Lohusalık ve yeni hayatim ve ic sikintilarim

Merhaba. İnanmayacaksın ama konunu okuyunca gülümsedim. Daha dün bir önceki konunu okudum. Doğumda annem mi gelsin ablam mı salonumun kapısı yok vs.diye baktım Şubat konusu ay acaba ne yaptı şimdiye kadar doğum yapmıştır diye aklımdan geçirmiştim. Aklımda kalan bir detaya değinmeden geçemiycem o zamanlar herkes sana sen annende kal demişti sen de eşim istemiyor bebekten ayrı kalmak ilk bebeği ilk heyecanı demiştin. Şimdi işler değişmiş eşin dinlenemediğini anlayınca annende kal orası rahat demeye başlamış yada sen kalmak istemediğin için eşini bahane ediyordun belki. Burda açıklama yapmak zorunda hissetmişsin kendini evime gitmek istiyorum diye merak etme annende kalmak istemiyorsun diye yargılamayız seni. Ben doğum yaptığımda yanımda sadece eşim vardı ilk iki gün her şeyimizi beraber yaptık. Normal doğum yaptım kanamam, dikişlerim vardı hep eşim temizledi giydirdi sağolsun ne annem ne kayınvalidem yapamazdı zaten annem 2 gün sonra geldi 12 gün kabus gibi geçti ciddiyim. Ben de ne annemde uzun uzun kalabilirim ne kayınvalidemde, ne bende kalsınlar uzun isterim ne ne de ben kalayım. Evim eşim benim huzurum için yeterli şeyler. Annem çok sert bi kadındır burnumdan getirdi asla uyuyamazdım koltukta uyuyakalayım (gece 2 saatte bir emzirmeye kalkıyorum) sürekli tepemde yemek yapıcam ne yapayım, o nerde, bu nerde sabah 9 da kalktın ya yine mi uyuyorsun. Emzirdin bıraka artık kucağından hep kucağında mı tutulan onu gibi gibi loğusayım birazcık şımarıklığa biraz nazlanmaya ihtiyacım var oturamıyorum, tuvaletimi yaparken ağlıyorum asla asla nazlandırmaz. İlaçlarım süt çaylarım falan var hep eşim gelince yapıp önüme koydu. 12 gün sonra eşim izne çıktı hadi sen git dinlen diye gönderdik (eşim izne çıkmamıştı) o gün eve tek döndüğümde resmen bir oh be dedim ondan sonra anladım anne olduğumu, çok huzurla büyüttüm korkmayın belki tek başınıza daha huzurlu olacaksınız
Annem ssgolsun cok guzel yardim ediyoda benim derdim ev iste ne evse 😃

Yazmayı unuttum şartlarımız çok benzer bizim evde klimalı yaz kış klima ile yaşıyoruz yazlık bir bölgedeyiz. Kızım yazın ortasında doğdu ve sürekli klima açıktı çok şükür bi sorun yaşamadık yani ağlaması klima ile alakalı değildir demek istiyorum. İkincisi bizim de kedimiz var. Sizin kediniz için çok üzüldüm bebek var diye neden odaya almıyorsunuz? Benim kedim 4 yaşındaydı kızım doğduğunda tekir üstelik. Kızım doğmadan onun beşiğinde çok yattı ama o doğduktan sonra asla üstüne atlamadı zarar vermedi, bırakın kedinin zarar vermesini kızım canına okudu zavallı hayvanın. Kediyi odaya kilitliyorduk kızım zarar vermesin diye. Üstüne mi yatmadı, kuyruğunu mu çekmedi, kafasına oyuncak mı atmadı, kucağına alıcak diye boynunu mu sıkmadı ve asla ve asla tıslamadı bile kedimiz o kadar şaşkınız ki kendisine asla zarar verdirmez normalde. Eğer bi odaya girmesini istemiyorsanız bunu eve ilk aldığınızda yapacaktınız şimdi eve bir nefes eklendi ve o kedi bunu çok iyi biliyor, hissediyor ve siz o geldikten sonra onu her zaman yanınıza aldığınız, odaya aldığınız halde şu an bunu yapmayı kestiniz çok ama çok üzücü kediniz açısından istenmediğini düşünecek üzülecek bir süre sonra vazgeçicek sizden yapmayın alın yanınıza yanınızda yatsın eskisi gibi sevip ilgilenin ne olur o da sizin ikinci evladınız üstelik diğerinden daha eski o evde. Sağlıkla büyütün bebeğinizi
Kedim asiri tuylu yatak çok kil oluyor zaman olmuto temizlemeye bazen gogus ucumda.blile kil görüyorum ondan almadik odaya birde besige atlar bilinçsizce cocugun ustune diye korktum yoksa ole vahsi bi kedi degil bende onu cok seviyorum cok üzülüyorum kedime zaten anneme geldim hep yalniz kaliyor dye cok üzülüyorum ama durum bu arada bebis icerde uyurken ben yayak odasina uzanmaya gidiyorum o zaman yanima cagiriyorum uzaniyoruz birlikte oksuyorum kafasini seviyorum bol.bol

