Masken Düştü

Size tavsiyem önceliğiniz kendiniz aileniz olsun
Kötülükleri evde konuşmayın, çocuklarınıza evinize yansıtmayın. Önceliklerinizi bilerek alın kararlarınızı. Mesafe koyun. Çocuklara zaman ayırın. Eşinizle araya bunları sokmayın bırakın kendisi görsün.
Bakın eğitiminiz işiniz varmış. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Siz kimseden birşey beklemeyin.
Sizi anlıyorum ben de böyle çok haksızlık gördüm ama madem öyleler dedim yoksaydım. Eşimin ailesi olarak saygı duydum sadece.
Eşim herşeyi kendisi gördü. Bana birkez neden aramıyorsun demez.
Siz kendinize güvenin, bundan sonrasına bakın. Size bşy almak zorunda değiller gibi düşünün.
Ben kv yüzünden panik ataklar geçirdim sinir hastası etti bu haksızlıkları. Sonra bu dediklerimi uyguladım rahatım. Kıza araba alabilirler ama siz isteseniz istediğinizi alırsınız.
Haksızlık yaşamak hem de fedakarlık yapmışken yaşamak zor ama bundan sonra da bu kinle yaşamayın

Haklısınız. Ben de başta kıza da kaynıma da çok öfkeleniyordum. Sonra vakit geçirme şansı buldum. Aslında herşey kv nin abartısıymış. O kıza da neler çektiriyormuş. Kızcağız bana hep “eşin seni koruyor tek kelime ettirmiyor sen uzaktasın ne güzel rahatsınız” dedi durdu. Kv hem beni onlara karşı doldururken onları da bana karşı doldurmuş belki de. Baktım kızla bir sorunum yokmuş. Kv farkında değil ama çocuklarının arasını bozuyor. Sonra da oğullarım karılarınız konuşmasa bile siz küsmeyin diyor. Ayrıca diğer gelini el üstünde tutuyor bana karşı hep övüyor fln ama kızın da çok canı yanmış. Kızı Yok sayarak oğluyla takılıyormuş hep. Yatak odasına bile kapıyı çalmadan girermiş. Bana snn odanın önünden geçemiyor dedi. Yani kv ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. Ama kendi oğullarını üzüp karşı karşıya getirdi hep
Kayinvalideler hep eski nesili overler ya eski nesilde elti kavgalarimi vardi hayir herkesin tek cekincesi o zaman kayinvalidelerdi simdi eslerinin ailelerinden ceken kayinvalideler artik gelinle uğrasmak değilde gorumce-elti veya elti-eltiyi birbirine dusurmeye calisiyo en zararsizda bu olaydan onlar cikiyor cunku ogullari arasinda plan yapamiyorlar hep bi bana birsey olsa kimde kalirim cabasi ee kayinvalideyle anlasamayan gelin kv ister mi asla ? Onlarda bunu biliyor eltiyle eltiyi birbirine dusuyor bir nevi gozdagi cunku onlarda zamaninda kayinvalidelerine cektirmis ayni seyi yasamak isterler mi ? Eltiler birbirini yesin banane onlar el oğullarim birbirine dusmesin kafasindalar

Esimin ailesini tabikide kiskanirim seviyorum cunku esim sadece eltimin baba konusunda arkamda durmadi sadece mutlu olsunlar banane sadece bizden benim mutlugumdan uzak dursun o yeterli
Kiz sizden uzakta siz ona yapilanlari hazmedemediginiz icin uzak kalamamissiniz. Halada takip etmeler ona niye araba aliniyotlar. Sizden dusman basina

Bayanlar şimdi hangimiz kv eltiye araba alsa gıcık olmayız o da gelin ben de demeyiz. İnsanın içine oturabilir. Ama bn olsam belli edip kendimi küçük düşürmem. Kv ye de emek harcamam. Madem beraber mutlular öyle kalsınlar derim ve kendi işime dönerim

Size tavsiyem önceliğiniz kendiniz aileniz olsun
Kötülükleri evde konuşmayın, çocuklarınıza evinize yansıtmayın. Önceliklerinizi bilerek alın kararlarınızı. Mesafe koyun. Çocuklara zaman ayırın. Eşinizle araya bunları sokmayın bırakın kendisi görsün.
Bakın eğitiminiz işiniz varmış. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Siz kimseden birşey beklemeyin.
Sizi anlıyorum ben de böyle çok haksızlık gördüm ama madem öyleler dedim yoksaydım. Eşimin ailesi olarak saygı duydum sadece.
Eşim herşeyi kendisi gördü. Bana birkez neden aramıyorsun demez.
Siz kendinize güvenin, bundan sonrasına bakın. Size bşy almak zorunda değiller gibi düşünün.
Ben kv yüzünden panik ataklar geçirdim sinir hastası etti bu haksızlıkları. Sonra bu dediklerimi uyguladım rahatım. Kıza araba alabilirler ama siz isteseniz istediğinizi alırsınız.
Haksızlık yaşamak hem de fedakarlık yapmışken yaşamak zor ama bundan sonra da bu kinle yaşamayın
İnanin cevreden eltim gorumce kavgalari duyardim hepte derdim ki ;Esimin kardesinden banane , esimin kardesinin esi olsa banane ama isler öyle olmuyormus esinin ailesi olduğu icin gorusuyorsunuz ama o icindeki gercek karakterlerki yapilan haksizlara tanik olunca insan kendini afedersiniz aptal zannediyor evlenmeden once ailemizle kavga eder tartisiriz abi kardes kuzen .Es ailesi olunca insan bir cekiniyor basta aman esim icin aman cocuklar icin helede erkekler bu konuda bizden biraz daha sansli cunku kadinin ailesi ile daha mesafeli ama ayni zamanda kendi ailelerine ek ilgi bekliyorlar yok kuzum artik kendimi yipratamam bunyede bir yere kadar is stresi o stresi bu stresiyle omur gecmez Allah ona yardim etsin artik ben yasadim gordum tecrube ettim fedakarlik net pismanlikmis

