Lohusalık ve yeni hayatim ve ic sikintilarim

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.658
Merhabalar bu konuyu acmaya bile vakit bulmak yazmak benim icin baya zor ama yaziyorum iste bir sekilde ..
21 gun once dogum yaptım .. ablam 5 yasindaki yegenimle sehir disindan geldiler annemin evine .. benim bebis icin geldiler ama annemin evinde kaldılar. Annemin evi ilce olarak bana baya uzak ..
Ilk gun hastane annemle ikinci gun benim evimde esim annem ablam ve yegenim kaldik
Fakat biizim evde dogalgaz baglanmadigi icin klimalarla ısınıyoruz salonun kapısı binada hicbir evde yok oyle yapılmış ve ev 2+1 80 metrekare
Boyle olunca misafir agarlayacak tek oda salon ve ordada kapi yok ve 2 klima tum evi isiticak diye uğraşıyoruz.
Birde kedim var asiri bana düşkün yatak odamizda yatiyordu mecbur bebek olunca almadik odaya .. almayincada tum gece inleyerek miyavliyo kapida ..
Ne kadar ilgilenmeye calissakda yinede susmuyor . Birde ek olarak babam rahatsiz annem onu evde tek birakip bana gelmek istemiyor ablam yegenimle annemde kalsalar babam ablamla anlaşamıyor ve sureklo kavga ediyolar ve annem yine onları yalniz bırakıp bende kalmak istemiyor.
Hepbirlikte bende kalincada rahat edemediler .
Annem bana gel bende kal dedi 2 3 gun kaldim sonra eve döndüm 1 hafta çok güzel baktim ogluma 6 gunluktu evde tek kaldik sonra cok yoruldum araliksiz kendim bakınca mecbur anneme gittim 1 hafta annemde kaldim ne kadar evimi kedimi esimi birakmak istemesemde bıraktım yegenimde 5 yasında surekli bebise dokunmak istedi sevmek istedi uyarinvada surekli agladi eziyet etti durdu .. neyse onlar gittiler evlerine bizde cumartesi evimize döndük fakat cocuk eve gittigimiz an basladi aglamaya pazar aksamina kadar 30 dakikada bir surekli uyandi esimle perisan olduk o 1 hafta kendi baktigim giibi olmadi nedense bu sefer durmadı pazar gecesi anneme 12 de gece gelmek zorunda kaldik simdi yine annemdeyim ..
Klimalardan hava kurudugu icin rahatsis oldu sanrm buhar makinasi alAcagiz..
Zaten izmirde yaşıyoruz havalar isinmak uzere..
Esim bir gun geliyor anneme.bir gun eve gidiyor gelmiyor..
Benim istegim şu sorunum da su ki bu konuyu ondan açtım annemdd rahatim gece sagdigim sütü veriyor annem 4 saat araliksiz uyuyabiliyorum
Yemeklerimi yapıyor onume koyuyor vs vs rahatim baya fakat annemde evine cati yaptiracak bu hafta full tepemizde gumbur gumbur ses olacak ..
Birde ben nasil desem böyle evine esine düşkün bi tipim kendi isini kendi yapmayı seven nebiliyim yemegimi temizligimi kendim yapayım esimle yalniz olayim bebegime kendim bakayim isteyen biriyim.. annemin evi büyüdüğüm ev tamam biliyorum ama nedense ben kendi evimi benimsedim evimde evim diyorum kedimde yalniz kaldi bana çok düşkün yapayalnz kaldi ona ayri üzülüyorum esim ilgilenemiyor hic kediyle gozu rahatsiz hergun damla damlatilmasi lazim kumunu düzgün vs vs bi ton sorun .
Eve gidincr yine durduramazsak diye korkuyorum
Esimde yardim ediyo fakat o da cok yorgun düşüyor sabah ise gitmesi lazim kendisi esnaf bu sefer ise odaklanamiyor aylik asiri giderimiz var bizim o da hakli ilgileniyor sagolsun fakat annende kal ben gidip gelirim diyor burasi rahat iste diyor ama ben evimi istiyorum ama eve gidincede yine gecenki gibi olur diye korkuyorum
Sonucta annemde yasayamamki Surekli nereye kdr annemle bakcaz bebise ..
Kisaca durum bu .. annem bana gelmiyor bende annemde rahatim ama evimi esini istiyorum .. eve gidincede mutlu oluyorum ama bebis hic durmazsa psikolojim bozuluyo agliyorum yorgubluktan sut azaliyo .. ama annemde kalincada icim sıkılıyo esimin gelmedigi o bir gun bile nedense hormonlardanmidir nedir onu özlüyorum hemen kediyi dusunup bile üzülüyorum evimi filan düşünüyorum bi kafayi yedim yani ..
Napicam ben boyle napsam ?? Rahatmi batiyor kal iste ne es ve ev meraklisisin diyeblrsnz belki ama hormonlar beni hamilelikte bile mahvetmedi bir kere bile ağlamadım normalde bole hichiseye aglamayan sert biriyimdir duygu konularinda ama lohusalikta hergun ağlıyorum yada aglmaakli geziyorum yuregim daraliyor geceleri uykudan yuregim daralarak uyaniyorum esime sen yanimdayken bile seni ozluyorum diye sarilip agliyorum falan filan ..

