Ltfen yardm edin

Fazla ıyısın cnm ya bu kadarda deĞıl sen de kaprıs yap bırazda aynı evde ama ılgılenme bakımlı ol etrafında gezın ama pas verme
sen hemen gemılerı suya ındırıyosun

Karar ver arkadaşım,kadınlar mı suçlu kocaları ayartan,kocalar mı suçlu kanan bu baykuşlara.
Akıl vermeye geliyorsunuz ama bir dediğiniz bir dediğinizi tutmuyor.Kocalara, erkeğinize sahip çıkın diyorsun bir mesajında,ama diğer mesajında sulu diyorsun erkeklere...Değer mi o zaman sulu adamlar için aşağılanmaya ,şiddet görmeye.
Bence önce kendi kafandaki çeklişkilerden kurtul,sonra tavsiye ver :nazar:

dilarem dikkatimi çekti kadelen57 verdiği mesajı eleştirmişsin.
bence kardelenin de bizimle ortak fikirleri var, adamın yaptıklarını onaylamadığı belli.
sadece arkadaşımızı sakinleştirmek teselli vermek adına olaya ılımlı yaklaşmaya çalışmış.biz ne dersek diyelim zaten en doğru kararı konu sahibi verecektir.
ayrıca buraya bir konu açılmışsa kerkes fikrini söylemekte özgürdür. kendi fikrimiz olmadığı halde çoğunluğun peşinden gitmek onaylamak zorunda değiliz.onaylarsakta dürüstçe olmaz. sengözlerimebaksanab

ilay 78 teşekkür ederim beni anladığın için ben sadece arkadaşımıza teselli vermek istedim amacım kimseye kabalık ve sayğısızlık yapmak deyildi arkadaşlar yanlış anladı galiba Çok üzgünüm çoook

ilay 78 teşekkür ederim beni anladığın için ben sadece arkadaşımıza teselli vermek istedim amacım kimseye kabalık ve sayğısızlık yapmak deyildi arkadaşlar yanlış anladı galiba Çok üzgünüm çoook

üzülmene gerek yok canım :teselli: burada herkes fikrini söylüyor. önemli olan sessizimm arkadaşımıza yardımcı olmak ayrıca isteyen isteği gibi anlasın.yerimseniben

teşekür ederim canım sizin gibi anlayışlı ve aydın insanlara ihtiyacımız var baksana canım konuyu bırakıp bana yöneldiler yazık çok yazık

Son düzenleme:
dilarem dikkatimi çekti kadelen57 verdiği mesajı eleştirmişsin.
bence kardelenin de bizimle ortak fikirleri var, adamın yaptıklarını onaylamadığı belli.
sadece arkadaşımızı sakinleştirmek teselli vermek adına olaya ılımlı yaklaşmaya çalışmış.biz ne dersek diyelim zaten en doğru kararı konu sahibi verecektir.
ayrıca buraya bir konu açılmışsa kerkes fikrini söylemekte özgürdür. kendi fikrimiz olmadığı halde çoğunluğun peşinden gitmek onaylamak zorunda değiliz.onaylarsakta dürüstçe olmaz. sengözlerimebaksanab

Sen farkında mısın ilay,bir insanın bir konuda kırk tane ayrı fikri olursa,elbet bir tanesi kesişecektir bizim düşüncelerimizle..
Önemli olan sağlam fikirlerle yardımcı olabilmek konu sahibine,bir öyle bir böyle yol göstererek değil :nazar:
Bilmem anlatabildim mi :kahve:

valla işiniz gücünüz var.. neden bu kadar aciz davranabiliyorsunuz şaşırıyorum.. onurum bu kadar çiğnense aşkımdan ölsem arkama dönüp bakmaz çeker giderim...

Kardelen seninle alıp veremediğim ne olabilir,bir düşün,adını ilk defa görüyorum.Ben sadece kendi çelişen fikirlerini sana gösterdim.Kabalık ve saygısızlık yaptığını da söylemedim ve hatta düşünmedim.Sanırım yazdıklarını baştan okursan,çelişkilerini sen de farkedeceksin.Lütfen oku,dediğimin arkasındayım de.Ben de sana sorayım:Hangisinin:nazar:

ben yazdıklarımın farkındayım ne yazık ki her kadının başına benzeri şeyler geliyor benim amacım kızımıza sabır tavsiye etmek teselli vermekti bir büyük olarak ve biz büyükler her zaman yapıcı olmak zorundadır isteyen kabul eder isteyen etmez bana böyle laf yetiştirip durmayın

