Lütfen yardım edin..Çok kötüyüm.Resmen yaşayan ölü gibiyim..Dayanamayacak seviyeye geldim..:( :( :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bir öğretmen nasıl olur da o şekilde gebe kalınmayacağını bilmez ama değil mi... Konu muhtemelen fake.
Çok iyi biliyorum olamayacağını.. Sıkıntı detayına, ihtimallerine kadar inmesi..Anlatabildim mi? Bende bulasma, tiksinme takintisi oluşmaya başladı 1 sene içinde.Onun dışında hiçbir sıkıntım yok..Durmadan öğretmenliğine vurup durmayın.Öğretmenler hayatında yanilamaz mı? Kusursuz mu öğretmenler? Zor zamanlardan geçemez mi?

anksiyeteyi yaşamayan gerçekten anlamıyor. abimin eşinde vardı. çocuğunun ve bizim yanımızda bir kez atağı tuttu çığlık çığlığa oldu. insan içinden geçiriyor istese kendini tutar bu denli olmaz diye.

yıllar sonra ben de panik atak başladı. herkes aynı tavırda. istesem geçebileceğini falan zannediyorlar. ama o an ben ve o ayrı iki şey haline geliyor. ilaçlayken ben de ben bunla başa çıkabilirim diyorum ama gelince yada ilaç kullanmayınca çok başka bir şeye dönüşüyor. ama inanmayanların , dalga geçenlerin bile yaşamasını istemem o kadar kötü bir hastalık. düşmanın başına bile gelmesin.

Sağol canim kardeşim.Allah razı olsun senden..Kişiliğime hakaret ettiler.Sıra öğretmenliğime geldi.Saģolsunlar çor dert dinliyorlar.Derde dert katarak..Bu kadınlar neden böyle? Neden böyleyiz? Hep birbirimizi bir yerlerden vurmak zorunda mıyız acaba?

Adamdan tiksiniyo, herşeyden tiksiniyo çünkü okb si var, ama adamin 31 cekerken elinde gordugu teli igrenmeden eline alip bi de kendini tatmin ediyo, yersen, kiz hic yakistiramadim size, hani buralarin saf sazani bendim
Ya varsa diye yazdım.Bulaştigini gormedim.Yahu siz okb hastasiyim demişsiniz.Ben de size inanmıyorum...Herseyin altından bir şey çıkarıyorsunuz.Yorumlarinizin çoğunu okudum..Okb nin ne olduğunu bilmiyorsunuz bence siz..Henüz doktora gitmedim ama az buçuk bilgim var..

Bende konuyu okurken aklıma OKB geldi konu sahibi ama siz kendinizi kaybetmemissiniz aslinfa bir seylerin ters gittiğinin farkindasiniz yol yakınken tedaviye başlayın bu arada stresten adet gecikmesi yaşıyor olabilirsiniz.

Ne masturbasyonu ne saçmalıyorsunuz siz ben anlamadim? Tövbe tovbe..Herkesin takintisi sizinkiler aynı olmak zorunda mı yahu? Siz doktor musunuz hemen karar verdiniz? Şuraya şunları yazdığıma bin pişman ettiniz beni..Cidden yazık ya..Ne kadar empati yoksunusunuz?

ya ne alakası var öğretmen olmasıyla? kadın hastayım diyor anlamıyor musunuz? bende mühendisim ama anksiyetem var meslekle ne alaka allah aşkına
aynen. ben de iki üniversite bitirdim. tansiyonum düşünce bir şey olmayacağını normal şartlarda biliyorum. ama anksiyetem geldiği zaman geçmişte okuduğum tansiyonu düşüp ölen biri aklıma geliyor ve ya benim başıma gelirse korkusunu atamıyorum.

bunun için yarım saat doktor arkadaşımla konuştum mesela bilinçaltım onunla ikna olur diye. çünkü kendi telkinim işe yaramadı. doktor arkadaşımla bile sakinleşemeyip onun da tavsiyesiyle acilde sakinleştirici aldım. ertesi gün tekrar ilaçlı tedaviye başladım.

anlamadıkları bu düşüncelerin zaten mantıklı olması gerekmiyor. dolayısıyla mezuniyetle alakası yok. öyle olsa mezuniyete göre psikiyatrik hastalık olmazdı ne güzel.

