Lohusalık ve yeni hayatim ve ic sikintilarim

iyi de hamileliğin 9 ay olduğu belli. yani şubatta doğum yapacağınız 9 ay önce belliydi değil mi?
o evin 1+1 olduğu, klimayla ısındığı belli
o ev de artık kaç yıldır varsa o zamandan beri o şekilde. siz doğum yapınca birden imarı değişmedi duvarı yıkılmadı herhalde değil mi? bugün olmadı bunlar?
kediniz de yine kaç yıldır sizinleyse o kadar zamandır var.

yani ben anlamadım teeeee ne zamandır belli olan ve sabit olan tüm bu şeyler için bu mızmızlık nedir?

hiç mi düşünmediniz e bebek geliyor, kedi var, kim nerede kalacak, bu evde nasıl olacak? gibi şeyleri. buhar makinesini bile daha alacakmışsınız. süper. ya şey yapın seneye filan alırsınız boşverin.

ablanız yanında çocukla başka yerden kalkmış gelmiş şu COVID zamanı
anneniz destek.
iyi ki kendi evinize düzeninize düşkünmüşsünüz yani ha. bir de olmasanız ne olacaktı?

hayır ben de her işimi kendim yaparım, kendi başıma kaç günler hastanelerde de yattım. bu sizin dediğiniz hiiiç öyle "kendi evimi kendi düzenimi ararım" filan değil, böyle avutmayın kendinizi.

siz fazla rahat bir insansınız bebek ayarınızı bozmuş gibi duruyor.

bebek bu, bebeler böyle. biraz bunu kabullenseniz iyi olur.
Hic cevap vermeyecegim cunku yazdiklsrinzdan anladim hicbirsey anlamamis kendi kendinze wlstiride bulunuyorsunuz o dediklerinizinn hicbiri malesef sandiginiz vr anladiginiz gibi degil neyse bosverin

Canım sütun azalmadı sütü terbiye oluyor bebegine yetecek kadar kendini ayarliyor bu bir vücut mekanızması yani emdikce cogalacak ve tam ona yetecek kadar olacak.
Ha velev ki azaldı yetmedi.. yine üzülme günumüzde mamalar iyiki var..
Sen icini hep ferah tut ve o minik koalan icin dunyadaki en guvenli en mis kokulu en en en özel sıgınak olduğunu hic unutma
Emmeden once bir kez sagdim denemek amacli doyuyomu filan diye azalmamis artmis cok mutlu oldum ama her seferinde bu kdr gelirmi geliyomu bilmiyorum ins gelirr

Hic cevap vermeyecegim cunku yazdiklsrinzdan anladim hicbirsey anlamamis kendi kendinze wlstiride bulunuyorsunuz o dediklerinizinn hicbiri malesef sandiginiz vr anladiginiz gibi degil neyse bosverin
hımm
yani 9. ay 9. güne kadar gebe olduğunuzdan haberiniz yoktu
ablanız aslında size yakın yaşıyordu, bekardı çocuğu yoktu, birden 5 yaşında bir çocukla başka şehre taşındı.

kedi de yoktu doğumdan önceki gün sahiplendiniz
COVID de yok 1 senedir dün icat oldu.

evi de sizin haberiniz yokken başkası oraya taşımış.
peki.

Emmeden once bir kez sagdim denemek amacli doyuyomu filan diye azalmamis artmis cok mutlu oldum ama her seferinde bu kdr gelirmi geliyomu bilmiyorum ins gelirr
Süt zamanla bebeginin bir ögunde ne kadar doyacagini bilecek düzeye gelecek en onemlisi moral.. her zaman yuksek tutmaya calis ve bol bol emzir su iç gerisini dusunme simdilik sen
Sağlikla sıhhatle büyüt insallah

hımm
ablanız aslında size yakın yaşıyordu, bekardı çocuğu yoktu, birden 5 yaşında bir çocukla başka şehre taşındı.

peki.
Bisey dicem nacizane yine ama yapmayin..
Gerek yok .
Yeni bir anneye yaziyorsunuz.

