Lütfen yardım edin..Çok kötüyüm.Resmen yaşayan ölü gibiyim..Dayanamayacak seviyeye geldim..:( :( :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
kendi kendinize tedavi olamazsınız. istanbulda iseniz devlet hastanesinde ilgili bir doktor tavsiye edebilirim. mutlaka tedaviye başlayın. sonra kendinize geldikçe eşinize olan takıntınız da geçer. işe girer hayata dönersiniz. ama önce kendinizi zorlayın tedavi olun.

mhrs randevusu için perşembe ve cuma hariç tam sabah 10 da bakın. 1-2 dakika kala sistemi açmış olun internetten. o şekilde bulursunuz.

Psikologlar doktor degildir. Siz nasil biyoloji öğretmenisiniz ben anlamadim

benimde sağlıkla ilgili anksiyetem var. bu da bir nevi takıntı aslında. yaşamayan anlamaz sizden bağımsız düşünceler. beyin artık farklı bir hale geliyor. ilaçsız düzelmez bu seviyelerde. belki başında fark etsek düzgün terapi alsak düzelirdi ama şu an ilaç kullanmanız lazım. iyi bir doktora denk gelirsiniz inşallah. yorumların kötü olanlarını es geçmeye çalışın.

Psikologlar doktor degildir. Siz nasil biyoloji öğretmenisiniz ben anlamadim
sınav mı yapıyorsunuz. siz nasıl bilmem ne mezunusunuz ki hasta olduğunu fark ettiğiniz birine bu kadar insafsızca yaklaşabiliyorsunuz. başka insan okur geçer ama okb si olan insan için bu günlerce üzüntü demek.

ama çok şükür ki psikolog psikiyatrist farkını biliyorsunuz. çok şükür. iyi ki biliyorsunuz.

Baska neler yaparlar, nasil olur bu OKB hastalari?

stockholm sendromu ve okb belirtilerini anlatmışsın. Mutlaka psikiyatra görümen gerek. Asla ama asla çocuk düşünme. Bu ortamda çocuk normal gelişemez. Ziyan olur gider

Ha bu arada psikolog doktor mudur, degil midir onu bilmeyen biri, biyoloji ogretmeni oldugunu iddiia ediyor, bana da cok garip geliyor. Bilmek istiyorum, size mi sorucam ne sorucagimi?

kusura bakmayın ama mesleği bırakmakla çok iyi yapmışsınız, çünkü bu piskolojiyle ve bu zihniyetle insan eğitilmez.
Yok bırakmadım.Neden bırakayım? Öğretmenler psikolojik sıkıntı yaşayamaz mi? Siz sanıyor musunuz ki herkesin psikolojisi çok normal? Siz mi karar veriyorsunuz buna? Zihniyetine ne olmuş onu anlayamadım? Benim özel hayatım ve birkaç takintimla benim mesleğimin ne alakası var? 5 yıl boyunca lisede görev yaptım.2 sene de ortaokulda..Siz sanıyor musunuz öğretmenler, doktorlar hepsi dört dörtlük? İnsanlar bazen sınavlardan geçer? İniş, çıkışları olur? Kimse dört dörtlük değil.. Okulda öğrenciyken ben öğrencileri döven öğretmenler oluyordu.Soruyu bilmediğin zaman dayak atan öğrencileri sınıfın içinde aşağılayan narsist, ailede sorun yaşayıp bunu öğrencilerine yansıtan.. Siz şimdi hepsini geçirin psikolojik testten..Bakalım doktor, mühendis, öğretmen kalacak mı? Derdimi burada anlattık diye illaha ki bir yerden varacaksınız tabi..

Baska neler yaparlar, nasil olur bu OKB hastalari?
bazı insanlar psikiyatrik hastalığa sahip olan insanları küçümser ama ben buna aldıranlardan değilim. sizin gibi insanlar yüzünden insanlar yaftalanmaktan korktuğu için tedaviye yaklaşmıyor. benim zerre umrumda olmaz. nasıl ki kansere yakalanan biri bunu tercih etmez ve kanserinden dolayı suçlu değildir, psikiyatrik hastalıklarımdan dolayı da zerre utanmam. ilaç kullandığımı da belirtirim. çok utanması gereken varsa hassas kalpleri kıra kıra mikrop gibi insanların beyin kimyasını bozanlar utansın derim.

benim gibi okb li böyle yapıyor mesela size bir örnek.

Karsinda ki kisinin durumunu bilmeden ne güzel cikarimlar. Benim gibi insanlar dggdgdgd ay neyse ya sıkıldım bu muhabetten, isteyen inanir, isteyen inanmaz, kimseye inanmama hesabi verecek degilim konuyla ilgili.

Konuyu genelde okudum yanlış anladiniz konu sahibi çok çelişkili konuşuyor bu yüzden sorular soruluyor küçümseme ile ilgili değil

çok geçmiş olsun zor şeyler yaşamışşınız. bu platformda bazen çok acımasız yorumlar olabiliyor, benim de anksiyetemle hunharca dalga geçilmişti yaşamayan anlamaz, takma kafana. bir an önce psikolojik destek al eminim bu kötü günlerde geçecek, yeniden iyi olacaksın

Reactions: Gif
bu arada hamile değilsin emin olabilirsin. panik atak hastalarında da düşünce fiziksel belirtileri yaşatıyor. onun gibi bişidir. o düşünce fiziki olarak da yansımıştır ondan gecikmişsindir. ben hamile kalmaya çalıştığım dönem hamile olduğumu düşündüğüm aylar 40. 45. gün falan bile oluyordum. psikolojik olarak gecikme olabiliyor çok sık olur hatta hemen herkeste olur. telefonla çok imkansız hamile kalman.

Konuyu genelde okudum yanlış anladiniz konu sahibi çok çelişkili konuşuyor bu yüzden sorular soruluyor küçümseme ile ilgili değil
biyoloji mezunu olsa ne olacak olmasa ne olacak. okula iş başvurusunda mı bulundu. zaten sanal bir ortam. kadın ruh halinden bahsediyor. psikolog farkını nasıl bilmezsin demek ki biyoloji mezunu değilsin ne demek

. iki yıllık dericilik mezunu olup deri mühendisiyim diyen arkadaşım vardı. gerçek hayatta da bu şekilde şeyler çıkabilir. kimya mezunu olup mühendisim diyen var. bu neyi değiştirir ki.

şu an sadece ruh halinden bahsetmiş. takıntı yaptığını kabul etmiş. ciddi ciddi sormamış mı fake mi ekşici mi diye endişe edilsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…