Meme büyütme ameliyatı sonrası ödem, ağrı, kontrol

Merhaba ameliyatım 1 kasımda oldu dikleştirme ve büyütme 375 cc takıldı , şuan ince silikon bantlardan kullanıyorum az iz kalması için ameliyat sonrası keşke olmasaydım dedim bu kadar ağrılı olacağını bilemiyordum ( bu arada kas altı ) gerçi benim ameliyat sonrası regl,ameliyat öncesi yaptırdığım agdadan yanma alerji gibi sağlık sorunlarımda oldu tekrar antibiyotik kullandım hatta en son hemoroid oldum bu yaşımda ilk defa hepsi peş peşe geldi.. benimde sıtma gibi sızlıyor süt dolmuş gibi iki meme arası üşütmüşüm gibi batıyor… sol meme diğerine göre yukarda ve daha şiş ve altında kas çekilmesi oldu doktorum masaj önermedi korse sütyenden sporcuya geçmiştim asimetriden dolayı tekrar korse tak dedi büyük olanın üstüne baskı diğerinin altına olacak şekilde tak uyu dedi birde büyük olanın altında bir kaç gündür morartı var normal dedi doktorum hiçbir zaman aynı olmayacak birebir dedi çapı aynı değil dedi ama umarım bu kadar belirgin de olmaz farklılık aynı durumu yaşayan var mı acaba ? Bu arada agrım ve şişliğim kendimi yormamla alakalı ev işi yaptıkça artıyor daha çok dikkat edicem ama hayatımın kısıtlanması yukarıdan tabak bile alamamak cidden sıkıntı benim için çocuğumu kaldırıp arana oturtamıyorum diye günlerdir evdeyiz çok sarkmıştı 2 emzirme sonrası zaten çok küçüktü ama ciddi sabır istiyormuş iyileşme süreci eşim çektiğim acıları gördükçe keşke engel olsaydım diyor ben bilsem yaptırmazdım zaten
Moralinizi yüksek tutun ağrı olmama şansı yok zaten kişiye göre değişen ağrı boyutları tabi.benim meme alınıp silikon yapıldı.doktorum sürekli zaman diyor.sonuçta vücudumuzda yabancı bir cisimde var.siz içinizi rahat tutun çok yormayın kendinizi.

Merhaba ameliyatım 1 kasımda oldu dikleştirme ve büyütme 375 cc takıldı , şuan ince silikon bantlardan kullanıyorum az iz kalması için ameliyat sonrası keşke olmasaydım dedim bu kadar ağrılı olacağını bilemiyordum ( bu arada kas altı ) gerçi benim ameliyat sonrası regl,ameliyat öncesi yaptırdığım agdadan yanma alerji gibi sağlık sorunlarımda oldu tekrar antibiyotik kullandım hatta en son hemoroid oldum bu yaşımda ilk defa hepsi peş peşe geldi.. benimde sıtma gibi sızlıyor süt dolmuş gibi iki meme arası üşütmüşüm gibi batıyor… sol meme diğerine göre yukarda ve daha şiş ve altında kas çekilmesi oldu doktorum masaj önermedi korse sütyenden sporcuya geçmiştim asimetriden dolayı tekrar korse tak dedi büyük olanın üstüne baskı diğerinin altına olacak şekilde tak uyu dedi birde büyük olanın altında bir kaç gündür morartı var normal dedi doktorum hiçbir zaman aynı olmayacak birebir dedi çapı aynı değil dedi ama umarım bu kadar belirgin de olmaz farklılık aynı durumu yaşayan var mı acaba ? Bu arada agrım ve şişliğim kendimi yormamla alakalı ev işi yaptıkça artıyor daha çok dikkat edicem ama hayatımın kısıtlanması yukarıdan tabak bile alamamak cidden sıkıntı benim için çocuğumu kaldırıp arana oturtamıyorum diye günlerdir evdeyiz çok sarkmıştı 2 emzirme sonrası zaten çok küçüktü ama ciddi sabır istiyormuş iyileşme süreci eşim çektiğim acıları gördükçe keşke engel olsaydım diyor ben bilsem yaptırmazdım zaten
Evet biz de asagi yukari ayni sureci yasadik sizinki biraz ust uste olmus ama 15 gun sonra bisi kalmayacak benim 2.5 ay oldu hala agir kaldirsam bi hafif kendini belli ediyor.
Asimetri suan bende de var birinin alti daha duz gibi ama bu zamanla duzelecekmis. Ben de kas alti 300 cc oldum. Diklestirme de yapildi ben de dikisler bayagi kabardi onlara takildim iyilesmek oyle mi oluyo acaba ? Burusuk duruyor buzuserek dikilmis gibi

Ayrica benim de hala sabah ve gece sismelerim devam ediyor. Onun da gecmesi surecek daha belli ki. İlk zamanlar bomba gibi oluyodu simdi daha az gibi.