Merhabalar bu konuyu acmaya bile vakit bulmak yazmak benim icin baya zor ama yaziyorum iste bir sekilde ..
21 gun once dogum yaptım .. ablam 5 yasindaki yegenimle sehir disindan geldiler annemin evine .. benim bebis icin geldiler ama annemin evinde kaldılar. Annemin evi ilce olarak bana baya uzak ..
Ilk gun hastane annemle ikinci gun benim evimde esim annem ablam ve yegenim kaldik
Fakat biizim evde dogalgaz baglanmadigi icin klimalarla ısınıyoruz salonun kapısı binada hicbir evde yok oyle yapılmış ve ev 2+1 80 metrekare
Boyle olunca misafir agarlayacak tek oda salon ve ordada kapi yok ve 2 klima tum evi isiticak diye uğraşıyoruz.
Birde kedim var asiri bana düşkün yatak odamizda yatiyordu mecbur bebek olunca almadik odaya .. almayincada tum gece inleyerek miyavliyo kapida ..
Ne kadar ilgilenmeye calissakda yinede susmuyor . Birde ek olarak babam rahatsiz annem onu evde tek birakip bana gelmek istemiyor ablam yegenimle annemde kalsalar babam ablamla anlaşamıyor ve sureklo kavga ediyolar ve annem yine onları yalniz bırakıp bende kalmak istemiyor.
Hepbirlikte bende kalincada rahat edemediler .
Annem bana gel bende kal dedi 2 3 gun kaldim sonra eve döndüm 1 hafta çok güzel baktim ogluma 6 gunluktu evde tek kaldik sonra cok yoruldum araliksiz kendim bakınca mecbur anneme gittim 1 hafta annemde kaldim ne kadar evimi kedimi esimi birakmak istemesemde bıraktım yegenimde 5 yasında surekli bebise dokunmak istedi sevmek istedi uyarinvada surekli agladi eziyet etti durdu .. neyse onlar gittiler evlerine bizde cumartesi evimize döndük fakat cocuk eve gittigimiz an basladi aglamaya pazar aksamina kadar 30 dakikada bir surekli uyandi esimle perisan olduk o 1 hafta kendi baktigim giibi olmadi nedense bu sefer durmadı pazar gecesi anneme 12 de gece gelmek zorunda kaldik simdi yine annemdeyim ..
Klimalardan hava kurudugu icin rahatsis oldu sanrm buhar makinasi alAcagiz..
Zaten izmirde yaşıyoruz havalar isinmak uzere..
Esim bir gun geliyor anneme.bir gun eve gidiyor gelmiyor..
Benim istegim şu sorunum da su ki bu konuyu ondan açtım annemdd rahatim gece sagdigim sütü veriyor annem 4 saat araliksiz uyuyabiliyorum
Yemeklerimi yapıyor onume koyuyor vs vs rahatim baya fakat annemde evine cati yaptiracak bu hafta full tepemizde gumbur gumbur ses olacak ..
Birde ben nasil desem böyle evine esine düşkün bi tipim kendi isini kendi yapmayı seven nebiliyim yemegimi temizligimi kendim yapayım esimle yalniz olayim bebegime kendim bakayim isteyen biriyim.. annemin evi büyüdüğüm ev tamam biliyorum ama nedense ben kendi evimi benimsedim evimde evim diyorum kedimde yalniz kaldi bana çok düşkün yapayalnz kaldi ona ayri üzülüyorum esim ilgilenemiyor hic kediyle gozu rahatsiz hergun damla damlatilmasi lazim kumunu düzgün vs vs bi ton sorun .
Eve gidincr yine durduramazsak diye korkuyorum
Esimde yardim ediyo fakat o da cok yorgun düşüyor sabah ise gitmesi lazim kendisi esnaf bu sefer ise odaklanamiyor aylik asiri giderimiz var bizim o da hakli ilgileniyor sagolsun fakat annende kal ben gidip gelirim diyor burasi rahat iste diyor ama ben evimi istiyorum ama eve gidincede yine gecenki gibi olur diye korkuyorum
Sonucta annemde yasayamamki Surekli nereye kdr annemle bakcaz bebise ..
Kisaca durum bu .. annem bana gelmiyor bende annemde rahatim ama evimi esini istiyorum .. eve gidincede mutlu oluyorum ama bebis hic durmazsa psikolojim bozuluyo agliyorum yorgubluktan sut azaliyo .. ama annemde kalincada icim sıkılıyo esimin gelmedigi o bir gun bile nedense hormonlardanmidir nedir onu özlüyorum hemen kediyi dusunup bile üzülüyorum evimi filan düşünüyorum bi kafayi yedim yani ..
Napicam ben boyle napsam ?? Rahatmi batiyor kal iste ne es ve ev meraklisisin diyeblrsnz belki ama hormonlar beni hamilelikte bile mahvetmedi bir kere bile ağlamadım normalde bole hichiseye aglamayan sert biriyimdir duygu konularinda ama lohusalikta hergun ağlıyorum yada aglmaakli geziyorum yuregim daraliyor geceleri uykudan yuregim daralarak uyaniyorum esime sen yanimdayken bile seni ozluyorum diye sarilip agliyorum falan filan ..
Evine dön bebegine bakmaya alış.
Yalnız kedi nasıl olacak?

