meme küçültme ve burun estetiği

ysdeniz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2013
1.727
1.270
Ben 44 gün önce meme küçültme ve burun estetiği ameliyatı oldum. Karar verme aşamam çok hızlı oldu. Arkadaşımla omuzlarım ağrıyor diye muhabbet ederken ertesi gün kendimi Prof. Dr. Cüneyt Özek in muayenehanesinde buldum. Arkadaşım tanıdığı için öylesine görüşelim diye gittik. Göğüslerimle ilgili görüştükten sonra bir anda burnumu da istiyorum ben senelerdir diyince benim burnuma benzer daha önce yaptığı bir burnu gösterdi ve ben bayıldım bende istiyorum dedim. Daha sonra ailemle görüşmek karar vermek ameliyat günü alıp ameliyatı olmak 15-20 günümü aldı. Ailem ameliyat günü hastanede hazırlıklar tamamlanıp ameliyat için götürülürken bile vazgeçirmek için uğraştılar ama nafile ben kafaya koymuştum. Ameliyat a girmeden sakinleştirici yaptılar gerisini hatırlamıyorum. 5.30 saat sürdü ameliyatım. Akşam 10.30 da çıktım ameliyattan ve yüzümde çizgi şeklinde çok az morarıklık vardı. bütün gece uyudum ara ara yüzüme buz koymak için uyandırdılar. Ağrım olmadığı için mışıl mışıl uyudum. Ertesi gün dr geldi kontrol etti ve eve çıktık. 3 gün sonra göğsümdeki direnleri ve burnumdaki tamponu çıkarmak için kontrole gittim. direnler çıkarken hiç hissetmedim tamponlarda çok az bir sızı ama ikiside çıkınca inanılmaz rahatladım. burnumdan nefes alabiliyordum. direnlerde biraz rahatsızlık veriyordu. sadece direnlerin çıktığı akşam ağrım oldu. sonrasında ağrı kesiciyi bıraktım 1 haftanın sonuda tekrar kontrole gittim ve göğsümdeki sargılarım açıldı. burnumdaki tampon çıktı. sporcu sütyeni taktılar hemen. burnuma da bantlar yapıştırdı doktorum. yüzümdeki morluklar 1 haftanın sonunda sararmış ve neredeyse geçmişti. bu süre içinde oturur vaziyette uyudum morluklar ve şişlikler daha çabuk geçtiği için. zaten. tek kötü olan 1 hafta boyunca banyo yapamadım. 1 hafta sonra tekrar kontrole gittim. bantlar normalde çıkartılıyormuş ama daha hızlı insin şişlikler diye 1 hafta daha bantlı ve oturur vaziyette uyudum ve baya alıştım öyle yatmaya hala 2 yastıkla yatıyorum ödemler daha hızlı insin diye. 1 hafta sonra banyo yaptım ama 5 dk dan fazla kalmamak ve ılık su olacak şekilde. yine bir hafta sonrasında kontrole gittim bantlarım çıktı. Doktorum sık sık görmek istiyor. Herşeyden emin olmak için ve ben her seferinde İzmire gitmek zorunda kalıyorum:) Bantlar çıkınca burnum epey şişti. masaj verdi burnuma ödemler daha hızlı iner diye.Göğüslerimin dikiş izleri kabuklandı ve neredeyse döküldü sayılır. 15 gün sonra yine kontrole gittim burnumdaki şişler baya indi ve çok doğal bir burnum var şimdi. ben söylemezsem eğer kimse estetik olduğunu anlamıyor. Uzun zamandır görmediğim arkadaşlarımsa sen daha bir güzelleştin sanki diyorlar:) Gögüslerimdeki dikiş izleri için contractubex kullanmaya başladım. sabah akşam masaj yaparak sürüyorum ve bu biraz üşenmeme neden oluyor. bir sonraki kontrolüm 1 ay sonra. Burnum içinse ameliyattan sonra arnica kullandım ödemler ve morluklar için. burnumda alçı varken morararn ve şişen her yerime sürdüm. simdi de burnuma sürüyorum masaj yaparken bence faydası var. bir de ödemlerde en büyük etkilerden birinin alkol olduğunu söylüyor doktorum. alkol sigara kullanmadığın için çok hızlı indiğini söyledi. birde ameliyattan sonra kafanız hangi tarafa düşerse uyurken o taraf daha fazla şişiyor. benim hep sağa doğru düşmüş kafam ve sağ taraf daha şiş birde 1 ay yan yatmadım dr şimdi yatabilirsin diyor ama göğüslerimden endişelenip hala sırt üstü yatıyorum.

ysdeniz,slm.simdi okudum yazdıklarını ve bu ameliyat süreci kolay iş değil tabi ama değdi mi peki sence?memnun musun?acı olayı nasıl mesela?1 yıl önce epidural sezaryen oldum elbette acı oldu ama katlanabildim,katlanılabilir bir acıymıs hatta benim gibi cok nazli kişiler için bile.yani rhat bir doğumdu allaha sükür.ama burun olayı yeni bir tecrübe olucak ve nasıl korkuyorum anlatamammm of ya.ölen falan yok dimi bu tarz ameliyatarda keşke tıp daha da ilerleyiverse acısız morluksuz oluverse su nane ya :)

Bu kadar korkma burunda ufacık bir acı bile hissetmedim. Gerçi benim canım hiç tatlı değildir o yüzden hiç sesim bile çıkmadı. Sadece burun olsam yatmama gerek bile olmazdı ama göğüste olunca ben 1 hafta falan dinlenmek zorunda kaldım . Morluklarda korkulacak gibi değil ben hic fotoğraf cekmicem aynaya bakıp moralimi bozmayacagim diyordum ama o kadar kötü bi görüntüyle karşılaşmadım ameliyattan sonra buz çok onemli morluk ve şişlik icin. Ben birde arnica krem kullandım morluk ve ve sislikler için

cesurca kararınızdan dolayı.Meme estetiğinizi merak ediyorum, iyileşme sürecinin uzun bir dönem olduğu söylendi, bende ideal kiloma indikten sonra kısmetse seneye düşünüyorum.Sağlıklı güzel günler dilerim.

