memurum ..kocamdan dayak yedim.

arzudreams

Guru
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
117
18
iki yıllık bir evliliğim var.eşim özel sektörde çalışıyor.evlenmeden önce ikimizde hiçbir birikim yapmamıştık aslında eşimin bir işi de yoktu üniversite mezunu olmasına rağmen özel sektörde iş bulmak çok zor.yaklaşık 9 - 10 yıllık da bir ilişkimiz vardı bizim yani ünv.den arkadaşımdı.ben onu çok sevdiğim için ailemle konuştum işi yok bulamıyor dedim...babam da ona iş yeri açtı.30binlirayı geçkin para verdi eşimin eline. daha evlenmeden eşimin askerlik borçlanmalarını falan ödedim ..neyse askerliği bitince evlenmeye karar verdik..fakat ne onda ne de bende para yoktu birikimimin hepsini zaten işi için ben ve babam vermiştik..o yüzden düğün ve eşyalar için kayınvalidem kredi çekmemi söyledi o da çalışan bir bayan kayınpederim de hem emekli hem çalışıyor..25bin kredi çektim..çok güzel düğün yaptık eşyalarımızı aldık...ödemeye gelince kayınvalidemler ödeme yapmadı düğün olduktan sonra.yani bi kaç ay ödediler sonra sesleri çıkmadı..eşim de ilk zamanlar çok çalıştığı işin para kazanıyordu daha sonra araba alım satım işine de girmek istedi..beni ikna etti ve bankadan 20binlira daha çektirdi..aydan aya öderim o parayı dedi.özel sektör olduğu için ona da kredi vermiyor bankalar..neyse..inandım çektim..sonuçta o benim eşim..birkaç ay geçti 8-9 ay falan ...ödemeyi bıraktı..verdiğim krediyi de işyerime harcadım dedi..hepsi bitti dedi..işler de kötü dedi ve o borcu da bana yıktı..şuanda elim kolum bağlı bütün kazancım eşimin borcuyla düğün borcuna gidiyor...bir de oğluşum var onun masrafları ..
eşim çocuğumuzu çok seviyor ama malesef ilgisiz yani çocuk bakımı bana evin temizliği bana çamaşır bulaşık bana..para kazanma yine bana..depresyona girdim..boğulacak gibi oluyorum....çünkü eşim son bir yıl para kazanamadığı gibi bir de piyasaya 30 binlira borç yapmış..müşterilerden paralarımı alamıyorum dedi hep.hala işe gidiyor ve biliyorum elemanların sigortası dükkan kirası elemanların haftalığı derken eline para geçmiyor..güzellikle dükkanı kapat daha küçüğüne geç dedim ama etrafa hava atmayı çok seviyor..dönmüyor..ben de sürekli kavga ediyorum onunla..biliyorum çok sıkıntıda ama bıktım artık sürekli borç yapıyor oğluma daha bir bez bile alamadı..gücüme gidiyor koca bakmak..içkisi vardı da borç yaptı desem içkili gelmez eve..kadın kız durumuna da ihtimal vermiyorum..nasıl yaptı bu borçları anlamıyorum..sürekli kavga ediyoruz boğuluyorum çünkü..onun erkeklik gururunu sürekli zedeliyorum ..evde çocuğumuza bak ben çalışırım sigortanı da öderim yeter ki sen çalışma diyorum..çünkü çalıştıkça borç yapıyor....yalan söyleyemem bikaç kere ağır küfürler de çıktı ağzımdan kadınlarla para yediğini düşünerek..evet çok tahrik ettim biliyorum..en son 5 gün boyunca elektrikler kesilince akşam eve geldiğinde tişortunu ve atletini yırttım sinirden ve en sonunda o da patladı..tekme tokat dayak yedim..hemde sanki bir erkeği döver gibi dövdü..ve o gece çekti gitti eve gelmedi..ertesi akşam geldi kapıy ı açmadım gitti..sonrak gün yine geldi yine kapıyı açmadım gitti.en son 3.gün açtım kapıyı özür diler sandım..sessizce geçti içeri çocuğunu sevdi gitti yattı..yine bağırdım çağırıdım bi öüzr bile di lemiyosun dedim: sanki dilini yuttu hiç konuşmadı..en son babam geldi memleketten yanımıza eşimle konuştu adam olacaksanız olun yapamıyosanız boşanın dedi bize.eşimin zoruna gitmiş bu konuşma şimdi ailemi de sevmiyor..ben babamla memlekete döndüm yıllı k iznimde..
şimdi beni hiç aramıyor..çok üzülüyorum biz nası bu hallere geldik..çok yıprandım resmen yaşladım bıktım..ben arıyorum arama beni diyor.gururum mahvoldu.neden gittin babanla diyor..boşanma davası açacağım dedim ..ne yapmak istiyorsan yap dedi...zaten yapıyosun dedi.sonra da mesaj attı oğlumu anasız ve ya babasız bırakmaya kimsenin gücü yetmez yazmış...ben eşimin her istediğini yaptım..çok iyi bir anne ve ev kadını oldum..haketmediğim çok şey yaşattı ..ama sıkıntılarımız sadece maddiyat..o olmasa o kadar iyi geçiniyordukki..çok da sevdim...şimdi ailemin yanındayım oğlumla beraber.arama beni dediğinin gecesinde saat 3.50 de beni aramış duymadım..dediği gibi aramıyorum..o da aramıyor..ne yapacağımı şaşırdım . inanın dışarda kimseye belli etmiyorum mutsuzluğumu..gayet iyi bir aileymişiz gibi davranıyorum..napmam gerek bilmiyorum..akıl verin nolur...çok uzattım özür dilerim..

