Lütfen bana bir akıl verin. Ben artık düşünemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunun için linç yiyebilirim ama olsun, belliki anne olmak istiyorsunuz, tüp bebek deneyin bebeğiniz olduğunda da biraz biraz büyüyüp kendinizi toparladiginizda tekmeyi basın bu adama. Çocuğunuzla kendinize cok güzel bi hayat kurun. Ailenizin yanınada gitmeyin, siz ayakları yere sağlam basan karakterli birisiniz belliki. Çocuğunuzla cok güzel yaşarsınız tek başınıza

Adam çalismiyor. Bu kadin daha önce düsük yasamis, soguk evde. Adam çalismiyor, kadinda çalismiyor. Peki para? o "güzel yasarsiniz" için para gerekiyor kusura bakma. Bez, mama fiyatindan haberin varmi? Bunlar en asgari ihtiyaçlar. Kiyafet, sonra cocuk 6 aylik olunca sebze, meyve ihtiyaci.

Yahu dogru düzgün evi isitamiyorlar bile, birak bezi, mamayi. Nasil böyle bir öneri sunabiliyorsun aklim almiyor. Bu kaçinci level polyannacilik?

Bu yüzden yapmadım da zaten ama bir daha şansım olmayabilir. 😓😓
Kendi başımıza ne gelirse gelsin, hayatımız ne kadar zor olursa olsun, biliyorum o sevgi bambaşka.. Kadının fıtratında var belki, anne olmayı çok istemek.. Ama öyle üzülüyorum ki buradaki hikayelere.. kadın aç kalmış açıkta kalmış, hakaretler küfürler ne bileyim başına gelebilecek herşey gelmiş ama yine de çocuk yapmış.. Kocasından şikayetçi kocasını hiç sevmiyor ama çocuk yapmış.. Anlayamıyorum, çok üzülüyorum sadece. Bu yüzden bi köpek bi kedi evlat edinin yada koruyu anne olun ama çocuk yapmayın..

Içim acıyarak okudum.
Durumunuza çok üzüldüm.

Çocuk harika bir şey anne olma arzunuzu anlıyorum ama..
Maalesef çocuk yapmanız hayatınızı daha da çıkmaza sokacaktır.

Bir düşünelim.
Çocuk sizin çalışma hayatına ara vermeniz demek.
Kocanızın sorumsuzluğuna bakacak olursak geçinmeniz imkansız. Soba yakamadığınız evde imkansızlıklar yüzünden çocuğunuzun sürekli hasta olduğunu düşünün. Hastane masrafı vs..
Bu psikoloji sizi bitirir :KK43:

Ya da diğer seçeneği düşünelim.
Çocuk yaptınız bu asalak koca lazım değil deyip boşandınız.
Anne oldunuz güzel ama destek alacaginiz bir aileniz yok.
Bakıcıya verir çalışırım diyeceğiniz rahat gelirli bir işiniz olmayınca bakıcıya ne verip ne ile geçineceksiniz?

Ve son seçenek.
Zaten evi geçindiren sizken boşanmayi seçtiniz.
Çocuk yok Yaş 40 ı aşmış.
Azıcık aşım ağrısız başım yaşantısı olacak.
Sadece kendinizi dusuneceginiz bir hayat daha kolay.
Belki ilerde bir gün sizi mutlu edecek iyi bir insan çıkar karşınıza. Rabbim nasip ederse çocuğunuz da olabilir neden olmasın.
Geç olur ama temiz olur.

Umarım mutluluk sizinle olur.

Sen annelik güdülerini doyurursun da peki o çocuğun aile ihtiyacı?
Üstelik sonradan bozulan bir düzene değil, annesinin bile isteye görüp bildiği düzensizliğe doğacak. Onun suçu ne?
Sorumluluğunu bilen, evladının ve ailesinin geleceği için çalışan bir babaya sahip olamayacak.
Birde şöyle düşün, 2/3 seneye eşine tahammülün iyice azaldı artık katlanamayacak duruma geldin. Çocukla yeni bir hayat kurmanın şimdi ki haline göre çok daha zor olduğunu tahmin edebilirsin. Belki de sırf çocuğun için devam etmek zorunda kalacaksın. Evlat çok sevilir ama belki de "keşke" diyeceksin.
Belli ki eşinden soğumuşsun, üzerine fazlasıyla yüklenen sorumluluk seni yormuş bu şekilde evlilik olmaz. Yaşlandığın zaman "neden bu kadar cesaretsizmişim" dememek için kendine yeni bir hayat kurmalısın. Zaten iki kişiyi geçindirmişsin senelerce, bir tek kendine mi bakamayacaksın.
Belki karşına iyi birisi çıkacak, normal bir evliliğin içinde anne olacaksın. Neden olmasın?
Evlat edinebilir hem anneliği tadarken diğer yandan bir meleğin hayatını değiştirebilirsin.
5 yılını kaybetmişsin ömür senden gidiyor, zaman aleyhine işliyor. Bir an önce silkelenip kararını vermeli ve uygulamalısın.

