Masken Düştü

13 yaşındaki kızımın yasadugı eegen sorunlar bunlar.Allah büyük dert vermesin.İstemiyorsanız neden istek attınız ki biraz cool olun o zaman fazla muhatap olmayın foto paylasırsanız siz de onunkini kırpın gibi şeyler.Bnm görümcem de diğer yegeninin bütün fotolarına yorum yapar begenirdi.Benim kızımkilere ne yorum ne begeni başta bende cnm sıkıldı kızım için ama sonra umrum bile degil o kim ki dedim.Ben de ne begeni ne yorum yapıyorum.Mesafe güzeldir inanın kafam rahat

Çok garip bir psikoloji değil mi ya? Bu nasıl bir egodur?

Bence "Bu kızın yaşı küçük, cahil, sesini çıkaramaz. Kayınvalidem her işe bunu koşar, ben de rahat ederim. Hem arada kayınvalidenin dedikodusunu da yaparız, ben bunu iyice gazlarım. Sesini çıkarırsa da kötü gelin ilan edilir, kazanan yine ben olurum." diye düşündü.
Ama bir baktı ki kız hem kendini kullandırmıyor hem seviliyor. Hayal kırıklığı ne kadar büyükse artık, ne yapacağını şaşırmış.

Kıskançlık çok tehlikeli bir şey aslında. Baldızının çocuğuna zarar veren bir adamın haberi vardı birkaç sene önce. Herkes o çocukla ilgilendiği için kıskanıp çocuğun hayatını karartmıştı.
Konu sahibi gerçekse eşi bu kıskançlığı ciddiye alır umarım.

Arkadaslar evet kaynim gercektende Allah var eltimi asla ezdirmiyor öyle annene git gel muhabbetlerinin m'si bile yok .Oyle benim gibi hergun arayip hal hatir sormuyorlar ne yalan soyleyim ilk kiz okumuyo vs acik sacik giyimleri gizli evlenmeleri derken kayinvalidem ve gorumcelerimin gozuden duser diye umutluydum artik benle nasilsa uğrasmazlar hani hep buyuk elti ovulur ornek gosterilir ya bende oyle olucak sandim .Hayir kiz kayinvalidem ile gorumcelerimle gorusse alsinlar araba ona evini temizlesinler banane umrumda olmaz ama bu kiz hem mesafeli hem rest cekiyo ve boyle ilgi ve ovguyla karsilaniyo o boyle olunca ben pasif kaliyorum evet esimin beni korumadiğinin farkindaydim kayinvalidem ne zaman dedi araba alalim istediğinden. Bana geldiler 6 yildir daha bana almamislar hem o daha genc 21 yasinda hayde hayde alir simdi dicekler ki bazilari hani sen unv okumussun isin var ya git al dicekler ama ben cocuklarimin icin istiyorum ne yaptiysam kayinvalidemi onlardan uzaklsstirip kendime cekemiyorum .Esime bahsetiyorum gozun doysun be kadin birak alsinlar sanki kizin isteme dugunu mu oldu birak alsinlar sen kafayi yemeye basladin dediler o masum numarasi yaptikca deliriyorum beynime kan sicriyor kiz etliye sutluye karismiyo ee kayinvalidemlerede polemik yasamiyor ne yaptiysam aldirtamadim bu 9 ayin 4 ayi bu kiz yuzunden pskilojim alt ust oldu simdi okumamis 1 yil sonra doğursa bebek hediyesiydi oyuydu buyuydu benim 2 yavruma yapmadiklarinin kat ve katini yapicaklar sindiremiyorum olmuyo ama bugun maskesi dustu. Benim 2 yavruma nasip olmayan arabaya 9 aylik gelinin mi olucak hadi ya o masum rolu yaptiği yeni yeni ortaya cikicak iste beni ornek alsaydi abla bilseydi inanin yoldasi olurdum illakk gercek yuzunu gorucekler sadece
hemen gormelerini istiyorum kizi gormeye tahamulum kalmadi .Yuzune bakip oyuncu seni seytansin sinsin diye haykirmak istiyorum artik yeter!!!!
Tövbe yarabbim dağlara taşlara!!!