Moralinizi yüksek tutun ağrı olmama şansı yok zaten kişiye göre değişen ağrı boyutları tabi.benim meme alınıp silikon yapıldı.doktorum sürekli zaman diyor.sonuçta vücudumuzda yabancı bir cisimde var.siz içinizi rahat tutun çok yormayın kendinizi.
Çok teşekkürler evet Yormamam gerekiyor kendimi bunu anladım geç olsa da size de cok geçmiş olsun

Evet biz de asagi yukari ayni sureci yasadik sizinki biraz ust uste olmus ama 15 gun sonra bisi kalmayacak benim 2.5 ay oldu hala agir kaldirsam bi hafif kendini belli ediyor.
Asimetri suan bende de var birinin alti daha duz gibi ama bu zamanla duzelecekmis. Ben de kas alti 300 cc oldum. Diklestirme de yapildi ben de dikisler bayagi kabardi onlara takildim iyilesmek oyle mi oluyo acaba ? Burusuk duruyor buzuserek dikilmis gibi
Çok geçmiş olsun sizede benim dikişlerim kabuk bağladı bağlamayanlarda kırmızı ben ilk etapta komple yapıştırdım o silikon bantları o sulandırdı kendi hatamdan dolayı meme altlarında bende çökme ve çekilme var ama evet yamuk yumuk duruyor birde izler böyle kalmaz umarım

Çok geçmiş olsun sizede benim dikişlerim kabuk bağladı bağlamayanlarda kırmızı ben ilk etapta komple yapıştırdım o silikon bantları o sulandırdı kendi hatamdan dolayı meme altlarında bende çökme ve çekilme var ama evet yamuk yumuk duruyor birde izler böyle kalmaz umarım
İyi dusunelim iyi olsun benim de en korktugum o izlerin burus kiris kalmasi 😬😬

Merhaba, ben mastektomi ameliyatı ile birlikte olduğum için çok ağrılı geçti belki sadece silikon olsaydım daha rahat geçebilirdi. İşlemi meme basından yaptirmayacaksaniz meme ucunda his kaybı olacağını sanmıyorum benim iki memede alt kısımlarda hissizlik vardi zamanla azalmaya başladı
Merhaba nasıl oldunuz? Tamamen normal hayata döndünüzmü? Doktorum bana yan yatabilirsin dedi ama henüz korkuyorum.Ben 3. Haftama girdim.siz ne durumdasınız?

Merhaba nasıl oldunuz? Tamamen normal hayata döndünüzmü? Doktorum bana yan yatabilirsin dedi ama henüz korkuyorum.Ben 3. Haftama girdim.siz ne durumdasınız?
Zaten vücudunuz el veriyosa yatarsınız bana da 3.hafta yatabilirsin dedi ama ağrı oldu yatamadım 5.hafta anca döndüm oda eskisi gibi değil 3.ayi devirdim.anca eskisi gibi yatıyorum

Merhaba ben de 16 Kasım'da kasalti oldum sağ memem sola gore daha sis ve yukarda bariz asimetri var sizin düzelme oldu mu

Bilmiyorum ne kadar işe yarıyor ama bende bir yerde okudum da denemeye başladım Nurbilenyavuzerin probiyotiğini kullanmaya başladım ameliyat izlerini çabuk iyileştirmede katkısı varmış probiyotik kullanımının bir araştırın isterseniz

