Çene Estetiği Masseter botoks (çene botoksu)

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
Eğer gerçekten gelişmiş ve ağzınızda yemek varmış gibi görünen yüzünüzü oldukça kare gösterecek derecede belirginleşmiş bir masseter kasınız veya ileri düzeyde diş sıkma probleminiz yok ise ASLA yaptırmayın. Ben yaptıralı 2 sene olacak 1 ay sonra. Bu 2 senede ağlamadığım tek bir gün sayısı yok. Aynaya bakmıyorum. Dışarı çıkmıyorum. Kendimi sevmiyorum. Hayatım bitti. Özgüvenim bitti. Düzelmiyor. Gıdığım oluştu, boyun çizgilerim arttı, maalesef şakalarıma bile yaptığı için gözlerim düştü, yanaklarım sarktı, yüzümde asimetri oluştu, 10 yaş bitkin yorgun ve mutsuz görünen bir kadın oldum 20li yaşlarımda. Sizi kimse anlamayacak. Sizin kendinizle mutlu olamayışınızı, sizin aynalara bakamayışınızı, ağlamanızı buna üzülmenizi kimse anlamayacak. Bunu yazarken bile içimde geçmeyen öfkemle ağlayarak yazıyprum. Sadece 1000tl fazla para alacak diye hiç ihtiyacım olmayan ve kendi talep etmediğim bir işlemi yaptı diş doktorum. Çenem mahvolmuş, ameliyatlık hale gelmişim!! Doktor ya, korktum, inandım. Yüzünde hiç bir değişiklik olmayacak dedi. Hayatım bitti. İnsanlarla iletişimim, isteklerim. Her şeyin başı sağlık ama sağlığın başı da kendini sevmek. Psikolojim öyle ki çözüm bulamıyorum çözüm bulamadıkça deliricek gibi oluyorum. Akıl sağlığım, beden sağlığım hepsini kaybediyorum. Üzüntüden cildim mahvoldu sivilceler ve lekeler. Ağlamaktan gözüme kan oturdu. Herkes sen hala çok güzelsin diyecek, herkes daha kötüsünü örnek verip şükretmenizi bekleyecek. İçinizde ne yaşadığınızı ve nasıl yaşamak istemediğinizi bir siz bileceksiniz. Sağlık için değilse SAKIN yaptırmayın. Keşke araştırsaydım daha önce diye kendime en büyük sinirim! Belki birine engel olurum. Umudum kalmadı, asla eski yüzüme sahip olamayacağım. Herkesin sen kesin altın oransın dediği o çok sevdiğim ve bakmaya doyamadığım yüzüme. Ne olur yaptırmayın.
kesinlikle aynı hisleri yasiyoruz sizinle benim de yakinda 2 sene olcak yaptirali ve asla eski haline donmedi gram deismedi suratim ve beni kimse anlamiyo dedginiz herkes sen bu halinle de guzelsin diyo ama ben 30
sene sahip oldugum surati en iyi kendim biliyorum ve 2 senedir de o suratim yok kabuslar geçiriyorum sakin yaptirmayin

Eğer gerçekten gelişmiş ve ağzınızda yemek varmış gibi görünen yüzünüzü oldukça kare gösterecek derecede belirginleşmiş bir masseter kasınız veya ileri düzeyde diş sıkma probleminiz yok ise ASLA yaptırmayın. Ben yaptıralı 2 sene olacak 1 ay sonra. Bu 2 senede ağlamadığım tek bir gün sayısı yok. Aynaya bakmıyorum. Dışarı çıkmıyorum. Kendimi sevmiyorum. Hayatım bitti. Özgüvenim bitti. Düzelmiyor. Gıdığım oluştu, boyun çizgilerim arttı, maalesef şakalarıma bile yaptığı için gözlerim düştü, yanaklarım sarktı, yüzümde asimetri oluştu, 10 yaş bitkin yorgun ve mutsuz görünen bir kadın oldum 20li yaşlarımda. Sizi kimse anlamayacak. Sizin kendinizle mutlu olamayışınızı, sizin aynalara bakamayışınızı, ağlamanızı buna üzülmenizi kimse anlamayacak. Bunu yazarken bile içimde geçmeyen öfkemle ağlayarak yazıyprum. Sadece 1000tl fazla para alacak diye hiç ihtiyacım olmayan ve kendi talep etmediğim bir işlemi yaptı diş doktorum. Çenem mahvolmuş, ameliyatlık hale gelmişim!! Doktor ya, korktum, inandım. Yüzünde hiç bir değişiklik olmayacak dedi. Hayatım bitti. İnsanlarla iletişimim, isteklerim. Her şeyin başı sağlık ama sağlığın başı da kendini sevmek. Psikolojim öyle ki çözüm bulamıyorum çözüm bulamadıkça deliricek gibi oluyorum. Akıl sağlığım, beden sağlığım hepsini kaybediyorum. Üzüntüden cildim mahvoldu sivilceler ve lekeler. Ağlamaktan gözüme kan oturdu. Herkes sen hala çok güzelsin diyecek, herkes daha kötüsünü örnek verip şükretmenizi bekleyecek. İçinizde ne yaşadığınızı ve nasıl yaşamak istemediğinizi bir siz bileceksiniz. Sağlık için değilse SAKIN yaptırmayın. Keşke araştırsaydım daha önce diye kendime en büyük sinirim! Belki birine engel olurum. Umudum kalmadı, asla eski yüzüme sahip olamayacağım. Herkesin sen kesin altın oransın dediği o çok sevdiğim ve bakmaya doyamadığım yüzüme. Ne olur yaptırmayın.

