Memlekete gitme, eşimin önerisi

çocukla gitmeni tavsiye ederim zaten bayramdan bayrama görüyordur anneannesi torununu
uçak önermişler bana daha mantıklı geldi arabayla istanbula havalimanına gidersiniz
dönüşte de aynı havalimanına inersiniz eşiniz alır
otobüsle 12 saat yolculuk zor olur, ha imkansız değil ama uçak ile otobüs bileti arasında uçurum fark yoksa
veya farkı maddi anlamda karşılayabilecekseniz uçakla gitmeniz daha mantıklı
kocanız gerginlikten dolayı gitmek istememiş olabilir haksız da sayılmaz

Onda da aktarmalı var ve direk Bursa'dan yok Sabiha Gökçen e gitmek gerekecekti

1-1.5 saat bir şey değil ki İstanbul'da uçağa binmek istesen daha uzun sürüyor gitmek 1.5 saat yakın.
Eşin Adana'ya bir bırakırken bir almak için toplam 2 kere gidip gelmeyi kabul ettiyse 1.5 saatlik mesafeye seve seve tamam der.

Herkese merhabalar. Geçen yaz temmuzda biraz tatsız şekilde Bursa'ya döndüm. Tatsızlıkta yengemin rolü büyüktü. Kız kardeşlerime de kızgındım. Olayların ayrıntısına girmeyeceğim ama dönerken baya gerilim olmuştu. Eşim de yanımdaydı. Kasım ve Şubat tatillerinde gitmedim. Annem 71 yaşında, ve babamı 16 sene önce kaybetmiştim. Bazen annemi kaybetme korkusu yaşıyorum. Bu tatilde gitmek istiyorum oğlumu da alıp. Lakin bilet bulmak sorun oldu. Pazar gününe bulabildim pazartesi sabah Adana da olacağım. Dönüş için de Perşembe akşamına var. Eşim oğlumu götürme diyor. Zaman kısıtlı ve 12 saat yolculuklar yorucu olur dedi. Oğlumsuz gitmeye içim el vermiyor.
İkinci seçenek olarak ben arabayla sizi götüreyim dedi. Arabayi bırakırım tekrar Bursa'ya dönerim dedi. Almak için de tekrar otobüsle Adana ya gelirim dedi. Zaten zaman kısıtlı sen de kal dedim. Kabul etmedi bir türlü. Sonradan başıma kalkar diye bu ikinci yöntemi istemedim.
Ne yapsam kararsız kaldım. Tek gidip dönmek de mantıklı geliyor ama hep birlikte gidip kalıp dönmek içime daha çok sinerdi.
Yorumlarınız için teşekkürler.

Esiniz neden kalmiyor? Yeter ki sen git, beni seni getirip gotururum, yeter ki buradan uzaklas ben yalniz kalayim der gibi olmus.

Hepinize çok teşekkürler. Uçak en son baktığımda 8 bindi iki kişi ve 6 saat Ankara üzeri aktarma olacaktı. Öncelikle maddi olarak istemedim. Şimdi seferler kalmadı da zaten.
Otobüste de aslında farklı bir firmanın cuma akşamına boş yeri var ama o firma iyi değil çok kaza yapıyor diye bilet aldırmıyor. Bekle bakalım dedi. Pazar gününe iptalli biletimi aldım. Dönüş için de perşembe akşamına yer var. Kısa da olsa oğlumla gitmeye kesin karar verdim.

Esiniz neden kalmiyor? Yeter ki sen git, beni seni getirip gotururum, yeter ki buradan uzaklas ben yalniz kalayim der gibi olmus.
Aslında 7 yıldır sürekli gidiyorduk ve onun izni sorunlu değilse kalıyordu. Yazın yaşanan olay hoş değildi. Eşime karşı yapılmış bir durum olmasa da benim hakkım için bu tavırda. Ama ben ifade ettim ona. Birinci gitme sebebim annem. Kardeşlerim istiyor diye değil. Hatta kimseyle görüşmek zorunda değilim denk gelirsek görüşürüz dedim. Şehrimi özledim, orda gezmeyi vs. Kendi planımızı yaparız ve yine çok kalmak zorunda değiliz dedim.

Yüreklendiren yorumlarınız için tekrardan teşekkürler. Pazar akşamı dönüş için bilet bulduk direk Sabiha Gökçen e. Bir hafta kalmış olacağım neredeyse. Bilet de daha uygundu diğer baktığım günlerden. İnşallah sağ salim gider döneriz. Herkesin bayramı güzel geçsin inşallah 🙏

X