Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Ben gruptaki herkese dua ediyorum canım Rabbim inşallah gönlüne göre versin ama böyle olurum olmaz mı falan diye düşünme kendini hep olumluya alıştır 🤗evet bozulmuş olabilr ama 2 tane daha var lütfen sadece olumlu düşün 🤗🤲
Ins cnm ıns onlar kalıtelı olup tutarlar allah tazı olsun destegın ıcın cok stres oldum aradıklarından berı cok pozıtıftım

Hayırlı olsun inşallah pozitif sonuç alırsınız. Merak etmeyin hiç bir şey olmaz. O tutunacaksa otursanız da yatsanız da tutunacak. Merdiven çıkmanın, yürümenin zaten hiç bir zararı yok. Bana verdikleri kağıtta yazıyordu. İçinizi ferah tutun. 🌺
Çok sağolun yaa valla evde tuvalete yürümeye korkar oldum 😔 amin insallahh 🤲🏻

Benim de başımdan bir dış gebelik geçti ama böyle 3 gün yatacaksın diyen doktor ilk kez görüyorum. Zaten klinikten bi kağıt verdiler bana ne yasak ne değil herşey yazıyor. Yürüyüş serbest ama ağır egzersis yasak, duş serbest ama çok sıcak suyla banyo yasak, ilişki ilk 7gün yasak gibi gibi.
Anladım canım. Tamam fazla pimpirikli davranmıcam. Akışına bırakmak en iyisi bugun yatayımda yarın normale dönerim ağrım olmazsa

Teşekkürler cevap için. Bu polipler vajinal ultrasonda tespit edilemiyor mu? Bilginiz var mı? Yalnızca polip vs için mi yoksa tüpler içinde mi istenir histeroskopi?
tüpler için Hsg çekiliyor tıkanıklık yapşklk var mı yok mu diye hatta polip vs görülüyor.ondan sonra onu almak için histersk. yapılıyor.
normal ult muaye. her Dr. görmüyor veya dikkat etmiyorlar.

Teşekkürler cevap için. Bu polipler vajinal ultrasonda tespit edilemiyor mu? Bilginiz var mı? Yalnızca polip vs için mi yoksa tüpler içinde mi istenir histeroskopi?
Histeroskopi daha çok tüplere bakmak ve rahmin genel durumunu görmek için. Ben polip için ameliyat oldum. Poliplerim normal ultrasonda ve hsgde gözükmedi sulu ultrasonda saptandı ama polipin nerede bulunduğuna göre değişir tabii.

Teşekkürler. Peki bu polipler engel mi gebelik için?
Ben iki kez polip ameliyatı oldum. Poliplerden önce sebebsiz infertility tanısı konmuştu. Bana doktorum illa sebep poliplerden diyemeyiz ama polip alındıktan sonrayla almadan transfer yapılanların karşılaştırıldığı bilimsel çalışmada polip ameliyatı olanlarınki daha başarılı geçmiş. Şansı arttırmak için ameliyat faydalı dedi bana.

Ben iki kez polip ameliyatı oldum. Poliplerden önce sebebsiz infertility tanısı konmuştu. Bana doktorum illa sebep poliplerden diyemeyiz ama polip alındıktan sonrayla almadan transfer yapılanların karşılaştırıldığı bilimsel çalışmada polip ameliyatı olanlarınki daha başarılı geçmiş. Şansı arttırmak için ameliyat faydalı dedi bana.
Sağ olun teşekkür ederim 🙏

