Lohusalık ve ailem

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.659
Merhaba 2 3 hafta önce bununla ilgili konu açmıştım cok da guzel fikirler geldi ama çözüm bulamadim .. evim de salon kapisi yok demistim oyle yapılmış baskada yatacak yer yok misafire salondaki 2 koltuktan baska .. doğum sonrasi icin annem yardimci olmak icin gelecek babamda rahatsiz annem.onu bırakamıyordu ablamda 5 yasinda kiziyla sehir dışından gelecek..
Annemin evi ilce olarak bize 40 dk uzak ozel araçla.
Evde zaten kalacak yer sorun ailesini istemiyo gibi algilanmasin fakat 4 gun sonra.dogum yapacagim ben sadece annemi istiyorum o zamanda belirtmistim herkes annene açık ca soyle fikirlerini sadece sen kal ablan baban annenlerin evinde kalsin gidip gelsin ya da dönüşümlü kalsinlar denildi annemle konuyu konustum annem surat asti 2 3 gun birbirimizi idare edemeyecek myiz filan dedi bende el gibi neden yanlis anliyorsun bir bebek bu coronada o kadar insan kucuk ev ne gerek var istemmekle ilgisi yok dedim ama anlamiyor annem ..
Ablamlar dun geldiler babam kalmayacakmis annem.ablam ve 5 yasinda yegenim kalacaklarmis bende annem oyle diyor fakat daha bugun geldiler yegenim.hic yerinde durmuyor asiri hiperaktif bi cocuk aşırı enerjik bir gunde 6 saatte kafam patladı gözüm yoruldu onu tskip edemedim cok hareketli.. evde birde asiri korkak kedim.var yegenimde onu sevmeye calisip surekli pesinden kostu bugun . Kedinin psikolojisi ayri bozuldu yegenimde cocuk oldugu icin anlamiyor neden benimle oynamiyor diye surekli hungur hungur ağladı..
O cocuk tamam biliyorum ama bende dogum yapicam hic zamanı degil simdi bu hareketliliğin cok stres oldum .. anneme soyledim annem yine surat yaptı ikidebirde kalicaz kalicaz alisir kedide alismak zorunda sende kalcaz diyip duruyo . Ne yapacağım?? Sizi istemiyorum gelme diyemem .. anneme açık- açık simdi cocuk kucuk cok hareketli yoksa istememek degil sadece sen olsan diyorum anlamıyor.. ustelik 2 hafta bizde kalabilirler ve ben cinnet geçiririm sanirim bu hareketlilikle .. esimde.rahstsiz olur soylemiyo.birsey ama olunmayacak gibi degilki.. karnimdaki bebege bile bugun birsey olacak diye korktum cocuk anlamiyorki daha kucuk eliyle karnıma bastirarak kalkmaya calisti eli ayagi dizi dirsegi kac kere gelecekti de karnimi korudum ..
4 gun sonra cocugum.oluyo.ben bunlari düşünüp strese girdim .. ne diyecegim ben daha nasil gelmeyin istemiyorum diyecegim anlamiyorlar annem.anlamiyor ..
Ablamda sehir dışından buraya bebek sevmeye birde kendi kizini anneme.birakip geziip tozmaya islerini halletmeye geldi çünkü yasadigi sehirde tanıdık yok malesef cocugu birakacak . Daha ilk gunden hatta anneme bırakıp disari gezmek istemis .. .
Simdi burda bunlari yaziyorum linc edilmek istemiyorum ama gercektsn ailemi taniyan biri olarak yaziyorum gercekten oyle ..
Yanlis anlasilmasin lütfen bu sevmemek degil yegenimi tabiki cok seviyorum o benim minik melegimm sadece dogum yapacagim bir kisiden.baskasinin ysrdiminada ihtiyacim yokken evde surekli bagirarak konusup ziplayan sabah 8 de kalkip 1 de uyuyan bir cocuk la nasil olck blmyrm

Son düzenleme:
Biraz büyütüyorsunuz gibi geldi yanlış anlamayın da.. Özellikle 5 yaş çocuğuna tepkileriniz. Çocuk o tabii ki öyle davranacak. Stresi şu anda kaldıramıyor olabilirsiniz ama sizin için geldiler. Emin olun onlar da kendi evlerinde çook daha rahattılar.
Malesef hayatta her şey denk olmuyor 1 hafta 10 gün idare edin ne olacak yani.
Hayırlı sağlıklı doğumlar.

