memurluk için en rahat memleket neresi sizce ?

benim kiram 400 tl ve merkeze çok yakınım :) burda yaşadığına göre anlarsın esparka yürüme mesafem 12 dk :KK51: tabi daha yakın olup 400 tlye kirası olan evlerde var 700e de var :KK70: ama bahçelievler ideal, güzel 1+1leri var çnk geniş genişş :21:

Ben kendi oturduğum binadan kira fiyatını söyledim esparkın karşısında oturdum he aynı yerde binküsür lira kira veriyor şuan abim eve göre değişiyor yani :)bahçelievler bağlardan daha uygun evet

yaşadığım yerlerden gideyim izmirde yaşadım ben büyük şehir sevmiyorum pek o yüzden çok sevememiştim Eskişehir'de yaşadım tek geçerim ilk tercihine yaz git derim ulaşımı sosyal hayatı insanları çok iyidir he kirası 550 lira merkezde 1artı1 daireler bence tek sıkıntısı denizinin olmaması denize alışan bir olarak söylüyorum :) Kocaelide yaşıyorum şuan orasıda güzel öneririm Yalovada güzeldir sahi kasabası gibi seviyorum ben

eskişehir ilk başa yerini aldı zaten... denizde bogulma tehlikesi geçirdim yaşadıgım sehir ordu da o yuzden denızle aram ogündür kötü sorun olmaz deniz olmasın farketmez... diğer sehirleride arastırcam yalova yı özellikle...

arkadaşın yalan sölemiş malatya güzel deil harikadır:KK16:eğer birikim yapmak istersen küçük yerleri yaz ama doğunun en güzel ilidir malatya

evet aslında elimde para kalsın istiyorum gelecege yatırım .. hem güzel hem ucuz hem bolca iyi insanlar bulabilcegim yer arıyorum... malatyada da aklım kaldı şimdi napıcam bilmiyorum :)))

evet aslında elimde para kalsın istiyorum gelecege yatırım .. hem güzel hem ucuz hem bolca iyi insanlar bulabilcegim yer arıyorum... malatyada da aklım kaldı şimdi napıcam bilmiyorum :)))

boşuna mı "malatya malatya bulunmaz eşin"diorlar::KK16:sen bu malatyayı bi düşün:)malatyaya bi giden pişman bi de gitmeyen:KK16:

eskişehir ilk başa yerini aldı zaten... denizde bogulma tehlikesi geçirdim yaşadıgım sehir ordu da o yuzden denızle aram ogündür kötü sorun olmaz deniz olmasın farketmez... diğer sehirleride arastırcam yalova yı özellikle...

Öneririm Yalova'yı İstanbul'a da yakın sayılır sıkıldığında günübirlik gezmeyede gidebilirsin :)

Kocaeli iyi diyorlar.Burdan da istanbula kısa geziler ayarlarsın..İstanbul'un çevreleri iyidir..Ben olsam öyle yaparım..Hem Ordu'dan çok uzaklaşmamış olursun.Araştır ama kiraları ayrıntıları bilmiyorum.

Son düzenleme:
bir adanalı olarak mersini tercih edin derim :)
ulaşım ucuz kiralar ucuz gıda ucuz bide deniz havası var ohh miss daha ne olsun :)

Kocaeli iyi diyorlar.Burdan da istanbula kısa geziler ayarlarsın..İstanbul'un çevreleri iyidir..Ben olsam öyle yaparım..Hem Ordu'dan çok uzaklaşmamış olursun.Araştır ama kiraları ayrıntıları bilmiyorum.

sanayi şehrii ya orda nefes alamam ben... hep fabrika dolu...istanbul çevresinden başka yerler bakabilirim. tesekkürler

bursa iyidir
balıkesiri de tavsiye ederim balıkesir çok uygun herşeyiyle
üniversiteyi orada okudum şimdi daha da gelişti tatil beldeleri de var canın sıkıldı mı bi hafta sonu atlarsın arabaya hooop deniz :21:

mersin i de yazın hem büyükşehir sıkılmazsınız anladığım kadarıyla yaşınız genç eğlence sosyal hayat yönünden pişman olmazsınız mersin benim hem doğduğum hem doyduğum memleket çok seviyorum tabi hakkınızda hayırlısı tercihler ne zaman daha var mı??