Ah canım hastaneden eve çıktığım günü hatirliyorumda herkes basimdaydi emzir, süt yok, ya bir sürü laf o kadar bunalmıştimki anlatamam. Doğum yorgunlugumu dersin o ayrı, bacağım kırık alcim var dize kadar, dikişim ayrı off aklıma geldikçe bunaliyorum sen al bebegini evine dön birbirinize alisacaksiniz zaten huyunu öğrenirsin hemen sonrası düzelir. Hep annende kalamazsinki benimde annem geldi yanimda kaldı 9 gün 10. Gün ben kara kara düşünüyordum nasıl yaparım diye ama oluyo bı şekilde bebeğin uyudukca sende bol bol uyu dinlen . hayırlı olsun kuzucuk ☺️
Sagol canim

Merhaba ne kadar cabuk bebeginizle bas basa kalirsaniz o kadar cabuk alisacaksiniz.
Yenidogan bebek ya acliktan ya gazdan aglar. Onun disinda da bol bol anne kokusu ister. Emme icgudusu cok fazla ise emzikte deneyebilirsiniz.
Coook sey yazarim 16 aylik anneyim eger ilk 1 hafta sonunda herkesi eve gonderip kah aglayarak kah caresizlikten sac bas yolarak yalniz kalmasam bugunume ulasamazdim.
Gececek... anahtar sozcuk bu ve basarabilirsin
Tesekkur ederim insallahhh

Kirkin çıkana kadar annende kalsan nolur ki
Niye kadınlar illa kendi evim diye diretir
Bu sonuçta özel durum
Bazı şeyleri zorlaştırmak manasız bence
Benim dört aylık bebegim var
Aşırı aglak huysuz kolik cikti
Besin alerjisi çıktı sutum dokunuyor
Neler neler yaşıyorum hep agliyor
Doktor sıkıntı yok diyor iki dandik gaz damlası verip yolluyor yine aynı kisir dongu
Artık alıştım sonuçta en fazla bir yıl ağlayacak sonra geçecek diye bakıyorum
Kırkım çıkana kadar annemdeyim iyikide öyle yapmışım sezeryan oldum ayağa kalkmam zor oldu dikisyerlerim fenaydı
Kanama vs ay çok çok kötüydü
Kimi arkadaşım üç günde ayağa kalktım diyor ben kırkım çıktı hala acıma yanma vardı şuan bile sızlıyor ara ara
O kırk günü kendi evimde gecirseydim iyice delirirdim
Yani bazı şartları lehimize kolaylastirmamiz lazım.
Kırkından sonra git evine sonuçta ev kaçmıyor.

