Lütfen akıl verin çıkmazdayım...

Kavga edersem benim için dönüşü olmayacak . Konuşmanın sonu boşanalım olacak. Ani karar vermek istemiyorum o yüzden ölçüp tartıyorum
Ya o işler gerçekten o kadar kolay değil. Ben de bi dönem eşimle kavga edersem o boşanalım der diye düşünüyordum hatta psikoloğa gitmiştim bu söylediğini eşine söylersen ne olur demişti heralde evliliğimizin biter demiştim. Ama zaman geçtikçe gördüm öyle olmayacağını. Sen hiç kavga etmediğin için sana öyle geliyor.

Ya o işler gerçekten o kadar kolay değil. Ben de bi dönem eşimle kavga edersem o boşanalım der diye düşünüyordum hatta psikoloğa gitmiştim bu söylediğini eşine söylersen ne olur demişti heralde evliliğimizin biter demiştim. Ama zaman geçtikçe gördüm öyle olmayacağını. Sen hiç kavga etmediğin için sana öyle geliyor.
Çok kavga ettim. Okadar çok ettimki hasta oldum. Ben üzülürken o arkasını dönüp yattı. Artık uğraşmak istemiyorum. Kendi iç huzurum için sessizleştim

Kusura bakmayın ama ben sizin gibi düşünmüyorum. Ev hem erkeğin hem de kadının mahremidir . Koruması gereken kalesidir . Huzur bulduğu vahadır . Eğer evi sadece kadınla alakalı görürsek , ev işine de yardım etmez adam . Bizim evimiz demeli herkes .
Elbette oyledir. Oyle olmali. Fakat es kisisi surekli bir sekilde erkek kardeslerini getiriyorsa, annesine evin esyasini veeiyorsa burada kadinin mahrem hakkina giriliyor. Mahremiyeti saglayacak olan erkektir. Cekirdek aile kavramini kabullenememis bir erkek var karsimizda. Mahremiyet hakkina girilen kadin kendini savunmali kocasina ve ailesine karsi sinirlari belirleyici olmali. Yoksa omrubillah cok ceker. Bu durum orneklerle sabittir.
Bir muskuliyet varsa maddi manevi elbette iki tarafinda kardesleri de anneleri de evlerinde kalabilir. Ama keyfe keder bir durumda kadin erkek kardeslerdeb rahatsiz olursa sesini cikarmayi bilmesi gerekir.

Kavga edersem benim için dönüşü olmayacak . Konuşmanın sonu boşanalım olacak. Ani karar vermek istemiyorum o yüzden ölçüp tartıyorum
Kavga etme o zaman ama acikca hislwrini soyle. Istemedigini soyle. Sesini yukseltmeden sakince konus.
Eger evliliginde hislerini bile soyleyemiyorsan bu evlilik degil ki zaten, karin tokluguna hizmetcilik.

Siz ailenizin yanina gidecekmissiniz, esinizin yanina da kendi annesi gelecekmis. Sizi de bu rahatsiz etmis, bu sekilde anladim ben, dogru mudur?
Bu sekildeyse bence ortada bir sorun yok.
Siz aileniz ile gorusecek ve kalacaksaniz, esiniz neden o surede kendi ailesiyle gorusemesin ki?

Yazdığınızdan kayınvalideniz ılımlı biri gibi geldi. Rahatsizliginiz siz yokken eve gelmesi değilse şu eşya verme işini konuşun bence. "Anne kullanıp kullanmadığımi bilmeden onu bunu veriyor sonra yenisini aldırmak zorunda kalıyorum, ihtiyacın olan bişey olursa söyle sana yenisini alalım, bizim eskileri kakalamasin sana" deyin 😂
Ha ben kv çok iyi olmasına rağmen ben yokken eve gelmesinden rahatsız olurdum ama sorun esyaysa bence çözümü daha kolay. Ayrıca eşinize de oranın babasinin çiftliği olmadığını ifade edin. O gelsin kalsın, onu bunu versin. 1 hafta yalnız kalamiyor mu Paşazade. Üzgünüm ama böyle şeyler sert çıkışlar olmadan pek anlaşılmıyor erkekler tarafından, siz çok kabullenici geldiniz bana.

