Meme büyütme ameliyatı sonrası ödem, ağrı, kontrol

Merhaba, geçmiş olsun bir hafta dayanın sonra ciddi ölçüde azalmaya başlıyor ağrılar... yürümeyi ihmal etmeyin ve bol su tüketin

Merhaba ben de sizin gibi ikisini birden oldum. Nedir son durumunuz ? Agri sizi yok ama sabah siskinlikleri patlayacak gibi oluyor bazen 😁 iyilesebildiniz mi ? Benim 12 gun oldu hala ince bantlar duruyor
MerhabAlar bende ikisi bir oldum
Şu an nasılsınız? Benim henüz 5.günüm .

Merhabalar iyiyim agri sanci yok. Normal yasama dondum. Ama bi tik daha buyuk olabilirmis bence kucuk degil ama keske 350 olsaymis diyorum. Suan dikis yerlerime Scarex jel verdi dr iz tedavisi icin. Kesikler kabardi sanirim iyileseme belirtisi. Bir de aksamlari hala sisiyor 😂 genel olarak iyi gibiyim siz de durumlar nasil ?

O nefes konusu 20/25 gun surdu bende. İki gogus aram da zaaturreymis gibi bi aci vardi. O gececek az sabredin. 1 hafta sonra biseyciginiz kalmaz. Benim en buyuk endisem acaba bidaha sarkar mi ? Suan hala sutyen kullanamiyorum sporcu disinda ya sarkarsa endisem yok degil size de Gecmis olsun 🎈

Merhabalar iyiyim agri sanci yok. Normal yasama dondum. Ama bi tik daha buyuk olabilirmis bence kucuk degil ama keske 350 olsaymis diyorum. Suan dikis yerlerime Scarex jel verdi dr iz tedavisi icin. Kesikler kabardi sanirim iyileseme belirtisi. Bir de aksamlari hala sisiyor 😂 genel olarak iyi gibiyim siz de durumlar nasil ?
Sizde silikon+dikleştirmemi yoksa meme boşaltıp silikonlu?Bende henüz drenler var çıkarmadı hoca.ama ilginçtir bantların hepsini söktü.hiç hissetmiyorum meme başım ve diğer yerler uyuşuk hoca 6 ay ile 1 yıl böyle olur dedi.benim meme başı ve aşağı çizgi şeklinde kesiler.345 cc Yüksek profil damla bendeki.ameliyattan uyanırken çok söylenmişim ama küçük yerleştirmiş diye :)
Şu an çok şekilsizler neye benzeyecekler belli değil yani umarım benzerler

Sizde silikon+dikleştirmemi yoksa meme boşaltıp silikonlu?Bende henüz drenler var çıkarmadı hoca.ama ilginçtir bantların hepsini söktü.hiç hissetmiyorum meme başım ve diğer yerler uyuşuk hoca 6 ay ile 1 yıl böyle olur dedi.benim meme başı ve aşağı çizgi şeklinde kesiler.345 cc Yüksek profil damla bendeki.ameliyattan uyanırken çok söylenmişim ama küçük yerleştirmiş diye :)
Şu an çok şekilsizler neye benzeyecekler belli değil yani umarım benzerler
O nefes konusu 20/25 gun surdu bende. İki gogus aram da zaaturreymis gibi bi aci vardi. O gececek az sabredin. 1 hafta sonra biseyciginiz kalmaz. Benim en buyuk endisem acaba bidaha sarkar mi ? Suan hala sutyen kullanamiyorum sporcu disinda ya sarkarsa endisem yok degil size de Gecmis olsun 🎈
Geçmiş yazıları okudum sizinki dikleştime+silikon tekrar çok geçmiş olsun .ben 5 gündür hala uyuyamıyorum aslında dayanılmaz ağrım yok ama nedendir anlayamadım.4,5 saatlik narkozdan sonra o gece bile uyuyamadım :))) sırt üstü yatmak meyilli şekilde zor geliyor bana galiba onunda etkisi var.yan yat dedi hoca ama pansuman yaparken hallerini görünce yatamıyorum.meme başımıda 1,5 cm yukarı almış.sizde meme başı kesisinden kaynaklı meme başı kısmında şişme oldumu yada renk değişikliği? Hala tedirginim ve çok erken taburcu ettiler sinir oldum:KK43:

Merhaba, ben mastektomi ameliyatı ile birlikte olduğum için çok ağrılı geçti belki sadece silikon olsaydım daha rahat geçebilirdi. İşlemi meme basından yaptirmayacaksaniz meme ucunda his kaybı olacağını sanmıyorum benim iki memede alt kısımlarda hissizlik vardi zamanla azalmaya başladı
Merhabalar bende mastektomi +silikon ameliyatı olalı 5 gün oldu.hem meme başı hem aşağı çizgi şeklinde kesilerim.345 cc damla yüksek profile karar vermiş hoca.şu an hem çok uyuşuklar hem şekilsizler.drenlerim hala duruyor evdeyim.medikal sütyen var sadece bantları çıkardı hoca.ince bir bant daha takmıştı aşağı insin silikonlar diye ama çok ağrı yapınca çıkardı.Acıbadem hastanesinde oldum.doktorum dışardan anlaşmalı hekim.pazartesi ameliyat oldum perşembe evdeydim .çok erken geldi bana taburcu edilmek için ama mecbur çıktım tabi.uykusuz her gece modundayım.çabuk yoruluyorum biran önce toparlamak istiyorum

Kollarınızı ilk 3 hafta hiç kullanmamaya çalışın, özellikle yukarı doğru kaldırmak ya da bir şey taşımak protezin yerinin kaymasına sebep olabilir. Ben daha ağır ilaçlar kullanmıştım mecburi olarak. Ben 3. Haftada masaja başlamıştım meme ortasindan yukarı doğru masaj önermişti doktor ama internette net bir şey yok bununla ilgili. 3 gün sonra 2 ayım dolacak yarı yarıya yumuşadı diyebilirim ama hala sert tabiki, tamamen yumuşama 6 ay sonrasında başlıyor diye biliyorum
Merhabalar bana hoca kollarını kullan dedi kafam karıştı 🤔 benimkiler kas üstü ama bilemedim

Kas üstü olduğu için kullanabilirsiniz. Kas altı olunca silikonun yerinden oynamaması adına hareket kısıtlılığı getiriliyor

Geçmiş yazıları okudum sizinki dikleştime+silikon tekrar çok geçmiş olsun .ben 5 gündür hala uyuyamıyorum aslında dayanılmaz ağrım yok ama nedendir anlayamadım.4,5 saatlik narkozdan sonra o gece bile uyuyamadım :))) sırt üstü yatmak meyilli şekilde zor geliyor bana galiba onunda etkisi var.yan yat dedi hoca ama pansuman yaparken hallerini görünce yatamıyorum.meme başımıda 1,5 cm yukarı almış.sizde meme başı kesisinden kaynaklı meme başı kısmında şişme oldumu yada renk değişikliği? Hala tedirginim ve çok erken taburcu ettiler sinir oldum:KK43:
Selam evet hem diklestirme hem silikon oldu bana. Meme basimi 1,5 cm yukari aldi ama ne renkte sorun var ne hissiyatta ne de sisme var. Ama ilk zamanlar yeni genc kiz memesi gibi sis ve tuhafti. hatta extra hassas tshirt falan degince bi gidiklaniyorum gibi 😂 benim direnlerim ertesi gun alindi o an cok kotuydu sadece. Tansiyonum dustu benim icerden cikisini hissedince. Yatma konusuna gelince evet benim 2,5 ay oldu 4. Haftadan itibaren yan yatabildim ama hala aciyor yan yatinca bazen. Sirtustu yatmak zulum cidden. Renk degisimini de a bir sorun bence.