valla allah kolaylık versin ama başta yapsaydın kavganıda eline paraları saymasaydın tam tersi olması gerekiyordu o seni parasıyla yaşatması gerekiyordu inş düzelirsiniz ama tek taraflı mücadele olmaz evlilikte. :KK50:

zor şeyler yaşamışsınız,yorucu günler geçirmişsiniz,bir bayanın bu denli yükü kaldırması zor,bu ruh haliyle annelik yapabilmesi,evladının ruhuna dokunabilmesi çok zor.. bir yanda sizden ruhsal doyum bekleyen,gözünüzün içine bakan evladınız,bir yanda eşiniz,diğer yanda borçlar,krediler,hesap kitap,bir yanda çalışma hayatı,biryanda konu komşu çevre vs. v.s. .... öfkelenmekte haklısınız,sinirlenmekte haklısınız elbet ama problem bu şeklde çözülmüyor ki,ama bu şekilde hiçbirşey yoluna girmiyorki. bak boşanmaya kadar gidiyor,bak yuvanız sarsılıyor,evladınız endişe içinde bakınıyor,teseli arıyor minik kalbi küt küt atarken.. önce bir durun.. bir sakinleşin önce.. onu bunu suçlamayı bırakın,bırakın bu tepkiselliği arayın eşinizi gelin bir araya" yahu ne yapıyoruz biz" diyin,öyle boşanmayı felan çıkarın aklınızdan,eşinizinde anlatacakları vardır size,sakince,birbirinize saldırmadan,suçlamadan,ama senin yüzünden,ama sen beceremedn demeden,sakince bir konuşun hele,ne yapsak,nasıl yapsak,nasıl çıksak bu sorundan,nasıl atlatsak gibi cümleler kurun,aile olmak bu değilmi,bir olmak,biz olmak demek değilmi,borçlar ödenir,işler düzelir,herşey yoluna girer elbet, ama aile kolay kurulmuyor diye düşünüyorum..

cnm önce cok geçmiş olsun cok üzüldüm yasadıklarına ama sen basta cok fedakarlık yapmışsın ailesi için onun için belki sen bunları yaparken aileniz için düşündün ama olmamış işte eşinin kesinlikle psikolojik destek alması sart..tutarsız davranışlar vs barışsan bgn döven adam yarın dhada kötüsünü yapar bnce tavrını koy iilemde kalma sen nekdr net olursan oda bunu farkederse onun ne yapmak istediğini anlarsın bide söle bişi var cocugunda olsa sen kimsenn esiri değilsin ailen ne güzel destek sana ekonomik özgürlüğünde var ki dünyada boşanan ne ilk nede son olursun eger kendi kişilignidende ödün vermeye baslarsan bidaha cok zor toplarsın kendini ynede yuvann yıkılmasını istememm inş Allah eşini doğru yola iletir hatalarını anlar ve düzeltmek için çabalar dua ile..