Arkadaşım bu kadar kıskançlık fitne fesatlık adamı ipe götürür yapma.olayın bu kadar da ciddi olabileceğini düşünmemiştim iyi değilsin tedavi olman lazım.bak böyle fesat insanların hiç bir işi yolunda gitmez önce kalbini temizle.şu mesajını okuyunca iyi ki eltim yok diye dua ettim şaka gibi.ne için yaşıyoruz biz Allah aşkına? Neyin yarışı neyin hırsı öfkesi bu? Üç kuruşluk dünya malı için mi? Eşi eltini koruyor diye mi Allahım yarabbim.sonunu iyi görmüyorum Allah ıslah etsin.doğru yolu bulman dileğiyle...( bu kafayla zor ama...)

Arkadaşım bence siz bi psikoloğa gidin eltinizle kafayı bozmuşsunuz. Belki gerçekten sizin fotoğrafınız kötü çıkmıştır, paylaşsa bu sefer de benim çirkin fotoğrafımı paylaşmış diyecektiniz. kaldı ki sizi sevmiyor da olabilir. kimse kimseyi sevmek zorunda da değil, fotoğrafını paylaşmak zorunda da değil.

Merhaba kk Cuma günü eltimle yaşadiğim tatsiz olayi sizlerle paylasmistim coğunuz beni haksiz görmüstü evet haksiz olduğum bazi konular vardi lakin başindan beri eltimin oyuncu olduğunu düşünüyordum ki kismet buguneymis ☺ Cuma günü eltimler kayinvalidemlerde kalmiştı kaynimla. Bugün kayinvalideme gittim cocuklari birakmaya oradan işime gecicektim laf lafi acti hadi büyüklük bende kalsin dedim yeni instagram adresi önerilerde cikti istek gönderdim ise gectim isteğimi kabul etmis cuma gunu cekilen toplu resimlerde beni kirpmis hep gorumcelerim esim kaynim kayinvalidem var ben yokum ve birinde değil 4 fotoğraftada ayni ozellikle beni kirpmis .Hikaye atinca mesaj attim nasilsin napuyosun muhabbetleri neden benimde olduğum toplu resimlerde beni kirptin dedim .. neymiş gözlerim her resimde kapali cikmiş cikabilir ne var insanlik hali Allahtan baska bahanende mi kalmadi be? bende olabilir keske atsaydin dedim sen kendi sayfandada o resimleri paylasmamissin senin paylasmadiğini kotu ciktiğini dusunduğun resmi neden ben atiyim herseyde artniyet ariyorsun dedi .Bugun mutluyum sonunda onun gercek yuzunu ortaya cikardim Allahin adaleti sasmaz iste sadece paylasmak istedim kizlar kotu yorumlar yapmayin kotu yorum yapacaklar lutfen konumdan cikin veya umursamayin oneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum szce aksam esime anlatmali miyim ? Gorumceme ?? Yoksa sakin kalip onu umursamiyim mi???​
Ben sizin gerçek olduğunuza inanmıyorum. Ama amacınızı da çözemedim. Fazla yorum yapılan konuya para vermiyorlar.

Bence bu üyelik gerçek olamaz. Sosyal bir deney mi bu?
İşte o dört harfli kelimeyi ban yememek için yazmıyorum ama bayağı bildiğin öyle gibi. Böyle bir kendini dev aynasında görme olamaz. Ben süründüm o da sürünsün. Ben çektim o da çeksin. Anayım ben ana, iki çocuk doğurdum. Araba ne ki bana limuzin alınsın. Akrebim ben tey tey tey...