Selam kizlar!!!
masseter botoks yaptirip Magdur olan kizlara yaziyorum!!’

Lutfen korkmayin!! Gercekten geciyorr!!’
Burda ben Iki ay once yorum yazdim..

Gitmedigim doktor kalmadi , avrupa bir cok doktora mail yolladim.. Istanbul bir cok doktor larla konustum ..yuzumu gerdirmeyi bile dusundum !!!

hatta yuzumdeki sinire deydi mi diye norolog gittim dermatalog gittim!! Hepsi bosuna param bosuna gitti !!

simdi tam uc ay oldu ve artik gulebiliyorum😬
Cenemi hissediyorum
Yediklerim agzimdan dokulmuyor
o igrenc gulusum yok artik
Evet yuzum inceldii
Goz kenarindaki kirisiklar cogaldi
Ama olsun 3 ay sonra Hepsi gidicek ben buna inaniyorum!!’ Simdi yuzde 70 duzeldi ... Bir kac ay sonra da daha da iyi olucak insaallah hepimiz icin!’
Ben sizi Okadar cok iyi anliyorum ki , yazdiklariniz herseyi bire bir yasiyorum.. benim
Yuzumde yamulmustu cok igrenc oldum... hergun agliyarak uyudum ,,, geceleri uyanip kabus
Gordugumu zannederek lambayi acarak asil Kabusta yasadigimi ogrenmek
Dunyami yikiyordu!!

gulerken nekadar cirkin oldugunu bilmek cok kotu bir his!!! Rabbim bunu kimselere yasatmasin....
Surekli elini yuzune kapatarak konusmak , kafan surekli yuzunde olmasi .. beni cok hasta yapti agir depresyon gecirdim.. psikologa bile gittim...

Ama onlarda yardim edemedi

ben cok sakiz cignedim
Alpha lipoic acid 200mg haplari kullandim (yuzumdeki sinirler icin)
B12 hap ve igne aldim 4 kez
Spor yaptim
Bol bol sauna gittim
Ve yuzume cok sicak kompres
Kullandim..(botox sicagi sevmiyormus)
Yuz yoga masaj yaptim

Bunlar etkisi var mi bilmiyorim ama Cok sukur 3 aya once cok fark var❤️❤️
Morelinizi yuksek tutun!!! Cunku stress kaslari kasiyorrr!!!

Birde hollanda unlu bir doktor dedi ki gul cok gul o kas alissin ve Kendiliginden Yine gulmeye baslarsin demisti!!

❤️Insallah hepimiz eskisi gibi oluruz
Anlattıklarınizin hepsini bende yaşadım 6 ay sonra tamamen geçmiş oluyor. İlk 3 ayda etkisi baya azalmıştı benimde. Ama şöyle düşündüğüm de hala yaşadığım zorlu sürece üzülüyorum ömrümden 6 ay gülemeden geçti gitti😏

2. Kez yaptirdim 3 ay once ayni sekilde diş sıkma sorunum vardı gündüz bile dişlerini sıkarken buluyordum kendimi ve yüzüm kare duruyordu şu an hem diş sıkmıyorum hem de yüzüm ovalleşti.
ben de istiyorum 🥺
dislerim eridi artik sıkmaktan,
yüzüm erkeksileşti 🙄
icime sinen bir yer bulamadım.
dis hekimleri,kbb ler,estetik cerrahlar herkes yapıyor bu işlemi..nerde ve kime yaptiracagim bilmiyorum hic..
İstanbul/Anadolu yakasi Kartal/Maltepe/Pendik civari

bir sizin gibi yazanlar var. bir de iyi ki yaptırmışım. artık yüzüm sarkmıyor. başım ağrımıyor. yüzüm küçüldü diyenler var. gerçekten insan neye inanacağına şaşırıyor.

Anlattıklarınizin hepsini bende yaşadım 6 ay sonra tamamen geçmiş oluyor. İlk 3 ayda etkisi baya azalmıştı benimde. Ama şöyle düşündüğüm de hala yaşadığım zorlu sürece üzülüyorum ömrümden 6 ay gülemeden geçti gitti😏
valla benim 6 ay sonra gecip gtmedi.bi iki ay sonra 2 yil olucak tam olarak.eski haliyle alakasi yok suratimin benim kaslarim eskisi gbi calismayi ogrenememis tembellesmis botoks sonrasi doktorlarin soyledigi.ve herseyi denedim yuz yogasi sakiz falan bi faydasini goremedim malesef.siz sansliymissiniz.