zor şeyler yaşamışsınız,yorucu günler geçirmişsiniz,bir bayanın bu denli yükü kaldırması zor,bu ruh haliyle annelik yapabilmesi,evladının ruhuna dokunabilmesi çok zor.. bir yanda sizden ruhsal doyum bekleyen,gözünüzün içine bakan evladınız,bir yanda eşiniz,diğer yanda borçlar,krediler,hesap kitap,bir yanda çalışma hayatı,biryanda konu komşu çevre vs. v.s. .... öfkelenmekte haklısınız,sinirlenmekte haklısınız elbet ama problem bu şeklde çözülmüyor ki,ama bu şekilde hiçbirşey yoluna girmiyorki. bak boşanmaya kadar gidiyor,bak yuvanız sarsılıyor,evladınız endişe içinde bakınıyor,teseli arıyor minik kalbi küt küt atarken.. önce bir durun.. bir sakinleşin önce.. onu bunu suçlamayı bırakın,bırakın bu tepkiselliği arayın eşinizi gelin bir araya" yahu ne yapıyoruz biz" diyin,öyle boşanmayı felan çıkarın aklınızdan,eşinizinde anlatacakları vardır size,sakince,birbirinize saldırmadan,suçlamadan,ama senin yüzünden,ama sen beceremedn demeden,sakince bir konuşun hele,ne yapsak,nasıl yapsak,nasıl çıksak bu sorundan,nasıl atlatsak gibi cümleler kurun,aile olmak bu değilmi,bir olmak,biz olmak demek değilmi,borçlar ödenir,işler düzelir,herşey yoluna girer elbet, ama aile kolay kurulmuyor diye düşünüyorum..

çok güzel açıklamışsınız sizin yazınızı okurken ağladım tam beni anlatmışsınız..cidden çok zor durumdayım..eğer ben kavga etmesem eşimde bi sorun olmuyor zaten güzel geçiniyoruz ama benim dayanamadığım zamanlar oluyor bazen patlıyorum işte o zaman eşim beni sakinleştirmek gerekirken o da öfkeleniyor..yani güzellikle bişeyleri anlattığım zaaman sabret herşey düzelecek geçecek bugünler diyor..ama hergün yeni bi borcunu duyar oldukça çıldırıyorum..inanın her gün güleryüzle işe gönderiyordum onu ..birsürü borç yapıp da gelsin die değil..kendi ailesi de benim haklı olduğumu söylüyor herkes ona akıl veriyor..o da artık kimseyi dinlemek istemiyor..ben de aramıycam artık zaten tatildeyim.biraz kafalarıımız rahatlasın..ama onun bizi aramasınnı sormasını çocuğunu beni merak etmesini çok isterdim..o da bıktı benden..ama insanım ben.robot değil.herşeye sakin yaklaşamıyorum..offf...evlenmeden önceki günlerimizi çok özlüyorum hiç sıkıntı yoktu..

cnm önce cok geçmiş olsun cok üzüldüm yasadıklarına ama sen basta cok fedakarlık yapmışsın ailesi için onun için belki sen bunları yaparken aileniz için düşündün ama olmamış işte eşinin kesinlikle psikolojik destek alması sart..tutarsız davranışlar vs barışsan bgn döven adam yarın dhada kötüsünü yapar bnce tavrını koy iilemde kalma sen nekdr net olursan oda bunu farkederse onun ne yapmak istediğini anlarsın bide söle bişi var cocugunda olsa sen kimsenn esiri değilsin ailen ne güzel destek sana ekonomik özgürlüğünde var ki dünyada boşanan ne ilk nede son olursun eger kendi kişilignidende ödün vermeye baslarsan bidaha cok zor toplarsın kendini ynede yuvann yıkılmasını istememm inş Allah eşini doğru yola iletir hatalarını anlar ve düzeltmek için çabalar dua ile..

evet çok fedakarlık yaptım ama beni dövmesine hak vermesem de onu anlıyorum ..ben onu o kadar uzun zaman tahrik ettim ki sanırm sonunda patladı..yani erkekliğine dokunan çok şey söyledim.cırmaladım ellerini katattı tırnaklarım..işe öyle gitti bi kaç kere...küfür bile ettim.aslında farkındayım benim de psikolojik bi desteğe ihtiyacım var ama korkuyorum boşanmak istersem benim karşıma aldığım psikolojik desteği öne sürerek çocuğumu elimden alır die korkuyorum..yani bu kadın anne olamaz delidir die önüme sürebilir..bilemiyorum..çünkü eğer illa boşanacaksan oğlumu vermem dedi.mutlaka dediğin yapar o. zaten boşanmak da istemiyorum ..dayak yediğimi hazmedemiyorum ..ama çok zor işte..ben gençken iki sebepten kesinlikle boşanıırım diyordum dayak ve aldatma..ama yapamıyorum işte...o kadar da kolay olmuyormuş..

