Lohusalık ve ailem

onun stresini yaşayan bir kadının başına sürekli ağlayan 5 yaşındaki çocuğu atıp gezmeye gitmesi tam anlamıyla düşüncesizlik, ilk günden kendini dışarı atması haklı değil.
Bunlar da nerden çıktı acaba.. ablası annesinin evine gelmedi mi. Çocuğunu anneanneye bırakıp dışarı çıkmadı mı. (Bunu yapmak için kardeşinden izin mi alacaktı?)

Valla size çok hak veriyorum benzeri durumu ben yaşadım. Annem yeğenime bakıyor, doğum sonrası yeğenimi de alıp gelmek kalmak istedi. Ama yeğenim aynı sizinki gibi aşırı hiperaktif bir çocuk, annem normalde bile zor baş ediyor (hatta edemiyor). Açıkca söyledim anne yeğenime canım feda ama küçük bebekle olmaz. Yeğenimin de bakıma ihtiyacı var daha küçük, bebeği mi bakıcaksın bana mı yeğenime mi vs diye. Sen gelme o zaman ben başımın çaresine bakarım dedim. Sonuç annem bi şekilde herşeyi ayarladı 10 gün geldi yeğenim olmadan. Abimler biraz bozuldu ama sonra unutuldu gitti valla sizde açık açık söyleyin ablanıza annenize.

Annem de gelmeyin diyemem diyor iyice şaşırdım bende
annenizin gelmeyin diyemem demesi de cok ilginc. aile icinde iletisimsizlik mi var? kendi kizina hadi kizim toplanip gidelim ya da siz gidin dogum yapan insanin sakinlige ihtiyaci var demekten daha normal ne olabilir? yeni doganin sevilecek nesi var ayrica teyze acisindan.. bir zaman sonra gelseydi.

Bunlar da nerden çıktı acaba.. ablası annesinin evine gelmedi mi. Çocuğunu anneanneye bırakıp dışarı çıkmadı mı. (Bunu yapmak için kardeşinden izin mi alacaktı?)
Annesi de zaten kendi evinde oturuyordu. Doğru, haklısınız.
Farklı konuları okuduk sanırım. Benim okuduğum konudaki çocuk anneanne ile beraber kadının evinde.
Doğuma 2 3 gün kala abla salak değilse annesinin kardeşinin evine gideceğini bilirdi.
Ama dediğim gibi farklı konular okumuşuz sanırım. Bunlar nereden çıktı dediğiniz her ayrıntı benim okuduğum konuda var çünkü.

Bence ablana söyle gitmesi gerektiğini annenin diyeceği yok.Şu konuları okuyunca iyiki ablam yok diyorum hiçbir zaman ablam olsun demedim çok şükür.

Bunu annenize nasıl söylediniz orasına ayrı şaşırdım ama söylemenize rağmen anneniz ablanız falan nasıl geldiler ona daha da çok şaşırdım.. Ben olsam asla sizin yanınıza gelip kalmazdım.. Anne olarak da mecburi gelir kızımın yanında olur en kısa zamanda da evine dönerdim.. Sizin kimseye tahammülünüz yok bence. Olayı da abarttınız bana göre bunlar benim düşüncem..

Evet aynı evdelermiş. Dün geldiler yazmış. Ben henüz konu sahibinin evine gelmediler sandım.

Sizde beni anlamiyosunuz olay istememek değil sadece ablam ve annem kalcak olsa super olur yegenimi cok seviyorum fakat malesef cok hareketli birde benim kedi cok korkak.bir kedi .. yegenimde.surdkli kediye dokunmak sevmek.iciin onu rahatsiz ediyor bu sefer kedi tum gun saklaniyo pusuyo enerjisini harcayamiyo ve gece sabaha kadar evde inler gibi miyavliyo uyanin oynayin benimle diy ve psikolojisi bozuluyo cok korkak.bir kedi ..
yegenim.normal.çocukların 10 katina bedel asiri hiperaktif tabiki benim.prensesim ama simdi bende amelyatli halimle surekli evde bagris cigris kosma ziplama sesleri surekli bebegi kucagina almak isteyecej beslemek isteyecek vermeyince aglayacak benle.oynmiyor diye aglayacak cunku cocuk anlamiyor yani focuk oldugu icin .. kedi benimle neden oynamiyor diye 4.5 kez agladi hungur hungur anlatıyoruz yune anlamiyor .
Hepbirlikte ortamda konusuyoruz surekli bagirarak birimize sesleniyo cevap verene kadar susmuyo sarkilar.soyluyor kendi sesimizi duyamiyoruz sesinddn . Ve gece 1.deannesi zorla uyutuyor sabahda 7 de ayakta herkesin odasina kosup hadi uyanin gunahdin filan diyor ..
Simdi boyle oluncs ben nasil o.yorgun halimle.dinlencem birde evimde isinma sorunu var dogalgaz apartmana baglanmadi salonunda kapisi yok salondan 2.tane koltuktan baska yatacak yerde yok misafir icin . Babamda hasta kalp krizi geçirdi yeni . Annemin evi 40 dk mesafede .. ben istemiyorum demiyorum sadece gunduz gelsinler vakit geçirelim sevsinlr sonra.aksam gitsinler hem.babam.yalniz kalmaz surekli tansiyonu yukseliyo acillik oluyo ..
Yani derdim.bu ama ayrintili icini bilmediginiz icin yorum.yapmak kolay