Ben buradan daraldım sen bunları yaşamışsın.
Evet buraya yazabildiklerim bu bunlar ne ki eşimle ağız dolusu kavga ettiğini yazmadım ben senin karını nazlandıramam dedi eşim senin karın dediğin senin kızın anne dedi çok yüz göz olundu. Rahat edemem diye kayınvalidemi bile cağırmayan eşime çok haksızlık oldu çok üzüldü eşim de

hımm

peki.
Siz hangi kafadasiniz ya neyin tribi anlamadim ne garipsiniz burda yardim edecek fikirlerde.bulunmaniz gerekirken polemik yaratma derdindesiniz gidin sinirinizi reel hayatta kime kizdiysaniz ondan çıkarın burda yardim isteyen insanlarin konusuna kan kusmayin .. ben o polemige giremiycem strese girip sutumu azaltamiycam kusura bakmayin ..

Bu arada benimde kedim var oglum 16 aylik kedim 3 yasinda acayip iyiler suan 😀
Insallah darisi bize bizim kedide merakli merakli bakiyo arada kokluyo izin veriyorum ama.bende kuslarda vardi biraz annrme gonderdim alicam.sonra ama.bi iki kez kuslara baktigi gibi bakip yaklasti bebege hemen pistt dedik korktuk yatak odasinda bizle uyuyordu ama bilincsiz benehin besigine atlar yatar diye almiyoruz cok uzuluyorum cok ilgisiz kaldi bana hasta annemew gelince bensiz kaldi esimle bazen goruntulu ariyoruz sesimi duyunca kafayi yiyip dis kapıya bakiyo icim gidiyo onun icinde gerçekten evimde evim diyorum o benim.bi tane prensesim askim brtanem . Ama tuyleri cok tuylu asiri yumos cok dokuluyo heryer kil acaba veterinerde yeleleri patileri ve kiyrugu kalsa govdesini aldirskmi diyoruz ic camasirina kadar kil heryer

Insallah darisi bize bizim kedide merakli merakli bakiyo arada kokluyo izin veriyorum ama.bende kuslarda vardi biraz annrme gonderdim alicam.sonra ama.bi iki kez kuslara baktigi gibi bakip yaklasti bebege hemen pistt dedik korktuk yatak odasinda bizle uyuyordu ama bilincsiz benehin besigine atlar yatar diye almiyoruz cok uzuluyorum cok ilgisiz kaldi bana hasta annemew gelince bensiz kaldi esimle bazen goruntulu ariyoruz sesimi duyunca kafayi yiyip dis kapıya bakiyo icim gidiyo onun icinde gerçekten evimde evim diyorum o benim.bi tane prensesim askim brtanem . Ama tuyleri cok tuylu asiri yumos cok dokuluyo heryer kil acaba veterinerde yeleleri patileri ve kiyrugu kalsa govdesini aldirskmi diyoruz ic camasirina kadar kil heryer
Ben dogumdan 1 hafta once tras ettirmistim faydalıda oldu ama.suan yine her yer tüy bende hem dyson hem.robot supurge alarak cozdum o konuyu.

Merhaba
Evet tek basimayken ve ciddi bir kriz aninda sıgınmıstım.ve linclenmistim.henüz 23 yada 30 günluktü 40ım bile cikmamisken yazdigim da cocuk yapmak pismanlik mıdır nedir idi.. cok uzmustu beni orasi.
Simdi girip bakiyorum daha ciddi seyler yasayanlar var ama anlayislisiniz cunku anladiniz.
Ben oglumla deprem gecirdim evimi, yıkıldı covid gecirdim ölümler yasadim.hic oyle olmadim bir daha o gün kötü hisseden bir lohusayı daha da berbat hissettirdi o grup bir daha da yazmadim
Ama gevti.. geciyor oglum artik en yakin arkadasim
Ve cevremdeki yeni annelere hep bisey yapmak istiyorum Hep yardimda bulunmak gececek demek istiyorum.
Bana denmedi cunki kalbimle anliyorum onlari.
Ve gercekten de neye ne zaman ihtiyac olur ise buradayim. Hep olurum canımsınız anneler her hissettiginiz cok dogal cok insani cok normal...
O zaman senin hissettiklerinin benzerlerini hissediyordum aslında sadece yüksek sesle söyleyemiyordum çok zorlanıyordum 😞oğlumu kabullenmem çok zor olmuştu 😞 bugün o hasta ve ben ondan daha perişanım birisi bana sarılsın geçecek tuğçe desin istiyorum çok yorgunum bitkin 🤦🏻‍♀️