Bence daha fazla vakit kaybetmeden boşan. Kendine yeni bir hayat kur. Çocuk olursa bu adamdan hiçbir zaman kopamazsın ve boşa geçmiş bir ömür olur. Çalışıyorsun, kendi başının çaresine bakabilirsin. Belki bir iki seneye karşına düzgün birisi çıkar ve gerçekten mutlu olursun. 45 yaşında doğuran arkadaşlarım var bu arada.

Eee cocuk doğarsa çalışmayacaksınız bir müddet. Nasıl bakmayı düşünüyorsunuz çocuğa? Use başlayınca bakıcı veya kreş masrafını nasıl vereceksiniz? Elinize ne kadar kalacak
Bebek olursa 4 ay raporlu oluyorum. 5. Aydan sonra da bakıcı bakacak. Ve benim de yarim maaş geçecek geriye elime. Ve eşim de yarim maaş getiriyor. Anca bir asgari ücret eder o da. Belki hep kira da oturacağım. Çalıştığım süre zarfında dişimden tırnağımdan artıradak şuan 40 bin tl değerinde düşük model bir araç aldım kendi üstüme. Eşim eğer bundan sonra tam maaş getirirse ve düzelirse belki geçiniriz.

Adam çalismiyor. Bu kadin daha önce düsük yasamis, soguk evde. Adam çalismiyor, kadinda çalismiyor. Peki para? o "güzel yasarsiniz" için para gerekiyor kusura bakma. Bez, mama fiyatindan haberin varmi? Bunlar en asgari ihtiyaçlar. Kiyafet, sonra cocuk 6 aylik olunca sebze, meyve ihtiyaci.

Yahu dogru düzgün evi isitamiyorlar bile, birak bezi, mamayi. Nasil böyle bir öneri sunabiliyorsun aklim almiyor. Bu kaçinci level polyannacilik?
Kadin calisiyor, adama muhtaç değil. Ayrıca bu kadin anne olmak istiyor. Yaşi biraz daha geçerse ve boşanırsa o zamanki pişmanlığını düşünebiliyormusunuz? Tek başına çocuğunu büyüten bir sürü kadin var konu sahibi neden yapamasın?
Boşan diyorum ben zaten boşan. Bebek yap ve boşan.

Bunun için linç yiyebilirim ama olsun, belliki anne olmak istiyorsunuz, tüp bebek deneyin bebeğiniz olduğunda da biraz biraz büyüyüp kendinizi toparladiginizda tekmeyi basın bu adama. Çocuğunuzla kendinize cok güzel bi hayat kurun. Ailenizin yanınada gitmeyin, siz ayakları yere sağlam basan karakterli birisiniz belliki. Çocuğunuzla cok güzel yaşarsınız tek başınıza
Aslında tam olarak da buna benzer bir şeyler yapmayı düşünüyorum sadece cesaretim yok. Bu yüzden sağlıklı karar veremiyorum.çocuk olunca düzelir diye de yapmayacağım. Kendim için. Çünkü zaman aleyhime işliyor bu konuda.

Bebek olursa 4 ay raporlu oluyorum. 5. Aydan sonra da bakıcı bakacak. Ve benim de yarim maaş geçecek geriye elime. Ve eşim de yarim maaş getiriyor. Anca bir asgari ücret eder o da. Belki hep kira da oturacağım. Çalıştığım süre zarfında dişimden tırnağımdan artıradak şuan 40 bin tl değerinde düşük model bir araç aldım kendi üstüme. Eşim eğer bundan sonra tam maaş getirirse ve düzelirse belki geçiniriz.

Bakin siz akıllı kadınsınız.
Bu şartlarda öyle böyle düşük de olsa bir araç almışsınız.
Sizden daha iyi şartlarla benim yapamadığım bir şey bu.
Güçlü ve cesursunuz. Belki başarır miyim düşünceniz bundan.

Ama hesabınızı eşim düzelirse diye değil de hep böyle giderse daha beter olur eşim kuruş bile getirmezse diye yapmalısınız.

O güveni vermiyor çünkü. :KK43:

Kadin calisiyor, adama muhtaç değil. Ayrıca bu kadin anne olmak istiyor. Yaşi biraz daha geçerse ve boşanırsa o zamanki pişmanlığını düşünebiliyormusunuz? Tek başına çocuğunu büyüten bir sürü kadin var konu sahibi neden yapamasın?
Benim anladığım asgari ücret ile çalışıyor kadın. Çocuğa bakacak kimsesi yok. Yani kreş veya bakıcıya verecek. Kalanı ile kiraya mı versin yemeye mı kıyafete mı doktora mı? Çocuğu yap ve bosan hiç olamayacak şey yani. En azından adamın getirdiği para kiraları öder. Bu şekilde düşünmeden verilen fikirler konu sahibini zor durumda bırakır. Siz dediniz diye yapacak hali yok ama belli mi olur aklına yatar. Demek ki olurmuş der. Arkadaşın dediği gibi yorumunuz polyannacilik

Yukarda yazdi, adamin maasi ile beraber ancak bir asgari maas aliyor. Bebek olunca nasil çalisacak? Ailesi arkasinda degil, bakici ücretlerinden haberin varmi?