Şimdi az çok fikirlerimi aktarayım arkadasım. Erkek arkadasım hayatıma girmeden bende il dışı sevdalısıydım bi hayli arastırdım tabi suan yerimden kıpırdayamıyorum bende kasım atamaların da yerleşip ewlencem nasipse
Ben sakaryalıyım tamamn gideceğin yer karakterine uygun olsun.
Sakarya : yeşilliği boldur tutucu kesim ile rahat kesim kaynasmıştır artık öğrenci şehri oldu tıp hukuk ve diğer ttüm bölümler var. Gece hayatı yok ama istersen faal olabilirsin sapanca kırkpınar hendek gezlck yerlri çok hele serdivan var ki çok hareketli kımıl kımıl öğrenci hoş mekanlar. Gece 2 ye kadar tıka basa. Ulaşım her yere kolay hadi canm sıkıldı izmite fuara gidelim veya hadi adalara gezmeye gidelim ya da yok ya bursayı merak ediyorum deyip günübirlik gidip gelebilirsin. Karasu cebeci kegken hadi bi kumsala gidip günesleneyim diyebilirsin. Kısaca ruh haline göre yasam tarzını değiştirebilirsn bu sehirde :) bu arada 750 tl yede kira var 300 e de
İstanbulu önermiyorum dediğim gibi yakın şehirerden cebinde para varsa günübirlik gezmeye gidebilirsin biz öyle yapıyoruz
kocaeli hareketlidir biraz daha karışık
Es es te harika fakat dediğim gibi gecici süre calışcaksan kısa sürede güzel yerlere gezme imkanın olmalı bnce. Sakarya ve kocaeli kilit nokta bnce.
Ben şöyle planlıyordum aydın didim veya muğla ya atanıp oraya kira vermk yerine ev alıp kira gibi oturduğm ewi ödemkti niyetim hem de tatil yapmk mis gibi. İş yükü de o kada olmaz sanırım 3 sene sonunda da ewlenip bi yazlığım olurdu babam emekli onları da oraya göndericekim ben rahatlık ve deniz manyağıyım karasuyla kesinlikle bir değil akdeniz tercih etmem bunaltıcı sıcak var nem oranından kaynaklanıyor
Daha fikir verebilirim ama çok uzun oldu :)

öncelikle işin şimdiden hayırlı olsun.puanın çok iyiymiş büyük ihtimalle atanırsın..

kocaeli çok güzel bir şehir.. ben çok severim orayı.. çarşıdaki evlen ilçedeki evler 500 600 1000 TL.. kalıcı konutlar var.. oralarda 300 350 TL falandır ama oda merkeze uzak..

sakaryada güzel.. (kocaeli kadar deil dicem. çünkü ben kocaeli büyüdüm. oraya alıştım belkide ondan diyorum :KK43: bende yeni atandım sakaryaya.. istanbulada yakın hem..

sakaryada büyük bir valilik kampüsü var.. meb sağlık adliye çevre çehircilik tapu defterdarlık vs vs hepsi aynı kampüsün içinde.. çarşıya 15DK uzaklıkta.. kampusun etrafında kalıcı konutlar var.. 2+1 ler 300TL falan.. işede yürüme gidip geliyorsun o acıdan çok iyi..

gittiğin ilçede seni verdikleri ilçede önemli unutma. sakaryada serdivan var.. kiralar 600 700 hatta 800.. erenler adapazarı ilçelerinde 500 600..
diğer ilçeler zaten merkeze uzak.. ve sosyal aktivite çarşıları falan neredeyse yok.. bence bütün şehirler için geçerlidir..
kurum seni hangi ilçeye verecek oda önemli..