Siz neyin peşindesiniz anlamış değilim boşan diyen arkadaşları kesinlikle (YADIRGIYORUM) sizler burada bir insana yardımcı olmak yerine onu daha içinden çıkılması zor bir duruma düşürmekten başka birşey yapmıyorsunuz. Her insan dönem dönem sıkıntılara, psikolojik bozukluklara ve sarsıntılara uğrayabilir. çoğu kişi içinde bulunduğu durumu insanlarla paylaşmaktan kaçınarak farklı rahatlama yollarına gidebilir. Evet bende erkeğin yaptığı davranışlardan rahatsız oldum yapılmaması gereken bir saygısızlık fakat bu durumların düzelip daha mutlu ve huzurlu bir yaşantı sürdürülmesi için hiçbirşey bitmiş ve hatalar telafi edilmeyecek bir duruma getirilmemiştir. Bazen düşünüyorumda insan ya hayattan ders almalı yada eğitilerek ders almalı eğitilmeden cahilce direk gruruyla hareket etmesini bilen bazı kişiler ne yaptığının ve bu bayan arkadaşımızı ne tür bi zorluklara ittiğinin farkında değil, ayrıca haklıymış gibi kendini hala cahil düşüncelerinin pençesinden kurtaramayan insanlar lütfen bilinçsiz şeyler yazıp insanların akıllarını karıştırmasın. Şuan burada bizlerden fikirlerimizi ve yardımlarımızı bekleyen arkadaşımız "sessizim" e sadece şunları söylemek istiyorum; lütfen negatif düşüncelerin içerisinde kendini boğma sabırlı ol ve eşinle hiçbirşey olmamış gibi konuşmaya onunla ilgilenmeye devam et... kendini bırakma kendine özen göster herzaman bakımlı ol ve eşinin sana dönmesini sağla bir erkeğin yönlendirilmesi bir bayanın aklıyla gerçekleştirilir. Sende sabırlı, akıllı ve pozitif ol... hayatında başarılar dilerim.

pardon ama şakamısın sen...biz kadınlar deneme tahtasımıyız ...ne o öyle ne kadar susabileceksin bakalım...çekip gitsen hiç bir şey hissetmem...vs...vs....biz kadınız insanız koskoca adamın tiriplerini çekmekten daha önemli işlerimiz var bizim....şe.....zin birisi komplex yapsın diye niye ben üzüleyim niye ağlıyayım

tamam.. kadın ..erkek ...bazen eşlerimize küseriz ...ama bu küsmek değil...yerdeki hamam böceğinin kafasını ezer gibi ezmek istiyor...bak kardeşim ...biz sonuca göre fikirlerimizi yazdık...sonuç şudur bu ilişkinin içinde..hakaret var...aldatma var tek kişilik sadece kendinden veren bir kadın var en önemlisi.....tek kanatlı kuş uçmaz..ne diyelim yani..(.hadi kardeşim sen bir çocuk yap ortada problem mroblem kalmaz )mı? diyelim..

Kızlar bence aranızda polemık yapmayın
bu olay Öyle yap bÖyle yap demekle olmuyor
allah kolaylık versın
ama bırbırımızı kırmayalım sadece dÜŞÜncemızı paylaŞalım lÜtfen

Siz neyin peşindesiniz anlamış değilim boşan diyen arkadaşları kesinlikle (YADIRGIYORUM) sizler burada bir insana yardımcı olmak yerine onu daha içinden çıkılması zor bir duruma düşürmekten başka birşey yapmıyorsunuz. Her insan dönem dönem sıkıntılara, psikolojik bozukluklara ve sarsıntılara uğrayabilir. çoğu kişi içinde bulunduğu durumu insanlarla paylaşmaktan kaçınarak farklı rahatlama yollarına gidebilir. Evet bende erkeğin yaptığı davranışlardan rahatsız oldum yapılmaması gereken bir saygısızlık fakat bu durumların düzelip daha mutlu ve huzurlu bir yaşantı sürdürülmesi için hiçbirşey bitmiş ve hatalar telafi edilmeyecek bir duruma getirilmemiştir. Bazen düşünüyorumda insan ya hayattan ders almalı yada eğitilerek ders almalı eğitilmeden cahilce direk gruruyla hareket etmesini bilen bazı kişiler ne yaptığının ve bu bayan arkadaşımızı ne tür bi zorluklara ittiğinin farkında değil, ayrıca haklıymış gibi kendini hala cahil düşüncelerinin pençesinden kurtaramayan insanlar lütfen bilinçsiz şeyler yazıp insanların akıllarını karıştırmasın. Şuan burada bizlerden fikirlerimizi ve yardımlarımızı bekleyen arkadaşımız "sessizim" e sadece şunları söylemek istiyorum; lütfen negatif düşüncelerin içerisinde kendini boğma sabırlı ol ve eşinle hiçbirşey olmamış gibi konuşmaya onunla ilgilenmeye devam et... kendini bırakma kendine özen göster herzaman bakımlı ol ve eşinin sana dönmesini sağla bir erkeğin yönlendirilmesi bir bayanın aklıyla gerçekleştirilir. Sende sabırlı, akıllı ve pozitif ol... hayatında başarılar dilerim.
cahil kim . bizler mi?
bize mi diyorsunuz siz bunu?

