Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İğneler ve rahim dinlendirme dahil 13 bine mal oldu.
Evet her denemede fiyat düşüyor.
1. Deneme paket ücreti iğneler ve rahim dinlendirme hariç 9 bin. 2. Deneme 8 bin. 3. Deneme 7 bin.

İstanbul Tüp Bebek'te fiyatlar nasıl acaba. 🤔

Bahçeci 2.denemede yumurta sayısını arttırmak için kişiye özel hormon ayarı yapar diye düşünüyorum. Kaliteli 2 embriyoyu neden
5. Hatta 6.güne zorladıkları konusunda mantıklı bi açıklama da yaparlarsa orada devam ederim.
Doktorum öyle istemiş ama niye istemiş bilmiyorum. Muhtemelen yaşına göre gayet iyi dediği rezerv ve hormon değerlerime, tedavi başında saydığı yumurtalara güveniyor. Bir dahaki sefere daha adetin ikinci günü 10,5 milimle önden giden bi yumurta gördüğünde tedaviye başlayacağını sanmıyorum. Geriden sadece 2'si yetişebildi çünkü. :) 7'si ziyan oldu, yetişemedi, yalan oldu. :KK34:
Aret Kamar da 7.800 + ilaç canım. Yeni sormuştum ben de

fiyat düşüşünü çok daha fazla oranda diye duydum,hatta 3.denemede %50 düşüyor yazanları okudum,inşAllah gerek kalmaz 2 ye 3 e
bahçeciden kimi çok memnun kimisi herkes için aynı protokol uygulanması nedeniyle şikayetçi,bence de biraz kişiye özel olmalı tedaviler,ama sanırım bilindiklerden kime gidersen git durum böyle,hatta acıbadem için b...t.. sadece ön görüşmede gördük diyenler var,
ileri yaş sayfasının geçmiş konuşmalarında sanırım sayfa sahibi ve @Senella da bahçeciden memnun kalmadıklarını söylemişlerdi
ama diğer taraftan bakarsan tek geçerim diyen insan çok,sanırım bu biraz sonuçla alakalı sanırım
dur bakalım yarın sana ne diyecekler,nasıl bir yol çizilecek,
yav adetin 3.günü sende 10,5 mm yumurtamı vardı yaa
Bahçeci-Fulya değildi ama onların tedavi gördüğü merkez. Bahçeci olacaksa Bahçeci-Fulya derler.

aslında dediğin doğru o 10,5 diğerlerinin şansını almış oldu,buradan araştıra araştıra sürece daha hakim oluyor insan,sperm faktörünü bende çok okudum,3 günden sonra ki durumun ondan kaynaklandığını,
bu arada kocalarında kendine çeki düzen vermesi lazım,her gün 1 kaşık keçiboynuzunu içsin diye ne diller döküyorum,sanki küçük çocuğa şurup içirir gibi yaa,şeytan diyoki bazen al şişeyi çarp kafasına :)

Ahahshf sen yine şişeyi kafaya çarpmaktan bahsediyosun.
Ben de o multivitamin tabletlerini fitil yapar tek tek sokarım bünyene dedim bugün :))

Kilo ver, kendine bak dedim, sinirlenmeye başlıyorum dedim. Yarın spora başlıyomuş paşam. Karar almış. Tey allaaam yaa..

Aret Kamar da 7.800 + ilaç canım. Yeni sormuştum ben de

Anaaa üçüncüde oraya mı gitsem gı? İkinciyi de negatif yapıp üçüncüyü planladım bak şimdi. :))

İlk görüşme ücretli mi acaba? Randevu hemen alınır mı? Aret Hoca mı ilgileniyo? Bikaç güne yine İstanbul'a gidecek gibiyiz iş için. Bi görünsem mi acaba yav.

Ben de o multivitamin tabletlerini fitil yapar tek tek sokarım bünyene dedim bugün :))

Kilo ver, kendine bak dedim, sinirlenmeye başlıyorum dedim. Yarın spora başlıyomuş paşam. Karar almış. Tey allaaam yaa..
Ayyy çok güldüm yaaaa :))
Eşim de keçiboynuzu kürünü aç karınla yiyemedi, tok yemeye başladı. Pregnacarenin him olanını kullanıyor 1 haftadır. Grip oldu, süt, zencefil, bal veriyorum içiyor, annem diyor ne güzel hiç itiraz etmiyor :)) o açıdan şanslıyım neyseki :) Variskosel ameliyatı olmuş 15 yıl önce, sorunun kendisinde olduğunu söyleyip durdu hep, neyseki 3 semen analizi de iyi çıkınca rahatladı :)

Anaaa üçüncüde oraya mı gitsem gı? İkinciyi de negatif yapıp üçüncüyü planladım bak şimdi. :))

İlk görüşme ücretli mi acaba? Randevu hemen alınır mı? Aret Hoca mı ilgileniyo? Bikaç güne yine İstanbul'a gidecek gibiyiz iş için. Bi görünsem mi acaba yav.
Kesinlikle görüş derim ben canım. İstersen hemen ara şimdi, bilgi al ön görüşme ücretsiz mi diye.

