Ltfen yardm edin

valla canım sen elinden geleni yapmışsın dayak yediğin halde... ben büyük söylemiyeyim ama bu şekilde şiddet görsem arkama bakmadan çeker giderdim... tutunacak dalın, maddi manevi desteğin yoksa oturmaktan başkada çok fazla seçeneğin yok.. hayata tek başına tutunmak çok zor.. ama güçlü olup kendini ezdirme.. daha hayatın başındasın olmuyorsa ki olmadığı çok açık kendine yeni bir hayat seç...

yaşadıklarına çok uzuldum, ve uzulerek biraz acı konuşacağım lutfen yanlış anlama..
canım sen hatayı taa en başta 6 aydır tanıdığın biriyle evlenerek yapmışsın, ustelik yazdıklarından anladığım kadarıyla hiçte cahil biri değilsin.. kendini yetiştirmiş ayakları uzerinde durmayı bilen birisin
bence tum bu sorunlarının çözumu yine sende..yuvanı ailendeki boşanmaların çokluğu yuznden kurtarmaya çabalaman gerçek neden mi önce bunu kendine bir sor
belkide yanlızlıktan korkuyorsundur, ama asla aklından çıkartmama gereken birşey var bu yaşadıkların SEVGı değil... malesef değil......
ustelik korkarımki bu gidişle sağlığını bile kaybedebilirsin..
bundan 10 yıl önce bir arkadaşımın başına benzer bir olay geldi ustelik bir de çocuğu vardı.. kendisi eşini çok sevmesine rağmen eşinin sevgisiz, saygısız, seviyesiz davranışları yuzuden, kızcağızın arkasında ne ailesi ne kenarda parası nede elinde mesleği varken, ben bunları haketmiyorum diyerek gidip boşandığını biliyorum.
bence kendine guvenini tazelemelisin ve bu işi bir an önce bitirmelisin, çunku zaten bitmiş biten..

ya kızlar ne kadar basitleşti bu evlilikler hemen boşan diyorsunuz tabiki evlilikte sorunlar olacak ve sabırla çözülecek biz böyle neler gördük hemen pes etmek yuva yıkmak yok bizler osmanlı kadınlarıyız erkeyinize sahip çıkın biri mesaj attı bilmem ne diye ben gidiyorum al senin olsun demeyin mücadeleye devam ben ne zorlukla kurdugum yuvayı basit kadınlara kaptırmam deyin sabır güzel kızlar

ya kızlar ne kadar basitleşti bu evlilikler hemen boşan diyorsunuz tabiki evlilikte sorunlar olacak ve sabırla çözülecek biz böyle neler gördük hemen pes etmek yuva yıkmak yok bizler osmanlı kadınlarıyız erkeyinize sahip çıkın biri mesaj attı bilmem ne diye ben gidiyorum al senin olsun demeyin mücadeleye devam ben ne zorlukla kurdugum yuvayı basit kadınlara kaptırmam deyin sabır güzel kızlar

evlilikte sorunlar olur.
ama işin içine dayak,aldatma,aşağılama ,önemsememe girerse,sizce o evliliğe evlilik denirmi... tutulur yanımı kalmış bu evliliğin.
bence boşanmalı. bunları yaşayanın bu işkencelere katlanması günahtır. yazık.

Canım cok haklısın o yuzden zaten beklıyorum. Ama bu bekleyıs cok zor. Eve gec gelmesı bana dokunmaması. Oyle caresızımkı.

canım şiddeti kesinlikle onaylamıyorum ama anladıgım kadarıyla bir anlık övkeye kapılmış iki taraflı umarım pişman olup barışırlar çünkü bunlar seviyorlar ayrılamazlar kahrolsun evli erkeklerin yuvasını yıkan pis kadınlar fırsat vermeyin bunlara bilerek gönderiyolar mesajları baykuş bunlar fırsat vermeyin

canım şiddeti kesinlikle onaylamıyorum ama anladıgım kadarıyla bir anlık övkeye kapılmış iki taraflı umarım pişman olup barışırlar çünkü bunlar seviyorlar ayrılamazlar kahrolsun evli erkeklerin yuvasını yıkan pis kadınlar fırsat vermeyin bunlara bilerek gönderiyolar mesajları baykuş bunlar fırsat vermeyin

konu sahibinin sevdiğini biliyoruz da eşi için aynı şeyi söylemek, pek mümkün değil. seven erkeğin yapacağı, hiç bir davranışı göstermiyor, tam tersi nefret eden ve istemeyen bir adamın görüntüsünü çiziyor.

Evlilik tabii ki fedakarlık demek, bazı konuları görmezlikten gelmek, idare etmek demek..

