Mutfak Püf Noktaları memnun olduğunuz kek kalıbı markası nedir?? hangisini önerirsiniz.?

egeninhamsisi

Guru
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2007
2.135
1.287
arkadaşlar merhaba :KK66:
annemin eski kek kalıbı o kadar güzel kekler pişiriyordu ve öyle kolay çıkıyordu ki kek; ben sandım ki her kalıp böyle oluyor.. ama bu edavat eski sıfatını alıp emekli olduktan sonra ne kadar kalıp aldıysam da istediğim kaliteyi bulamadım.. hemen teflonları kalktı zaten.. bide teflon olmayan farklı metal kalıplarda var.. nedir bilemiyorum..

kek kalıbı konusunda öneriye ihtiyacım var..

benim gibi öneriye ihtiyacı olanlarında faydalanacağı bir konu olur hem.. hiç biyerde bulamadm..

kelepçeli, silikon ve metal kalıp önerilerinizi lütfen paylaşın..

teşekkürler..

Biraz da şans sanırım özlem..
Benim 16 yıldır kullandığım mehtap marka bir kalıbım var içi teflon.Sadece yağlayarak kullanırım asla yapışmaz.Etrafımda ki pek çok kişi annem dahil, kalıplarına un serpmeden çıkaramadıklarından, un serpseler bile yapıştığından ya da keklerinin hiç kabarmadığından şikayetçi olurlar.Bense maaşallah hiç bu tür problemlerle karşı karşıya kalmadım..

Biraz da şans sanırım özlem..
Benim 16 yıldır kullandığım mehtap marka bir kalıbım var içi teflon.Sadece yağlayarak kullanırım asla yapışmaz.Etrafımda ki pek çok kişi annem dahil, kalıplarına un serpmeden çıkaramadıklarından, un serpseler bile yapıştığından ya da keklerinin hiç kabarmadığından şikayetçi olurlar.Bense maaşallah hiç bu tür problemlerle karşı karşıya kalmadım..

evet öyle ama şansımı deneye deneye bir dolap dolusu kalıp almışım.. hep paramparça ediyor keklerimi :KK43: silikonda aldım oda aynı yaptı.. yarısı kalıbın içinde kaldı... pff... silikonları yağlamamak gerekiyor değilmi?

Silikon kalıbı yağlamaya gerek yok annem de kullanıyor,biliyorum.Yalnız silikon kalıp ta olsa diğer kalıplar da olsa kesinlikle soğumadan çıkarma,yarısı kalipta kalabiliyor.Gerçi ne hikmetse ben bazen acele edip çıkarıyorum benim kalıp bana hiç sorun çıkartmıyor..

Silikon kalıbı yağlamaya gerek yok annem de kullanıyor,biliyorum.Yalnız silikon kalıp ta olsa diğer kalıplar da olsa kesinlikle soğumadan çıkarma,yarısı kalipta kalabiliyor.Gerçi ne hikmetse ben bazen acele edip çıkarıyorum benim kalıp bana hiç sorun çıkartmıyor..

peki silikonları unluyormuyuz :kedi: ben bu silikonları kullanmayı da beceremedim.. halbuki onlara güvenmiştim teflonlarda aradığımı bulamayınca..

Cemin hiçbir ürününü avsiye etmem, teflon tencere takımını aldım yapışmaz kısım deforme oldu yapıyor artık.

ben birçok markadan sonra tupperware silikon kalıp aldım çok memnunum.kalıbı yağlamaya bile gerek kalmadan kolayca keki çıkarıyorum.hem de çok güzel kabartıyor.tavsiye ederim

ben birçok markadan sonra tupperware silikon kalıp aldım çok memnunum.kalıbı yağlamaya bile gerek kalmadan kolayca keki çıkarıyorum.hem de çok güzel kabartıyor.tavsiye ederim

Peki bu dilimli yerlerin ara kısımları kızarıyor mu?
Benim kalıpta beyaz kalıyor dış kısımları kızarıyor.

Kesinlikle tefal. Hele dikdörtgen kalıba biz yağın zerresini bile sürmüyoruz. Hem güzel pişiyor hem hemen çıkıyor.

Cemin hiçbir ürününü avsiye etmem, teflon tencere takımını aldım yapışmaz kısım deforme oldu yapıyor artık.

buna üzüldüm.. çeyizime cemin kek kalıplarını ve teflon tencere setini aldım güvenerek.. ne kadar süre idare eder dersin??

nereden alıyorsunuz bu markayı??? ben duydum ama açıkcası hiç rastlamadım..

Kesinlikle tefal. Hele dikdörtgen kalıba biz yağın zerresini bile sürmüyoruz. Hem güzel pişiyor hem hemen çıkıyor.

işte sevindirici bir haber.. geçen gün tefal outleet mağazasnda kek kalıpları promosyana girmişti.. 31 tl'den 11 tl'ye.. tabi dayanamadım aldım.. kaçırmıyım fırsatı dedim.. demek ki bu doğru seçim olmuş.. kafamda acabalarım vardı.. denemedim kalıpları direk çeyize kaldırdım, anneme de alim bari kaydirigubbakcemile2

mağazalarda satılmıyor.avon oriflame gibi elden satışı var.çevrenizde bunu satannbirileri varsa onlardan alabilirsin.

mağazalarda satılmıyor.avon oriflame gibi elden satışı var.çevrenizde bunu satannbirileri varsa onlardan alabilirsin.

ortalama fiyatları ne kadar?? benim de ilgimi çekti bu marka.. birde kelepçeli modeli varmı?? kelepçeli kalıp almak istiyorum.. tefalin yok.. ceminde yok.. ne alacağım bilemedim..

bende hem tefal hem mehtap hemde mudo nun silikon kalıplarından var ama benim sana tavsiyem kesinlikle tefal hem şekilleri çok sevimli hemde ısıyı kekin her tarafına eşit yayıo ayrıca asla tabanına kekin zerresi yapışmıo mehtapla yapacağım zaman bi dünya yağ ve un kullanıorum yapışmasın die

bende hem tefal hem mehtap hemde mudo nun silikon kalıplarından var ama benim sana tavsiyem kesinlikle tefal hem şekilleri çok sevimli hemde ısıyı kekin her tarafına eşit yayıo ayrıca asla tabanına kekin zerresi yapışmıo mehtapla yapacağım zaman bi dünya yağ ve un kullanıorum yapışmasın die

doğru karar vermişim demekki.. tefalin kelepçeli kalıbı varmı peki??

ortalama fiyatları ne kadar?? benim de ilgimi çekti bu marka.. birde kelepçeli modeli varmı?? kelepçeli kalıp almak istiyorum.. tefalin yok.. ceminde yok.. ne alacağım bilemedim..

ben 60 milyona almıştım 3 ay önce.kelepçeli modeli yok bildiğim kadarıyla.benimki prensestacı modeliydi

X