Merhaba. İnanmayacaksın ama konunu okuyunca gülümsedim. Daha dün bir önceki konunu okudum. Doğumda annem mi gelsin ablam mı salonumun kapısı yok vs.diye baktım Şubat konusu ay acaba ne yaptı şimdiye kadar doğum yapmıştır diye aklımdan geçirmiştim. Aklımda kalan bir detaya değinmeden geçemiycem o zamanlar herkes sana sen annende kal demişti sen de eşim istemiyor bebekten ayrı kalmak ilk bebeği ilk heyecanı demiştin. Şimdi işler değişmiş eşin dinlenemediğini anlayınca annende kal orası rahat demeye başlamış yada sen kalmak istemediğin için eşini bahane ediyordun belki. Burda açıklama yapmak zorunda hissetmişsin kendini evime gitmek istiyorum diye merak etme annende kalmak istemiyorsun diye yargılamayız seni. Ben doğum yaptığımda yanımda sadece eşim vardı ilk iki gün her şeyimizi beraber yaptık. Normal doğum yaptım kanamam, dikişlerim vardı hep eşim temizledi giydirdi sağolsun ne annem ne kayınvalidem yapamazdı zaten annem 2 gün sonra geldi 12 gün kabus gibi geçti ciddiyim. Ben de ne annemde uzun uzun kalabilirim ne kayınvalidemde, ne bende kalsınlar uzun isterim ne ne de ben kalayım. Evim eşim benim huzurum için yeterli şeyler. Annem çok sert bi kadındır burnumdan getirdi asla uyuyamazdım koltukta uyuyakalayım (gece 2 saatte bir emzirmeye kalkıyorum) sürekli tepemde yemek yapıcam ne yapayım, o nerde, bu nerde sabah 9 da kalktın ya yine mi uyuyorsun. Emzirdin bıraka artık kucağından hep kucağında mı tutulan onu gibi gibi loğusayım birazcık şımarıklığa biraz nazlanmaya ihtiyacım var oturamıyorum, tuvaletimi yaparken ağlıyorum asla asla nazlandırmaz. İlaçlarım süt çaylarım falan var hep eşim gelince yapıp önüme koydu. 12 gün sonra eşim izne çıktı hadi sen git dinlen diye gönderdik (eşim izne çıkmamıştı) o gün eve tek döndüğümde resmen bir oh be dedim ondan sonra anladım anne olduğumu, çok huzurla büyüttüm korkmayın belki tek başınıza daha huzurlu olacaksınız
Ben buradan daraldım sen bunları yaşamışsın.

Bu sonuçta özel durum
Doktor sıkıntı yok diyor iki dandik gaz damlası verip yolluyor yine aynı kisir dongu
Kırkım çıkana kadar annemdeyim iyikide öyle yapmışım sezeryan oldum ayağa kalkmam zor oldu dikisyerlerim fenaydı
Kimi arkadaşım üç günde ayağa kalktım diyor ben kırkım çıktı hala acıma yanma vardı şuan bile sızlıyor ara ara
Merhaba size de gecmis olsun uc noktakar yasamissiniz.
Ama yuzde 95 diyeyim ne kadar eve cabuk donerse yada yalniz kalir ise bebegine o kadar cabuk alisacaktir tecrubesinde.

Merhaba size de gecmis olsun uc noktakar yasamissiniz.
Ama yuzde 95 diyeyim ne kadar eve cabuk donerse yada yalniz kalir ise bebegine o kadar cabuk alisacaktir tecrubesinde.
Valla hala yaşıyorum uç noktaları
Ama.bence ilk kırk gün önemli helede sezeryansa
Feci ağrı var şuan bile tam dogrulamiyorum ama iyiyim şükür
İlk kırk gün evde olsaydim hiç atlatamazdim
Yani sonradan gidilsin nolck
Niye alisilamasin bu çocuk omurboyu benle yasayacak sonuçta
Ben zorluk çekerek mutlu oluncagina inanmıyorum
İşimi zorlaştırmayi sevmem şahsen
Annem tabi rahmetli olsaydı iş başka
Ama varken de yararlanırım tecrübesinden yardimindan.