Bosandiginda baba gitmiyor ki. Adam musallat olmak istese olur. Hadi diyelim ki adam diyor bu isin içinde artik yokkum diye, cocuk niye bilerek babasiz büyüsün? Hemde en kötü sartlarda? Maddi sartlar kötü. Manevi sartlar desen, konu sahibin aileside arkasinda degil.

Konu sahibi bencil olamadigi içinmi pisman olsun? Peki o cocugun seçme hakki? O istermi maddi manevi zor sartlarin içinde büyümeyi? Niye ille biolojik cocuk olmali? Önce bosansin sonra önüne baksin. Kim bilir iyi biri ile karsilasir, maddi manevi toparlanir ve cocuk sahibi olur ya biolojik ya evlat edinir.

Konu sahibi arkadaş babasının evine bile kocasıyla gitmeyi istemiş..gönül koymuş babası kabul etmeyince.." belki o şehirde kocam çalışırdı demiş..dememiş bu adam daha kaç yıldır hayatımda ne paylaştık neyine ortağım ,kendime bunu neden yapıyorum?" diye.. yine terkedip gitmemiş yalancı, bir dediği bir dediği ile tutmayan adamı.Evet çok kadın var kendi ayakları üzerinde durup evladına bile bakan ama bu sayıdan çok daha fazla örnekte de küçücük çocuklar telef oldular sevgisiz ,saygısız aile ortamlarında tutarsız anne babalar arasında

Lütfen çocuk yapmadan boşanın, çalışıyorsunuz karşınıza iyi bir insan çıkar daha iyi bir evlilik yaparsınız, belki bir yerde sizi bekleyen anne sevgisine muhtaç çocuklar vardır onlar doyurur gönlünüzü. Çocuklu bir kadının hayatını devam ettirmesi çok daha zor, hele ailesi sahip çıkmazken. Siz bu adamdan kurtulmalısınız, sizi ziyan eden bir adamla ömür tüketmek büyük hata

Bakin siz akıllı kadınsınız.
Bu şartlarda öyle böyle düşük de olsa bir araç almışsınız.
Sizden daha iyi şartlarla benim yapamadığım bir şey bu.
Güçlü ve cesursunuz. Belki başarır miyim düşünceniz bundan.

Ama hesabınızı eşim düzelirse diye değil de hep böyle giderse daha beter olur eşim kuruş bile getirmezse diye yapmalısınız.

O güveni vermiyor çünkü. :KK43:
Haklisiniz tek kuruş getirmezse eve; O ihtimali de düşündüm. 4 yıldır çalışıyorum. Bebek olurda ve artık tahammülsüz kalınca boşanırım
Bireysel emeklilikte birikti biraz aracı da satınca az da olsa yeni bir hayat kurana dek ve olursa inş. Bebeğimle bir süre idare ederim. Sonrası aslında 5 buçuk yıldır yaptığım planlar ve ötesi artık yoruldum. Sorum ne olacak düşüncesi delirtiyor. Hatta araya eklemek istediğim benim bir ablam var 3 kere boşandı ve bir oğlu ile annem ve babamın yanında. Ve o ruhsal sağlığı pek de yerinde değil. O bu şansı 3 kere kullandıysa bana bu muamele ne bebekten sonra boşanınca alırım giderim baba evine. Gerekirse akrabalara duyururum. Elden korkarlar. Belki insafa gelirler. Beni sokakta bırakmazlar belki. Belki diyorum emin değilim. Zaten bunca yıldır bir kız boşandı öteki de boşandı demesinler diye çektim ya boşuna.

Boşanın tabiki hala soruyor musunuz bu adama cocuk verılmez. Bır dr cabalıyorsunuz olsun dıye. Bosanıp hem maddı olarak guclu ve sızı seven sayan bırıyle bırlıkte olabılırsınız. O cocugun ne gunahı var. Oldu da dunyaya geldı bırsey ısteyıp alamadıgınızda yada temel ıhtıyaclarını karsılayamadıgınız da daha cok uzulmeyecek mısınız? Bebek dedıgınız sey ayda kafadan 2000tl yiyiyor. Maması, bezı, kıyafetı, saglık gıderlerı. Anne olmak ıstemenız normal ama boyle bır adamdan degıl. Kendınızı dusunmemıssınız barı dogmamıs evladınızı dusunun. Aılenız desem destek degıller. Calısmadıgınızdakı surede onu dengeleyecek bır gelırınız yok, bebege bakarken nasıl calısacaksınız?

Olmayacak dua ya amin diyorsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X