Merhaba
Evet tek basimayken ve ciddi bir kriz aninda sıgınmıstım.ve linclenmistim.henüz 23 yada 30 günluktü 40ım bile cikmamisken yazdigim da cocuk yapmak pismanlik mıdır nedir idi.. cok uzmustu beni orasi.
Simdi girip bakiyorum daha ciddi seyler yasayanlar var ama anlayislisiniz cunku anladiniz.
Ben oglumla deprem gecirdim evimi, yıkıldı covid gecirdim ölümler yasadim.hic oyle olmadim bir daha o gün kötü hisseden bir lohusayı daha da berbat hissettirdi o grup bir daha da yazmadim
Ama gevti.. geciyor oglum artik en yakin arkadasim
Ve cevremdeki yeni annelere hep bisey yapmak istiyorum Hep yardimda bulunmak gececek demek istiyorum.
Bana denmedi cunki kalbimle anliyorum onlari.
Ve gercekten de neye ne zaman ihtiyac olur ise buradayim. Hep olurum canımsınız anneler her hissettiginiz cok dogal cok insani cok normal...
Allah tekrar kotu ve zor gunler yasatmasin sizede insallah

O zaman senin hissettiklerinin benzerlerini hissediyordum aslında sadece yüksek sesle söyleyemiyordum çok zorlanıyordum 😞oğlumu kabullenmem çok zor olmuştu 😞 bugün o hasta ve ben ondan daha perişanım birisi bana sarılsın geçecek tuğçe desin istiyorum çok yorgunum bitkin 🤦🏻‍♀️
Ama gercekten gececek aslinda biliyorsun
Kac kere hasta olmusuzdur bebekken?
Keske tirnaklarina bile zarar gelmese ama boyle boyle bagisiklik kazanacaklar.
Gecmisler olsun
Onlar atlatiyor cok kuvvetliler ama iste biz mahfoluyoruz cok haklisin.

Allah tekrar kotu ve zor gunler yasatmasin sizede insallah
Bahar bebeğin gazı vardır ondan öyle ağlıyordur birde senin stresini hisseder . Kaynamış suyun içine kimyon at sabah akşam iç . Sütünü arttırıp gazı giderecek . Oğlum tek taraflı beslenmek istediği için sütüm azaldı mesela sonra bebek normal emmeye karar verince eski haline döndü çamaşırım ıslanmaya başlamıştı . Sürekli günde 3 bardak rezene kimyon çayı anne çayları içtim 14 ay içtim tam
Ama gercekten gececek aslinda biliyorsun
Kac kere hasta olmusuzdur bebekken?
Keske tirnaklarina bile zarar gelmese ama boyle boyle bagisiklik kazanacaklar.
Gecmisler olsun
Onlar atlatiyor cok kuvvetliler ama iste biz mahfoluyoruz cok haklisin.
Evet inşallah diş yüzünden oldu bu diş bizi bitirdi resmen 😞🤦🏻‍♀️

Bahar bebeğin gazı vardır ondan öyle ağlıyordur birde senin stresini hisseder . Kaynamış suyun içine kimyon at sabah akşam iç . Sütünü arttırıp gazı giderecek . Oğlum tek taraflı beslenmek istediği için sütüm azaldı mesela sonra bebek normal emmeye karar verince eski haline döndü çamaşırım ıslanmaya başlamıştı . Sürekli günde 3 bardak rezene kimyon çayı anne çayları içtim 14 ay içtim tam

Evet inşallah diş yüzünden oldu bu diş bizi bitirdi resmen 😞🤦🏻‍♀️
Gecen hafta bizimde 4 dis birden cikti maalesef zor
2 güne rahatlar yarin daha da iyi olur hatta
Büyüyorlar..
Ben tetagil kullandim gecen hafta bi nebzw rahatkatti birde dentinox mercimek kadar.. zaten biliyorsundur fakat fikir olsun yine de
Bu dönem gecince bir pirzolayi hak ettiniz beraber bence öyle düsün 💐

X