Kaç tane öğretmen tanıdınız? Yani öğretmen olmasaydım bu iğrençliği hak edecek miydim peki? Bütün kadınlar gururlu olmayı hak eder bence..

sizi çok iyi anlıyorum bizim bilerek yaptığımızı sanıyorlar şaka gibi. kim kendine böyle bir acı çektirmek ister ki. konu sahibi de biliyor öyle hamile kalamayacağını ama beynindeki düşünceleri kontrol edemiyor. işte psikiyatrıstlerimiz tam da bunun için var.

Dışarıdan değil de asıl eşinize dokunmaktan tiksinmeniz de gerekmiyor mu?
Hastalığı o taşıyabilir ya???
Telefonuna dokunmadan önce on kere dezenfekte etmeniz lazım bence.
Konu doğruysa da hamile değilsiniz.
Ama bu kadar takıyorsanız hastalık vs eşinizden uzak durun.
Umarım durursunuz.

Aynen kardeşim.Cok haklısın.. Anlamazlar.Anlayanlar ve özünde iyi insan olanlar yorumlarından kendini belli ediyor zaten..Ben bu sıkıntıyı üniversitede iken hastanede staj yaparken fark ettim..Laboratuvarda.Ordan sonra dedim ben asla çalışamam.Elimi sürekli yıkamaya başladım eve geldiğimde.Cidden iğrenç bir durun..

Uzağım.Istesem de şuan zaten yakın olamam..

Beni çok iyi anlamışsınız..

ben o gece en kötü atağımı geçirdim acilde. ilacı bırakalı 5-6 ay oluyordu iyiydim. tüm hayatımdaki en kötü atağımı geçirdim. acildeki insanları meşgul ettiğimi de biliyordum. ama o kadar çaresiz durumdaydım ki. çaresizce doktoru özür dileyerek çağırıyordum yanıma. benden uzaklaştığı an o anki o dehşet duygu çok fena içimi kaplıyordu. serumla sakinleştirici verilene kadar öldüm öldüm dirildim nerdeyse o berbat ruh halinden.

ertesi sabah ilk bulduğum psikiyatriste gittim tekrar benzer bir şey yaşamama korkusuyla. normalde devlet hastanesinde iyi bir doktorum var ama o gün bulduğum ilk doktora gittim. muayene ücreti de yüksekti ama ben öyle bir haldeydim ki asla gözüm görmedi. günlerce yarı uyanık yarı uykulu oldum ilaçların da etkisiyle. daha yeni yeni biraz dünyam aydınlanmaya başladı.

benim üzüldüğüm kadın öyle çaresiz ki buraya yazıp belki bir şefkat arıyor, belki o da benim doktor arkadaşımla konuşmam gibi bilinçaltını ikna etmek istiyor. yani dümdüz sormamış ki. telefonla hamile kalır mıyım dese ekşici diye şüphelen suçla ama nasıl empati kuramıyorsunuz kadın çaresiz.

sanki yorum yapmaya para mı alıyorlar velev ki çelişkili buldun yönetime bildir, atla geç. nedir yani bu sorgu sual. kadın hastayım diye belirtmiş. okb liyim demiş bir de. okb li insana en yapılmayacak şeyi yapıyorlar ona üzülüyorum.

öğretmenlik dediği de ücretli öğretmenliktir. ben de çok yaptım her kademe de çalışırsın. ben oçem yani otistik çocular merkezinde bile çalıştım. iki yıllık mezunlar bile her kademe de oluyordu. belki hala öyledir. bunlar çelişki değil ki.

herkes alanında iyi olmak zorunda değil ki. benim çok iyi bildiğim bir konuyu adalet bakanlığında merkezinde yani çalışan hakim bilmiyordu. biyoloji mezunu diye kadın doğum uzmanı mı oldu yani. ve okb li bir kadın doğum uzmanı bile bu düşünceye kapılabilir çünkü bu hastalıklar bundan dolayı zaten hastalık. yoksa normal endişelere herkes sahip. anormal endişelere kapılma durumunda tedavi gerekiyor zaten.

Neymiş o çelişki? Anlatın.. Bu kadar sorunumun içinde bir de çelişki mi çıkardınız?
Şu an papatya melisa gibi bir çay içip dinlenin ilk fırsatta da bir dr randevusu alın ...öğrenci iken tiksinti başladı yazmıştınız 8 seneden fazla sürmüş bu durum ...konuda da eşim aldatınca başladı yazdınız o yüzden öyle yazdım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…