lutfen tavsiyelerinizi yazın. diyetisyene gitmem gerekir mi bununla ilgili?

beriki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2023
8
7
27
arkadaşlar selam. ben 27 yasında 160 boyunda su an 51 kgyim. ideal kilom 48. ancak bu gece yemeleri sayesinde 48i ruyamda gorecekmisim gibi geliyor. 18 gibi aksam yemegi yedim gayet de doyurucu bir ogundu. dısarı cıktık falan eve donunce karnım cok acıktı birkac saat once yani, dayanamayıp 6 biber dolması 10 çıtır leblebi ve mini kase muhallebi yedim. su an pismanlık yasıyorum ama yapacak pek bise yok tabi. gece acıkmalarımı nasıl durdurabilirim? su an hala daha yiyesim var. bıraksalar bi bu kadar daha yerim yani. sinir bozucu. lutfen tavsiyelerinizi yazın. diyetisyene gitmem gerekir mi bununla ilgili?

Cidden abartili yiyormuşsunuz. Ben de gece yemeyi seviyorum ama bu derece ağır değil. 51 kilo yine iyi devamli bu sekilde yiyorsaniz.

Doktora gidip saglik sorununuz var mi baktirin orada sorun yoksa psikolog ve diyetisyenle devam edebilirsiniz.

6 biber dolmasına kaç damla limon sıktınız 🤤

Biran önce dahiliyeye gidip durumunuzdan bahsedin gerekli kan tetkiklerini yaptırın bir sorun çıkmazs psikolojik destek alın. Ben çok aç olduğumda bile 2 dolma biberden fazlasını yiyemiyorum sağlığınızdan olmadan hemen önlem alın.

Bence iyisin kilolu değilsiniz. Ben 170 boy 66 kilodayım. Üstelik o kadar iştahlı biri olmadığım halde

Herkes 6 biber dolmasına şaşırmış ama ben çok rahat yerim😂 Venüs boğa olmak bunu gerektirir. Sizin de o kadar yemeye göre kilonuz iyi. Ben de iyi yerim boy 1.73 kilo 62,63 civarı. Çok yememe rağmen liseden beri kilom aynı. Yaş ilerledikçe kilo vermek zor oluyor . Yeme atakları için psikolojik destek alabilirsiniz.

Herkes 6 biber dolmasına şaşırmış ama ben çok rahat yerim😂 Venüs boğa olmak bunu gerektirir. Sizin de o kadar yemeye göre kilonuz iyi. Ben de iyi yerim boy 1.73 kilo 62,63 civarı. Çok yememe rağmen liseden beri kilom aynı. Yaş ilerledikçe kilo vermek zor oluyor . Yeme atakları için psikolojik destek alabilirsiniz.
Kesinlikle katılıyorum bende rahat bir şekilde yerim herkes de çok zayıf olduğumu söyler 😅 abartılacak kadar çok değil gibi geliyor

arkadaşlar selam. ben 27 yasında 160 boyunda su an 51 kgyim. ideal kilom 48. ancak bu gece yemeleri sayesinde 48i ruyamda gorecekmisim gibi geliyor. 18 gibi aksam yemegi yedim gayet de doyurucu bir ogundu. dısarı cıktık falan eve donunce karnım cok acıktı birkac saat once yani, dayanamayıp 6 biber dolması 10 çıtır leblebi ve mini kase muhallebi yedim. su an pismanlık yasıyorum ama yapacak pek bise yok tabi. gece acıkmalarımı nasıl durdurabilirim? su an hala daha yiyesim var. bıraksalar bi bu kadar daha yerim yani. sinir bozucu. lutfen tavsiyelerinizi yazın. diyetisyene gitmem gerekir mi bununla ilgili?
İdeal kilom 48 diye kendinizi şartladığınız için yeme atakları yaşıyorsunuz. Muhtemelen gündüz kendinizi kaloriden kısıtlıyorsunuz vücut da acısını gece çıkarıyor. İdeal kilonuz da emin olun 48den fazladır. Ben de sizinle aynı boydayım ve 55 kilo benim için ideal mesela, diyetisyenin ölçümünde de, kendi hissettiğim de. 48 kiloda hasta gibi görünürüm eminim, kimisi de öyle iyi hisseder o da onun normalidir. Yeme bozukluğu için psikolog+diyetisyen desteği alın. Ben de yıllardır yeme bozukluğu yaşayan bir insandım, saçma gelebilir ama gebelikte yendim yeme bozukluğunu. Çünkü kilomu, yediklerimi ve pişmanlığı aklımdan attım. İhtiyacım kadar ve aç hissedince yemeyi öğrendim. Maalesef psikolojik yönü büyük.

Son düzenleme:
1.70 boy ile 51 kiloyum ideal kilom 56 ya da 58 bu ne ki gece kalkıp tost basip makarna yedigimi bilirim (hala yiyorum ama kilo almıyorum 🥲) bol sıvı tüketin özellikle yemekten önce iştahınız kapanır

Yerken canin hep istiyor ama birkaç gün sabretsen vücudun da istememeye başlıyor.bir de bu süreçte evde oturmaman sana çok yardımcı olur ama imkanın varsa tabi.hava da soğuk.arabayla falan gezebilirsin arkadaşlarınla.hakit geçer sonra da gelip yatarsın.

Kilonuz çok iyi canınız istiyorsa yiyin..benim de boyun aynı 63 le bile iyi duruyorum,O kadar kasmayın ya çok zayıflık da hoş değil ha 60 i gecmeyin asla ama şu anki kilonuz yemiyeyim denilecek bir kilo değil

26 yaşından sonra hiçbir zaman eskisi kadar ince ve zayıf olunmuyor.mesela benim yeme seviyemde ve düzenimde gözle görülür bir değişim olmamasına rağmen bir anda 50 kilodan 55 kiloya çıkmıştım.senin gibi diyet falan filan geriye dönmeye çalıştım ama ne yaptımsa olmadı.1, 2 kilo verir gibi oluyordum diyeti bırakınca yine eski kiloya çıkartıyordu beni.bence nedeni bu.belli yaş eşiklerini açınca belli bir kilo alınıyor.bence sizde de böyle olmuş.bende de 26 yaş dönüm noktası olmuştu.siz de 27 yaşındasınız.boşuna gençlik kampanyalarını 26 yaşına kadar yapmıyorlar demekki.gerçekten bir daha o inceliği yakalayamıyorsun.30 yaşlarında birkaç kiloluk daha bir esik olacak.öyle arta arta gidecek demek ki.şuan gayet idealsiniz bence.boşa mücadele etmeyin.

Aynı yaştayız ben de 162 boy 49 kiloyum ideal değilim gibi hissediyorum ya bence zayıf çelimsiz duruyorum. Geceleri canının bir şeyler yemek istemesini engellemek istiyorsan daha erken saatlerde yoğurt, turşu gibi şeyler yemeni öneririm. Bağırsaklardaki iyi ve kötü bakteri dengesini sağlıyor. Başlarda zorlanabilirsin ama sonrasında zaten kendiliğinden canın istememeye başlayacak. Yavaş yavaş miden de küçülecek, düzenin oturacak. Canımızın abur cubur istemesi bile çoğu zaman bağırsaktaki bakteriler yüzünden. Ben mesela artık istesem de akşam 8 9 dan sonra bir şey yiyemiyorum kuruyemişi bile içim almıyor

X