Meme büyütme ameliyatı olacağım yardım

Merhabalar

Merhabalar,
Ameliyat olali tam 1 ay oldu bana 360 cc kas alti yerlestirildi... buna karar verirken kontrol ve olcu muayenesinde şöyle bir yol izlendi doktor sag gogsume 360 cc koydu sol gogsume 400 cc hangisi en dogal ve vucuduma uygun diye tshirt giyerek baktim ve 360 kesinlikle bedenime uygundu. Bu arada 36 yasinda 172 boyum ve 56 kilodayim. Yani inanin ben bukadar istiyorum bana bunu takin diye gitmek mantikli degil burda birsuru sey okudum aylardir o anda deneyerek ve yasayarak karar veriyoruz. Hic pisman degilim bu kararda cunku hayatim boyunca cocuk emzir memen buyur dendi ama oylr bir dunya yok olmayan bir meme nasil buyusun yahu....
Onun icin sizi mutlu edrn cc bedrninizfr gordugunuzdur. Deneyin sadece deneyerek karar verin doktora en sona danışın bence ilk once kendi karariniz....
Şunu da soyleyim 1 haftanin sonunda aynada gordugunuzle degerlendirmeyin sakin cunku ben doktoru arayip neden bu memelerim boyle oldu ben baska hayal etmistim diyerekten aglamistim 🤣 siz siz olun 1 ay bekleyin sevgiler....
Merhaba ameliyat sonrası süreci anlatabilir misiniz ağrınız çok oldu mu? Günlük yaşantınıza ne zaman döndünüz ve kime olmuştunuz ameliyatı?

Kızlar merhaba. Ben Ocak 28 de ameliyat oldum 400 CC HP takıldı. 170 boy 57 kilo omuzlarım geniş ama göğüs kafesim dardı. Kafanıza çok takılıyorsa netten göğüs çapı hesaplamaya bakıp o çapa uygun düşen CC lere bakabilirsiniz. Ameliyat sonrası hemşire 400 CC dediğimde daha ufak duruyor dedi. Tamamen vücutla alakalı sanırım. Sonrasında ödem gidince göğüs çevrem 2 cm küçüldü. Hatta şuan diyorum acaba 425 çok mu büyük olurdu. Halinden memnunum da ödemli hali daha dik duruyordu daha çok hoşuma gitmişti. Ödem gidince küçüldü indi gibi geldi. Şuan ki halini görenler ameliyat olduğumu söylemezsem anlamıyor. Gayet doğal bir boyutta duruyor. Bana Dr başta 350 CC dedi ama ben 380 dedim . 380 de olur dedi . Ameliyat günü 400 dedim denerim sığarsa olur dedi. Ameliyat sonrası kontrole gittiğimde de 400 den aşağısı olmazmış gerçekten tam doldurdu dedi. Ağrıdan acıdan da korkmayın fazla. En fazla 1 hafta sıkıntısı oluyor sonrasında ömürlük kullanacağınız bir şey. Değiyor yani. Birde kasaltı olacaksa üşümemeye ve gerilmemeye dikkat edin kaslar ne kadar gerilirse o derece ağrı yapıyor. Buna özen gösterirseniz daha az ağrıyla geçme ihtimali yüksek. İnşallah hepiniz istediğiniz memelere sahip olursunuz. 😃

Sütyen konusunda da ilk 1 ay hep Korse taktım.sonrasında Dr istediğini takmakta özgürsün dedi. Çoğu zaman takmıyorum. Dışarı çıkarken ucu belli olmasın diye takıyorum sadece. Normalde sütyensiz gezemezdim alışkanlık ama şuan aramıyorum.

Kızlar merhaba. Ben Ocak 28 de ameliyat oldum 400 CC HP takıldı. 170 boy 57 kilo omuzlarım geniş ama göğüs kafesim dardı. Kafanıza çok takılıyorsa netten göğüs çapı hesaplamaya bakıp o çapa uygun düşen CC lere bakabilirsiniz. Ameliyat sonrası hemşire 400 CC dediğimde daha ufak duruyor dedi. Tamamen vücutla alakalı sanırım. Sonrasında ödem gidince göğüs çevrem 2 cm küçüldü. Hatta şuan diyorum acaba 425 çok mu büyük olurdu. Halinden memnunum da ödemli hali daha dik duruyordu daha çok hoşuma gitmişti. Ödem gidince küçüldü indi gibi geldi. Şuan ki halini görenler ameliyat olduğumu söylemezsem anlamıyor. Gayet doğal bir boyutta duruyor. Bana Dr başta 350 CC dedi ama ben 380 dedim . 380 de olur dedi . Ameliyat günü 400 dedim denerim sığarsa olur dedi. Ameliyat sonrası kontrole gittiğimde de 400 den aşağısı olmazmış gerçekten tam doldurdu dedi. Ağrıdan acıdan da korkmayın fazla. En fazla 1 hafta sıkıntısı oluyor sonrasında ömürlük kullanacağınız bir şey. Değiyor yani. Birde kasaltı olacaksa üşümemeye ve gerilmemeye dikkat edin kaslar ne kadar gerilirse o derece ağrı yapıyor. Buna özen gösterirseniz daha az ağrıyla geçme ihtimali yüksek. İnşallah hepiniz istediğiniz memelere sahip olursunuz. 😃
şu an ölçünüz nedr? yani 75D gibi
ve kaç cm?
bana da 400 takıldı biraz dokum vardı ama emzirmeler sonrası sönmüş içinde az doku olan bir memeydi 360 diye girdim ameliyatta 400 takmış dr
ben çok büyük olduğu için beğenemiyorım da