çok güzel açıklamışsınız sizin yazınızı okurken ağladım tam beni anlatmışsınız..cidden çok zor durumdayım..eğer ben kavga etmesem eşimde bi sorun olmuyor zaten güzel geçiniyoruz ama benim dayanamadığım zamanlar oluyor bazen patlıyorum işte o zaman eşim beni sakinleştirmek gerekirken o da öfkeleniyor..yani güzellikle bişeyleri anlattığım zaaman sabret herşey düzelecek geçecek bugünler diyor..ama hergün yeni bi borcunu duyar oldukça çıldırıyorum..inanın her gün güleryüzle işe gönderiyordum onu ..birsürü borç yapıp da gelsin die değil..kendi ailesi de benim haklı olduğumu söylüyor herkes ona akıl veriyor..o da artık kimseyi dinlemek istemiyor..ben de aramıycam artık zaten tatildeyim.biraz kafalarıımız rahatlasın..ama onun bizi aramasınnı sormasını çocuğunu beni merak etmesini çok isterdim..o da bıktı benden..ama insanım ben.robot değil.herşeye sakin yaklaşamıyorum..offf...evlenmeden önceki günlerimizi çok özlüyorum hiç sıkıntı yoktu..

hepimiz insanız,biri haklıda olsa bize çıkıştığında,kızdığında,öfkelendiğinde,hele hele onur kırıcı konuştuğunda savunmaya geçiyoruz,bizde yükseltiyoruz sesimizi,çocuklar bile böyle onuru incindiğinde nasılda hırçınlaşırlar.. yerinde sizde olsanız belki aynı tepkileri verirdiniz kimbilir.. gerçekten sabır zorlayıcı şeyler yaşatmışsınız eşinize,onun size olan tepkiselliğini savunma olarak algılayın kast olarak değil öncelikle.. ah ahh kimbilir neler işitiyorsunuz çevrenizden,nasıl negatifçe doluyorsunuz kimbilir,inş. yanılıyorumdur tabi,önce değiştirin bakış açınızı,bırakın tüm negatif,yıkıcı ,yaralayıcı tüm söylenenleri ve düşüncelerinizi,cidden şeytan çok seviyor evli çifler ile uğraşmayı,biran önce somut adımlar atın,ondan beklemyin ,aileniz için siz adım atın,birşey kaybetmezsiniz aksine kazanan olursunuz yavrunuzun ışıl ışıl parlayan gözlerini gördükçe,eski günlerdeki gibi eşinizle yar oldukça yine,iyikiler dedikçe çoğalır mutluluğunuz,huzurunuz.. ama takviye gerekiyor,belki dost sesli bir insan,belki bir pskolog,aile danışmanı,belki size gerçekçi ve yapıcı nasihatlar verecek saygıdeğer bir büyük,ben size bir tavsiyede bulunayım mı,çocuk deyip geçmeyin adlı program oluyor burç fmde,duyarlılıktan bahsediliyor,çocuk ruhundan,annelik kıvamından,babanın tavrından,edasından.. ben öyle nasipleniyorum ki,tüm bakış açım değişti hayata dair,çocuğa dair... pazar günleri canlı yayın oluyor eşinizle beraber dinlemş olsanız inanıyorum ki çookk faydasını göreceksiniz.. inş. herşy güzl olur aileniz için,inş. hiç ummadığınz yerden rızıklanırsınzda biter tüm borçlarınız,eşinizin işleri yoluna girer inş. Allah yardımcınız olsun...

