bulunan kendisi
Kendini sakin yipratma yorma ikramlari bile disaridan getittir
Yaptigin hersey senin tamamen iyilestigin algisi yaratir sakin yapma

Bu arada emzirme penyesi oneririm
Hem pratik hemde sadece ucu aciliyor bebege yetecek kadar
Kendime 2 tane dikmistim eskittim sonra bir tane daha diktim emzirme yapmasam bile giyiyorum cok rahat

Şu hastalık döneminde bence gelmesinler. Çok merak eden görüntülü görüşme yaparak görebilir. Ama illaki evinize birileri gelecekse onların geleceği gün anne, kv vs birini çağırınki ikramlıklarla ilgilenir siz de rahat edersiniz.

Ben bebeğim 2 günlükken hastaneden eve gelmiştim.Eve girdik 5-10 dk sonra dört komşu eve geldi bebek görmeye diye, sezeryanliyim daha oturduğum yerden ayağa kalkamıyorum bu ne acele diyemedim tabiki.Neyseki annem vardı

X