Kocam sustu evet ama artik ben susmayacağim kocama neden sorayim o kardesinin hal ve tavirinin farkina elbet varar eğer bir yardim bir araba vs ovulecek birsey varsa bu ben olmaliyim bakin bencillik asla değil 6 yildir ailede olucam herseye tamam , eyvallah diyeceğim 2 evlat sahibi olacağim esimin basarisini yukseltmesine katki sağlayacağim kayinvalidemin gorumcemin yaninda olacağim o 9 aylik tanimadiğimiz bir kiza guvenecekler guvenmekle kalmayip yardim edip simartcaklar esi herkesi susturucak elti rest cekicek .Sonra biz onlara dugun vs hic yapamadik bla bla araba alalim sunu yapalim bunu yapalim dicekler yok ya ? 6 yillik bana ne emek gosterdilerde kimse boyun eğmeyen insanlara boyun eğip saygi duyacaklar birde bir anne ve 2 cocuğm olarak ..asil yardim ovgu bana yapilmali Cok Sukur en azindan gorumcem bana yemek ögretmiyoda oğlu ac kalmiyo baskalarinin esi gibi ☺
Kiskanclikta ve hazimsizlikta nirvana.. size soda verelim hazimsizliga iyi gelir...

Arkadaslar evet kaynim gercektende Allah var eltimi asla ezdirmiyor öyle annene git gel muhabbetlerinin m'si bile yok .Oyle benim gibi hergun arayip hal hatir sormuyorlar ne yalan soyleyim ilk kiz okumuyo vs acik sacik giyimleri gizli evlenmeleri derken kayinvalidem ve gorumcelerimin gozuden duser diye umutluydum artik benle nasilsa uğrasmazlar hani hep buyuk elti ovulur ornek gosterilir ya bende oyle olucak sandim .Hayir kiz kayinvalidem ile gorumcelerimle gorusse alsinlar araba ona evini temizlesinler banane umrumda olmaz ama bu kiz hem mesafeli hem rest cekiyo ve boyle ilgi ve ovguyla karsilaniyo o boyle olunca ben pasif kaliyorum evet esimin beni korumadiğinin farkindaydim kayinvalidem ne zaman dedi araba alalim istediğinden. Bana geldiler 6 yildir daha bana almamislar hem o daha genc 21 yasinda hayde hayde alir simdi dicekler ki bazilari hani sen unv okumussun isin var ya git al dicekler ama ben cocuklarimin icin istiyorum ne yaptiysam kayinvalidemi onlardan uzaklsstirip kendime cekemiyorum .Esime bahsetiyorum gozun doysun be kadin birak alsinlar sanki kizin isteme dugunu mu oldu birak alsinlar sen kafayi yemeye basladin dediler o masum numarasi yaptikca deliriyorum beynime kan sicriyor kiz etliye sutluye karismiyo ee kayinvalidemlerede polemik yasamiyor ne yaptiysam aldirtamadim bu 9 ayin 4 ayi bu kiz yuzunden pskilojim alt ust oldu simdi okumamis 1 yil sonra doğursa bebek hediyesiydi oyuydu buyuydu benim 2 yavruma yapmadiklarinin kat ve katini yapicaklar sindiremiyorum olmuyo ama bugun maskesi dustu. Benim 2 yavruma nasip olmayan arabaya 9 aylik gelinin mi olucak hadi ya o masum rolu yaptiği yeni yeni ortaya cikicak iste beni ornek alsaydi abla bilseydi inanin yoldasi olurdum illakk gercek yuzunu gorucekler sadece
hemen gormelerini istiyorum kizi gormeye tahamulum kalmadi .Yuzune bakip oyuncu seni seytansin sinsin diye haykirmak istiyorum artik yeter!!!!
Nasıl bir eziksin sen ya git tedavi ol. O çocuklara bu öfkeyle nasıl annelik yapıyorsun?