valla allah kolaylık versin ama başta yapsaydın kavganıda eline paraları saymasaydın tam tersi olması gerekiyordu o seni parasıyla yaşatması gerekiyordu inş düzelirsiniz ama tek taraflı mücadele olmaz evlilikte. :KK50:

ya şu sölediniz kelimeye kızdım biraz o seni parasıyla yaşatması gerekiyordu neden öle düşünüyorsunuz ki bence karşılıklı olmalı

haklısınız karşılıklı olmalı ama sürekli kadın yapınca da insanın çok zoruna gidiyor..düğününe kadar kadın yaparmı.. babama demiş ki kızın çok lüks istiyor herşeyi ona yetişemiyorum demiş..o kaadar kızdım ki..eşyalar düğün iş herşeyi ben yaptım zaten lüks yapsam noluuur yapmasam nolur... şuan borcum olmasa bi kredi daha çektirip borçlarına sayacaktı.düğünümde takılan altınları babama verdim sende dursun yoksa bunlar da gidecek dedim.onu bile sordu..babam vermiyor die yalan söledim..inanın son bir yıldır sigortasını bile ödemiyor..akıl verin napayım ben..

hepimiz insanız,biri haklıda olsa bize çıkıştığında,kızdığında,öfkelendiğinde,hele hele onur kırıcı konuştuğunda savunmaya geçiyoruz,bizde yükseltiyoruz sesimizi,çocuklar bile böyle onuru incindiğinde nasılda hırçınlaşırlar.. yerinde sizde olsanız belki aynı tepkileri verirdiniz kimbilir.. gerçekten sabır zorlayıcı şeyler yaşatmışsınız eşinize,onun size olan tepkiselliğini savunma olarak algılayın kast olarak değil öncelikle.. ah ahh kimbilir neler işitiyorsunuz çevrenizden,nasıl negatifçe doluyorsunuz kimbilir,inş. yanılıyorumdur tabi,önce değiştirin bakış açınızı,bırakın tüm negatif,yıkıcı ,yaralayıcı tüm söylenenleri ve düşüncelerinizi,cidden şeytan çok seviyor evli çifler ile uğraşmayı,biran önce somut adımlar atın,ondan beklemyin ,aileniz için siz adım atın,birşey kaybetmezsiniz aksine kazanan olursunuz yavrunuzun ışıl ışıl parlayan gözlerini gördükçe,eski günlerdeki gibi eşinizle yar oldukça yine,iyikiler dedikçe çoğalır mutluluğunuz,huzurunuz.. ama takviye gerekiyor,belki dost sesli bir insan,belki bir pskolog,aile danışmanı,belki size gerçekçi ve yapıcı nasihatlar verecek saygıdeğer bir büyük,ben size bir tavsiyede bulunayım mı,çocuk deyip geçmeyin adlı program oluyor burç fmde,duyarlılıktan bahsediliyor,çocuk ruhundan,annelik kıvamından,babanın tavrından,edasından.. ben öyle nasipleniyorum ki,tüm bakış açım değişti hayata dair,çocuğa dair... pazar günleri canlı yayın oluyor eşinizle beraber dinlemş olsanız inanıyorum ki çookk faydasını göreceksiniz.. inş. herşy güzl olur aileniz için,inş. hiç ummadığınz yerden rızıklanırsınzda biter tüm borçlarınız,eşinizin işleri yoluna girer inş. Allah yardımcınız olsun...

ailem için adım attım onu aradım memlekete ailemin yanına gelince. hiç özür dilemeye niyetin yokmu aramıyosun sormuyosun dedim..müsait olmam artık sana dedi arama dedi..onu kurtaracam derken kendimi rezil ettim.evet kendimi tanıyamıyorum..çok sinirli biri oldum çıktım..inanın yaşlandım saçlarıma beyazlar ..dün 2 kez üstüste aradı AÇMADIM ÇOK KIRILDIM ARAMA beni demesine.bir müddet dinlenmeye alacaam kendimi ve yavrumu.çok isterse yanımıza gelir görür bizi.kesinlikle bi öüzür bi pişmanlık belirtisi bekliyourm..ben sürekli kavga eden biri değilim onunla..inanın çok nadir sabrım taşıyor..gücüme gidiyor.o zamanlarda beni alttan almaması..