Ben kilo vermeyi beklemeden yaptırdım ama 1 haftada normal hayata dönüyoruz 1 ay ağır kaldırmak yok simdi 2 ay oldu izler baya azaldı benim ins 6 aya gorunmuyecek bile ama beyaz tenli olduğum için belli olmuyo pek .

simdi gördüm cevabını ysdeniz.bir resim ekleme şaşın var mı.suana kadar hiç Cüneyt özek burnu görmedim ama nedense methini cok duydum :) nasıl heyeanlıyım nasıl korkuyorum anlatamam.ve bu hafta sonu gidicez görüşmeye.yani ok yapalım dersek yakında ameliyat olucam ve bunun geri dönüşü yok.sen de estetik ameliyatı geirmiş biri olarak özellikle de bu ameliyat olmadan önceki sürecin ne zor olduğunu biliyorsundur.kaç gündür arıyorum tarıyorum yok bulamadım bir resim.öte yandan senin iç rahatlatıcı mesjların cok hoşuma gitti.amaaaan korkuyorm iişte hele de narkoz anesteziden.seneler önce bir film izlemiştim anestezi diye.adam herseyi hissediyordu yaaaaaa 8

Cüneyt beyle görüşmüş olmalısınız.eminim o sizi rahatlatmıştır kendisi gösteriyor zaten yaptığı ameliyat resimlerini ben ameliyat öncesi çok stres yaşamadım çünkü olmaya kadar verir vermez gün aldım ve strese çok vaktim olmadı ameliyat saatine kadar gezdim bide o yüzden aklıma getirmedim aneStezi uzmanı ameliyat öncesi bizimde gözümuzu epey korkuttu ailem o an bile vazgecirmek istedi . Ama burun icin hic endişelenme hic agri sızı olmadı ağrı kesici bile içmeye gerek duymazsin

Evettt cnmcim bikac gune olucam desem biraz endiseli ve kokuyorum o kadar.o da bilinmeyenin korkusu iste.ya ysdeniz faceden veya msnden gorusme imkanimiz var mi ufak tecek sorular sormak istiyorum,bi de ozel msj atamiyorum nasil haberlesebiliriz....

Evettt cnmcim bikac gune olucam desem biraz endiseli ve kokuyorum o kadar.o da bilinmeyenin korkusu iste.ya ysdeniz faceden veya msnden gorusme imkanimiz var mi ufak tecek sorular sormak istiyorum,bi de ozel msj atamiyorum nasil haberlesebiliriz....

merhaba carnavale mesajını yeni gördüm maalesef bende özel mesaj yazamıyorum . Ameliyatını oldun mu merak ettim nasılsın

merakımı bağışla,yeni burnunun resmini özelden çekip atarmısın.cüneyt özekle görüştüm ama yaptığı, burun resimlerini göstermedi.rica etsem özelden atarmısın şimdiden teşekkürler

Umarım şu anda da durumunuz çok çok iyidir. Şu yazdıklarınızı okuduktan sonra artık benim idolümsünüz :) Ben de hem göğüs küçültme hem de burun estetiği aynı anda istiyorum. Bakalım doktorum ne diyecek? Bugün görüşeceğim kendisiyle. Eğer şu anki durumunuzu da yazarsanız çok memnun olurum. Sağlıkla kalın.

şu anki durumum harika hiç bir sıkıntım yok. göğüslerimde neredeyse izler hiç belli olmuyor. yazın rahat rahat bikini üstümü giydim. straplez elbiseleri rahatlıkla giyiyiorum:)

şu anki durumum harika hiç bir sıkıntım yok. göğüslerimde neredeyse izler hiç belli olmuyor. yazın rahat rahat bikini üstümü giydim. straplez elbiseleri rahatlıkla giyiyiorum:)

Sizin adınıza çok sevindim. Ben de muayenemi oldum bu geçen zamanda. Aslında şimdi olayım desem doktorum hemen yapacak. Ama ben ameliyat parasını naskit olarak tamamlayamadım. Onu bekleyeceğim. Ama kesinlikle kararımı verdim bu ameliyatı olacağım. Hem göğüs küçültme hem de burun.
Teşekkür ederim cevabınız için.

özelden mesaj atamıyorum maalesef. bir an önce tamamlarsın inş. ben kredi cekmiştim

özelden mesaj atamıyorum maalesef. bir an önce tamamlarsın inş. ben kredi cekmiştim

O da aklıma gelmedi değil. Ama sonra düşündüm sonrasında bol bol gezip alışveriş yapmak isteyebileceğim aklıma geldi. :))
O yüzden eksi hesapla başlamak istemedim. Çok mutlu olduğumda yaptığım şeyler için para lazım sonuçta. :))
Burnunuzu göremeyeceğim yani öyle mi?

Göğüs küçültme ve burun ameliyatı olacağım Pazartesi günü . Tarih belli oldu.

ameliyat hakkında bilgi verirmisiniz nasılsınız şimdi?

Ben korkup vazgeçtim. Geçen pazartesi ameliyat olmaktan. Ama bu Pazartesi olma ihtimalim var. Tetkiklerimi yetiştirebilirsem. O zmn ilk işim burdan herkesle paylaşmak olacak sürecimi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…