Eninde sonunda evinize dönecek ve çocukla yeni düzen oluşturacaksınız. Kendinizi hazır hissedince dönün. Sonuçta orada misafir sayılırsınız. Orda kaldığınız sürede bol bol avantajlarından yararlanın. Evinize geldiğinizde yine çok bunalırsanız arada anneniz desteğe gelir ya da siz gidersiniz.

Stresli olduğunuzu bebeğiniz hissediyor ve bu yüzden eve gelince ağlıyor olabilir mi, bir süre daha kalıp evinizde bakmaya alışmalısınız. Düzene sokunca düzelir hepsi. Gece sürekli uyuyabilmek zaten artık pek mümkün değil. Bebeğim bir buçuk yaşında saatte bir kalkıyor.

Daha bugün demiştim ki, lohusa birini görsem sarılır öper, geçicek derim.
çok yeni atlattım bu dönemi sevgili konu sahibi. Size tavsiyem, lütfen 40ınız çıkana kadar annenizde kalın. Alabileceğiniz bütün yardımlara açık olun. Destek isteyin. Eşiniz de geliyomuş gün aşırı, ne güzel. Ben de sizin gibi kendi düzenine çok düşkün bi tipimdir, sizi anlıyorum. Merak etmeyin, hızla yoluna giriyo her şey. O ağlamalar bi anda bitiyo. Bebek ne kadar ağlarsa ağlasın daha kendinden emin oluyo insan, eşinizle başbaşa kalacağınız günler de çok yakın. Sadece kendinize 1 ay müsaade edin. Sonra evinizde yavrunuzla düzeniniz kurulur hiç merak etmeyin

Bebek ağladığında sizde ağlayacaksınız, her şeyi beraber öğreneceksiniz. Bebeğin ağlamasını nasıl susturursunuz öğrenmeniz lazım. Mahallenin en mutlu bebeği kitabı size faydalı olur. Ben 7 aylık anneyim. İlk bebeğim ve 17. Günden itibaren kolik bir bebeğe tek başıma baktım. Yoruldum, ağladım , aç kaldım geçti gitti...

Bir kere yemek yemezseniz sütünüz azalmaz bunu kafanızdan çıkartın. Su içtikçe süt olur. Bebek emdikçe sütünüz artar. Yeni doğum yapmışsınız. 2 saatte bir emzirmelisiniz ki sütünüz gelsin.
Emek olmadan yemek olmuyor maalesef.
Uykusuz kalcaksınız , yorulacaksınız ama evladınız siz bakacaksınız.