Evlilikte roller değiştiğinde ve kadın evin her şeyi olduğunda en büyük sorunlar başlıyor, onca yük arasında kadın kişiliğini, ben'liğini kaybediyor ve ne yazık ki sonuç buralara kadar geliyor. Sürekli evle ilgilenmek, maddi manevi desteklemeye çalışmak, üzerine değer görememek vs binince de kadın başlıyor söylenmeye... Yazdıklarınız çok tanıdık geldi bana ancak tek farkla ben böyle bir kocayı üzerimde daha fazla taşımadım, taşıyamadım...

Evlilikte roller değiştiğinde ve kadın evin her şeyi olduğunda en büyük sorunlar başlıyor, onca yük arasında kadın kişiliğini, ben'liğini kaybediyor ve ne yazık ki sonuç buralara kadar geliyor. Sürekli evle ilgilenmek, maddi manevi desteklemeye çalışmak, üzerine değer görememek vs binince de kadın başlıyor söylenmeye... Yazdıklarınız çok tanıdık geldi bana ancak tek farkla ben böyle bir kocayı üzerimde daha fazla taşımadım, taşıyamadım...

siz de benim verdiğim tepkileri verdiniz mi.. tamam evlenirken iyi günde kötü günde dedik ama eşimin kötü günü hiç bitmiyorki..aslında benim çok tepki vermeye başlamamın en önemli sebebi artık kendimi kullanılıyor hissediyorum..sanki ben eşimin bankamatiğiyim..başka işe yaramıyorum..ilgi yok alaka yok..ben borçları ödedikce sorun yok..çocuğa da gül gibi bakıyorum..yoruldum ..siz boşandınız mı..sonuçları ağır olmadı mı..severek mi ayrıldınız..eşiniz nasıl boşanmaya razı oldu..

siz de benim verdiğim tepkileri verdiniz mi.. tamam evlenirken iyi günde kötü günde dedik ama eşimin kötü günü hiç bitmiyorki..aslında benim çok tepki vermeye başlamamın en önemli sebebi artık kendimi kullanılıyor hissediyorum..sanki ben eşimin bankamatiğiyim..başka işe yaramıyorum..ilgi yok alaka yok..ben borçları ödedikce sorun yok..çocuğa da gül gibi bakıyorum..yoruldum ..siz boşandınız mı..sonuçları ağır olmadı mı..severek mi ayrıldınız..eşiniz nasıl boşanmaya razı oldu..

Çok severek evlendim ancak bir süre sonra sevgimin tükendiğini hissettim, sürekli acil durumda çekilecek el freni durumuna girmek beni çok yordu, üstelik ben sizin gibi kolay kolay tepki veren ses çıkartan biride olmadım bizde patlayan sonunda ben oldum, açtığım başlıklardan bakarsanız detayları okuyabilirsiniz, aman elalem duymasın aman evim dağılmasın aman çocuklarım var diye diye oldum sinir hastası bir patladım tam patladım ve boşandım, sonuçları hiç ağır olmadı çok huzurluyum, seviyor musun dersen hayır alışkanlıkmış benim ki, sigarayı bırakmak gibiydi :) 3 gün stres yaptım sonra geçti bitti.. şimdi iletişim var ama çocuklar için hepsi o kadar evliliği beceremedik anne baba olmayı becereceğiz dedik.. ikna etmemse çok zor oldu ama oldu, istedikten sonra oluyor :) ama ben her şeyi denedim, psikolog, psikyatrist, her türlü öneri, evden uzaklaştırıp biraz ayrı kalma, ailesinden yardım isteme... aklınıza ne geliyorsa en azından şimdi gönlüm rahat. denemedim diyeceğim hiç bir şey yok!

Son düzenleme:
sizde sevgi tükenmiş demek..ben hala seviyorum onsuz sudan çıkmış balık gibi olurum.çok alıştım ama bilmiyorum bizde zaman ne gösterecek..sizi de tebrik ederim çok sabırlıymışsınız..geçmiş olsun dielim..

