Makattan kan geliyor

Öncelikle geçmiş olsun,inşallah kolonoskopi,endoskopi vs yaptıran herkesin sonucu güzel çıkar.Ben bir ay önce her ikisini de oldum.Dışkıda kan görmemle başladı,baya gözümle gördüm,gaitada gizli kan testi de pozitif olunca,üzerine geçmeyen ishal (yaklaşık 4 ay),sonucu kötü çıkacak çünkü tüm belirtilere sahibim diye düşünerek girdim kolonoskopiye.Çok ama çok zor bir süreç oldu,şükürler olsun ibs, iç hemoraid,anal fissür gibi çözümü olan şeyler çıktı.İyiki yaptırmışım suan içim cok rahat 5 yıl tekrar yaptırmaya gerek yok,belirtileri olan herkes kolonoskopi mutlaka yaptırsın.Güzel sonuclar almanız dileğiyle.

yediklerine dikkat etmen lazım belki kan takviyesi yapabilirler özelden yaptırma şansınız yok mu günde kaç kez wc gidiyorsunuz

yediklerine dikkat etmen lazım belki kan takviyesi yapabilirler özelden yaptırma şansınız yok mu günde kaç kez wc gidiyorsunuz
5 ten fazla oluyor yani gerçekten o kadar halsiz düştüm ki ayağa kalkacak halim kalmadı yarın gidicem 8 buçukta hastanede olmam gerekiyor

5 ten fazla oluyor yani gerçekten o kadar halsiz düştüm ki ayağa kalkacak halim kalmadı yarın gidicem 8 buçukta hastanede olmam gerekiyor
su içi bol bol pekmez falan bagırsaklarında problem olabilir annemde öleydi ülseratif kolıt onun rahatsızlığı yediklerine dikkat et haşlanmış şeyler ye agır yaglı baharatlı şeylerden uzak dur

Peki makat ta mukus gördünüz mü hic benim bugün mukus gibi bişey geldi çok fena oldum bende sümüksü gibi biseydi ayaklarimdan mı usuttum ki niye oldu ki başına gelen yazabilir mi lütfen normal mi

Evet geliyor mukus arada ama çoğu kan
Benimde bazen cam kesiği gibi oluyor kanıyor makat çatlağı var ama bugün böyle önümden mı geldi arkamdan mı anlamadım sümüksü aynı önden gelenler gibi ayıptır söylemesi temizlerken elime geldi kardeşim ondendir o diyor ama çok korkuyorum ya ve ishal gibi oldum bugün karnım midem dönüyor çok panik yaptım çok fazla

Benimde bazen cam kesiği gibi oluyor kanıyor makat çatlağı var ama bugün böyle önümden mı geldi arkamdan mı anlamadım sümüksü aynı önden gelenler gibi ayıptır söylemesi temizlerken elime geldi kardeşim ondendir o diyor ama çok korkuyorum ya ve ishal gibi oldum bugün karnım midem dönüyor çok panik yaptım çok fazla
Hiç bekleme direk doktora görün ben ilk başta doktordan çekindim gitmedim şimdi kanser şüpheleri var yarın endoskopi ve kolonoskopi olup neyden olduğunu öğrenicez hiç beklemeyin ben 6 aydır beklettim o kadar ağrı ve kanamayı hiçe saydım siz yapmayın

Hiç bekleme direk doktora görün ben ilk başta doktordan çekindim gitmedim şimdi kanser şüpheleri var yarın endoskopi ve kolonoskopi olup neyden olduğunu öğrenicez hiç beklemeyin ben 6 aydır beklettim o kadar ağrı ve kanamayı hiçe saydım siz yapmayın
Allah'ım korusun bişey yoktur Allah'ın izniyle sizdede sakin olun catlaktandir ya da ibs olabilirsiniz bende şuan çok korktum işte sümüksü bişey görünce sizinde sümüksü akıntı tarzı geliyormuydu

Allah'ım korusun bişey yoktur Allah'ın izniyle sizdede sakin olun catlaktandir ya da ibs olabilirsiniz bende şuan çok korktum işte sümüksü bişey görünce sizinde sümüksü akıntı tarzı geliyormuydu
Çatlak, enfeksiyon , parazit , veya hemeorid çıkmadı önceden muayene oldum ondan sonra endoskopiye gerek duyuldu . Evet mukus tarzı ishal da oluyorum ama sadece sade kan ve mukus geliyordu

X