Premature Bebekler lütfen bana destek olun

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
slm bayanlar.13 ocak 2012 de 26 haftalık hamile iken ağır preeklamsi sonucu acil olarak doğuma alındım.çok şükür allaha ikimizde kurtulduk.660 gr ağırlığında 33 cc boyunda bir oğlum oldu ve şuan üniversite hastanesinde yeni doğan yoğun bakımında yatmakta benimleaynı haftalarda doğum yapan annelerin bilgilerine ihtiyacım var lütfen beni yanlız bırakmayın herkese teşekkürler......
bende 23 mart 2011 tarihinde 25 haftalık 920 gr olarak oğlumu dünyaya getirdim,105 gün yoğun bakımda kaldı..kilosun ilk 15 günde 760 gr ma kadar düştü 2 ay ventilatöre bağlı kaldı,sonra ki 1.5 ay boyunca küvöz içi oksijen aldı..ani saturasyon düşüklükleri olduğu için çıkış veremiyorlardı..105 günün sonunda oğluma kavuşabildim..bu dönemde insanın çok desteğe ihtiyacı oluyor,oyüzden seni çok iyi anlıyorum..bende bu bölümdeki başarı hikayelerini okuyup teselli olurdum..inşallah sende kısa sürede yavrunu kucağına alıp eve götüreceğin günü görürsün...
küvozde onunla bol bol konuşun,eğer müsade ederlerse elini tutun,ona onu çok sevdiğinizi güzel bir odası olduğunu herşeyin hazır olduğunu ve babasıyla onun eve geleceği günü sabırsızlıkla beklediğinizi anlatın..çok güzel ciciler aldığınızı,onunla geçireceğiniz güzel anların hayalinden bahsedin..sakın anlamaz diye düşünmeyin o sizin kokunuzdan annesi olduğunuzu biliyor..ben oğluma ilk dokunduğumda oğlum irkilmişti..heycanlandığını düşünmüştüm..elini tutun ayak parmaklarını okşayın..bunlar ona çok iyi gelecektir..
şuan oğlum düzeltilmiş 8 aylık,bana çok düşkün bir çocuk..gelişimi düzeltilmiş ayına uygun olarak devam ediyor..henüz emeklemiyor ama sırtüstü sürünerek istediği noktaya gidebiliyor..anne,baba,dede,mama demeye başladı,desteksiz 1.5 aydır oturabiliyor...inşallah sende bugünlerini görürsün...
canım rabbim yardımcısı olsun yavrunun da senin de.
ben de 31 ocak gecesi 26+1 de doğuma girdim. 1 şubat 1:40 da oğlum kerem dünyaya geldi. 940 gr, 34 cm. kuvözde, beyin kanaması ve bağırsak kanamsı geçirdi durumu hala kritik. senin bebeğin bunları geçirdi mi doktorlar ne diyor?
sizede çok geçmiş olsun,Allah bir an önce kucağınızda olacağı günleri göstersin...yaşamayan insan sizin ruh halinizi anlayamaz..ben sizi çok çok iyi anlıyorum,yaşadığınız hayal kırıklıklarını,umutsuzluklarınızı hatta kendinizi bile suçluyor olabilirsiniz..ben çok yapmıştım,ne hamile kalmayı becerebildim nede onu taşımayı diye..ama herşey takdiri ilahi..siz güçlü olmalısınız ki,yavrunuzda sizin gücünüzden güç alıp kısa sürede toparlanabilsin...
benim oğlumda 1.evre beyin kanaması geçirmişti..ozaman çok üzülmüştük,1.evre beyin kanamalarını doktorlar kanama olarak kabul etmiyorlar,damar çatlaması olarak tabir ediyorlar,bebek ağlasa yada esnese bile 1.evre kanama olabilirmiş...
orada tanıştığım bir arkadaşımın kızı 4.evre beyin kanaması geçirdi,doktorlar beyinde kalıcı hasarlar olabilir,spastik olabilir demişler..arkadaşım ömür boyu birilerine bağımlı kalmasındansa fişini çekin demiş..doktorlar ventilatörden ayırmışlar,sadece burnundan oksijen vermişler..çocuk inatla hayata tutundu ve şuan sapasağlam cin gibi bir kız..ne spastik nede başka birşey..
beyin kanamasına sakın çok takılmayın,bağırsak kanaması da düzeliyor zaten..inşallah yakında taburcu haberlerini verirsiniz
allah hepimizin yardımcısı olsun.şükür allaha daha herhangi bir kritik durum olmadı doğumundan 15 gün sonra makineden çekilip kucağıma verdiler 1 saat kucağımda kaldı şuan sadece burnundan çok düşük oksijen alıyor ve ventületör en alt seviyede.anne sütünü vermeyi deniyorlar ama 2 gün sonunda karın şişliği oluyor ve tekrar kesiyorlar süt vermeyi zaten emme duygusu yok bilirsin midesine hortumla 1 cc olarak veriyorlardı ama bugün yine kesildi çünki karnı biraz şişti
zor ama geçecek bu günler sabır sabır ve bol dua
karın şişliği bizde de olmuştu,serumla besliyorlardı..bir süre sonra oğlum sütü tolere edebildi..sizinde öyle olur merak etmeyin..sadece burnundan oksijen alması durmunun çok iyiye gittiğinin belirtisi..maşallah:nazar:
Merhaba, bende 24 Ocak ta 28 haftada su gelmesi ile acil Sezeryana alındım. Oglusm 1300 gr dünyaya gözlerini açtı, 14 gün entube idi birkaç gündür nazal cpap ile burundan hafif oksijen alıyor. Evre 1 beyin kanaması geçirdi kanama yok suan ama hafif ödemi var bakalm takip ediliyor. 5 cc sekiz ogun toplam 40 cc anne sutu veriyorlar. Gecen hafta sindirim problemi yaşadı insallah tekrarlamaz. Bugün ilk defa kucağıma verdiler o kadar minikki korktum resmen. Cok zor bir sinavmis, Allah kimseye yaşatmasın. Şükrediyorum yine de, Allah evlatlarımızı bize bagislasin saglikla ewimiZe getirmeyi nasip etsin.. Amin

çok geçmiş olsun..1.evre kanamayı kanamadan saymıyorlar oyüzden endişe etmeyin..inşallah sizde bebeğinizi en kısa sürede kucağına alarak taburcu edilirsiniz..Rabbim kimseyi evladıyla sınav etmesin..hayattaki en büyük acı buymuş..

canım geçecek bu günlerde elbet biraz sancılı olsada benim kızımda 780 gr 26 haftalık doğmuştu 75 gün küvözde kaldı ama o 75 gün bana 75 asır gibi gelmişti hergün 1 saatlik yola gider gelirdim şu an 5 yaşında gayet sağlıklı sen moralini yüksek tutki bebeğinin sana ihtiyacı var bol bol sütünü sağ kendine uğraşacak birşeyler bul sana tavsiyem allahım tüm evletlarımızı ailesine bağışlasın

tavsiyelerin için sagol canim insanin boyle bi gunde okadar cok ihtiyaci varki olumlu biseler duymaya insallah bende senin kadar sansli olurum.korkularla yasamak ne kadar zor.

:44: canım allah yardımcın olsun korktuguna ugrtmsn inş ...güle oynaya çıkarsınız inşallah bütün dualar sizinle....

benimde ablam erken doğum yaptı 28 haftalık 640 gr doğdu 102 gün kaldı hastanede 10 gün önce taburcu oldu darısı senin başına inşallah

X