Mayıs anneleri yavrularınızı nasıl giydiriyorsunuz?

Negri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2013
172
39
Kızlar ben doğum yaptığımda Mayıs ayında bulunduğum şehir buz gibiydi. Annemler bebeği iki kat kalın battaniyelere sarıp 2 kat da giydiriyordu hasta olmasın diye. Gerçi doktor görünce bu kadara gerek yok. siz ne giyiyorsanız bir kat fazlasını giysin bebek dedi. Şimdi sıcaklar başladı ama ben yine de korkuyorum daha kısa kollu giydirip de çıkartmadım. alttan çıt çıtlı badi. Üstüne uzun kollu zıbın. alttan da iki kat patikli alt giydiriyorum. Sİzce abartıyormuyum. Ne zaman masaj yapmak için bebeğimin üstünü çıkarsam hapşırmaya başlıyor çok korkuyorum hasta olacak diye. siz nasıl giydiriyorsunuz. Gece yatarken nasıl dışarı çıkarken nasıl giyiyor bebişler. Şimdi eldivenlerini çıkardım mesela elleri buz gibi yavrumun :KK43::18:

Ben ilk ay içine atlet üste uzun kol giydirdim alta da sadece kendinden patikli pijamalardan. Sonra sıcaklar başlayınca üstü tek kat yarım kola geçtim.bazen geceleri soğuk olunca ince uzun kollu bi zıbın ekliyorum.üstünü de ince bi örtüyle örtüyorum.bi sıkıntı olmadı şimdiye kadar

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Havalar ve ev sıcak olduğu için şuanda üstten kısa kollu çıtçıtlı badi, altına da şort giydiriyorum, çorap da var tabi, gece şortu ve çorabı çıkarıp yerine ayaklı patili giydiriyorum, üst yine aynı

Kızlar ben doğum yaptığımda Mayıs ayında bulunduğum şehir buz gibiydi. Annemler bebeği iki kat kalın battaniyelere sarıp 2 kat da giydiriyordu hasta olmasın diye. Gerçi doktor görünce bu kadara gerek yok. siz ne giyiyorsanız bir kat fazlasını giysin bebek dedi. Şimdi sıcaklar başladı ama ben yine de korkuyorum daha kısa kollu giydirip de çıkartmadım. alttan çıt çıtlı badi. Üstüne uzun kollu zıbın. alttan da iki kat patikli alt giydiriyorum. Sİzce abartıyormuyum. Ne zaman masaj yapmak için bebeğimin üstünü çıkarsam hapşırmaya başlıyor çok korkuyorum hasta olacak diye. siz nasıl giydiriyorsunuz. Gece yatarken nasıl dışarı çıkarken nasıl giyiyor bebişler. Şimdi eldivenlerini çıkardım mesela elleri buz gibi yavrumun :KK43::18:

Canım temmuz ayındayız bence biraz abartıyorsun. Nasıl alıştırırsan öyle gider. Ben Ankarada oturuyorum şu anda sadece çıtçıtlı body giydiriyorum. Çorap bile giydirmiyorum. Doktorum çocuğun ellerinin ve ayakları soğuk olduğunda üşüdüğünün değil el ve ayaklarının klima görevi görüp vücudunu soğuttuğunu aöyledi. Sonrasında giydirmedm ne eldiven ne çorap alıştı artık sıcacık ayağı da eli de. Tabiki sen birden soyma alışık değilse hasta olur ama kısakolluda giydir yani sonra sen sıkıntı çekersin

Sağolun cevaplarınız için teşekkür ederim ben de bir anda kısa kollu değil de mesela alttan giydirdiğim katları azalttım. artık alttan tek patikli giydiriyorum üstten de çıtçıtlı body üstüne de ince bi zıbın yetiyor. kısa ol denedim baktım hapşırmaya başlıyo korktum uzun kolluya ve şapkaya döndük :)

X