üstünkörü sahibinden. com dan kiralara bakabilirsin

Son düzenleme:
tam aradıgım özellikler işte :) mersin ilk başa geçti şuan cidden yazabilirim çok sagolun...

Şu an Bursa'da yaşıyorum ama bir piyango çıksa ilk taşınacağım yer kesinlikle Mersin olurdu. Bir kere ülke geneline göre, kiralar, ulaşım, ihtiyaçlar ucuz. Muhteşem deniz, ilçeleri ve köyleri de harika, hafta sonu kaçamakları için. Değişik bir sosyo kültürel yapısı var ama, zenginleri de çok. Dediğim gibi bana şu an piyangodan para çıksa, Mersin'e yerleşir, sahil boyuna bir balıkçı lokantası açar, keyfime bakardım :KK1:

Bursa'ya gelince, bence artık yaşanılası yer olmaktan çıktı. Yeşil yok neredeyse. Sadece mezarlık, kültür park ve botanik park dışında doğru düzgün doğal alan yok. Şehrin göbeğinde devasal boyutta gökdelen konutlar, ulaşım bence İstanbul'a göre oldukça pahalı. Şeftali memleketi ama yazın en pahalı şeftali Bursa'da. Her akşam iş çıkışı trafiği artık sahiden çekilmez oldu. Yapılan pek çok site hep şehir dışında merkeze uzak. Kiraları 800-1500 arası. 1+1 ,2+1 gibi mesela. Burada doğduk burada büyüdük mecburen yaşıyoruz ama dediğim gibi fırsatım olsa 1 dk durmam

öncelikle işin şimdiden hayırlı olsun.puanın çok iyiymiş büyük ihtimalle atanırsın..

kocaeli çok güzel bir şehir.. ben çok severim orayı.. çarşıdaki evlen ilçedeki evler 500 600 TL.. kalıcı konutlar var.. oralarda 300 350 TL falandır ama oda merkeze uzak..

sakaryada güzel.. (kocaeli kadar deil dicem. çünkü ben kocaeli büyüdüm. oraya alıştım belkide ondan diyorum :KK43: bende yeni atandım sakaryaya.. istanbulada yakın hem..

sakaryada büyük bir valilik kampüsü var.. meb sağlık adliye çevre çehircilik tapu defterdarlık vs vs hepsi aynı kampüsün içinde.. çarşıya 15DK uzaklıkta.. kampusun etrafında kalıcı konutlar var.. 2+1 ler 300TL falan.. işede yürüme gidip geliyorsun o acıdan çok iyi..

gittiğin ilçede seni verdikleri ilçede önemli unutma. sakaryada serdivan var.. kiralar 600 700 hatta 800.. erenler adapazarı ilçelerinde 500 600..
diğer ilçeler zaten merkeze uzak.. ve sosyal aktivite çarşıları falan neredeyse yok.. bence bütün şehirler için geçerlidir..

Ewet katılıyorum her sehirde var tutuk ilçeler. Bende valilik kampüsünün orda oturuyorum. Yazın bi haftasonu cebesiye denize gidiyorum diğer haftasonı kırkpınara pikniğe. Diğer haftasonu ilk adalar pazar günü istanbul. Boş günümde hadi tarihi gezi yapalık deyip iznik e gittim tam kilit noktada olunca cok avantajlı. Valilik kampüsünün yani camişinin havası tertemiz çarsıya da yakın araba sıkıntısı yok sakarya ideal bnce. Taraklı akyazı gibi ilçelere düşmediği müddetce :) kocaeile olur ama braz daha karışık