Merhabalar bu konuyu acmaya bile vakit bulmak yazmak benim icin baya zor ama yaziyorum iste bir sekilde ..
21 gun once dogum yaptım .. ablam 5 yasindaki yegenimle sehir disindan geldiler annemin evine .. benim bebis icin geldiler ama annemin evinde kaldılar. Annemin evi ilce olarak bana baya uzak ..
Ilk gun hastane annemle ikinci gun benim evimde esim annem ablam ve yegenim kaldik
Fakat biizim evde dogalgaz baglanmadigi icin klimalarla ısınıyoruz salonun kapısı binada hicbir evde yok oyle yapılmış ve ev 2+1 80 metrekare
Boyle olunca misafir agarlayacak tek oda salon ve ordada kapi yok ve 2 klima tum evi isiticak diye uğraşıyoruz.
Birde kedim var asiri bana düşkün yatak odamizda yatiyordu mecbur bebek olunca almadik odaya .. almayincada tum gece inleyerek miyavliyo kapida ..
Ne kadar ilgilenmeye calissakda yinede susmuyor . Birde ek olarak babam rahatsiz annem onu evde tek birakip bana gelmek istemiyor ablam yegenimle annemde kalsalar babam ablamla anlaşamıyor ve sureklo kavga ediyolar ve annem yine onları yalniz bırakıp bende kalmak istemiyor.
Annem bana gel bende kal dedi 2 3 gun kaldim sonra eve döndüm 1 hafta çok güzel baktim ogluma 6 gunluktu evde tek kaldik sonra cok yoruldum araliksiz kendim bakınca mecbur anneme gittim 1 hafta annemde kaldim ne kadar evimi kedimi esimi birakmak istemesemde bıraktım yegenimde 5 yasında surekli bebise dokunmak istedi sevmek istedi uyarinvada surekli agladi eziyet etti durdu .. neyse onlar gittiler evlerine bizde cumartesi evimize döndük fakat cocuk eve gittigimiz an basladi aglamaya pazar aksamina kadar 30 dakikada bir surekli uyandi esimle perisan olduk o 1 hafta kendi baktigim giibi olmadi nedense bu sefer durmadı pazar gecesi anneme 12 de gece gelmek zorunda kaldik simdi yine annemdeyim ..
Benim istegim şu sorunum da su ki bu konuyu ondan açtım annemdd rahatim gece sagdigim sütü veriyor annem 4 saat araliksiz uyuyabiliyorum
Yemeklerimi yapıyor onume koyuyor vs vs rahatim baya fakat annemde evine cati yaptiracak bu hafta full tepemizde gumbur gumbur ses olacak ..
Birde ben nasil desem böyle evine esine düşkün bi tipim kendi isini kendi yapmayı seven nebiliyim yemegimi temizligimi kendim yapayım esimle yalniz olayim bebegime kendim bakayim isteyen biriyim.. annemin evi büyüdüğüm ev tamam biliyorum ama nedense ben kendi evimi benimsedim evimde evim diyorum kedimde yalniz kaldi bana çok düşkün yapayalnz kaldi ona ayri üzülüyorum esim ilgilenemiyor hic kediyle gozu rahatsiz hergun damla damlatilmasi lazim kumunu düzgün vs vs bi ton sorun .
Esimde yardim ediyo fakat o da cok yorgun düşüyor sabah ise gitmesi lazim kendisi esnaf bu sefer ise odaklanamiyor aylik asiri giderimiz var bizim o da hakli ilgileniyor sagolsun fakat annende kal ben gidip gelirim diyor burasi rahat iste diyor ama ben evimi istiyorum ama eve gidincede yine gecenki gibi olur diye korkuyorum
Kisaca durum bu .. annem bana gelmiyor bende annemde rahatim ama evimi esini istiyorum .. eve gidincede mutlu oluyorum ama bebis hic durmazsa psikolojim bozuluyo agliyorum yorgubluktan sut azaliyo .. ama annemde kalincada icim sıkılıyo esimin gelmedigi o bir gun bile nedense hormonlardanmidir nedir onu özlüyorum hemen kediyi dusunup bile üzülüyorum evimi filan düşünüyorum bi kafayi yedim yani ..
Napicam ben boyle napsam ?? Rahatmi batiyor kal iste ne es ve ev meraklisisin diyeblrsnz belki ama hormonlar beni hamilelikte bile mahvetmedi bir kere bile ağlamadım normalde bole hichiseye aglamayan sert biriyimdir duygu konularinda ama lohusalikta hergun ağlıyorum yada aglmaakli geziyorum yuregim daraliyor geceleri uykudan yuregim daralarak uyaniyorum esime sen yanimdayken bile seni ozluyorum diye sarilip agliyorum falan filan ..
Seni hatırlıyorum bebek doğmadan öncede bu konu hakkında konu acmistin hatta ozaman ablanı gelsin istemiyordun bitek bakıcı olarak anneni istiyordun yatiracak yerin yoktu fln.... Lohusalıgi yarilamissin ama lafımı gizlemeyecegim. Çok miymiysin. Sen bu huyundan vazgeçmezsen o bebeğe bakamazsin. Bebek o az sık dişini yahu ağlayacak tabi öyle öyle büyüyecek. Annende kalacaksın kişi ne zamana kadar kalırsın o bebeğin derdi hiç bitmez ben soylimde ordan eşini darlama boşuna git evine bir gün ağla iki gün ağla ama alış başka çaren yok canm