çok iyi anlıyorum sizi yaşadıklarınızı bende yaşadım yıllarca bitmek bilmeyen borçlarını bir gün bitecek herşey güzel olacak deyip yıllarca beni uyutmasını yada kendime söylediğim yalanları ve onları inanmayı tercih edişlerimi...
çok zor durumunuz herşeyi üstlenmişsiniz ve onda da yaranamamışsınız tabiri caizse verdiğiniz tepkiler çok normal insan eşinden birşeyler beklerken umutlarının elinde kalması kadar kötü bir şey yoktur sanırım..
halen seviyorum diyosunuz bence ailenizin yanındayken hazır eşinizin ailesi de gelsin eşinizde gelsin bu konuları hep birlikte konuşun eşinin aileside elini yastığın altına soksun sadece senin ailen üstlenirse herşeyi inan altından kalkamazsınız..
alışır eşiniz ki alışmış görünüyor siz görmek istemiyorsunuz çoğu şeyi seviyorum diyosunuz ama inan sevgi herşey demek değildir..
umarım eşiniz düzelir yavrunuzla birlikte mutlu olursunuz hakkınızda hayırlısı olsun...

çok iyi anlıyorum sizi yaşadıklarınızı bende yaşadım yıllarca bitmek bilmeyen borçlarını bir gün bitecek herşey güzel olacak deyip yıllarca beni uyutmasını yada kendime söylediğim yalanları ve onları inanmayı tercih edişlerimi...
çok zor durumunuz herşeyi üstlenmişsiniz ve onda da yaranamamışsınız tabiri caizse verdiğiniz tepkiler çok normal insan eşinden birşeyler beklerken umutlarının elinde kalması kadar kötü bir şey yoktur sanırım..
halen seviyorum diyosunuz bence ailenizin yanındayken hazır eşinizin ailesi de gelsin eşinizde gelsin bu konuları hep birlikte konuşun eşinin aileside elini yastığın altına soksun sadece senin ailen üstlenirse herşeyi inan altından kalkamazsınız..
alışır eşiniz ki alışmış görünüyor siz görmek istemiyorsunuz çoğu şeyi seviyorum diyosunuz ama inan sevgi herşey demek değildir..
umarım eşiniz düzelir yavrunuzla birlikte mutlu olursunuz hakkınızda hayırlısı olsun...

evet herkes farkında benim yaşadığım sıkıntıların.kayınvalidem kredi çektikten sonra bi müddet ödedi..düğün olunca ben çok sıkışığım kızım ödeyemem artık dedi. 1 sene daha sıkışılığım var daha doğrusu 10 ay..şu on ayı da atlatabilirsek benim maaşım yanımıza kalacak..kira da ödemiyoruz..evet herşey düzelir o zaman..ben eve bakarım ama işte insanın gücüne gidiyor..erkek deyince evi geçindiren ekmek getiren sahip çıkan die öğrettiler bize..benim babam annemi kimseye muhtaç etmedi..ama ben çalışmış olmasaydım şimdi açtık...ben kavga etmessem sakin zamanlarda eşim sabret herşey düzelir diyor..ama son dönem piyasaya yaptığı borçlar beni çileden çıkardı son nokta o oldu sanırım zaten o durumu öğrendikten sonra çok büyük kavgalarımız başladı..şiddet gördüm..benim ailem boşan diyor bizim yanımıza yerleş sahipsiz değilsin çok bunaldın sen diyor.bu sefer eşim de aileme cephe aldı bizi ayırmak istiyorlar die..ama ailem de haklı sonuçta evi geçindirmesi gerek.onun ailesi de çok üzgün sürekli arayıp eşime akıl veriyorlar düzeltsin durumunu die.babamla kayınvalidem telefonda konuştular karşı taraf çok üzüldüklerini sölediler ellerinden bişey gelmiyormuş..kızımız sabretsin biraz herşey düzelir diyorlar..bu arada benim ailem şiiddet gördüğümü bilmiyor söylesem hemen çekip alırlar beni..zor..çok zor..............

siz de bana çok benziyorsunuz sayın UHDE ..sizin son durumunuz nedir..ayrıldınız mı..peki ya çocuk ?benim verdiğim tepkileri normal bulmanız beni çok raahatlattı..insanız sonuçta her yük üstümüze binince patlıyoruz..

siz de bana çok benziyorsunuz sayın UHDE ..sizin son durumunuz nedir..ayrıldınız mı..peki ya çocuk ?benim verdiğim tepkileri normal bulmanız beni çok raahatlattı..insanız sonuçta her yük üstümüze binince patlıyoruz..

