Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Çok teşekkür ederim. Südyen takınca hafif ağrı oluyo. Doktor elastik bandaj takmıştı onu da eve geldim çıkardım çok sıkıyo diye. Şimdi bi de yaz mevsimi ya, dışarı çıkıyorum ince kıyafetler içinde kötü duruyo diye sadece göğüs ucu bandı takıyodum. Ama korktum şimdi ya böyle ayrık kalırsa diye. Yeni fotoğraf paylaştım bi bakabilirseniz, böyle kalmaz dimi? (Dediğiniz südyeni sipariş vericem şimdi)
Agrı olması normal,ama agrı oluyor diye doktorun kullan dediği ürünleri kullanmamak yanlış. Elastik bandaj mesela,her hastaya önerilmez. Eğer proteze baskı yapıp istenilen yere inmesini sağlamak isteniyorsa elastik bandaj kullanımı istenebilir. Bu önemli bir durum . Doktorun elastik bandaj kullanmanı istediyse lütfen kullan. Ayrıca nasıl sıkı bandaj yaptırma ve göğsünün neresinden taktıysa öyle tak. Agrıyor diye çıkartıp ihmal etme. Sonrasında sorun yaşayabilirsin. Mesela göğüslerim ayrık diyorsun,bandaj ile protezin yeri daha doğru yere getirilip şeklinin daha güzel olması sağlanabilir. Kontrol randevun vardır muhakkak,bandajı sor,takılmasını istiyorsa takmaya devam et,nasıl takılacağını iyice öğren.
Bu sütyenle çok daha rahat edeceksin bence :KK66:

Teşekkür ederim :KK66: Ameliyat sütyenin çıktı senin degilmi? Sporcuya geçiş yapıldı yani?

Ben anesteziden uyandigimda da sporcu sutyeni vardi ustumde. Amelyat sutyeni giydirilmemisti bana. Hatta cikart dedi arada seni skarsa. Ama ben tabi cesaret edemedim. Ama 2. Gun evde cikarttim. Simdi biraz skmaya basladi. Birde malum yaz ayi, her gun yikiyorum sutyeni. Degisik birsey giymek istiyorum

Herkese merhaba. Yeni üye oldum ve bende aranızdayım artık :) Eylül ayında meme büyüme ameliyatı planlıyorum. Başlangıçta ataşehir estethica hastanesinden uğur özdemir ile görüştüm fakat çok genç olduğu için açıkçası güvenemedim. Aranızda Dr. Erhan Eryılmaz hakkında bilgisi olan var mı? şimdiden teşekkürler

Ben anesteziden uyandigimda da sporcu sutyeni vardi ustumde. Amelyat sutyeni giydirilmemisti bana. Hatta cikart dedi arada seni skarsa. Ama ben tabi cesaret edemedim. Ama 2. Gun evde cikarttim. Simdi biraz skmaya basladi. Birde malum yaz ayi, her gun yikiyorum sutyeni. Degisik birsey giymek istiyorum
Her doktorun yöntemi,ameliyat sonrası uygulaması değişik tabi. Ama genelde ameliyat sonrası ameliyat sütyeni giyindirilir sonra sporcu sütyenine geçilir. Sütyen kullanımına dikkat edilir.
Kişinin kendi doktorunun önerisi önemlidir her zaman. Başkasının süreci kendisi ile aynı olmaz,ona iyi gelen bize iyi gelmez..
Bu sütyenle çok rahat edeceksin eminim. Tavsiye ettiğim çok kişi oldu,alıp kullanan herkes memnun kaldı.

Çok teşekkür ederim. Südyen takınca hafif ağrı oluyo. Doktor elastik bandaj takmıştı onu da eve geldim çıkardım çok sıkıyo diye. Şimdi bi de yaz mevsimi ya, dışarı çıkıyorum ince kıyafetler içinde kötü duruyo diye sadece göğüs ucu bandı takıyodum. Ama korktum şimdi ya böyle ayrık kalırsa diye. Yeni fotoğraf paylaştım bi bakabilirseniz, böyle kalmaz dimi? (Dediğiniz südyeni sipariş vericem şimdi)
Memenin üst tarafına takılan Elastik bandajı kafanıza göre çıkarmayın. Dr unuza danışın.

Tugcerain Tugcerain , benim dr um ameliyat sütyeni taktırmıyor. Yarım atlet tarzı rahat şeyler kullandım. Ama ilk 30 gün elastik bandaj takmak zorundasın demişti. Bu nedenle bandajı dr una sor.