Ewet katılıyorum her sehirde var tutuk ilçeler. Bende valilik kampüsünün orda oturuyorum. Yazın bi haftasonu cebesiye denize gidiyorum diğer haftasonı kırkpınara pikniğe. Diğer haftasonu ilk adalar pazar günü istanbul. Boş günümde hadi tarihi gezi yapalık deyip iznik e gittim tam kilit noktada olunca cok avantajlı. Valilik kampüsünün yani camişinin havası tertemiz çarsıya da yakın araba sıkıntısı yok sakarya ideal bnce. Taraklı akyazı gibi ilçelere düşmediği müddetce :) kocaeile olur ama braz daha karışık

işte bende kocaeli büyüdüğüm için orası bana karışık gelmiyor :KK1::KK1:

kurumun seni vereceği ilçe önemli kanu sahibi arkadaşım.. taraklı ilçesine verirlerse akşam 8 den sonra araba bile bulunmaz mesela :KK53:
eğer kampüse verirlerse o iyi olur.. çünkü çarşaıya yakın kiralar ucuz :KK53: 300 2+1 evde oturuyorum ben. yanlız kalıyorum. kiralar çok olmadığı için biriyle eve çıkmayıda düşünmedim.. ayrıca soğuk bir memleket değil.. doğazgazda ucuz geliyor :KK53:benm en fazla 60 geldi :KK53: 2odayı açmıyorum zaten

kocaeli çok güzel bir şehir.. ben çok severim orayı.. çarşıdaki evlen ilçedeki evler 500 600 1000 TL.. kalıcı konutlar var.. oralarda 300 350 TL falandır ama oda merkeze uzak..

üstünkörü sahibinden. com dan kiralara bakabilirsin

evet zaten tercih yaparken ilçe mi merkezemi alım var ona iyice bakıcam.. kira çok önemli yani gittigim yerde hem ev kıtlıgı çekmek istemiyorum hemde kötü eve 700 800 kira veremem.. o yuzden aslında ev bollugu olan kirasıda düşük yerler bakıyorum bulursam çok iyi olcak..sakarya da iyimiş kiralar aklımda bulunsun... çok teşekkürler

evet zaten tercih yaparken ilçe mi merkezemi alım var ona iyice bakıcam.. kira çok önemli yani gittigim yerde hem ev kıtlıgı çekmek istemiyorum hemde kötü eve 700 800 kira veremem.. o yuzden aslında ev bollugu olan kirasıda düşük yerler bakıyorum bulursam çok iyi olcak..sakarya da iyimiş kiralar aklımda bulunsun... çok teşekkürler

sakarya kiralar iyiymiş demiyelim..
valilik kampüsünün oradaki kalıcı konutlarda ucuz.. diğer yerlerde 500 600 1000 TL civarı

Şu an Bursa'da yaşıyorum ama bir piyango çıksa ilk taşınacağım yer kesinlikle Mersin olurdu. Bir kere ülke geneline göre, kiralar, ulaşım, ihtiyaçlar ucuz. Muhteşem deniz, ilçeleri ve köyleri de harika, hafta sonu kaçamakları için. Değişik bir sosyo kültürel yapısı var ama, zenginleri de çok. Dediğim gibi bana şu an piyangodan para çıksa, Mersin'e yerleşir, sahil boyuna bir balıkçı lokantası açar, keyfime bakardım :KK1:

Bursa'ya gelince, bence artık yaşanılası yer olmaktan çıktı. Yeşil yok neredeyse. Sadece mezarlık, kültür park ve botanik park dışında doğru düzgün doğal alan yok. Şehrin göbeğinde devasal boyutta gökdelen konutlar, ulaşım bence İstanbul'a göre oldukça pahalı. Şeftali memleketi ama yazın en pahalı şeftali Bursa'da. Her akşam iş çıkışı trafiği artık sahiden çekilmez oldu. Yapılan pek çok site hep şehir dışında merkeze uzak. Kiraları 800-1500 arası. 1+1 ,2+1 gibi mesela. Burada doğduk burada büyüdük mecburen yaşıyoruz ama dediğim gibi fırsatım olsa 1 dk durmam

bursa zaten hep aklımda pahalı şehir diye duymusumdur öyle de biliyorum... büyük ihtimal yazman maasımın yarısı kiraya gidecek yanlız yasamak istiyorum ev arkadası bulmak zorunda kalcam... mersin sadece çok sıcak diye biliyorum nemden dolayı ama havası çok temizmiş... mersin de tercihlerim arasında

X