Ben
Yahu sen değil miydin önceki konuda ben gidip geliyorum arıyorum ama o el üstünde tutuluyor diye. Bu bariz kıskançlık değil de ne? Eğitimini işini kıskanmıyor olabilirsin ama el üstünde tutulmasını, favori gelin olmasını bal gibi de kıs-ka-nı-yor-sun!
Onu kiskanmiyorum o daha taptaze bir genc sadece onun esimin ailesi tarafindan el ustunde tutulup ovulmesini kiskaniyorum ki benim yerimde herkes olsa herkes kiskanir .

Son mesajlarınıza çok üzüldüm, kalbinizi bu kadar kin ve nefretle neden karartıyorsunuz. Farzedelim herkes sizin deyiminizle eltinizin gerçek yüzünü gördü, bu durumdan sizin kazancınız ne olacak? Peki eltinizin kaybını düşünüyormusunuz? Zaten küçük yaşta babasını kaybetmiş, okumasına fırsat verilmemiş olabilir. Bu evlilik eltiniz için kurtuluş olmuş olabilir. Yazık değil mi sizin de 2 çocuğunuz var, düşmez kalkmaz bir Allah demişler, kimse yarının ne getireceğini bilemez.

Lütfen kendinize gelin, zamanında size yapılmamış olabilir, nasip de geç. Senden bir talep olmadığı sürece bırak kim ne yaparsa ne alırsa alsın. Emin ol kimseye düğününde adil davranılmıyor.
Aslinda kinci olduğum doğru bende farkindayim icimdeki kotumser insani arkadaslarima ,cevreme anlatamayacağim ,cekineceğim icin buraya kalbimdem gecenleri yazdim dusunmeden hesap etmeden kesinlikle 21 yasinda olduğunun ve daha henuz gozumde kucuk goruyorum ama dediğim gibir bu hislere mecbur birakilmis gibiyim . Boyle cumleleri nasil kurabildiğime sasirmiyor değilim konuyu tekrar okuduğumda sayiden boyle mi dusunuyorum? ne zamandan beridir art niyetli olduğumu dusunuyorum ben bu durumdan sizce mutlu olduğumu mu dusunuyorsunuz asla keske hepimiz esit sevilseydik boyle zararli duygular beslemeseydim ki geciceğini dusunuyorum ben kotu biri değilim evet yaptiklarimin coğu kotu kabul ama bilmiyorum cok farkli duygular hissediyorum

Siz eltinize değil size yapılan haksızlıklara öfkelisiniz. Ama bunun sorumlusu elti değil kv. Kendinize bu kadar zarar vermeyin içinizi öfkeyle doldurarak. Gerekirse uzak durun mesafe koyun bırakın onlar mutlu olsun size bulaşmasın. Bnm kv de çok ayrımcı ama bn ona kinlyim o konularda. Uzak duruyorum kafam rahat.

Siz eltinize değil size yapılan haksızlıklara öfkelisiniz. Ama bunun sorumlusu elti değil kv. Kendinize bu kadar zarar vermeyin içinizi öfkeyle doldurarak. Gerekirse uzak durun mesafe koyun bırakın onlar mutlu olsun size bulaşmasın. Bnm kv de çok ayrımcı ama bn ona kinlyim o konularda. Uzak duruyorum kafam rahat.
Kayinvalidelerin ortak noktasi bu bence yoksa neden Turkiye'de evli insanlarin %70 civari eltileriyle sorun yasasin ? Insanlar kayinvalideyi ofkelenip o an eltiden nem kapabiliyor sonunda ikiside kaybediyor kayinvalideler olayda hic yokmus gibi oğullari ile mutlu mesut yasiyor ama sorsaniz elti gemisi yurumezmis neden acaba kim bunlara neden oluyo ?

