Lütfen bana çok acil bir akıl ??

Yaklaşık 1 yıldır çok aşık olduğum harika giden bi ilişkim var 27 yaşındayım. Sevgilim benden 1 yaş küçük ikimizde çalışıyoruz. Ben uzun ilişki isteyen birisi değilim ve evlenmek istiyorum. Bunu sevgilimde biliyor oda istiyor ama ekonomik olarak hazır değil çünkü araba kredisi ödüyor maaşının yarısı gidiyor ve bedelli askerlik parası biriktirmeye çalışıyor askerlik acil birde. Durum böyle olunca ben ona destek olmak istedim 3 5 bin kadar ne geçerse elime ha bu arada kendisi de şaka yollu da olsa bunu belirtti istedi yani bende tamam dedim hatta kredi çekme konusu bile geçti sonra gerek yok şuan ihtiyaç yok bi kaç ay sonra 5 bin kadar bi kredi borcu varmış onu sen ödersin dedi bende tamam dedim. Bunun dışında son buluşmalarda sürekli ben harcıyorum o arabasıyla beni eve bırakıyor. Düğün konuşmalarında benim tavrım kendimden artıttır her şeye destek olurum işte en ucuzunu alırım hatta onu almayıx bunu almayız vs. Neyse dün maaşına güzel bi zam aldı ve maaşını aldığı akşam AVM ye gidip annesine güzel bi cep telefonu aldı. Ben çıldırdım şimdi sanane annesine alamayacak mı vs diyeceksiniz bende diyorum bunu kendime ama kredi borcunu bana ödersin diyen adam annesinin telefonu bu kadar acil miydi kaldı ki benim annemin android bile değil telefonu kız kardeşine 500 TL ye saat aldı , ha birde annesi tuvalet banyo yaptırmak istiyormuş ben çıldırdım bunlara aylarca şu gün bugün diye diye resmenn beni oyaladı nasıl davranmam gerek bilmiyorum sizce abartıyor muyum haklı mıyım ?? Erkek arkadaşıma nasıl bi tavır takınmam lazım ne yapmam lazım akıl fikir verin lütfen
Sakın ama sakin kredi cekmeyin parada vermeyin.o ailesi ne hefiyeler alsin Sizde borcunu ödeyin Paşa'nın

Psikolog -evlilik terapisti bir arkadaşım mesleki tecrübesine/danışanlarından gördüğü tabloya binaen geçenlerde şöyle bir yorum yaptı.
Bizim toplumumuzda erkekler, para ve emek harcadıkları kadınlara değer veriyorlar.
Aşırı verici, saçını süpürge eden kadınlar bir süre sonra değerini yitiriyor erkeğin gözünde.
Haklılık payı var bence.
Siz de bunu bir düşünün ve öyle ‘ yeter ki evlenelim her şeyin ucuzunu alırız, ben öderim krediyi vs.’ demeyin.

Kinamiyorum ama hemen evlenmek icin adamin kredi borcunu odemek nedir ya..bu kadar mi dusuldu artik..adam sizi kullaniyor..ustelik cahil bir yasta degilsiniz..bunu ongoremiyor musunuz..ben 15 yildir tanidigim esime para versem birsey icin doner fazla fazla alirim ..niye almayacagim..siz daha hicbir resmiyetiniz olmayan birine para teklif ediyorsunuz

Psikolog -evlilik terapisti bir arkadaşım mesleki tecrübesine/danışanlarından gördüğü tabloya binaen geçenlerde şöyle bir yorum yaptı.
Bizim toplumumuzda erkekler, para ve emek harcadıkları kadınlara değer veriyorlar.
Aşırı verici, saçını süpürge eden kadınlar bir süre sonra değerini yitiriyor erkeğin gözünde.
Haklılık payı var bence.
Siz de bunu bir düşünün ve öyle ‘ yeter ki evlenelim her şeyin ucuzunu alırız, ben öderim krediyi vs.’ demeyin.
Aa benim abim seneler önce buna benzer bir şey demişti. Erkek gözüyle ilişki tavsiyesi istemiştim. Arabaları neden çok değerli sanıyorsun sürekli para döktükleri için. Sakın para yediren tip olma ondan derdi.

