Saç Rengi ve Saç Boyama Mavi siyah olan saçı bal köpüğüne çevirmek ?

vemutlusoon

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2016
2
0
30
Merhaba saç rengimden sıkıldım sayılır başka şeyler denemek istiyorum rengini açıp bal köpüğüne boyamayı düşünüyorum.
Aldığım boya;
14470396_162351687546125_3454921803972255673_n.jpg

Aldığım saç açıcı;
14448885_162351710879456_4804569602924791783_n.jpg

Şuanki saç rengim;
14469509_162352057546088_8777661576882699365_n.jpg

İlk önce bir tutam saçı açıp üstüne bal köpüğü boyayı sürmeyi düşünüyorum ortaya çıkan rengi beğenirsem saçımın tamamını boyayabilirim. Yanma ihtimali olduğu için ilk önce komple saçıma süremem. Sizce nasıl bir renk alır ve geçenlerde bir şey okudum açıcıya yumurta sarısı eklemek faydalıymış o konu hakkında bilginiz var mı yarın boyucam bakalım nasıl bi sonuç elde edicem :)) Saçlarım çok yıpranıcak biliyorum buralarda yeniyim sizlerden saç bakım tüyoları almak isterim yardımlarınızı bekliyorum...

İlk önce papatya suyu ile aç sonra dore kahve tonlarında boya benimde siyah ve ben tamamen akmasını bekliyorum

Bence donmez saclarin alaca bulaca bi sey olur hem de yipranmis oldugu icin cok kotu gorunur. 5 tonlari sicak cikolata gibi bi sey dene zamanla acarsin

Ben yeni yaptım. Kuaför deneyimlerim pek iyi değil diye kendim yapayım dedim.ara ara yaparım çünkü.o yüzden rahattım. Siyah saçımı önce koleston röfle seti ile açtım. Sadece siyahi akittim.fazla yıpranmasin diye.altından kızilimsi bir kestane çıktı. Onun üzerine 5.5 akaju kestane boyadim. 3 ay öyle kullandım. Yıpranmasin diye yine tabi.sonra tam kendim yeniden acicaktim ki sacimi;dur dedim bu sefer arkadaşim olan kuaföre gideyim.nasılsa zoru hallettim.siyah değil. Neyse açtı açık kumrala kadar.üzerinede kullu bir açık kumral sürdü. Görünürde herşey yolunda gibi.boya karışımı yaptığını söyledi renk için. Saçımı bir yıkadı dipleri yeşil altları kizil ortası sarı saçma sapan bişeydi. Gece ve geç olduğu için evde bebek ve çocukta eşe bırakıldığı için,duzelttirmedim.yarın gel 7.1 yapayim dedi.o an anladım ki kacmalıyım ordan
Çünkü yeşil saça 7.1 boyamayı düşünüyordu ya:KK66:sabah o halde çıkamadım eşime aldirdim boyayı. 8.65 palette kahve köpüğü boyadim.o alacalı da olsa açılmış olan saçımın yeşil ve Kızıllarini en güzel bu renk dengelerdi çünkü. Ve saçım şuan çok güzel bal köpüğü rengi oldu.normalde devamlı kendim açarım sac rengimi siyahtan.ve değişik renkler kullanırım hep.yıpranmaz pek.saçım kalın telli.şuanda yipraniklik yok.ama kuaföre gitmeseydim kendim daha güzel,kısa yoldan hallederdim.zaten kendim yaptım yine. sadece kötü bir macera oldu.şimdi biraz dinlensin ışıltılar artırmayı düşünüyorum. Ama iyi bir kuaföre bulursam.siyah saci;beyaz sabun,papatya suyu,oksijen filan açmaz. Yıllardır kullanırım. Actırmaktan başka yolu yok.ama 2 aşamada halletmelisin.yıpranmasın. yoksa çok zor değil. Normalde ben acici kullanıyorum. Ama röfle seti daha iyi.yipratmiyor.

Merhaba saç rengimden sıkıldım sayılır başka şeyler denemek istiyorum rengini açıp bal köpüğüne boyamayı düşünüyorum.
Aldığım boya;
Eki Görüntüle 1888940
Aldığım saç açıcı;
Eki Görüntüle 1888939
Şuanki saç rengim;
Eki Görüntüle 1888941

İlk önce bir tutam saçı açıp üstüne bal köpüğü boyayı sürmeyi düşünüyorum ortaya çıkan rengi beğenirsem saçımın tamamını boyayabilirim. Yanma ihtimali olduğu için ilk önce komple saçıma süremem. Sizce nasıl bir renk alır ve geçenlerde bir şey okudum açıcıya yumurta sarısı eklemek faydalıymış o konu hakkında bilginiz var mı yarın boyucam bakalım nasıl bi sonuç elde edicem :)) Saçlarım çok yıpranıcak biliyorum buralarda yeniyim sizlerden saç bakım tüyoları almak isterim yardımlarınızı bekliyorum...
Evde mavi siyahtan bu tarz açıcılarla döndüm saçların kısa sanırsam benim uzun ve gürdü yaptığım ve en pişman olduğum şey ten renginle uymayan bir rengi yada direk koyudan açık tona döndüğün için yadırgaya bilirsin o tarz açıcılarda volümler çok önemli çok yüksek kullanma saç oranını iyi ayarlayamazsan bi kısmı platin bi kısmı koyu sarı olur yada saçını yakarsın diplerden başlama diplerden 3 4 cm sonra sür ısıyla etkileşim olduğu için birde bal köpüğünü direk boyarsan şuan için renk değişimi yaşayamayabilirsin yada 2 3 ay gibi saçını başka renge boyamıyorsan siyahı kendi haline bıraktıysan yansımalarda ve diplerde açık tonlama olur ama buda kötü bir görüntüye yol açar 2 veya 3 boyamada o bal köpüğü boya olsa olsa kahverengi yapar yada yapmaz. Emin olmalısın canım vallah ben kıydım mavi siyaha geri deli gibi aradım :KK61:

Ben bugün boyadım sonuç bu Kendi saç rengim kumraldı Kuaförde krepeli balyaj yaptırdım küllü platin sarı mükemmel oldu Daha sonra dip boyam geldi tabi işler burda karıştı Tekrar kuaföre gittim ama dip boyamı hiç beğenmedim turuncumsu oldu Ben de loreal 121 le kendim tekrar boyadım güzel açtı ama yine de alttaki renkle fark var sanırım içine gri boya eklemeliyim çünkü kuaför cilamı gri ile yapmıştı

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 516
X