Daha bugün demiştim ki, lohusa birini görsem sarılır öper, geçicek derim.
çok yeni atlattım bu dönemi sevgili konu sahibi. Size tavsiyem, lütfen 40ınız çıkana kadar annenizde kalın. Alabileceğiniz bütün yardımlara açık olun. Destek isteyin. Eşiniz de geliyomuş gün aşırı, ne güzel. Ben de sizin gibi kendi düzenine çok düşkün bi tipimdir, sizi anlıyorum. Merak etmeyin, hızla yoluna giriyo her şey. O ağlamalar bi anda bitiyo. Bebek ne kadar ağlarsa ağlasın daha kendinden emin oluyo insan, eşinizle başbaşa kalacağınız günler de çok yakın. Sadece kendinize 1 ay müsaade edin. Sonra evinizde yavrunuzla düzeniniz kurulur hiç merak etmeyin
Insallah dedigin gibi olur bazen cidddn yuregim sıkışarak uyanıyorum icime sıkıntılar giriyor evime donmeyi cok istiyorum ..
Esimi gelse bile özlüyorum kedime üzülüyorum evdede cok yoruluyorum ortasi olmuyo malesef ..

Seni hatırlıyorum bebek doğmadan öncede bu konu hakkında konu acmistin hatta ozaman ablanı gelsin istemiyordun bitek bakıcı olarak anneni istiyordun yatiracak yerin yoktu fln.... Lohusalıgi yarilamissin ama lafımı gizlemeyecegim. Çok miymiysin. Sen bu huyundan vazgeçmezsen o bebeğe bakamazsin. Bebek o az sık dişini yahu ağlayacak tabi öyle öyle büyüyecek. Annende kalacaksın kişi ne zamana kadar kalırsın o bebeğin derdi hiç bitmez ben soylimde ordan eşini darlama boşuna git evine bir gün ağla iki gün ağla ama alış başka çaren yok canm
Hakli olablrsin gizlememene sevindim alincak durumda degilim elestirilere acigim elestirsliyimki kendimi duzelteyim ..
Bende evime gidip kendim bakmak istiyorum zaten ama esim israr ediyo annene git bak rahat edersin ben sabah ise gidiyorum uğraşınca mahvoluyorum sen tek ugrasincada dayanamiyorum yardim ediyorum bu seferde ise odaklanamiyorum diyor bebekde 2 gun araliksiz aglayinca bayilacaktim geldik ama donmek istiyorum ..
Elbet doncem zaten caresi yok dedigiin gibi

Insallah dedigin gibi olur bazen cidddn yuregim sıkışarak uyanıyorum icime sıkıntılar giriyor evime donmeyi cok istiyorum ..
Esimi gelse bile özlüyorum kedime üzülüyorum evdede cok yoruluyorum ortasi olmuyo malesef ..
Hepsi geçicek, sadece bebeğinizi ve kendinizi düşünün. O minik halleri o kadar güzel ki, anı yaşamaya bakın. Bol bol video çekin. Özellikle 2.ay itibariyle bi düzene girmiş oluyosunuz. Eşinizle film de seyrediceksiniz, kedinizi de seviceksiniz. Hep iyi ve pozitif düşünün. Annenize, eşinize, bebeğinize sarılın.

Hakli olablrsin gizlememene sevindim alincak durumda degilim elestirilere acigim elestirsliyimki kendimi duzelteyim ..
Bende evime gidip kendim bakmak istiyorum zaten ama esim israr ediyo annene git bak rahat edersin ben sabah ise gidiyorum uğraşınca mahvoluyorum sen tek ugrasincada dayanamiyorum yardim ediyorum bu seferde ise odaklanamiyorum diyor bebekde 2 gun araliksiz aglayinca bayilacaktim geldik ama donmek istiyorum ..
Elbet doncem zaten caresi yok dedigiin gibi
40i cikincada direk yürümeye baslamayacak uykusuda hemen düzene girmeyecek malesef eşinde kafa dinlemek istiyor büyük ihtimal oyuzden gelme diyor sen kendine güven senden daha iyi kimse bakamaz çocuğuna böyle böyle geçecek zaman de kendini öyle hazırla yoksa annenden her evine döndüğünde aglarsin

Bebek ağladığında sizde ağlayacaksınız, her şeyi beraber öğreneceksiniz. Bebeğin ağlamasını nasıl susturursunuz öğrenmeniz lazım. Mahallenin en mutlu bebeği kitabı size faydalı olur. Ben 7 aylık anneyim. İlk bebeğim ve 17. Günden itibaren kolik bir bebeğe tek başıma baktım. Yoruldum, ağladım , aç kaldım geçti gitti...