Kızlar, bugün meme ultrasonu çektirdim. Ve şok... hem küçük kistler ve hem fibredeon mu ne oyle bi yapi varmış iki tane. Ve iki tane genel cerrah gördü sonucu. Plastik cerrahim amiyata uygundur yazısı istedi ama sözlü olarak deseler de yazili olarak vermediler. Yarin farkli bi doktora gidecem. Estetik icin deil de kistlerin durumu icin. Tabi bunu protez icin çektirdiğim meme ultrssonu sonucu ogrendigimi de soyleyecem. Ama icimden bi ses protezi unut diyor. Ona bu kadar yaklaşmisken. Su anki durumda saglik riski yok dediklerine gore. Internetten araştırdım biraz benimkilerde bi sıkıntı olmaz diyo. Ama adamlar okey vermedi iste. Protezlerinize iyi bakin...:cry:

Kızlar, bugün meme ultrasonu çektirdim. Ve şok... hem küçük kistler ve hem fibredeon mu ne oyle bi yapi varmış iki tane. Ve iki tane genel cerrah gördü sonucu. Plastik cerrahim amiyata uygundur yazısı istedi ama sözlü olarak deseler de yazili olarak vermediler. Yarin farkli bi doktora gidecem. Estetik icin deil de kistlerin durumu icin. Tabi bunu protez icin çektirdiğim meme ultrssonu sonucu ogrendigimi de soyleyecem. Ama icimden bi ses protezi unut diyor. Ona bu kadar yaklaşmisken. Su anki durumda saglik riski yok dediklerine gore. Internetten araştırdım biraz benimkilerde bi sıkıntı olmaz diyo. Ama adamlar okey vermedi iste. Protezlerinize iyi bakin...:cry:
Merhaba geçmiş olsun öncelikle..
Benimde fibrokistlerim ve ufak bezeler vardı. Zararsız olan,genelde adet döneminde ortaya çıkan ara sıra agrı yapan cinsten.. renkli dopler imi çektirdim,genel cerrahlara gösterdim. Hem özel hastaneye hemde devlet hastanelerinde birçok doktorla görüşmüş fikir almıştım. Hepsi meme protez ameliyatına engel değil demişti. Estetik plastik cerrah doktorumda engel olmadığını söylemişti. İçim rahat ameliyat oldum. Ameliyatta büyük olan bezeleri almıştı doktorum. Sonrasında hiçbir sıkıntı yaşamadım çok şükür.
Sende araştır tabi,sor soruştur. Birçok doktorla görüş fikir al. Sonra karar ver..

H Hasret1981 canım geçmiş olsun. Bu kistler yaş ilerledikçe ve kilo aldıkça hemen her kadında çıkabilecek kistler. Ameliyata engel olmadığı sadece ameliyat öncesi ve sonrası radyolojik takip edilemesi gerekiyor ki normalde de ameliyat sonrası muayenemizi aksatmıyoruz. Sorun olmadığını söyleyip nasıl yazılı olarak vermiyorlar hayret. Sen yine başka genel cerrahlarla da görüş göster. Korkulacak birşey yok bu kist dedikleri şey bildigin yağ bezeleri önemli olan tehlikeli olmamaları büyümemeleridir. Bu kadar çabuk hayallerine veda etme onay veren bir cerrah olacaktır.

Kızlar saçma bi soru olacak ama aklıma takılan bişey var :) bu hafta sonu kamp yapacağız ve akşam ateş yakılacak. Ateşe ne kadar mesafede olmalıyım, silikonlara bi zarar verir mi sizce? Bu konu hakkında hiçbi bilgi bulamadım :KK43: arzum77 arzum77 S sea thinker M macellan
Seni yakıp zarar vermeyecek mesafede ol :KK66: Yakışan ateşin protezler bir zararı olmaz

Kızlar saçma bi soru olacak ama aklıma takılan bişey var :) bu hafta sonu kamp yapacağız ve akşam ateş yakılacak. Ateşe ne kadar mesafede olmalıyım, silikonlara bi zarar verir mi sizce? Bu konu hakkında hiçbi bilgi bulamadım :KK43: arzum77 arzum77 S sea thinker M macellan
Canım benim herkes gibi kim ne uzaklıkta ise orada durabilirsin :) sadece sauna hamam gibi kapalı yerlerdeki sıcaklık ve güneş ışınına direkt maruz kalmak zararlı onun dışında dışarda yakılan bir ateşin zararı olmaz diyebilirim:)))

Benimde fibrokistik ameliyat olmadan önce onay mo gerekiyor

Doktorum denize falan girebilirsin ama ucgen bikini henuz yasak dedi. Straplez bikini ve gunes koruyucu kullan bikini icine de dedi. Guneslenme demedi ama malak gibi yatabilirsin de demedi :) cuma 3 hafta olcak. Yumusadilar bile. Normal meme kivamina gelmek uzereler

X