Makattan kan geliyor

Evet hatta doktora gitmiştim bu sorun için kabızlık ve ishal oluyor bende uzun zamandır doktor muayene etmeden ilaç yazıyordu
Buna bağlı olabilir içinizi ferah tutun posalı beslenin kabız kalmamaya ıkınmamaya özen gösterin acı baharatlı ve çerezleri bi müddet tüketmeyin 🙏🏻 geçmiş olsun

Benimde önceden şişlik vardı şuanda biraz var ve şimdi ikinci kez kanama oldu ve yanma başladı ama doktora gitmekten çekiniyorum ve korkuyorum
Sakın bekletmeyin önceden tanı koyulsun daha çabuk iyileşelim. Bende beklettim ve çok pişmanım. Siz bekletmeyin

Aynısını bir kaç aydır dedemde yaşıyoruz. Makattan kan geliyor sürekli az da değil. Endoskopi ve kolonoskopi yapıldı bir şey çıkmadı. Sorun yok deyip yolladılar. Ayda 1 mutlaka oluyor.
Korkutmak istemem ama dedem kolon kanseri 4.evreye gelene kadar doktorlar fark edemedi normal değil bence başka birkaç doktora daha göründünüz mü?

Korkutmak istemem ama dedem kolon kanseri 4.evreye gelene kadar doktorlar fark edemedi normal değil bence başka birkaç doktora daha göründünüz mü?
Aslında bende ondan şüpheleniyorum. Sanırım erkek kardeşi de öyleymiş seneler önce vefat etmiş kanserden. Normal değil yani durduk yere böyle kanama olması bende diyorum ama işte. Başka doktora da gitmedik kendisi inatçı bir de bişeyim yok deyip geçiştiriyor acile bile zorla gidiyoruz. Dedenizde mi böyleydi kanama oluyordu

Peki sorucagim şey biraz ayıp olcak ama mesela yüzüstü mü yatılıyor yoksa sırt üstü mü muayene sırasında bide ilk muayene de direk mi uyutuyolar
Valla kanama için doktor dedi sırtını bana dönerek yat uzan pantolonu indir ilk başta çatlak var mı yok mu onun için parmak ile muayene ediliyor . Sonra da hemoroid yada basur mu var diye de birşey daha sokuyorlar. Endoskopi için de uyutuyorlar

X