Bir kere yemek yemezseniz sütünüz azalmaz bunu kafanızdan çıkartın. Su içtikçe süt olur. Bebek emdikçe sütünüz artar. Yeni doğum yapmışsınız. 2 saatte bir emzirmelisiniz ki sütünüz gelsin.
Emek olmadan yemek olmuyor maalesef.
Uykusuz kalcaksınız , yorulacaksınız ama evladınız siz bakacaksınız.
Uykusuz kalinca sut baya etkileniyo bende nedense .. aslinda bebegi susturmsyida ogrenmistim 1 hafta cok guzel baktim nolduysa cumartesi den oazara kadar durmadı sonra anneme geldik ama ben cok donmek istiyorum evime yarin yada ertesi gun donmeyi düşünüyorum ins herdey yolunds gider gitmesede stres yapmamayi ogrenirim

Hepsi geçicek, sadece bebeğinizi ve kendinizi düşünün. O minik halleri o kadar güzel ki, anı yaşamaya bakın. Bol bol video çekin. Özellikle 2.ay itibariyle bi düzene girmiş oluyosunuz. Eşinizle film de seyrediceksiniz, kedinizi de seviceksiniz. Hep iyi ve pozitif düşünün. Annenize, eşinize, bebeğinize sarılın.
Tesekkurler olumlu yorumun icin canim

Ah canım hastaneden eve çıktığım günü hatirliyorumda herkes basimdaydi emzir, süt yok, ya bir sürü laf o kadar bunalmıştimki anlatamam. Doğum yorgunlugumu dersin o ayrı, bacağım kırık alcim var dize kadar, dikişim ayrı off aklıma geldikçe bunaliyorum sen al bebegini evine dön birbirinize alisacaksiniz zaten huyunu öğrenirsin hemen sonrası düzelir. Hep annende kalamazsinki benimde annem geldi yanimda kaldı 9 gün 10. Gün ben kara kara düşünüyordum nasıl yaparım diye ama oluyo bı şekilde bebeğin uyudukca sende bol bol uyu dinlen . hayırlı olsun kuzucuk ☺️

H hamsigafa yakaladım seni 😍🙈

ben de 7 aylık anneyim. annem 40 gün yanımda kaldı eve döndüğünde napıcam ben bebekle tek başıma diye ağlıyordum 🤣🤣🤣 şimdi o haller o stresler geçti gitti yerini ne yedirsem derdi aldı bile...

herhangi bir sağlık sorununuz yoksa bir an önce eve dönmeli ve bebeğine bakmayı öğrenmelisin. ev işlerini de askıya alman gerekecek. zaten bebeğin daha uzuuuun bir süre ye-kaka yap-yat modunda olacak o uyudukça aklına takılanları halledersin. tavsiyem o uyurken uyuyamazsan bile uzat ayaklarını bol bol dinlen. üstündekileri çıkart ten tene uzanın koynunda uyut bebeğini mis gibi. bu günler geri gelmeyecek strese girme ❤

Bebeğin gazını çıkartın. İki geyirmekle bitmiyor. İyice masaj yap karnına. Pırtlat

Lohusalık geçince bu haline güleceksin bile. Geçecek de sürekli kendine

Bir de rutinin olsun ya sadece bebeğin değil senin de... Orda burda kalma.. Kimseye de ihtiyacın yok sen bakarsın tek başına emin ol