Siz ev ilanlarına bakın. Bak bu onlar için çok uygun falan diyerek onlar için ev aradığınızı söyleyin. Hatta bunu kayınlarınıza bile söyleyebilirsiniz. Niyetinizi belli etmiş olursunuz.
Ben bunu yapmıştım. Görümcem bir günlüğüne gelip bir yıl kalmıştı bizde, surat astım yok, konuşmadım yok, ne zaman gidiyorsun dedim yok....en sonunda bir gece sabahladım üç sayfa dolusu kiralık ev ilanı bulup yazıp verdim eline abisinin yanında, ertesi gün hangisine taşınıyorsun dedim, hiçbirini beğenmedimki dedi, bizim evi nasıl buluyorsun güzel mi dedim, çok beğeniyorum dedi, iyi ozaman sen burda kalmaya devam et hatta eşyalar da kalsın biz taşınıyoruz dedim eşimin yanında, birkaç hafta içinde taşınıp gitti. Kaç yıl oldu bir gece bile kalamadı bir daha

Ben bunu yapmıştım. Görümcem bir günlüğüne gelip bir yıl kalmıştı bizde, surat astım yok, konuşmadım yok, ne zaman gidiyorsun dedim yok....en sonunda bir gece sabahladım üç sayfa dolusu kiralık ev ilanı bulup yazıp verdim eline abisinin yanında, ertesi gün hangisine taşınıyorsun dedim, hiçbirini beğenmedimki dedi, bizim evi nasıl buluyorsun güzel mi dedim, çok beğeniyorum dedi, iyi ozaman sen burda kalmaya devam et hatta eşyalar da kalsın biz taşınıyoruz dedim eşimin yanında, birkaç hafta içinde taşınıp gitti. Kaç yıl oldu bir gece bile kalamadı bir daha
Bizim bi arkadaşın kaynı da yeni evliyken daha geldi çöreklendi 1 yıl kaldı kız evlendiğinden hiçbir şey anlamadı kocası da pasifti. Artık kaynı da tamam ayrı eve çıkacağım dediğinde bu sefer kaynanasının içinden canavar çıktı oğlumu evden kovdu diye diye gezdi her yerde. Yazık kıza o kadar çekmeseydim keşke baştan kovsaydım en azından gerçekten kovmuş olurdum diyordu.

Bizim bi arkadaşın kaynı da yeni evliyken daha geldi çöreklendi 1 yıl kaldı kız evlendiğinden hiçbir şey anlamadı kocası da pasifti. Artık kaynı da tamam ayrı eve çıkacağım dediğinde bu sefer kaynanasının içinden canavar çıktı oğlumu evden kovdu diye diye gezdi her yerde. Yazık kıza o kadar çekmeseydim keşke baştan kovsaydım en azından gerçekten kovmuş olurdum diyordu.
Doğru keşke kovsaymış
Ama kovsan da gitmeyen yüzsüzler oluyor ya

Dinsizin hakkından imansız gelir 😂

Dinsizin hakkından imansız gelir 😂
Ya ben kocamla başbaşa olcam diye çocuk yapmamışım
Giyiyorum saten gecelikleri kocam yerine görümcemle burun buruna geliyorum
Ajan gibi anasına bilgi veriyor her gece onu aldı bunu pişirdi şuraya gitti abimle öpüştü yok tartıştı benle konuşmadı dolabın üstünde toz var
Dedim yeter
Hanımefendi kimliğimden hiç ödün vermeden :) kışkışladım

Ya ben kocamla başbaşa olcam diye çocuk yapmamışım
Giyiyorum saten gecelikleri kocam yerine görümcemle burun buruna geliyorum
Ajan gibi anasına bilgi veriyor her gece onu aldı bunu pişirdi şuraya gitti abimle öpüştü yok tartıştı benle konuşmadı dolabın üstünde toz var
Dedim yeter
Hanımefendi kimliğimden hiç ödün vermeden :) kışkışladım
İyi yapmışsınız 😂

İsminiz süpermiş bu arada :)
Bu şuraya düşen çiğ tanesine atıf değil mi :)
Yooo 😂 teşekkür ederim bu arada. Ağır bir depresyon geçirmiştim. Sürekli ruh halim değişiyordu. Psikoloğa derdimi anlatırken “hocam, valla gök kuşağına düşen bukalemun gibiyim” demiştim. O da çok beğenmişti. Ordan kaldı. 😂

X