Kayinvalidelerin ortak noktasi bu bence yoksa neden Turkiye'de evli insanlarin %70 civari eltileriyle sorun yasasin ? Insanlar kayinvalideyi ofkelenip o an eltiden nem kapabiliyor sonunda ikiside kaybediyor kayinvalideler olayda hic yokmus gibi oğullari ile mutlu mesut yasiyor ama sorsaniz elti gemisi yurumezmis neden acaba kim bunlara neden oluyo ?
Haklısınız. Ben de başta kıza da kaynıma da çok öfkeleniyordum. Sonra vakit geçirme şansı buldum. Aslında herşey kv nin abartısıymış. O kıza da neler çektiriyormuş. Kızcağız bana hep “eşin seni koruyor tek kelime ettirmiyor sen uzaktasın ne güzel rahatsınız” dedi durdu. Kv hem beni onlara karşı doldururken onları da bana karşı doldurmuş belki de. Baktım kızla bir sorunum yokmuş. Kv farkında değil ama çocuklarının arasını bozuyor. Sonra da oğullarım karılarınız konuşmasa bile siz küsmeyin diyor. Ayrıca diğer gelini el üstünde tutuyor bana karşı hep övüyor fln ama kızın da çok canı yanmış. Kızı Yok sayarak oğluyla takılıyormuş hep. Yatak odasına bile kapıyı çalmadan girermiş. Bana snn odanın önünden geçemiyor dedi. Yani kv ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. Ama kendi oğullarını üzüp karşı karşıya getirdi hep

Hep ayni yorumlar kiskancsin, kizla uğrasmayi birak, fesatsiniz diye sayin kk burada herseyi tam anlatamiyoruz belki es , dost akraba da uyedir diye taninmamak icin ustu kapali izah ediyoruz değil mi ? Şoyle dusunun gorumce , kayninizin bir sevgilisi nisanlisi olsa evlenmeden önce az bucuk fikir sahibi olursunuz ama biz kizi tanimiyorduk ki kaynimin daha once bu kizla uzun bir iliskisi asla olamaz olsa biz bilirdik pat diye ailenizin icine biri giriyor daha cok genc 21 yasinda ve isteme soz nisan dugun asla yapilmiyor birden bire X evlendi diyorlar merak edip adini öğrenip bakiyorsunuz hepiniz kayinvalideme resimlerini gostermemin yanlis oldugunu dile getirdiniz ama kaynim kayinvalidem gorumcelerime ayar veriyor kimse bisey demesin kimse bisey sormasin kimse evine ocağina giydiğine susune karismasin diyorlar ve tum aile sus pus oluyor ? Neden ben nisanliyken v yaka giydim diye kaynanam gorumcelerim 2 yil lafini yaptilar neden ? Benim evime ocağima herseyime karisirken ki 6 yillik gelinleriyim halen bana soz edip eltimi daha 9 aydir taniyip ona hicbisey diyemiyorlar eğer eltimi ben kirpsaydim fotoğraftan gunlerce gorumcelerim demediğini birakmazdi ama ona gelince neden boyle gorumcem neden benim evimde 6 yildir bir masayi bile silmemisken ona herseyi ogretiyor neden bu ayrim? Tabikide 9 aydir tanidiğim birine asla guvenemem ama beni sinir eden haraketleri hep bir masum sevimli olma cabasi baydi artik kayinvalidemeler ona araba alicakmis neymis cunku dugun vs yapmamislar ona mahcup olmus onun yerine araba alicaklarmis ben 2 cocuk doğurdum kimsede al kullan demedi kimse bana yardim etmedi biz hep esimle tek basimiza dugun vs herseyimizi ysptik
istersen 250 sayfa yaz böyle.anlamamakta direttiğin bir şey var.bunların hiç biri bu kızın suçu değil!!! ezdirmeseymişsin kendini, biraz dik dursaymışsın, yaptırsaymışsın, kocan da koca olsaymış karısının arkasında dursaymış o zaman.eziklik kompleksini kabullen git bi tedavi ol.

X