Makyaj bağımlılığı / "tanıyamadım seni"

Bu kadar degisim sasirtici Ben makyajyapmayi bilmiyorum sanırım😅.size gelince bu nedenle ayrilacaksa eğer şimdi ayrilsin korkmayın ..bu düşüncenizi belli de etmeyin.güzellik anlamında çok da begenmediginizbir kadina erkekler kraliçe muamelesi yapabiliyor bu iş güzelliğe bakmıyor.yada çok güzel bir kadın aldatilabiliyor

Ben pandemi ile beraber azalttım makyajı.
İlk önce ağır kapatıcılı ürünleri, bb krem ve hafif örtücü şeylerde değiştirdim.
Sonra göz altına sadece aydınlatıcı kullanmaya başladım.
Pudrayı çıkardık hayatımdan, kontur için daha hafif belli belirsiz yapmaya başladım.
Göz makyajını bıraktım desem yeridir.
Bazen koyu bir farı kirpik dibine dipliner şeklinde sürüyorum, o kadar.
Kaşımı doldurmak yerine jel sabitleyiciye geçtim.
Ama mıknatıslı kirpiklerimi bırakamıyorum.

Allık rimel sadece gözaltı aydınlatıcısı ve cilde bb, mıknastıslı kirpik.
Bu kadara düştüm, umarım devam ettiririm😂
Mıknatıslı kirpik tam da benim icin icat edilmis bir urun gibi cok az ve acik renk kirpiklerim rimelle falan anca normal oluyor.
Nerden temin edebiliriz acaba?

bunu böle zank diye orta yere bırakmışın.. :KK53:
ne sürmüş ortaya? yanlardaki beyaz şey ne?
Ahahaha
Transparan ya da sabitleyici pudradır o beyaz.
Baking işlemi için kullanılır.
En açık renk pudra da aynı işi görür.
Burada önemli olan burun kanatlarını o beyaz malzeme ile daraltıp, yanak bölgesine katmak, üzerine zaten ya stick ya toz konturleme malzemesi ile ince uçlu fırça.
Çok afedersiniz hanumefendücum jel sabitleyici nedir 🙈
Tamamen cahillikten soruyorum affola🙏
Jel sabitleyici ya jöle gibi ya da tamamen şeffaf rimel formunda, kaşların tarandığı gibi durmasını sağlıyor.
Ben senin yaptiklarini yapsam kocam hayrola dugune mi gidiyoruz der 😂😂
Benimki de diyor zaten ama alıştı artık, ‘sahne sıran geldi seyirciler seni alkışlıyor, bitti mi makyajın’ der her sefer.
Ya da ne olur az sürün, sadece piknipe gidip mangal yakıp is kokacağız, dünyanın malzemesini boşa harcama diye yakınır😂
Miknati

filmdelisi filmdelisi bize şu mıknatıslı kirpik hakkında detaylı bilgi verebilir misin?Herkes merakta :confused:
Mıknatıslı kirpik, takma kirpiğin mıknatıslı olanı.
Alt ve üst ayrı ayrı iki kirpik, birkaç noktada mıknatıs var, bendekiler tüm kirpik.
Yarımlar işe yaramıyor çıkıyor.

Arkadaşlar birbirimizi kandırmayalım herkes filtreli herkes estetikli herkes makyaj güzeli falan diye. Gayet güzel kadınlar da var. O zaman güzel kadın yok size göre herkes filtreliyse estetikliyse.

sana gelirsek de ben de çok fazla makyaj yapardım cildimi çok yordum 15 yaşımdan beri, kafama s.çm. Bende de o korku vardı sonra düğünden önce kendime dermaroller yapmaya başladım madecasol ve bepantenle kullanıyordum. Başlarda her akşam yapıyordum sanırım o cildimi baya pürüzsüzleştirdi. Cilt sağlıklı olunca geri kalan kısımlar iyi duruyor. Botoks yaptırabilirsin 500 tl fln o iyi oluyor. Sadece rimel ve eyeliner sür sonra rimeli çıkar sonra eyeliner ı. Yani parça parça bırakacaksın. Vallahi 32 yaşındayım ama makyajsız kim görse 22-23 anca diyor. En büyük sebebi de dermaroller. İnan gerçekten benim de en büyük sıkıntım oydu. Şimdi neredeyse hiç makyaj yapmıyorum bi fondoten bi allık bi pudra bi ruj bi rimel falan hahah şaka şaka cidden özel günler dışında gerek duymuyorum artık.