Ayyy çok güldüm yaaaa :))
Eşim de keçiboynuzu kürünü aç karınla yiyemedi, tok yemeye başladı. Pregnacarenin him olanını kullanıyor 1 haftadır. Grip oldu, süt, zencefil, bal veriyorum içiyor, annem diyor ne güzel hiç itiraz etmiyor :)) o açıdan şanslıyım neyseki :) Variskosel ameliyatı olmuş 15 yıl önce, sorunun kendisinde olduğunu söyleyip durdu hep, neyseki 3 semen analizi de iyi çıkınca rahatladı :)

He işte bizimki de o pregnacare. İki gün içiyo üçüncü gün unutuyo, üç gün içiyo iki gün unutuyo. Ben tur bindiriyorum kutu bitiyo, bu hala tin tin geride. Alarm kur diyorum onu da kurmuyo. Akşamları kendim depecem bundan sonra ağzına.
Yazık ben günde 5 çeşit takviye kullanıyorum 8 aydır. Bırakınca boşluğa düşerim artık. Bence benim bu 2cik yımırtamın birinin 4.güne diğerinin de şimdilik en azından 5.güne kadar direnmesinde bu kullandıklarımın etkisi var. Canım yımırtalarım. Cefakar yımırtalarım. :KK68:
Napıyo acaba benim cengaver tek başına yaban ellerde. :KK43:

iyi bari karar almış yine,benim koca da sakin ol,oluurrr olurr diyo bana,sanki 22 yaşındayım da ben acele ediyorum:ruh:

iyi bari karar almış yine,benim koca da sakin ol,oluurrr olurr diyo bana,sanki 22 yaşındayım da ben acele ediyorum:ruh:
doğru demişş kocaan sakiin ol olur oluurrr :)
demek bebe gibi ağızlarına tıkılacak bazılarının benimki iyi bari o konuda lambadadan sonra dahi hemen içer sütünü neyi, cevizler fındıklar işyerinde de varmıış :p

ahhh ahhh,ceza almayacağımı bilsem ben o şişeyi neler yapacağımı anlatacam da,şimdilik buna biz kafa da kırma diyelim
ama senin bünye de güzelmiş,tuttum bunu :rolleyes:

He onu da diyo. Zamanı değil demek ki diyo. Hayırlısı olsun diyo. Olur o diyo. Ulen ben de mantıken aynı fikirdeyim de acık telaş yap, ne bilem iki dakka şoka gir, niye böyle oldu de. Daha ilk tedavide neyin tevekkülü, kabullenmişliği bu hemen yahu. 6 ay sonra yumurta kalmıcak belki.
Bi off yazıp üzgün emoji yaptı embriyonun biri hakkın rahmetine kavuşmuş yazdığımda, o kadar. Sonrası coolluk. Kendince beni teselli ediyo ama yüz ifadesi hiç öyle değil yazık yavrum. Yarınki habere göre ya çilingir sofrası ya da ananas, kabak çekirdeği sofrası kurarız artık. :KK14:

b,c,ç,d planları devrede :confused:

He onu da diyo. Zamanı değil demek ki diyo. Hayırlısı olsun diyo. Olur o diyo. Ulen ben de mantıken aynı fikirdeyim de acık telaş yap, ne bilem iki dakka şoka gir, niye böyle oldu de. Daha ilk tedavide neyin tevekkülü, kabullenmişliği bu hemen yahu. 6 ay sonra yumurta kalmıcak belki.
Bi off yazıp üzgün emoji yaptı embriyonun biri hakkın rahmetine kavuşmuş yazdığımda, o kadar. Sonrası coolluk. Kendince beni teselli ediyo ama yüz ifadesi hiç öyle değil yazık yavrum. Yarınki habere göre ya çilingir sofrası ya da ananas, kabak çekirdeği sofrası kurarız artık. :KK14:
aslında biliyo musun o ananas kabak çekirdeği sofrasına devam çilingire az ara mı versen napsan?

He işte bizimki de o pregnacare. İki gün içiyo üçüncü gün unutuyo, üç gün içiyo iki gün unutuyo. Ben tur bindiriyorum kutu bitiyo, bu hala tin tin geride. Alarm kur diyorum onu da kurmuyo. Akşamları kendim depecem bundan sonra ağzına.
Yazık ben günde 5 çeşit takviye kullanıyorum 8 aydır. Bırakınca boşluğa düşerim artık. Bence benim bu 2cik yımırtamın birinin 4.güne diğerinin de şimdilik en azından 5.güne kadar direnmesinde bu kullandıklarımın etkisi var. Canım yımırtalarım. Cefakar yımırtalarım. :KK68:
Napıyo acaba benim cengaver tek başına yaban ellerde. :KK43:
ya siz ne komik, ne pozitif, ne tatlı bir insansınız. Allah gönlünüze göre versin tez zamanda.
:KK66::KK200:

güzel haberler gelecek inşAllah,iyi düşünelim iyi olsun,biz sabahtan beri 10,5 mm e saydırıyoz ama can09e can09e mantıklı dedi,belki de kahraman o :KK200:

aslında biliyo musun o ananas kabak çekirdeği sofrasına devam çilingire az ara mı versen napsan?

Gız en son 1 ay önce içtim o da iki kadehti. Aşılama öncesinden beri İki haftada 1 içiyorum artık genelde. Çok değil ki o. :eğlence:
Doktor da o sıklıktan bişi olmaz dedi zati. Arada stres de mi atmayak? :KK64:Ayran mı içek? Su içen doğurdu da rakı içen doğurmadı mı? Kaç para ulen bi haydari!? Kaç para uleeennn! :mad:

Off yarın olsun. Yoğsa ben going to go Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Tüp Bebek Merkezi. :rolleyes:

ya siz ne komik, ne pozitif, ne tatlı bir insansınız. Allah gönlünüze göre versin tez zamanda.
:KK66::KK200:

Ay hadi inşallah. Hepimizin de gönlüne göre olsun.
Aslında ilk anda kötümserim, planlama yaparken en kötüsünü düşünüyorum ama sonradan hemen pozitife dönüyorum niyeyse. Civatalarım gevşek acık ondan olabilir. Hem o senin "think positive" liğin. :KK200:

X