Valla hala yaşıyorum uç noktaları
Ama.bence ilk kırk gün önemli helede sezeryansa
Feci ağrı var şuan bile tam dogrulamiyorum ama iyiyim şükür
İlk kırk gün evde olsaydim hiç atlatamazdim
Yani sonradan gidilsin nolck
Niye alisilamasin bu çocuk omurboyu benle yasayacak sonuçta
Ben zorluk çekerek mutlu oluncagina inanmıyorum
İşimi zorlaştırmayi sevmem şahsen
Annem tabi rahmetli olsaydı iş başka
Ama varken de yararlanırım tecrübesinden yardimindan.
40 gün sezeryan agrisi neden oldu acaba bir baktirsaniz mi normal degil pek batma seklindeyse ara ara olur evet ama o ilk agrilar gibiyse bi gidin derim.
5 6 günde bitmisti benim ayaklanmak yurumek iyi gelmisti.
Ama evet ilk gunler cok zordu bence 10 gun kadar maks destek alinmali. Cunku o evde illa tek kalinacak ve 40 dan sonra bisey degismiyor bir mucize olmuyor ve lohusalikta bitmiyor. Yani bunlar benim tecrubem tabiine kadar erken o kadar iyi..
Size de cok gecmis olsun alerjik bebek zor. Ek gida doneminde destek alabileceginiz isinizi kolaylastiracak bi kac sitw biliyorim.dilerseniz dm den yazarim

İçinde bulunduğunuz durum ömür boyu sürmeyecek ki. Geçici bir durum. Belirli sureli.Bence ne istediğinize bu kadar çok kulak verip kendinizi şımartırsanız mutsuz olmaya mahkum olursunuz. Yetişkin insanlarla çocuklar arasındaki fark isteklerini hayatın gerçekleriyle sınırlı tutabilmeleridir. Siz hem yetiskin hem de artik bir annesiniz. Bebeğiniz ve siz yeni yasatiniza alisip bir duzen oturtana kadar annenizde kalmalisiniz boylece esiniz de duzenli uyuyup isine adapte olabilir.

40 gün sezeryan agrisi neden oldu acaba bir baktirsaniz mi normal degil pek batma seklindeyse ara ara olur evet ama o ilk agrilar gibiyse bi gidin derim.
5 6 günde bitmisti benim ayaklanmak yurumek iyi gelmisti.
Ama evet ilk gunler cok zordu bence 10 gun kadar maks destek alinmali. Cunku o evde illa tek kalinacak ve 40 dan sonra bisey degismiyor bir mucize olmuyor ve lohusalikta bitmiyor. Yani bunlar benim tecrubem tabiine kadar erken o kadar iyi..
Size de cok gecmis olsun alerjik bebek zor. Ek gida doneminde destek alabileceginiz isinizi kolaylastiracak bi kac sitw biliyorim.dilerseniz dm den yazarim
Teşekürler ederim gitim doktora sıkıntı yok dedi sizin vücut hassas dedi
Benim canım.tatlidir belki ondan
Adet agrilarinda dayanamzdim bu tabi hiç kaldi
Alerjik bebek sitelerini takip ediyorum teşekürler yine önerilere acigim
Öyle işte enaz iki hafta kalsınlar kirkgun çok gelirse
Ama.bence ayaklanan kadar kalinmali
Ben besihe koy al çok zorlandim şahsen

Siz bebeginizle herseyi tecrübe edeceksiniz yeri gelecek aglayacaksiniz yeri gelecek guleceksiniz onunla birlikte yeniden dogdunuz onunla beraber buyuyeceksiniz. Ben kendi evinize gitmeniz taraftariyim ama ciddi anlamda sorun yasiyorsaniz kirkiniz cikana kadar annenizde kalin. Inanin hersey gecip gidiyor. Bende kucugum dogunca 27 aylik kizimla tek basima kaldim hic gecmeyecek gibi geldi ama gecti alistik simdi cok daha iyiyiz ikisinede zaman ayirabilecek gucum var. Bunlarin gecici olduguna inanın ve bol bol ten teması yapın kokunuz bile onu sakinlestirmeye yetecek🌺

Ablacim zaten 21 gunluk.olmussun ee bebek bu aglayacak bir susacak hepsu boyledir iki tane var bendede ikiside susmazd resmen sacimi yoldugumu.bilirim ne safmisim yaa.bu arada ne yoluyon sacini 😅
Orda misafirsins bi kac gun daha kalip eevine donmelisin bence cunku esin var sorumluluklarin var...esinde galuba isine gelmis iki.gune.bir gelip gormek...

Bu sonuçta özel durum
Bende sezaryen oldum ilk 3 gun asiri zordu suan baya iyiyim keske dedigin gibi yapablssm ama olmuyor iste evimde evim diyorum elimde degil

X