Mıknatıslı kirpik tam da benim icin icat edilmis bir urun gibi cok az ve acik renk kirpiklerim rimelle falan anca normal oluyor.
Nerden temin edebiliriz acaba?
Bu kozmetik marketlerde oluyor sıklıkla, trenyolda da var.
Şöyle bir handikap var orada, en beğendiğim hudabeauty bendeki trendyoldan 30 tl ye mi be aldım.
Tüm çevrem istedi, onlara sipariş verdim bir daha aynısı değil bayağı sahtesi geldi.

Yani deneyip yanılma yöntemi biraz.

Rutininiz mi böyle yoksa bugün de makyaj yapayım dediğinizde yaptıklarınız mı bu? Merak ettim hehe
Pandemi öncesi günlük makyajı yazsam ohoo maddeler bitmez.
Bu indirmiş ve evet markete bile giderken yaptığım şey.
Eskiden göz altıma önce baz sonra aydınlatıcı sonra sabitleyici kullanırdım.
Tek gözaltı için 3 ayrı, siz anlayın tüm yüzü😂

Şöyle bir handikap var orada, en beğendiğim hudabeauty bendeki trendyoldan 30 tl ye mi be aldım.
Tüm çevrem istedi, onlara sipariş verdim bir daha aynısı değil bayağı sahtesi geldi.

Cok tesekkur ederim trendyoldan bakayim belki iyisi denk gelir 🥰

Sen bu mıknatıslı kirpik satısına gir al sana is kapısı :KK70:

Sen bu mıknatıslı kirpik satısına gir al sana is kapısı :KK70:
Sorma ya.
O kadar değerli ki benim için, kaybolduğunda evde cinnet geçirdim.
Birkaç markadan alıp birleştirdim, üstü doğal altıları daha belirgin şekilde.
10 bin tl versem alamam çünkü yok, hangi markalardan alıp da kombinledim hatırlamıyorum bile 2 seneyi geçmiştir.
Haftada bir onları göz makyaj temizleyicisi ile temizler, bebe şampuanıyla yıkar, ılık saf suya yatırırım.
Kirpiklerime böyle baksam o kadar uzardı herhalde😂

Valla ben de görünce şaşırdım. Cilt bakımı yaptırıp memnun kaldığım birisi vardı senelerdir takip ediyorum 500 botoks diye paylaşmış whatsapp durumunda. Benim nişantaşında yaptırdığım bi yer vardı 1400 e çıkarmışlar 750 den. Ama uygun yapan yerler de var

Konu tek bana mi feyk geldi? Senaryo yazilmis gibi. Ozellikle son paragraftaki o stuun gibi bacak, bilmem ne gibi kafa goz seklinde yazim fazla kiatpsal i diyeyim yani gercek bir kadin yazmamis gibi, hic bir kadin elinden cikmisa benzemiyor :ruh:

Konu tek bana mi feyk geldi? Senaryo yazilmis gibi. Ozellikle son paragraftaki o stuun gibi bacak, bilmem ne gibi kafa goz seklinde yazim fazla kiatpsal i diyeyim yani gercek bir kadin yazmamis gibi, hic bir kadin elinden cikmisa benzemiyor :ruh:

Kalıcı makyaj,temiz ve ihtiyaca göre bakımları yapılmış cilt.. hem doğal hem bakımlı duracaksınız. Belki psikolojik yardımada ihtiyacınız olabilir,bunun altında yatan sebebin bulunması açısından.

Ben alıştığım için rahat ediyorum, birçok marka denedim huda en iyisi.

Şöyle diyeyim, kirpiksiz ben bir hiçim.
Stüdyo makyajı yapsam ama kirpik takmasam ‘ee makyajlı işte’ diye duruyor.
O kirpiği takıp baskın taraf göze çekilince ‘bugün bir hoş olmuşsun’ a dönüyor😂

Lifting falan hikaye, bayağı 3d ipek kirpik gibi duruyor mıknatıslı.
Ya ben mıknatıslı kirpik almıştım böyle bir garip durdu kendimi övmiyimde göz şeklim türkan şoray gözü ama kaldırmadı kirpik gözümde intihar ediyordu 😏

Bu çift aşamalı kore usulü temizlik nasıl oluyor acaba?

Önce yağ bazlı sonra su bazlı temizleyici kullanılıyor. Çisem çakır, Ayşe çakar gibi youtuberlar dan öğrendim bende. Videoları var detaylı anlatıyorlar tavsiye ederim.

X