Ama bir yere kadar..

Dayak , şiddet, hakaret, sürekli ''seni istemiyorum, bitti bu iş'' tarzında aşağılayıcı sözler, teyzesinin bile ''seni kız almadık biz de''şeklindeki üstüne vazife olmayan ve onu hiç ilgilendirmeyen konularda yorum yapması, saygıdan eser kalmaması durumlarında, bu evliliği de kurtarmak için gururundan ödün veren taraf olunmasına karşıyım..

Yıpranan, harap olan taraf sensin..
Sen bilirsin senin hayatın.. Madem öyle istiyorsun kurtarmayı dene bakalım bir kere daha, ama olmazsa da kendine daha fazla işkence yapma derim.

Tamam cok tesekkur ederım. Dedıklerınızı yapıcam. Ya bosanma kagıdı ıle gelecek yada sabırla oda bekleyecek yorulupta gıtmemı yada anlayacak hatasını. Benı zor gunler beklıyor. Aldırma ısıne bak ılgılenme dıyorsunuz ama bu kadar cok sevdıgınız bırının gecenın 12 sınde gelmesı hergun ve nerede oldugunu bılmemenız cok can acıtıyor.Ama gostermıcem ona bu acımı. Inadına mutlu gorunucem.
Otele gıttıgım eve gelmedıgıgun annemı aramıs -ben kacta olursa olsunevıme gelıyorum o gelmedı - demıs. Annemde ona -sen kımı kandırıyorsun gece yarısına kadar dısarıdasın iş için diyorsun- demiş. Oda yemınler etmıs iş için dışarıdayım fılan demıs.
Dun bana hıc sormadı neredeydın dıye.Akm8 de cıktı gece yarısı dondu yıne eve :KK43:....

ba ba ba ba şuna bakın..:kızgın: beyefendi..hemen fırsatı nasılda değerlendirmiş..anneni aramış..ama sen aldırma hangi fırsatı kullanmak istiyorsa kullansın
....ailen seni SEVEN.insanlar senin yanında olsunda o ister olsuuuuuuun ister olmasın..umarım dediklerimizi yabana atmazsın:Saruboceq::Saruboceq:.

benim bir yakınımda yaşadık severek evlendiler ikide çocukları oldu aralarına kara kedi girdi darma duman oldular kız eşyasını alıp baba evine döndü bir yıl sonra adam yalvar yakar ğötürdü yine olmadı kız yine geldi bu sefer boşandılar adam öbürüyle evlendi ve 6 ay sürdü ve onuda boşadı 2 yıl sonra aman ben ne yaptım verin karımı çocuklarımı diye yalvarmaya çok şeyler yaşandı sonunda yeniden karısına nikah yaptı şimdi iyiler sevenler kolay kolay ayrılamıyorlar arkadaşlar

benim bir yakınımda yaşadık severek evlendiler ikide çocukları oldu aralarına kara kedi girdi darma duman oldular kız eşyasını alıp baba evine döndü bir yıl sonra adam yalvar yakar ğötürdü yine olmadı kız yine geldi bu sefer boşandılar adam öbürüyle evlendi ve 6 ay sürdü ve onuda boşadı 2 yıl sonra aman ben ne yaptım verin karımı çocuklarımı diye yalvarmaya çok şeyler yaşandı sonunda yeniden karısına nikah yaptı şimdi iyiler sevenler kolay kolay ayrılamıyorlar arkadaşlar

Allah allah.. o kadar seviyorlarmış demek, başkasıyla evlenip boşandıktan sonra tekrar biraraya gelmişler..Enteresan.. neyse

Ayrılsınlar boşansınlar hemen demiyoruz zaten, ayrıca bizim dememizle de boşanmazlar zaten de, bir erkeğin karşındaki kadını bu kadar da aşağılamaya hakkı yok yani değil mi?

Anam beni sana köle diye doğurmadı ..adlı bir şarkı var Niran Ünsal ın, yeni..

O geldi aklıma birden..