sizinle birebir aynı şeyleri yaşadım yıllarca belki dahada kötülerini sabır sabır insan bir yerde tükeniyor ben bebeklerim olduğunda yeniden borç yaptığını öğrendim yüklü miktarda ben hamileyken olan şeylerdi çok düşünmedim ikiz bebekleri olacağını bilen adam ben hamileyken onları ve beni düşünmeden böyle yapıyosa bundan artık ne koca olur nede baba dedim boşandım verdiğim karardan asla pişmanlık duymadım..
k.validemlerde biliyolarda yaptıklarını sürekli onlarada söyledim bu evliik iyiye gitmiyor oğlunuzla konuşun vs. vs beni anlamadı onlar k.validemin dediği bizde çektik kızım oldu sürekli...
1 yıl ayrı yaşadık 3 ay oldu tamamen boşanalı bebeklerim benimle birlikte zaten onlara hiç babalık yapmadı ki Allahtan bir çorap bile nasip olmadı bebeklerime babalarından...
şimdi o borçlarıyla icralarıyla uğraşırken ben araba aldım bebeklerimle gayet güzel mutlu yaşıyoruz...

en güzeli ne biliyomusun kafam rahat huzurum var kafam bugün nereye borç yaptı yine icramı gelecek bu borç nasıl ödenecek vs. bu düşüncelerim yok.
çalışıyorum evime geliyorum bebeklerimle huzuru buluyorum...

inş. sizin eşiniz düzelir inş. mutlu olursunuz yoksa hayat çekilmiyor onlarla...

• Beğen
Reactions: anu
sizinle birebir aynı şeyleri yaşadım yıllarca belki dahada kötülerini sabır sabır insan bir yerde tükeniyor ben bebeklerim olduğunda yeniden borç yaptığını öğrendim yüklü miktarda ben hamileyken olan şeylerdi çok düşünmedim ikiz bebekleri olacağını bilen adam ben hamileyken onları ve beni düşünmeden böyle yapıyosa bundan artık ne koca olur nede baba dedim boşandım verdiğim karardan asla pişmanlık duymadım..
k.validemlerde biliyolarda yaptıklarını sürekli onlarada söyledim bu evliik iyiye gitmiyor oğlunuzla konuşun vs. vs beni anlamadı onlar k.validemin dediği bizde çektik kızım oldu sürekli...
1 yıl ayrı yaşadık 3 ay oldu tamamen boşanalı bebeklerim benimle birlikte zaten onlara hiç babalık yapmadı ki Allahtan bir çorap bile nasip olmadı bebeklerime babalarından...
şimdi o borçlarıyla icralarıyla uğraşırken ben araba aldım bebeklerimle gayet güzel mutlu yaşıyoruz...

en güzeli ne biliyomusun kafam rahat huzurum var kafam bugün nereye borç yaptı yine icramı gelecek bu borç nasıl ödenecek vs. bu düşüncelerim yok.
çalışıyorum evime geliyorum bebeklerimle huzuru buluyorum...

inş. sizin eşiniz düzelir inş. mutlu olursunuz yoksa hayat çekilmiyor onlarla...

huzur en önemli şeymiş evlilikte onu çok iyi anladım ..biz barıştık eşim geldi bizi götürdü..düzelecek herşey diyor..hatta bu ay maaşımın yarısı bana kaldı diebilirim .. uğraşıyor görüyorum..unutmaya çalışıcam şiddeti...umarım bu ay ödediği gibi sürekli olarak bana maddi konuda destek olur ciddi anlamda bunalıyorum çünkü. bu arada internetimiz yok ..her zaman sürekli nete giremiyorum o yüzden..siz çok zorluk yaşamışsınız ikiz çocuk ne kadar zordur tahmin edebiliyorum..hem onların stresi hem eşinizle olan problemleriniz uykusuz geceler maddi sıkıntılar yalanlar..off bu erkekler sanırım çok aptal..arabamı aldım diyosunuz ne mutlu size çok sevindim..ben de eşim olmasaydı 0 (sıfır) kilometre bi araba kesin alırdım heralde:))))))))))bi laf var ya her başarılı erkeğin arkasında bayan vardır die..ben o lafı değiştirdim HER BAŞARISIZ KADININ ÖNÜNDE ERKEK VARDIR ONA ÇELME TAKAN :))

siz de ne sabır varmış be ben okurken sinirlendim bu nasıl bir kocadır büyük konuşmayım daha evlenmedim ama çekilmez yani kahrı bence kısa yoldan bırakın allah yardımcınız olsun:KK50:

X