Merhabalar bana hoca kollarını kullan dedi kafam karıştı 🤔 benimkiler kas üstü ama bilemedim
Her dr un tarzi farkli mesela ben de korse hic kullanmadim vermiyi dr um. Garip aslinda yaptiran herkes uzun sure korse kullanmis. Masaj da vermedi ama cok sukur iyi bir dr imis hic sorun yasamadim

Merhabalar bende mastektomi +silikon ameliyatı olalı 5 gün oldu.hem meme başı hem aşağı çizgi şeklinde kesilerim.345 cc damla yüksek profile karar vermiş hoca.şu an hem çok uyuşuklar hem şekilsizler.drenlerim hala duruyor evdeyim.medikal sütyen var sadece bantları çıkardı hoca.ince bir bant daha takmıştı aşağı insin silikonlar diye ama çok ağrı yapınca çıkardı.Acıbadem hastanesinde oldum.doktorum dışardan anlaşmalı hekim.pazartesi ameliyat oldum perşembe evdeydim .çok erken geldi bana taburcu edilmek için ama mecbur çıktım tabi.uykusuz her gece modundayım.çabuk yoruluyorum biran önce toparlamak istiyorum
Ben pazartesi sabah oldum sali sabahi ciktim siz niye erken dediniz ki bir gece kaldim bende belki daha uzun sure kaanlar vardir bilmiorum benim ki bir gun demisti yatis suresine

Selam evet hem diklestirme hem silikon oldu bana. Meme basimi 1,5 cm yukari aldi ama ne renkte sorun var ne hissiyatta ne de sisme var. Ama ilk zamanlar yeni genc kiz memesi gibi sis ve tuhafti. hatta extra hassas tshirt falan degince bi gidiklaniyorum gibi 😂 benim direnlerim ertesi gun alindi o an cok kotuydu sadece. Tansiyonum dustu benim icerden cikisini hissedince. Yatma konusuna gelince evet benim 2,5 ay oldu 4. Haftadan itibaren yan yatabildim ama hala aciyor yan yatinca bazen. Sirtustu yatmak zulum cidden. Renk degisimini de a bir sorun bence.
Çok geçmiş olsun maşallah diyim size
Benim sorunlu durumum meme başım çürüyor tutmadı.şimdi yoldayım doktoruma gidiyorum bakalım ne olacak

Olsun oyle demeyin hepsinin yontemi farkli durmasi gerekli demek ki biz kadinlar cok acele ediyoruz 😁 sorunsuz gecmis netice de. Diren iltihap olmamasi icin cok onemliymis evet cok sevimsi oluyo ama daha problemsiz gecirmeniz icin gerekli. Hepsi gececek sonra o ilk sutyen bralet aldiginiz anlari fotolayin. Gulumseyerek aliosunuz 😍😍😍 acilar bitio orada

Merhaba ameliyatım 1 kasımda oldu dikleştirme ve büyütme 375 cc takıldı , şuan ince silikon bantlardan kullanıyorum az iz kalması için ameliyat sonrası keşke olmasaydım dedim bu kadar ağrılı olacağını bilemiyordum ( bu arada kas altı ) gerçi benim ameliyat sonrası regl,ameliyat öncesi yaptırdığım agdadan yanma alerji gibi sağlık sorunlarımda oldu tekrar antibiyotik kullandım hatta en son hemoroid oldum bu yaşımda ilk defa hepsi peş peşe geldi.. benimde sıtma gibi sızlıyor süt dolmuş gibi iki meme arası üşütmüşüm gibi batıyor… sol meme diğerine göre yukarda ve daha şiş ve altında kas çekilmesi oldu doktorum masaj önermedi korse sütyenden sporcuya geçmiştim asimetriden dolayı tekrar korse tak dedi büyük olanın üstüne baskı diğerinin altına olacak şekilde tak uyu dedi birde büyük olanın altında bir kaç gündür morartı var normal dedi doktorum hiçbir zaman aynı olmayacak birebir dedi çapı aynı değil dedi ama umarım bu kadar belirgin de olmaz farklılık aynı durumu yaşayan var mı acaba ? Bu arada agrım ve şişliğim kendimi yormamla alakalı ev işi yaptıkça artıyor daha çok dikkat edicem ama hayatımın kısıtlanması yukarıdan tabak bile alamamak cidden sıkıntı benim için çocuğumu kaldırıp arana oturtamıyorum diye günlerdir evdeyiz çok sarkmıştı 2 emzirme sonrası zaten çok küçüktü ama ciddi sabır istiyormuş iyileşme süreci eşim çektiğim acıları gördükçe keşke engel olsaydım diyor ben bilsem yaptırmazdım zaten

X