Ay okurken sinirim bozuldu. Kızlar kendinize gelin sevgilinin kredi borcunu ödemek nedir? El oğluna para dagitacagina annene güzel bir cep telefonu al bence daha hayra geçer. Adam seni kullanıyor. Kaç para verdin bugüne kadar nakit olarak?
Aslında böyle anlatınca çok vermişim gibi durdu ama ben hiç para vermedim daha ama verecektim taa ki annesine telefon aldığını söyleyene kadar.

Yaklaşık 1 yıldır çok aşık olduğum harika giden bi ilişkim var 27 yaşındayım. Sevgilim benden 1 yaş küçük ikimizde çalışıyoruz. Ben uzun ilişki isteyen birisi değilim ve evlenmek istiyorum. Bunu sevgilimde biliyor oda istiyor ama ekonomik olarak hazır değil çünkü araba kredisi ödüyor maaşının yarısı gidiyor ve bedelli askerlik parası biriktirmeye çalışıyor askerlik acil birde. Durum böyle olunca ben ona destek olmak istedim 3 5 bin kadar ne geçerse elime ha bu arada kendisi de şaka yollu da olsa bunu belirtti istedi yani bende tamam dedim hatta kredi çekme konusu bile geçti sonra gerek yok şuan ihtiyaç yok bi kaç ay sonra 5 bin kadar bi kredi borcu varmış onu sen ödersin dedi bende tamam dedim. Bunun dışında son buluşmalarda sürekli ben harcıyorum o arabasıyla beni eve bırakıyor. Düğün konuşmalarında benim tavrım kendimden artıttır her şeye destek olurum işte en ucuzunu alırım hatta onu almayıx bunu almayız vs. Neyse dün maaşına güzel bi zam aldı ve maaşını aldığı akşam AVM ye gidip annesine güzel bi cep telefonu aldı. Ben çıldırdım şimdi sanane annesine alamayacak mı vs diyeceksiniz bende diyorum bunu kendime ama kredi borcunu bana ödersin diyen adam annesinin telefonu bu kadar acil miydi kaldı ki benim annemin android bile değil telefonu kız kardeşine 500 TL ye saat aldı , ha birde annesi tuvalet banyo yaptırmak istiyormuş ben çıldırdım bunlara aylarca şu gün bugün diye diye resmenn beni oyaladı nasıl davranmam gerek bilmiyorum sizce abartıyor muyum haklı mıyım ?? Erkek arkadaşıma nasıl bi tavır takınmam lazım ne yapmam lazım akıl fikir verin lütfen
Sırf evlenmek için bunları yapmaya değer mi? %80 o adam sizinle evlenmeyecek zaten, buraya yazıyorum zamanı gelince dönüp okursunuz.

Bence siz, bu adamla güzel bir konuşma yapın çat, çat yüzüne karşı belki, utanır bu ne ya, bulunmaz hint kumaşı mı ne sanıyor kendini, ailesine harcama yapıcak ama kredisini siz ödüceksiniz, ne zorunuz var ayrılın baksın, başının çaresine.

Kredi falan çekip hayatının hatasını yapma.Kendini geri çek buluştugunuzda neden siz hep hesap ödüyorsunuz.1 olur 2 olur ama sizi enayi yerine mı koymaya çalışıyor.Onlara dikkat edin.Cebinde bi çay parası olmayan insan deyil sonuçta deyil mı??

Sevince insanın gözü kör olurmuş besbelli kullanmış seni bacım çok haklısın...soğuk davranma nasılsan öyle ol ters tepki yarat senden bişeyler istediğinde sende o kadar şey say ki o yok bu yok para ihtiyacım var falan bana para lazım sen ver acil sonra veririm vs sıkıştır..bide saat ve telefon aldığını sana demezdi dedi mi yoksa sen mi gördün..sinsice davran eskisi gibi ol ama belli etme..sen ondan almaya çalış ha olmuyo vermiyo uzun süre aynı şekilde devam ediyosa zaten sevgin de azalır fikrini etkilemek istemem de şimdi evlenmeden önce ailesine böyle davranan seni sömüren evlenince seni sayar mı nasıl olur bi düşün..tabi bu senin kararın Rabbim her zaman iyi insanlarla karşılaştırsın ..Toplam bi 10 bin ne küçültür ne yükseltir ha tabi büyük para ama bu parayı ondan kurtulman için kullandığını düşün..evlenince belki kötü bi hayat yaşamaman için verdiğin para olarak düşün..bence sen iyice düşün..hiç bi kadın hak etmez hiç bi erkek de hak etmez böyle bi durumu..en çok önemli olan sensin..seviyorum diye yapma kendine bunu..kullandırma..gene diyorum senin kararın biraz zaman geçsin hal hareketlerine bak sende onun gibi ol bazı insanlara iyiliğe iyilik kötülüğe kötülük gerek..bakalım sen onun gibi olunca nasıl olcak..belki de anlayıp o uzaklaşacak..beklerim yorumunu🤗 En kıymetli sensin bunu unutma😊