Yasiniz cok erken bence implant icin. Uzun vadede sorun yasayabilirsiniz buyuk profillerle. Bunu doktorunuzla konusun deri incelmesi doku hasari kapsul olusumu ve kaburga kemiklerine yaptigi baski sebebi ile kemik hasari vs gibi riskleri oluyor buyuk profillerin. Doktorlarin kucukte israr etme sebebi budur. Siz basims is acmayacak buyuklukte olsun istiyorum derseniz o size en uygun olana ameliyat sirasinda karar verecektir. Goruntu onemli ama herseyin basi saglik iyi dusunun

şu an ölçünüz nedr? yani 75D gibi
ve kaç cm?
bana da 400 takıldı biraz dokum vardı ama emzirmeler sonrası sönmüş içinde az doku olan bir memeydi 360 diye girdim ameliyatta 400 takmış dr
ben çok büyük olduğu için beğenemiyorım da
Ne kadar oldu yaptıralı? Ödem gitti mi tamamen ? Bunlar hep etken. Gözünüzün de alışması lazım. Bana büyük gelmedi doğum sonrası emzirme dönemlerinde bu boyutlara çıkmıştı benim. o yüzden bana sırt ağrısı veya gerginlik hissi de vermedi ameliyat sonrası. Tabi ödemden dolayı gergindi ama fazla gerilmeye bağlı o hassasiyet durumu olmadı daha önce meme bu boyutlara çıktığı için

Ne kadar oldu yaptıralı? Ödem gitti mi tamamen ? Bunlar hep etken. Gözünüzün de alışması lazım. Bana büyük gelmedi doğum sonrası emzirme dönemlerinde bu boyutlara çıkmıştı benim. o yüzden bana sırt ağrısı veya gerginlik hissi de vermedi ameliyat sonrası. Tabi ödemden dolayı gergindi ama fazla gerilmeye bağlı o hassasiyet durumu olmadı daha önce meme bu boyutlara çıktığı için
benim de emzirme dönemindeki halinden birazcık daha büyük gibi geldi çünkü bebekler çekerken deriyi de esnettiği için

yaptıralı 23 gün oldu hiç ödemim yok belki protezin etrafın enflamasyon şişliği vardır bilemiyorum

açıkcası büyük meme seven biri değilim eski halime dönmeyi istedim ama dikleştirmesiz mümkün değilmiş bu haliyle kabulleneceğim artık sadece bu kadar büyük ısrarını anlamsız buluyorum forumda
büyük meme yaşlı kilolu ve alaturka gösteriyor elimde olsa 275-300 cc olsun doğal B cup olsun isterdim sağlık olsun bir de bunu kafaya takıp psikolojimi bitiremem

benim de emzirme dönemindeki halinden birazcık daha büyük gibi geldi çünkü bebekler çekerken deriyi de esnettiği için

yaptıralı 23 gün oldu hiç ödemim yok belki protezin etrafın enflamasyon şişliği vardır bilemiyorum

açıkcası büyük meme seven biri değilim eski halime dönmeyi istedim ama dikleştirmesiz mümkün değilmiş bu haliyle kabulleneceğim artık sadece bu kadar büyük ısrarını anlamsız buluyorum forumda
büyük meme yaşlı kilolu ve alaturka gösteriyor elimde olsa 275-300 cc olsun doğal B cup olsun isterdim sağlık olsun bir de bunu kafaya takıp psikolojimi bitiremem
Daha yeni 23 gün olmuş 2 ay sonrasında şuanki kadar büyük olmayacak merak etmeyin. Bana şuan 80 b de oluyor emzirme dönemi sütyenlerimi takabiliyorum. Bende büyük olmadı aksine olması gereken boyut bu olmalıymış gibi . Herkeste çok farklı duruyor.her vücut farklı

zaten dikişin tamamen iyileşmesini bekleyeceğim
açıkcası sarıldığım zaman göğsümde plastik bişey var o da rahatsız ediyor beni
iyi görünmek kadar iyi hissetmek de önemliymiş
çok tezcanlı olduğum için karar verip anında yaptırdım
çok iyi düşünmek gereken bir operasyonmuş avantajı dezavantajını
tek avantaj görüntü o da bana yakışmadı sanki daha küçük 275- 300 cc protez takılsaydı çok memnun olurdum buna eminim ama yapacak bir şey yok bir süre kullanacağım bunları
Daha yeni 23 gün olmuş 2 ay sonrasında şuanki kadar büyük olmayacak merak etmeyin. Bana şuan 80 b de oluyor emzirme dönemi sütyenlerimi takabiliyorum. Bende büyük olmadı aksine olması gereken boyut bu olmalıymış gibi . Herkeste çok farklı duruyor.her vücut farklı

Benım de 88 cm 75c aynı olcuyuz 425 cc hp takıldı memnun dıllım cok buyuk nasıl kuculcek aklım almıyor sızde kuculme oldu mu hıc
Benim ödemli hali 90 cm di şuan 88 oldu. bilmiyorum ama bana hiç büyük gelmiyor. Ödemden sonra küçük geldi biraz. Şuan ki halinden fazlasıyla memnunum.

Boyum 168 omuzlarım genıs ve gogus capım da buyuktu ama buyuk duruyor:) ıns bıraz kuculur
Benimde boyum 168 omuzlarım geniş ama kilom sizden fazla😅61 kiloyum ve 400 cc çok iyi durdu. İlk zamanlar çok büyüktü, görünce şok olmuştum😂 şuan 37.gündeyim ve şişler inince küçüldüler.

X