Arkadaslar nedir son durumunuz merak ettim 😍
Benim agrılarım bayağı hafifledi bugün tam 1 ay oldu hareketlerimde artış var hala ameliyat sütyeni takıyorum bana sporcu sütyeni iyi gelmedi doktorumun verdiğinden daha konforlu bir ameliyat sütyeni aldım sporcuları oyshodan almıştım geceleri asimetrik sorunum içim korse takıyorum üstten sabah inmiş oluyor ama gün sonu sol meme yine şişiyor yumuşama var cok hafif göz ucu etrafı izlerim bayağı iyileşti kabuklar düştü bu arada silikon bantları takmaya devam ediyorum meme altı dikey kesiklerim harici bu arada yan yatmaya başladım arkadaşlar bu gelişmeler beni mutlu etti fakat şu sol meme şişmesi tamamen ne zaman geçecek yada gececek mi bilmiyorum şiştiğinde koltuk altından başlıyor gibi oluyor

Merhaba ben de 16 Kasım'da kasalti oldum sağ memem sola gore daha sis ve yukarda bariz asimetri var sizin düzelme oldu mu
Gecmis olsun Evet hepimizin oyle gibi benim 3 ay oldu sag taraf hala sis ve daha yukarda ne zaman inecek bakalim ben de bekliyorum

3 ay oldu hala sag taraf sis inmedi hala sagima veya soluma tam yatamiyorum hep bi sacma sapan yatis pozisyonlarim var 😂 yuzustu hele suan asla ki benim en sevdigim uyuma seklidir o az daha sabir
Benim sadece dikislerim cok kabardi normal mi bilmiyorum 17 aralik ta 3. Ay randevum olacak. Bakalim ne diyecek dr. Boyle sanki minik sivilceler var gibi. Endiselendim biran

3 ay oldu hala sag taraf sis inmedi hala sagima veya soluma tam yatamiyorum hep bi sacma sapan yatis pozisyonlarim var 😂 yuzustu hele suan asla ki benim en sevdigim uyuma seklidir o az daha sabir
Benim sadece dikislerim cok kabardi normal mi bilmiyorum 17 aralik ta 3. Ay randevum olacak. Bakalim ne diyecek dr. Boyle sanki minik sivilceler var gibi. Endiselendim biran
Silikon bant kullandıysanız belki alerjik bir reaksiyon oluşmuştur İsilik gibi bir durum sanırım umarım en kısa süre de geçer

Silikon bant kullandıysanız belki alerjik bir reaksiyon oluşmuştur İsilik gibi bir durum sanırım umarım en kısa süre de geçer
Silikon bant degil de scarex diye silikon bir jel vermisti bant hic soylemedi dr. Bakalim insallah oyle sivilcemsi sorunlu bisiy degildir

Merhaba benim de boyum 160 kilom 46 eskiden 70 a takıyordum 225 cc mentor takıldı daha büyüğü olamazmış. Kas altıma yapıldı. Merak ettiğim konu şu sizce ödemden sonra desteksiz kaç beden sütyen giyebilirim.şuan bir hafta oldu sporcu atleti giyiyorum 85 beden giyiyorum. Ama ödemden dolayı diye düşünüyorum. Çok fazla küçülür mü ? 225 cc küçük ne yazık ki ):

Merhaba benim de dalağım şişmişti sol kısmım bu tür şeyler bence oluyor vücut dengesini şaşırıyor

Tesekkur ederimm...Ilk gün keşke yapmasaydım hissi oluştu uzaninca gogusunde biri oturuyormuş hissi ayrı ayağa kalkınca nefesinin kesilmesi ayrı sorundu. En ufak harekette sizlanmasini sayamıyorum bile.. bide benim kas zarı altiydi. Kas altı yaptırsaydım çok zorlanırdım. Ama 2. Günün akşamı sanki güncelleme gelmiş gibiydi dirildim resmen kendi kişisel ihtiyaclarimi vs hepsini kendim karsiladim hatta çamaşır bile katladim 2 3 parça o derece iyiydim. Sadece uzanıp kalkarken destek aldım onu da 4. Günden sonra kendim yapmaya başladım.. şimdiye gelecek olursam iyi ki diyorum gerçekten düşünüyorsaniz yaptırın bugün 12. Günüm odemlerimin çoğu gitti demisti doktorum görüntü mükemmel tahta gibi goguslerim vardı şimdi avucumu dolduran göğüslerin sahibiyim..
Merhaba, geçmiş olsun. Doktorunuz kimdi acaba?

X