Sevgili "Asiyim ben" senin nick'inden de belli ki asilik damarlarına işlemiş ayrıca yazdığın yazıyı çözmek için senin gibi birini getirip tercüme ettirmek zorunda kalıyordum az daha ne mezunusun anlamadım yazım kuralları ancak bu kadar ihlal edilebilirdi tebrik ederim .... Yazılarından anlaşılacağı gibi sen bir feministsin ve kendini savunurken bile acizleşiyorsun burada herkes bayan herkes neyin ne olduğunu anlamış durumda senin gibi astığım astık kestiğim kestik değil sizin için evlilik mğessesesi o kadar basitki eminim senin evliliğinde basttir... Bu konuşmalarınla psikolojini öyle çözebiliyorumki inanamazsın çocukluğun ve evlilik yaşantın ezilmelerle geçmiş tavırlarınla belli ediyorsun. Sen burada grurunun esiri olmuş YIKICI bir insansın senin bu tavırlarına ne insan gönlü razı ne de bu düşüncelere ALLAH (c.c) razı olur. Bir binayı yapmak çok zordur ama yıkmak 10 saniyedir. Sen kolaycısın uğraşmak didinmek birşeyleri kazanmak yerine kaybetmeyi yıkmayı tercih ediyorsun senin için sadece ALLAH yardımcın olsun diyorum.....

bir de kimseye hakaret edemezsiniz. kelimelerinize dikkat edin .

Sevgili "Asiyim ben" senin nick'inden de belli ki asilik damarlarına işlemiş ayrıca yazdığın yazıyı çözmek için senin gibi birini getirip tercüme ettirmek zorunda kalıyordum az daha ne mezunusun anlamadım yazım kuralları ancak bu kadar ihlal edilebilirdi tebrik ederim .... Yazılarından anlaşılacağı gibi sen bir feministsin ve kendini savunurken bile acizleşiyorsun burada herkes bayan herkes neyin ne olduğunu anlamış durumda senin gibi astığım astık kestiğim kestik değil sizin için evlilik mğessesesi o kadar basitki eminim senin evliliğinde basttir... Bu konuşmalarınla psikolojini öyle çözebiliyorumki inanamazsın çocukluğun ve evlilik yaşantın ezilmelerle geçmiş tavırlarınla belli ediyorsun. Sen burada grurunun esiri olmuş YIKICI bir insansın senin bu tavırlarına ne insan gönlü razı ne de bu düşüncelere ALLAH (c.c) razı olur. Bir binayı yapmak çok zordur ama yıkmak 10 saniyedir. Sen kolaycısın uğraşmak didinmek birşeyleri kazanmak yerine kaybetmeyi yıkmayı tercih ediyorsun senin için sadece ALLAH yardımcın olsun diyorum.....

oh oh maşallah ..önce türkçe öğretmeni oldun ...sonrada ...psikolog...karrrrdeşim...benim yazım gayet açık.....olayı kişiselleştirip ne güzel saldırıyorsun......bir yazıyla her şeyime ..evliliğime çocukluğuma ne çabuk anlattın öyle
tamam o zaman ..bende seni ele alayım...sende kocası tarafından o kadar ezilmişsinki ..artık herşeyine katlanır hale gelmişsin

pessss
bu erkekler senin gibi onur gurur kavramlarından habersiz,sadakat kavramının sadece kadınlara ait bir özelliği sanan kadınlar yüzünden bu halde
ah canım benim sen çok pozitifsin değilmi

X