Allah korusun stresin fazlası zarar. Sizin evlatlarınız var. Çoğumuz hayatımızda yaşadığımız haksızlıklara bir kere de olsa böyle bir tepki veririz içimizden. Abartı değil bence. Önemli olan sizin öfkenizi kontrol altında tutup kendinize zarar gelmesini önlemek. Ben patronuma karşı yaşarım başkası kv sine karşı Yaşar. Bazıları fazla hassastır çok tepki verebilir. Emek verdiğin insandan değer görmemek de kötü.

Bayanlar şimdi hangimiz kv eltiye araba alsa gıcık olmayız o da gelin ben de demeyiz. İnsanın içine oturabilir. Ama bn olsam belli edip kendimi küçük düşürmem. Kv ye de emek harcamam. Madem beraber mutlular öyle kalsınlar derim ve kendi işime dönerim
Kiz sizden uzakta siz ona yapilanlari hazmedemediginiz icin uzak kalamamissiniz. Halada takip etmeler ona niye araba aliniyotlar. Sizden dusman basina
Hayatinizda kimin dost , kimin dusman olacağini bilemezsiniz ? Hangi dostunuz yillar sonra adini bile duymak istemeyeceğiniz dusmaniniz oldu ya da hangi dusmaniniz dostunuzdan daha az zarar verdi .Dusmani dostumdan daha yakin yere koyarim

Allah korusun stresin fazlası zarar. Sizin evlatlarınız var. Çoğumuz hayatımızda yaşadığımız haksızlıklara bir kere de olsa böyle bir tepki veririz içimizden. Abartı değil bence. Önemli olan sizin öfkenizi kontrol altında tutup kendinize zarar gelmesini önlemek. Ben patronuma karşı yaşarım başkası kv sine karşı Yaşar. Bazıları fazla hassastır çok tepki verebilir. Emek verdiğin insandan değer görmemek de kötü.
Burada yazilan yaziyi gorebiliyoruz değil mi sadece ? Mesela siz bilmem gecenin kacinda ağlayarak yazdiğiniz zaman olmustur , biz bunu goremedik sadece okuyabildik ne hissediğimi kimse anlayamaz cunku karsinizda değilim anonimin arkasina siğinarak icimden ne gecerse onu yaziyorum dusundugum zaman Ulan bir dk ya ben napiyorum , sen 21 yasinda kizi kiskaniyorsun ustelik sana zarari olmayan bir kizi kendimi sarsmak istiyorum sadece insanin zoruna gidiyor evlenmeden once ailene arkadaslarina herkese resti cekebiliyosun mesela sinirliyken bir anda ona patliyabiliyorsunuz ama aileniz cevreniz size asla ses etmiyor cunku kalbini biliyor seni , cok sacma geliyor suan sirf esimle arasinda kan baği var diye bazi seylere sessiz kalmak insanin zoruna gidiyor cunku bir zaman en yakinlarimizi uzerken bile bize zararlari asla dokunmazlardi zaaflarimizdan asla vurmazlardi simdi buyuyunce evlenince hic o masallardaki gibi değilmis zaten masallarda gercek değilmis,

Hayatinizda kimin dost , kimin dusman olacağini bilemezsiniz ? Hangi dostunuz yillar sonra adini bile duymak istemeyeceğiniz dusmaniniz oldu ya da hangi dusmaniniz dostunuzdan daha az zarar verdi .Dusmani dostumdan daha yakin yere koyarim
Bu dusunce yapisi size zarar. Cevreniz sizden dahada uzaklasir benden soylemesi

Bazen saçma olduğunu bildiğimiz şeyleri düşünmekten kendimizi alamayız ve anlatınca rahatlarız. İnşaallah siz de rahatlarsınız burada içimizi dökünce

Benim size tavsiyem,madem siz iş yaptınız vs sevilmediniz el üstünde o tutuldu böyle düşünüyorsunuz ya, bunu ima edin görümcmelerinize ve yapmayın. Yardım etmeyin. O yapmıyor ben 2 çocuklu halimle nasıl yapayım deyin oturun oturduğunuz yerde. O kıza da şans tanı yoksa senin halini hiç iyi görmüyorum. Eşinin ailesinin yaptığı haksızlıkların sebebi o kız değil, siz ve eşinizin tavırları. Önce bunu anlayın.

Benim size tavsiyem,madem siz iş yaptınız vs sevilmediniz el üstünde o tutuldu böyle düşünüyorsunuz ya, bunu ima edin görümcmelerinize ve yapmayın. Yardım etmeyin. O yapmıyor ben 2 çocuklu halimle nasıl yapayım deyin oturun oturduğunuz yerde. O kıza da şans tanı yoksa senin halini hiç iyi görmüyorum. Eşinin ailesinin yaptığı haksızlıkların sebebi o kız değil, siz ve eşinizin tavırları. Önce bunu anlayın.
Bunu anlamam icin az once beni eziklik nirvanasi goren birinin dusuncelerimi etkileyeceğini ihtimal bile vereceğimi dusunduğunuz icin sizi anladim ☺

X