Daha kötü olma olasılığın var psikolojik olarak. Lohusalıkta bebeği koruma içgüdünle daha da üzülebilirsin. Reel olarak bakalım hiç faydaları yok mu? Eşinin işleri toparlama yetisi var mı? Evdekilere şu an git diyemezsin göndermen zor. Bu soruları doğumdan bir hafta sonra gönderme olasılığını hesap etmek için soruyorum. Zira 40 ın çıkana kadar kalırlarsa delirmen mümkün. Doğum şekli belli mi bu arada?

Cocuga bi tepki vermedimki yegenim o ama asiri hareketli surekli zıplıyor hic normal.bi cocuk gibi degil 5 kati gibi daha oncede cok cocuk gordum.biziMki asiri hipersktif bagirarak konusuyor kafam kaldirmadi hic surekli uykulu ve yorgunum son haftam oldugu icin sanrm yoksa o benim yegenim onu cok seviyorum orasi ayri.
Evlerinde hic rahat değillerdi evet degisiklik olsun diye geldiler ablami tanıyorum ben daha ilk gunden yegenimi anneme.birakip gezmeye gitmek istemis .. kendi sehir disinda tanidik kimse.yok.eside ilgilenmek istemedigi icin islerini halledemiyor hicbi zaman buraya kafa dağıtmaya cocugu anneme.birakip gezmeyee geldi

Sezaryen olacak esim malesef evle hic ilgilenmez ..
Ablamda yardim amacli degil gezme amacli geldi eminim cunku kendi sehrinde tanidik kimse yok cocugu birakip islerini halledecek kimse yok .. o daha ilk gunden cocugu anneme.birakip gezme derdine.dusmus bile

Psikolojin hassas, ortam da iyi olmayabilir ama normalden daha çok takacaksın herşeyi. Sezeryan en iyi ihtimalle 1 haftaya iyi olursun. Bebeğe bakacak biri lazım yani üzgünüm ama bu duruma katlanman gerekecek. Fazla takmamaya çalış. Maddi durumun çok iyi ve güvendiğin biri varsa destek amaçlı birini yardım için ücretli alabilirsin ama bunu yapmak her türlü zor. Annen hakaret sayar, eşin de tasvip etmeyebilir. Zor bir dönem. Fazla düşünme bence ve bebek doğunca hatta şimdi de yarım saat günlük yürüyüşe çık. Kafan rahatlayacak. O kadar kişi bebeğe bakabilirler en iyi tarafı bu.

Kusura bakmayın biraz abartıyorsunuz. O sizin yeğeniniz. 1 hafta idare edilemeyecek bir durum değil.
Biliyorum fakat bende dogum yapicam asiri hiperaktif gece 1 de yatip sabah 8 de kalkann bir cocukla nasil olucak bilmiyorum surekli evin icinde bagirarak konusup ziplayan bir cocukla ameliyatlı ameliyatli yoksa sevmemekle ilgisi yokki yanls anlaşılmasın

Sezaryen olacak esim malesef evle hic ilgilenmez ..
Bunlari da anneler yetistiriyor ya.bugün youtube da Videoya denk geldim..anne cocuk odayi temizliyor, ogulu (13/14 yaslarinda en azindan) bilgisayarda oyun oynuyor annesi odada tepinirken. Tuttursana onun da eline bir bez, süpürgeyi alissin. Yok ya herkes annenin ne kadar ugrasarak temizlik yaptigini övüyor oglu orda toto büyütürken..sonrada esler ugrasiyor bu tiplerle

Evet bende bundan bahsediyorum ama yanlis anlssilmalar oluyor burda yardim istiyorum birde açıklama yapıyorum uzun uzun kimseye anlatamiyorum derdimi

Baktiniz kaldiramiyorsunuz ablanizi eve gönderin. Zaten cabuk kimin zarar kimin fayda oldugu belli oluyor o evde. 5 yasindaki cocuk da laf anlayacak yasta. Benimki de o yasta. Laf anliyorlar tabi birisi ilgilenip söylese. Ablanizda gezmek icin geldiyse evine gezmeye gitsin tekrar

Esim yardımcı oluyorda ev isi yapmaz yani ama gercekten annemden baskasina ihtiyac yok bsri 2 3 gun kalip anneme gitseler gidop gelirler en azindan diyorum

Evet öyle olucak ablam hastane islerini halletmek cocugu bize birakip kendi gezmek icin geldi eminim oyle anac yapida yardıma merakli.biri degil malesefki

Bu cok mantikli geldi cidden muhtesem fikirmisya bayildim vallahi cok teşekürler

Ablanız cocuklu haliyle neden geldi ki anlamadım.
Gerek yok o kadar kalabalığa. 1kisi yardim etse yeterli . O da temizlik ve yemek yapsa siz toparlanana kadar başka bir şeye ihtiyacınız yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…