Merhaba massater sonucunda elmacık kemıgımın altı ıyıce coktu yanaklarım asagı sarktı butun guzellıgı mı kaybettım cok pısmanım duzelen varmı henuz 1bucuk ay oldu gercekten sorun yasayıp botoksun etkısı ıle eskı yuzune kavusabılen varmı

Valla eskı halınızle yenı halinizi kıyaslarsak suan yuzunuz baya ıyı olmus. Kesınlıkle uzulmeyın bence eskı halinden eser kalmadığı ıcın sukredın ınanın suan kı halı daha guzel. Sarkıklık da hıc yok ayrıca bellı sure sonra toparladı mı ondan mı? Belkıde ılk aylarda sarkma vardı sure gectıkce toparlamıstır

Merhabalar ben 3 hafta önce yaptırdım.ilk gün hiçbirsey hissetmedim 2. Gün den sonra hafif agrı ve halsizlik hissi oldu doktoruma sordum olabılıyormus.halsizlik hissi 4. Gün gecti fakat o bölgedeki agrı hissi ignelenme hissi 2 hafta sürdü.su an 3. Hafta bıttı fakat sag tarafımdaki agrı gecmedi kulak hızasından sakaklarıma kadar yayılan bır agrı ince hafıf bır agrı güldüğümde yemek yediğimde belirginleşiyor doktorum çene yapım bozuk oldugu ıcın (sag cenem bıraz daha buyuk )sag tarafa yuk daha fazla oldugu ıcın agrı hıssetmen bundan muhtemelen dedı. Bırkac doktora daha sordum ilk ay böyle agrılar olabılır calısmayı bırakan bır kas var ve dıger kasların buna ayak uydurması gerekıyor gibi cevaplar aldım benım önerim cene yapınızda asimetri varsa mutlaka önce cene cerrahına danısın benım işlemımı uzman plastık cerrah yaptı fakat bana ıslemden once cenenızde asımetrı var ve bu agrıya neden olur deseydı yaptırmazdım. 3 hafta oldu ve hala sag şakagımda agrı var batma tarzında bazen basımın arkasına enseme dogru yayılıyor cok can sıkıcı.umarım bırkac aya bu agrı gecer.
Merhaba. Ben de masseter botoks yaptirdim, cok pişmanım. 6 ay bitti ama şikayetlerim bitmedi. Sizin yazdığınız sorunlar bende hala devam ediyor. Bu nedenle size sormak istedim. Bu şikayetleriniz bitti mi? Ne kadar devam etti. Ben de artık sinirime geldiğini düşünmeye başladım. Kimse yaptırmasın, geri dönüşü olmayan etkisi olabilir. Risk almayın, herşeyin başı sağlık..

İlk sefer 4 ay gitti şu an 2. Yaptırdım 3 ay oldu vr kaslarımda çözülme henüz yok. Maalesef bunun kalıcı bir çözümü yok yalnız botoks yaptıra yaptıra süresi uzuyor anladığım kadarıyla. Kendi doktorlarım bana böyle bir şey demediler hiç sanmıyorum açıkçası
Kızlar benim on yılı askinkindir dış sıkma problemim var 3 farklı çene cerrahina gittim. Farklı zamanlarda toplamda 3 farklı plak yaptırdım hala da takıyorum plak.ama nafile çene kaslarımı her daim sıkıyorum gecede dişlerimi .psikolaga da gittim yok aynı aynı artık hayat kalitem çok düştü bende botoks yaptırmayı düşündüm yatıracaktım da derken bi fizyoterpistle tanıştım. Yüz şeklim benimde çok değişti alt çenem de kaymalar başlamıştı neyse..su an 5.seansım oldu yavaş yavaş rahatlama başladı bakalim neler olacak. Bi arastirin derim

ben de istiyorum 🥺
dislerim eridi artik sıkmaktan,
yüzüm erkeksileşti 🙄
icime sinen bir yer bulamadım.
dis hekimleri,kbb ler,estetik cerrahlar herkes yapıyor bu işlemi..nerde ve kime yaptiracagim bilmiyorum hic..
İstanbul/Anadolu yakasi Kartal/Maltepe/Pendik civari
Fizyoterapi aliyorum ben. Sizde araştırın.

Yaptirmak zorunda olmadikca uygulatilmamasi gereken botoks. Yaptiracaklar da cok iyi arastirmali hem botoksun markasini hem esit dozlarin uygulanip uygulanmayacagini vs.
ben cok da gerekmedikce dis sikma sorunumdan dolayi yaptirdim 30 ocakta. Ertesi gun iki tarafimda da yumrular olustu. 4 ocakta doktor ek doz uyguladi bunun sonucunda bir taraf duzeldi bir tarafta hala var ancak ek doza korkuyorum.
İki gun once gulusumde sorun olusmaya basladi eskisi gibi gulemiyorum, dudaklarim kasilip kaliyo sanki. Ve yuzumun geri kalaninda da tuhaf bir goruntu oldugunu gozlemliuorum. Kesinlikle meshur doktor/iyi doktor/ tecrubeli doktor filan onemli degil. Belli ki bu islem herkeste baska bir sonuca neden oluyo. Cok memnun olan da var ama ben cok pisman oldum.

X