Hamile olduğunu öğrenen arkadaşları tebrik ediyorum. Darısı bekleyenlerin başına... Transferden itibaren hangi belirtileri yaşadığınızı bizimle de paylaşır mısınız? Gebe olduğunuzu öğrenene kadar hissettikleriniz oldu mu?
Öncelikler Allah isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin amin.
Bende ilk iki gün hiç belirti olmadı ilaçlardan memelerde dolgunluk ve ağrı vardı hala daha var.
3. günden 8.güne kadar kasığımda kasılma,regl ağrısı gibi, alttan sanki iğne sokuyorlar gibi ara ara ağrım oldu. Bi kere sırtüstü yatarken hapşırmıştım o an yaşadığım ağrıyı asla anlatamam ki ağrı eşiğim yüksektir.
8.günden 11.güne kadar hiçbir şey hissetmedim hatta kesin gitti diye düşündüm şükür pozitif. Bugün 14.gün
Eklemek istediğim bi diğer şey uyku düzenim berbat oldu. Tv izlerken uzanıyorum hani böyle anlık için geçer bi on sn dalarsın ya gün içinde ara ara böyle şeyler yaşadım annem gebelik belirtisi küt uyuyakalman demişti😂

Öncelikler Allah isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin amin.
Bende ilk iki gün hiç belirti olmadı ilaçlardan memelerde dolgunluk ve ağrı vardı hala daha var.
3. günden 8.güne kadar kasığımda kasılma,regl ağrısı gibi, alttan sanki iğne sokuyorlar gibi ara ara ağrım oldu. Bi kere sırtüstü yatarken hapşırmıştım o an yaşadığım ağrıyı asla anlatamam ki ağrı eşiğim yüksektir.
8.günden 11.güne kadar hiçbir şey hissetmedim hatta kesin gitti diye düşündüm şükür pozitif. Bugün 14.gün
Eklemek istediğim bi diğer şey uyku düzenim berbat oldu. Tv izlerken uzanıyorum hani böyle anlık için geçer bi on sn dalarsın ya gün içinde ara ara böyle şeyler yaşadım annem gebelik belirtisi küt uyuyakalman demişti😂
Şu uyku durumu bende de var yaa 🤗 kafamı koyuyorum öylesine hooooppp bir bakıyorum saate 3 olmuş 🙈🙈😄😄

Kızlar bugun transferimi oldum . Transfer olanlara sorum, doktorum full yatacaksın 3 gün dedi. Takside arkada oturmak zorunda kaldım neden oturdun uzansaydın keske dedi. Şimdi kafama takıldı zaten transferden sonra 1 saat yattım taksiden inince eve de yürüdüm merdivende çıktım 😔 sizler ne yaptınız transfer sonrası
Hayırlı olsun transferin inşallah olumlu olur sonucu da🙏🏼 Bence de biraz fazla olmuş 3 gün full yatacaksın demesi tam tersi sürekli yatmayın arada kalkıp evde yürüyün ki kan dolaşımı olsun diyorlar, yani bana önceki transferlerimde de öyle demişti doktorum. Sen güzel düşün olumsuzluklarla canını sıkma zaten herseye evhamlanıyoruz daha fazlasına gerek yok😃
Bu arada Bursa’da mı tedavi görüyordun sanki öyle yazmıştın daha önce?

Kızlar merhaba. Yazılanları okudum. Erken test sonucu sağlıklı değil, moralinizi bozmayın boşuna.Kan testini bekleyin lütfen.
Pozitif olanları tebrik ediyorum, negatif olanlara da sabır diliyorum.
Bugün transfer işlemleri için gittim ve bana transfer öncesi histeroskopi yapalım denildi. Ben işlem görmek istemiyorum artık. Yazılanları okudum, tutunmayı arttır vs diyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Evet ben de oldm histeroskopi tam anlamıyla be var ne yok görüyolar hatta minik bi et beni vardı onu aldık dedi tutunmaya engel değil ama erken doğuma düşüğe neden olabilirdi dedi sonrasındaki transferimde pozitifti hamile kaldm ama maalesef 10.haftada kaybettik bebeği bence yaptır

Evet ben de oldm histeroskopi tam anlamıyla be var ne yok görüyolar hatta minik bi et beni vardı onu aldık dedi tutunmaya engel değil ama erken doğuma düşüğe neden olabilirdi dedi sonrasındaki transferimde pozitifti hamile kaldm ama maalesef 10.haftada kaybettik bebeği bence yaptır
Teşekkür ederim bilgiler ve fikriniz için🙏

X