Evet malesef oyle oldu gelenede gelme diyemedik

Siz sonuna kadar haklısınız
Bir gelişme var mı? Ablanız bugünde gezmeye gitti mi?

Evet malesef oyle oldu gelenede gelme diyemedik
Abla bu gurultuyu kaldiramiyorum bi sureligine annemle yalniz kalmak istiyorum diyebilirsiniz. Ee buna da küserse küssün. Benim ablam söylese hic alinmam tabii ki nasil mutluysan oyle yapalim ihtiyacin olunca cagirirsin diyip cikar giderim. Bebek dogunca nasil uyuyacak o gurultude? Kendinizi strese sokmayin. Kibarca derdinizi anlatin gitsin ablaniz

Evet aynı evdelermiş. Dün geldiler yazmış. Ben henüz konu sahibinin evine gelmediler sandım.
Annemle ben ayni sehirdeyiz ablam farkli .. annemin evi ilce olarak bana 40 dk uzak ablam 3 gun once geldi annemlere . Annemlerde kaliyor bana sadece 1 gunluk geldiler gunubrlik ve annemin evine gittiler bebek dogunca annem ablma yegenim bende kalmayi düşünüyorlar babami birakip .. fakat bende diyorumki babam cidden rahatsiz yeni kalp krizi gecirdi tansiyonu cikiyo surekli iyi degil filan stent takildi kalbine ..
Baska rahatszliklarida var .. bizim evdede sadece salonda 2 koltuk var salonunda kapisi yok ev o swkilde yapılmış ve dogalgazda apartmandaki sorunlardan dolayi baglanamadi binaya hic klimalarla ısınıyoruz yegenimde 5 yasında gece 12 deyatip sabah 7 de kalkiyor cok hiperaktif .
Bende diyorumki onlar istiyorlarsa gunduz gelsinler babamla .. aksam gitsinler evlerine annemlwre yani bi annem.kalsin benle hem annem babami yalnz birakmak istemiyor hastaligindan dolayi .. cunku kalp krizi gecirdiginde annem yanindaynis dili boğazına kacmis babamin gozler kaymış annem kurtarmış yine birsey olur diye hakli olarak korkuyor . Babamda gelse bzm evde cidden yer yok .. gelmese tek kalcak .. annemde diyorki o zaman sen gel.bizde kal .. e bu seferde ben sirf ablam cocugu sevecek diye evimden olcam esiminde isi anneme uzak gelip gidemez ttrafik olur ona is çıkışı.. durum bu ..

Oyle diyecegim zaten ama onun icinde 1 2 gun bende kalmalari rshatsz olmam flan lazm ben daha simdiden durumu bildigim icin o 1 2 gunude istemiyorum ama bakalim .. annem tum konuyu biliyor anneme dedim istersen sende gelme o zaman madem.boyle ben basimin caresine bakarim dedim ..
Ablam yuzunden annemin yardımı da olmayacak bu gidisle

Iliskilerde cok iyi degil dogru ama.benden dolayi degil ablamdan dolayi kaynakli emin olablrsnz .. maalesef öyle

Ablam annemde kaliyor daha bana dogum yapınca gelmeyi planliyo .. ama 2 gündür geziyor evet

Biz girlinred ile karıştık biraz. Bu süreçte anne çocukla size geldi, çocuk kedi benle oynamıyor diye tüm gün ağladı, abla da dışarıda fink attı diye algıladım ben. Bizi düzeltin lütfen

Hayır yahu, abla anne de kalsa bile anne nerede? Kardeşin evinde değil mi çocukla? Kedi benle oynamıyor diye ağlamış o kadar

Konu o kadar uzun ki bir daha okumaya üşeniyorum
Annemin evi farkli ilcede . Ablam sehir disindsn anneme geldi kalmaya bana bir gunluk gelip gittilsr dogum sonrssi bana gelip kalmayi düşünüyorlar suan annemdeler ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…