Lütfen yardım edin

acelyaz

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2021
5
0
23
Yaklaşık 2 yıllık bir ilişkim var ve erkek arkadaşımla neredeyse her gün kavga ediyoruz. İkimizde yorulmuş olmamıza rağmen ayrılamıyoruz. Virüsten ve sınav senemiz olduğundan görüşemiyoruz. İlişkimizin başlarında bana karşı çok hassastı ve asla ayrılık kelimesini ağzına almazdı. Ama bu yıl birbirimizi çok fazla yıprattık. Bir gün düzelttik derken ertesi gün tekrar kavgalarımız başlıyor. O beni suçlu buluyor bense onu. Bana sürekli seni sevdiğim için sana katlanıyorum yoksa çok defa ayrılmıştım diyor. Benim duygularını kontrol edemeyen bağımlı sorunları olan biri olduğumu söyleyip duruyor. sürekli çocuk gibi davrandığımı söylüyor ki aynı yaşlardayız. Aslında ilişkinin başlarında nasılsam hala öyleyim. Ama artık ona hiç batmayan hareketlerim batmaya başladı. Sürekli gıcık hareketlerim olduğunu ve böyle yapınca soğuduğunu söylüyor. Son zamanlarda gerçekten ağlamadan bir günüm geçmiyor o kadar üzülüyorum ki bu ilişkinin yavaş yavaş sona yaklaştığını görmek hiç bir şeyin eskisi gibi olmadığını bilmek... ilişkinin en başından beri dengesiz biriydi aslında benim yanımda pamuk olan adam ayrı olduğumuzda umursamaz ve kırıcı birine dönüşüyor. Ama hiç bir zaman bana böyle davranmazdı. hem onu çok seviyor ve onsuz ne yapacağımı bilmiyorum hem de bu durum beni çıkmaza sokuyor. Ben her zaman onunla geçirdiğimiz güzel zamanları ve onun iyi yanlarını görmeye çalışırken o benim sadece kötü ve olumsuz yanlarıma odaklanmış durumda. Beni seviyor ama böyle sevgi olur mu arkadaşlar. ne yapmalıyım bilmiyorum. Çevremde pek arkadaşım da yok zaten kimseyle oturup konuşamıyorum. Aslında bu ilişkiyi yürütmemizin tek sebebi sanırım birbirimizi seviyor olmamız. ikimizde hep o asla öyle olmamalıyız dediğimiz toksit kişiler olduk ve her seferinde düzeltmek için ikimizde kararlar alıp çabalayıp sonunu getiremiyoruz. Lütfen ne yapmalıyım yardım edin. Kendimi bir çıkmazda hissediyorum.

Erkek arkadaşın çoktan dağılmış bile geri toparlamak çok zorlayıcı olur birşeyleri eski haline getirebilmek aşırı yıpratır seni bence onsuz da hayatın ne kadar güzel bir yer olduğunu düşün yavaş yavaş sende birşeyleri bırakmaya başla yoksa bu şekilde yorulursun... İnsan birinden vazgeçince ne kadar kötü özelliği varsa o zaman görmeye başlıyor erkek arkadaşın da öyle galiba

