Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Lütfen yardım edin çözümünü bulamadığım saç dökülmem

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Ay çok heyecanlandım şimdiden. Biran önce kullanıp etkileri görmek istiyorum. Saçlarım o kadar cansız ve güçsüz ki. Sürekli yeni çıkan saç var ama hiçbiri kalıcı değil. Kafama elimi atsam bile saçım dökülüyor, üstelik çok kuru mat görünüyorlar. Biotin ve demir desteği bayağı kafama yattı.
Düzenli kullan canım mutlaka. Beslenmen de saglikli olsun bak o da çok önemli şekeri kes rafine şekeri abur cubur kes ki sağlıklı olsun saçlar. Vücuda kanserojen madde alıyorsun abur cubur yersen . Bide sabun falan kullanma saçına sakin :KK70: market şampuanı da kullama kimyasal dolu saçı öldürüyo resmen.

Banyoda, tararken, gün içinde, yastıkta kısaca her seferinde avuç avuç saçım dökülüyor. Artık kafa derim kabak gibi görünüyor ve aynı zamanda tüylenme şikayetim var.

Kadın doğum, endokrin, dahiliye, cildiyle gitmediğim doktor kalmadı. Çoğu başından savdı. Tahlillerimi yapan dahiliye ve endokrin doktorlarına göre total testesteron, lh, tsh, fsh, estradiol değerlerim normalmiş. Hepsi strestendir deyip geçti. Ancak bir allahın kulu bile dht, progresteron değerlerimin tahlilini istememiş. Ben sorunumun hormon bozukluğundan olduğunu düşünüyorum.Tüm bunların yanında zaman zaman kafa derimde yanma, ağrı, acı, kaşıntı hissediyorum. Psikolojik olabilir tabi.

Kısacası daha fazla saçımı kaybetmeden ne yapabilirim? Benim gibi yoğun saç dökülmesi yaşayıp doktora gidenlerin tecrübelerini dinlemek isterim.
Merhaba, Ben forumda yazdıklarınız okudum, sizinle aynı durumdayım. Uzun zaman geçmiş fakat sormak istedim. Dökülmeniz geçtimi? Neler yaptınız?

Testesteron yani erkeklik hormonun yüksek gibi geldi bana. Anlattıklarınla birebir uyan bu var çünkü. Eğer böyleyse saw Palmetto etkili diye biliyorum. Östrojen oranın düşükse onu da arttırman lazim
Merhaba bende de sac dokulmesi var testesteron hormonum biraz yuksek yillardi bir cozum bulamadi doktorlar.sizin bir tavsiyeniz varmi? Lutfen cevablarsaniz cok sevinirim

Merhaba bende de sac dokulmesi var testesteron hormonum biraz yuksek yillardi bir cozum bulamadi doktorlar.sizin bir tavsiyeniz varmi? Lutfen cevablarsaniz cok sevinirim
Merhaba saw palmetto etkili diye biliyorum bı östrojen arttıran yiyecekler besinler tüketmek de faydalı diye biliyorum

İyi bir endokrine gidin. Testesteron yüksekse pcos olabilirsiniz veya böbrek üstü bezi kaynaklı bir hastalık

X