Lütfen akıl verin çıkmazdayım...

Kaynanamı tekrar arayıp konuşsammı? Bakın iş bulundu ev işinide hallederseniz iyi olur desemmi?
Bana iyi bir fikir gibi gelmiyor ama isterseniz ağzını arar gibi yapın, ne zaman gelecek, ev işini ne yaptınız, duyduğunuz ev falan varsa ben gidip göreyin sizin için falan gibisinden.

Zaten eşyaya razı oldum artık ne istiyosa versin. Önceliğim ev tutmaları.
Ev ortak yaşam alanınız . Sizin olduğu kadar eşinizin de hakkı var , en düzenine fikir versin, eşyaları beraber alın vs. Yerine yenisini alıyormuş ha bence Fuzuli masraf. Olan bir eşyayı ver , yerine yenisini al . Saçma yani . Bence eşini krediye sok . Benim eşim de ailesine kıyamaz ve ben onun maaşına güvenerek önce yazlık aldırdım , şimdi de ikinci evi aldık . 9 yıl daha borç ödeyecek . Sonrasında da çocuklar üniversite okur ona harcarız artık .

Madem anasindan danasindan kopamayacakti niye evlenmis bu adam. Ev dedigin kadinin mahremidir. Bu ne boyle yaa mic mic mic.
Kusura bakmayın ama ben sizin gibi düşünmüyorum. Ev hem erkeğin hem de kadının mahremidir . Koruması gereken kalesidir . Huzur bulduğu vahadır . Eğer evi sadece kadınla alakalı görürsek , ev işine de yardım etmez adam . Bizim evimiz demeli herkes .

Ev ortak yaşam alanınız . Sizin olduğu kadar eşinizin de hakkı var , en düzenine fikir versin, eşyaları beraber alın vs. Yerine yenisini alıyormuş ha bence Fuzuli masraf. Olan bir eşyayı ver , yerine yenisini al . Saçma yani . Bence eşini krediye sok . Benim eşim de ailesine kıyamaz ve ben onun maaşına güvenerek önce yazlık aldırdım , şimdi de ikinci evi aldık . 9 yıl daha borç ödeyecek . Sonrasında da çocuklar üniversite okur ona harcarız artık .
İnanın eşyadan geçtim. Şu ev işi bi hallolsa artık gözüm bişey görmeyecek

Evli ve 2 çocuklu çalışan bir anneyim. Ailelerimizden uzak farklı bir ilde yaşıyoruz. Ama eşim her fırsatta ailesini bulunduğumuz şehire çağırıyor. 2 tane bekar kaynım var. Üniversite mezunu ikiside. Birisi 2 yıl önce iş buldu bulunduğumuz şehirde. Ben aynı evde kalmak istemediğimi söyledim tamam dedi eşim ve ailesi ama ev tutmadılar. Daha sonra memleketine geri döndü. Şimdi diğer kaynıma eşim iş buldu. Bu sefer daha sert şekilde söyledim aynı evde olmaz dedim. Yine tamam deniyor . Kayınvalidemi aradım söyledim olmaz diye tabi kızım dedi ama eşime gğvenmiyorum. Birde ben annemlere gidince kaynanam evime kalmaya gelir 10 -15 gün. Şimdi ben ne yapayım. Eşimle konuşmak tedirgin ediyor. Çünkü ailesi yüzünden tartışmak istemiyorum. Konuşsam olmuyor sussam olmuyor. Evimin anahtarını verme dedim güya tamam dedi.2 hafta sonra anneme gidicem oda muhtemelen anahtarı bırakırım diye düşünüyor.
Kimseyle konuşamıyorum ne yapmalıyım??
Adam zaten tamam demiş hala ne araştırıyorsunuz ne paranoya yapıyorsunuz anlamadım.

Eşiniz de kv de bir kere tamam demiş bence üstelemeye gerek yok ters tepebilir. Eşiniz tamam dedik ya ne uzattın diyip sinirlenebilir.
Olur da gelir sizde kalmaya kalkarsa da ne zaman gideceğini soracaksınız. Eşiniz o zaman da aman ne olacak derse güzelce evde istediğiniz gibi giyinip gezmekte tuvalete banyoya gitmekte bile rahat edemediğiniz sonuçta kazık kadar adam olduğunu güzellikle anlatacaksınız ve 1 hafta 2 hafta süre vereceksiniz. Ben olsam o sürede eşime yaklaşmam rahat edemiyorum evde biri varken derim. Ha eşiniz hala mı diretiyor? Başlatma kardeşine ya o gidecek evden ya ben diyip kötü olacaksınız.

Kv niz durumu 2 plandaymış ama onun verdiklerinin kat kat fazlasını da ihtiyaç olmadığı halde aldırın kv nize de annecim sayende ben yeni eşya alıyorum evde eski ne varsa sana veriyor bu oğlun iyi ki kabul ediyorsun sen de evim sürekli yenileniyor sayende diyeceksiniz o zaman almaz :KK70:

Kv niz durumu 2 plandaymış ama onun verdiklerinin kat kat fazlasını da ihtiyaç olmadığı halde aldırın kv nize de annecim sayende ben yeni eşya alıyorum evde eski ne varsa sana veriyor bu oğlun iyi ki kabul ediyorsun sen de evim sürekli yenileniyor sayende diyeceksiniz o zaman almaz :KK70:
😂👍👍

KAynınıza ev bulunanana kadar ve düzenini kurana kadar gitmeyin annenize. Sınırlarınıza sahip çıkın. O düzenini kursun sonra gidin ki evden sizin istediğiniz bir şey gitmesin pat diye gidip evinize yerleşmesinler. Eşinize güvenmiyorsanız kalıp kendi evinizi koruyun bence.

X