Kocası da adam olacak o zaman..
Kimse de vazgeçilmez değil, gidenin yeri mutlaka dolar ama kısa vadede ama uzun vadede..

deniz güneşi çok haklısın canım kocalar adam gibi adam olsalardı kadınlar bu kadar acı çekmezdi sulu şeyler gördüklerine sarkarlar utanmadan ah ahhh söyleyecek çok şey varda boş ver deymezler böyle idare ediyoruz hepsi aynı bunların çok doluyum çok neyse ben kaçıyorum allah sabırlar versin cümlemize :teselli:

ya ilk bi kaç sayfayı okudum da pek bi kanıma dokundu ....eğitimli insanlar olarak böyle şeyler yaşamak zor , yuvayı yıkmak istememeni ve sevgini saygıyla karşılıyorum ........senin yerine kendimi koyup düşündüm de aklıma şöyle bişey geldi ( daha önce başka arkadaşlar tavsiye ettiyse kusura bakma ) öncelikle eşinin yatağını başka odaya taşı ( salona bi yastık bi battaniye koy yani ) , onu yatağına alma ........ yemeklerini kendine göre hazırla , yedikten sonra masanı topla , kendi başının çaresine baksin , çamaşırlarını yıkama, ütüsünü yapma ve en önemlisi ona hesap verme ( bunu söylerken çok havai davran demek istemiyorum yanlış anlaşılmasın evli ve sorumluluklarının bilincindeki bir insan gibi davran ) ...........
allah yar ve yardımcı olsun kolay bir durum değil

deniz güneşi çok haklısın canım kocalar adam gibi adam olsalardı kadınlar bu kadar acı çekmezdi sulu şeyler gördüklerine sarkarlar utanmadan ah ahhh söyleyecek çok şey varda boş ver deymezler böyle idare ediyoruz hepsi aynı bunların çok doluyum çok neyse ben kaçıyorum allah sabırlar versin cümlemize :teselli:

Karar ver arkadaşım,kadınlar mı suçlu kocaları ayartan,kocalar mı suçlu kanan bu baykuşlara.
Akıl vermeye geliyorsunuz ama bir dediğiniz bir dediğinizi tutmuyor.Kocalara, erkeğinize sahip çıkın diyorsun bir mesajında,ama diğer mesajında sulu diyorsun erkeklere...Değer mi o zaman sulu adamlar için aşağılanmaya ,şiddet görmeye.
Bence önce kendi kafandaki çeklişkilerden kurtul,sonra tavsiye ver :nazar:

sessizimm öncelikle durumuna çokkk üzüldüm. yaşadığın kolay bişey değil.
bana göre eşinde sende birbirinizi seviyorsunuz.
karar vermeden önce biraz beklemen gerektiğini böyle önemli bir kararı daha sakin bir kafayla ve mantıklı bir şekilde vermen gerektiğini düşünüyorum.
şu anda eşininde seninle konuşmaları çelişkili geldi bana hem bitti diyor hem kötü birisi olduğunu bilsem boşarım, git demem diyor.
bence hatasını anlayıp senden özür dileyecek.
eşinin yaptıklarını kesinlikle onaylamıyorum, sadece biraz bekleyip hak ettiğin özürü duyunca ona bir şans daha verebilirsin. ama dayak olayını alışkanlık haline getirmemek koşuluyla.
ayrıca son mesajında ona kahve ve börek ikram ettiğini onunda yediğini söylüyorsun bana ilk adım atılmış gibi geldi. hayırlısı neyse o olur inşallah öpüyorum canım:1hug:

Düşünmenin bi alemi yok bacım kocan olacak herif yediği haltların faturasını sana ödetiyor işte. :mymeka:
Çok üzüldüm ve sinirlendim gerçekten hiçbir kadın böyle bir muameleyi haketmiyor.
Daha fazla o evde kalma bence yazık sana gerçekten yazık kendini düşün biraz...

onur anlayışımız oldukça farklı demek. dayak yiyip hemen adamla yatağa girmeyecek ve bunu teklif etmeyecek kadar farklıyız ,senden.
bu da feminizm değil,onur ve kendine saygıdır.
dayağı kadınlar hakeder gibi kelimeler kullanan bir insana yazacak daha çok kelimelerim var ama burası yeri değil,maalesef.şakkıdı
bu arada kelimelerine dikkat edersen sevinirim.
eşinin kahvaltıyı yatağına getirmesi ne beni, nede arkadaşları ilgilendirmez. çatlayacak bir şeyde yok bunda.. dayak atıp,aldatan ve önemsemeyen bir adamın 2 cilve sonunda,kahvaltıyı ayağına getirmesi ,çokta önemli değil..... keşke kahvaltıyı ,ayağına getirmeseydi de, aldatıp,dövmeseydi..
haa,kapasitemiz yetmeyebilir gibi bir hakarette de bulunamazsın bize.
kapasite ölçecek merci sen değilsin.
..yazılardan, zaten anlayan, kapasitenin kimde var ,kimde yok olduğunu da, farkediyordur,herhalde .:nazar:

gerçekten çok açık ve net bir şekilde anlatmışsınız ekliyecek birşey yok TEŞEKÜRLER

X