Merhaba. İnanmayacaksın ama konunu okuyunca gülümsedim. Daha dün bir önceki konunu okudum. Doğumda annem mi gelsin ablam mı salonumun kapısı yok vs.diye baktım Şubat konusu ay acaba ne yaptı şimdiye kadar doğum yapmıştır diye aklımdan geçirmiştim. Aklımda kalan bir detaya değinmeden geçemiycem o zamanlar herkes sana sen annende kal demişti sen de eşim istemiyor bebekten ayrı kalmak ilk bebeği ilk heyecanı demiştin. Şimdi işler değişmiş eşin dinlenemediğini anlayınca annende kal orası rahat demeye başlamış yada sen kalmak istemediğin için eşini bahane ediyordun belki. Burda açıklama yapmak zorunda hissetmişsin kendini evime gitmek istiyorum diye merak etme annende kalmak istemiyorsun diye yargılamayız seni. Ben doğum yaptığımda yanımda sadece eşim vardı ilk iki gün her şeyimizi beraber yaptık. Normal doğum yaptım kanamam, dikişlerim vardı hep eşim temizledi giydirdi sağolsun ne annem ne kayınvalidem yapamazdı zaten annem 2 gün sonra geldi 12 gün kabus gibi geçti ciddiyim. Ben de ne annemde uzun uzun kalabilirim ne kayınvalidemde, ne bende kalsınlar uzun isterim ne ne de ben kalayım. Evim eşim benim huzurum için yeterli şeyler. Annem çok sert bi kadındır burnumdan getirdi asla uyuyamazdım koltukta uyuyakalayım (gece 2 saatte bir emzirmeye kalkıyorum) sürekli tepemde yemek yapıcam ne yapayım, o nerde, bu nerde sabah 9 da kalktın ya yine mi uyuyorsun. Emzirdin bıraka artık kucağından hep kucağında mı tutulan onu gibi gibi loğusayım birazcık şımarıklığa biraz nazlanmaya ihtiyacım var oturamıyorum, tuvaletimi yaparken ağlıyorum asla asla nazlandırmaz. İlaçlarım süt çaylarım falan var hep eşim gelince yapıp önüme koydu. 12 gün sonra eşim izne çıktı hadi sen git dinlen diye gönderdik (eşim izne çıkmamıştı) o gün eve tek döndüğümde resmen bir oh be dedim ondan sonra anladım anne olduğumu, çok huzurla büyüttüm korkmayın belki tek başınıza daha huzurlu olacaksınız

Merhaba ne kadar cabuk bebeginizle bas basa kalirsaniz o kadar cabuk alisacaksiniz.
Yenidogan bebek ya acliktan ya gazdan aglar. Onun disinda da bol bol anne kokusu ister. Emme icgudusu cok fazla ise emzikte deneyebilirsiniz.
Coook sey yazarim 16 aylik anneyim eger ilk 1 hafta sonunda herkesi eve gonderip kah aglayarak kah caresizlikten sac bas yolarak yalniz kalmasam bugunume ulasamazdim.
Gececek... anahtar sozcuk bu ve basarabilirsin

Yazmayı unuttum şartlarımız çok benzer bizim evde klimalı yaz kış klima ile yaşıyoruz yazlık bir bölgedeyiz. Kızım yazın ortasında doğdu ve sürekli klima açıktı çok şükür bi sorun yaşamadık yani ağlaması klima ile alakalı değildir demek istiyorum. İkincisi bizim de kedimiz var. Sizin kediniz için çok üzüldüm bebek var diye neden odaya almıyorsunuz? Benim kedim 4 yaşındaydı kızım doğduğunda tekir üstelik. Kızım doğmadan onun beşiğinde çok yattı ama o doğduktan sonra asla üstüne atlamadı zarar vermedi, bırakın kedinin zarar vermesini kızım canına okudu zavallı hayvanın. Kediyi odaya kilitliyorduk kızım zarar vermesin diye. Üstüne mi yatmadı, kuyruğunu mu çekmedi, kafasına oyuncak mı atmadı, kucağına alıcak diye boynunu mu sıkmadı ve asla ve asla tıslamadı bile kedimiz o kadar şaşkınız ki kendisine asla zarar verdirmez normalde. Eğer bi odaya girmesini istemiyorsanız bunu eve ilk aldığınızda yapacaktınız şimdi eve bir nefes eklendi ve o kedi bunu çok iyi biliyor, hissediyor ve siz o geldikten sonra onu her zaman yanınıza aldığınız, odaya aldığınız halde şu an bunu yapmayı kestiniz çok ama çok üzücü kediniz açısından istenmediğini düşünecek üzülecek bir süre sonra vazgeçicek sizden yapmayın alın yanınıza yanınızda yatsın eskisi gibi sevip ilgilenin ne olur o da sizin ikinci evladınız üstelik diğerinden daha eski o evde. Sağlıkla büyütün bebeğinizi

X