Erkek arkadaşın çoktan dağılmış bile geri toparlamak çok zorlayıcı olur birşeyleri eski haline getirebilmek aşırı yıpratır seni bence onsuz da hayatın ne kadar güzel bir yer olduğunu düşün yavaş yavaş sende birşeyleri bırakmaya başla yoksa bu şekilde yorulursun... İnsan birinden vazgeçince ne kadar kötü özelliği varsa o zaman görmeye başlıyor erkek arkadaşın da öyle galiba
çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Yaklaşık 2 yıllık bir ilişkim var ve erkek arkadaşımla neredeyse her gün kavga ediyoruz. İkimizde yorulmuş olmamıza rağmen ayrılamıyoruz. Virüsten ve sınav senemiz olduğundan görüşemiyoruz. İlişkimizin başlarında bana karşı çok hassastı ve asla ayrılık kelimesini ağzına almazdı. Ama bu yıl birbirimizi çok fazla yıprattık. Bir gün düzelttik derken ertesi gün tekrar kavgalarımız başlıyor. O beni suçlu buluyor bense onu. Bana sürekli seni sevdiğim için sana katlanıyorum yoksa çok defa ayrılmıştım diyor. Benim duygularını kontrol edemeyen bağımlı sorunları olan biri olduğumu söyleyip duruyor. sürekli çocuk gibi davrandığımı söylüyor ki aynı yaşlardayız. Aslında ilişkinin başlarında nasılsam hala öyleyim. Ama artık ona hiç batmayan hareketlerim batmaya başladı. Sürekli gıcık hareketlerim olduğunu ve böyle yapınca soğuduğunu söylüyor. Son zamanlarda gerçekten ağlamadan bir günüm geçmiyor o kadar üzülüyorum ki bu ilişkinin yavaş yavaş sona yaklaştığını görmek hiç bir şeyin eskisi gibi olmadığını bilmek... ilişkinin en başından beri dengesiz biriydi aslında benim yanımda pamuk olan adam ayrı olduğumuzda umursamaz ve kırıcı birine dönüşüyor. Ama hiç bir zaman bana böyle davranmazdı. hem onu çok seviyor ve onsuz ne yapacağımı bilmiyorum hem de bu durum beni çıkmaza sokuyor. Ben her zaman onunla geçirdiğimiz güzel zamanları ve onun iyi yanlarını görmeye çalışırken o benim sadece kötü ve olumsuz yanlarıma odaklanmış durumda. Beni seviyor ama böyle sevgi olur mu arkadaşlar. ne yapmalıyım bilmiyorum. Çevremde pek arkadaşım da yok zaten kimseyle oturup konuşamıyorum. Aslında bu ilişkiyi yürütmemizin tek sebebi sanırım birbirimizi seviyor olmamız. ikimizde hep o asla öyle olmamalıyız dediğimiz toksit kişiler olduk ve her seferinde düzeltmek için ikimizde kararlar alıp çabalayıp sonunu getiremiyoruz. Lütfen ne yapmalıyım yardım edin. Kendimi bir çıkmazda hissediyorum.
Bence artık sizinki bi ilişki olmaktan çıkmış ve zorunluluğa dönüşmüs. İlişki dediğin insana huzur mutluluk verir. Seven adam/kadın karşıdakini yıpratmamak için gerekirse kendinden taviz verir ama sizin ilişkinizde anladığımı kadarıyla böyle bisey kalmamış. Seven bi insan için ayrılık kararı çok zordur fakat emin olun hayatınızdan çıkan her insanın yeri bir şekilde dolar şuan ne kadar zor gelse de ayrılık acısını atlattıktan sonra bu fikrin daha iyi olduğuna siz de inanacaksiniz. İki tarafında ilişki içerisinde yıpranmasındansa ayrılık acısı yaşayıp hayatlarına daha güzel devam etmesi ve bunu bir tecrübe olarak görüp ilerde hatırladığı zaman yüzünün gülümsemesi çok daha sağlıklıdır bence. Yine de sizin ilişkiniz sizin kararınız iyice düşündükten sonra kalbinizin size doğru yolu göstereceğine eminim :)

anladığım kadarıyla artık toksik bir ilişkiye dönüşmüş sizinki, ara mı verirsiniz ayrılır mısınız sizin tercihiniz ama ayrı kalmanız en iyisi olacak bence. birbirinizi özleyecek misiniz yoksa nefes mi alacaksınız görmüş olursunuz

benim deneyimlerime göre böyle durumlarda en büyük sorun aslında kendi kabul edemediğimiz şeylerde gizli oluyor. evet erkek arkadaşınız size iyi davranmıyor olabilir ama şiddet hakaret saygısızlık gibi şeyler olmadığı halde insanlar sürekli kavga ediyorsa birbirlerini anlamak için çaba sarf etmiyorlar demektir. yani düşülen durumdan siz de sorumlusunuz bir noktada. bir diğer sorunsal sevginin bir ilişki yürütmek için yeterli olmadığı. yani sevmek güzel bir şey ama sırf seviyorum diye katlanmak zorunda değilsiniz. bakın burada kilit kelime katlanmak. sevgililik ilişkisi iki insanın birbirinin hayatını daha güzel, daha çekilir daha anlamlı kılması olmalı. sürekli kavga ve huzursuzluk bir sevgililik ilişkisi değil aslında. olumsuz yanlarınız nedir ya da karşınızdakinin olumsuz yanları nedir bilmiyorum. ama bazen kendimizde çok sonradan fark ettiğimiz bazı özellikler insanlarla ilişkilerimizi onları fark edene kadar çok olumsuz yönde etkiliyor. bir ilişkiyi karşılıklı yapıcılık ve açıklık kurtarır. birbirinizi herhangi bir şeyle suçlamadan sadece anlamaya yönelik yapıcı bir konuşma yapmayı deneyin derim tamamen bitirmeden önce. bir yardım almayı da deneyebilirsiniz.

X