Majr depresyon

dayan biraz dayan..kendini seni mutlu edecek seylerle oyala..ama dayan!eger istersen baska bir doktora daha git..yada doktorunu ara yan etkilerini söyle

ama eminim oda sana bm bastan beri söyledikleri söylicektir..kendinle kalma sürekli birilerinin yanında ol..umutsuzluga düştügün an seni mutlu edecek seyler düşün..atlatıcaksın ve eminim buraya bunları yazdıgın günlerde gelicek

sağol arkadaşım,
bugun düne göre daha iyiyim...
inşAllah iyi oldugum günler gelecek..
korkularım bitecek..
bıktım gelecekten korkmaktan..
geçmişle hesaplaşmaktan
şimdiki zamansa kayıp..yok gibi...

sizde de böyle miydi?

slm böyle bi site oluşturduğunuz için tşk ederim benim tüm üyelere bi sorum var ben yaklaşık 1 yıldır ağır depresyon geçiriyorum ve yaklaşık 8 aydır depresyon ilaçları kulandım ilk başta ilaçlar çok iyi geldi sakin stressiz mutlu bi hayatım vardı ama bir süre sonra herşey tersine döndü şu anda kenimi tanıyamıyorum ilaçları doktora danışmadan bıraktım artık kullanmıyorum artık hiç bi faydası yok herşeyden nefret ediyorum hiç birşey ypmak istemiyorum kimsele görüşmek istemiyorum en kötüsüde 3 tane çocuğum var v artık onların seslerine bile tahammül edemez hale geldim bütün gün bağırıyorum hayat benim için çok anlamsız yanlız kalmak kimsenin olmadığı bi yerde kafa dinlemek istiyorum oda imkansız ve artı etrafımda beni alayan beni dinleyen kimse yok psikolağagittim diye tepki aldım delimiymişim ben böyle bi toplumda yaşıyorum sizlerden tek istediğim bana bi akıl verin ben artık şaşırdım aklımdan kötü şeyler geçiuyor bazen kendimden korkuyorum :çok üzgünüm:

Geçmiş olsun canım. Ben de bundan 4 sene önce depresyon tedavisi gördüm. Aynen senin gibi ilaç kullanmak istemedim. Doktorun yazdığı ilacı aldım , bi taraftan da ilaçsız kurtulmaya çalıştım, ama ilaç en kötü anım ve artık yapamıyorum diyeceğim zamanlar için beklettiğim bir can simidi olarak dolapta beklettim. sONra ne mi oldu ? Evdeki huzursuzluk beni boğdu ve ilaıc içtim. Ve düzenli olarak içtim. 8 ay kadar ilacı aldım ama 8 ayın sonuna doğru içimde hep bir ilacı bırakma, ona muhtaç olmadığını gösterme, onsuz da kendi kendime düşünerek zaman içinde iyileşeceğimi hatırlattım kendime. Ama ilaçları almayı o ilk dönemler hiç sorgulamadım. Çünkü vücudunun başka organlarının çalışmasının bozulmasını önler o ilaçlarla beynine seratonin salgılatmak. Bu yüzden naçizane tavsiyem, bi sönem sorgulamadan, diğer organların için kullan. O dönem boyunca da hem iyi bir telkin gücüne sahip doktorunla, hem de kendi olayına kendin dışarıdan bakabilecek güce geldiğinde, ve tabii etrafında seni çok seven ve daha önemlisi senin sevdiğin insalarla konuş bu konuyu zaman zaman. İlaç kullanmayı istememek bile senin onu en sonunda yeneceğini gösteriyor bence. kaydirigubbakcemile5 Çok geçmiş olsun.

doğum günümü ilk ve tek hatırlayansınız çok çok tşk ederim

arkadaşım bu ilaçlar ilk kullanıldığında birkaç gün bu belirtiler olur vücut alışmaya çalıştığı için daha sonra geçicidir ve inan daha rahat olucaksın çünkü bende yaşadım senin gibi birde psikoterapiye gitmenide önemle tavsiye ederim hayatının değiştiğini görüceksin a.s.

X