Aslında böyle anlatınca çok vermişim gibi durdu ama ben hiç para vermedim daha ama verecektim taa ki annesine telefon aldığını söyleyene kadar.
Aman çok şükür. Yahu ben kadın halimle daha hiçbir sevgilimden para talep etmedim bu yüzsüz yüzsüz istemiş bir de sanki tefecilere borcu var da ödemezse öldürecekler. Araba almış yahu, sizin arabanız var mı? Ve bedelli askerlik yapıyor. Onun parasını çok önceden biriktirseymis. Parasını siz ödeyin de sonra dönünce ilk iş sizden ayrılsın. Annesine elbette istediği kalitede telefon alabilir ama o durumda da sizden para isteyemez pişkin bir şekilde.

Ayrıca ne diye şimdiden düğün masrafları konusunda kendinizi ezikliyorsunuz? Üstte bir üye de söylemiş erkekler maddi manevi emek harcadıklari kadınları el üstünde tutuyor. Bugün bir sey okudum. Kadın saçını süpürge edip ortaya çok güzel bir ev çıkarıyor, kocası da diyor ki, bu eve yakışacak daha güzel bir hanım lazım! Başka bir hikayede kadın kocasına kapıyı hep süslü püslü açıyor ama eve hiç bakmıyor. Adam diyor ki böyle güzel hanıma daha güzel bir ev lazım! Yani saçını süpürge eden kadınların kıymetinin bilindiğine ben pek sahit olmadım, varsa da istisna. Bu kadar ezdirmeyin kendinizi çok üzülürsünüz ilerde

Adam seni kullanmaya calisiyor malesef bedelli yapmasin mesela gitsin askere ailesine harcamasin biriktirsin bulustugunuzda neden sen oduyorsun herseyi hepsi sacma

Hem ortak harcamaları ödüyorsunuz hem adamın kredisini ödemeyi düşünüyorsunuz hem de "ben hiçbir şey istemem, en ucuzunu alırız, yeter ki al beni al beni al al" şeklinde konuşmalar yapıyorsunuz.
Evlilik uğruna niye bu duruma düşürüyorsunuz kendiniz?

Bu adam sizinle evlenmeyecek. Bunu bir bilin de daha fazla yedirmeyin paranızı.

Finansal olarak kullanılıyorsunuz. Duygularımız yoğunken gerçekleri görsekte hep üstünü örteriz

Çok seviyorsam ve ciddi düşünüyosan 1. Ci acilen para verme olayını bırakmalısın adam sana güveniyor daha evlenmeden üstelik illa bşeyler alacaksa beyaz eşya alablir sonçta evlenince lazm olan bir dünya eşya var 2. Si kesnlkle tepkni bellimet annesne telefnn alablir ama öncelkleri şuan farklı olmalı yaşnz olmş 27 şmdiye kdr askerlk işini çözmemesi büyük yanlş.. skntlı bir durum çok iyi düşünmelisin ileriye dönük şuanki tablo snin maaşına sevgilin tarafndan haciz gelmek üzere gibi bişey yazk emeğini kimseyle paylaşma evli değilsn o snin kocan degl

Adamı parayla elinizde tutuyorsunuz. Sonra da annesine telefon aldı, kardeşine şunu aldı. Adam sizi kullanıyor zaten evlenmek istemiyor. Arabası askerliği anası danası herşey sizden önemli. Paranıza zorla çökmemiş , siz elinizde tutmak için parayı kullanmısşınız. Ayrılın hoşunuza gitmiyorsa..

Adam seni kullanıyor. Sen de bunu biliyorsun ama bizden de duymak istiyorsun sanırım. Arıza çıkarmadan böyle devam ederseniz büyük ihtimalle evlenip ömrünüzü eşinizin ailesinin ihtiyaçları için kredi çekmekle tüketebilirsiniz.

X