Menopoz Menopoza girdikten sonra hamile olup çocuğu olan varmı?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Allahtan umidi kesmemek lazim. Bol bol dua edin.

Gunluk Co enzim q10 kullanin.

Ben de 2017 yilinda tup bebekle bile bebegin olmaz denilen biriyim.tam tup bebek tedavisine baslayacagim ay adetim gecikti (ilk kez) ve hamileydim. Simdi 15 aylik bebegim (cok sukur).

Fsh degerim 20nin uzerinde, amh degerim 0,2 ydi. İmkansiz diyorlardi.

Allahtan umidi kesmemek lazim. Bol bol dua edin.

Gunluk Co enzim q10 kullanin.

Ben de 2017 yilinda tup bebekle bile bebegin olmaz denilen biriyim.tam tup bebek tedavisine baslayacagim ay adetim gecikti (ilk kez) ve hamileydim. Simdi 15 aylik bebegim (cok sukur).

Fsh degerim 20nin uzerinde, amh degerim 0,2 ydi. İmkansiz diyorlardi.
Merhaba

Merhaba. Siteye az evvel sırf sizlere cevap yazabilmek için üye oldum. Tam kullanmayı bilmiyorum umarım yanıtımı görürsünüzz. 26 yaşındayım. Bebek yapmak istediğim için doktoruma gittiğimde over rezervimde düşüklük saptadı. Kan testleri sonucumda amh 3 fsh 58 e2 35 çıktı. Menopoz ( erken menopoz) ile ilgilenenler bunların ne demek olduğunu zaten anlayacaktır. Tedaviye başlamadan evvel doktorum 2 ay beklememi söyledi. 2. Ay reglide kan verecektim ona göre gelişmemiş yumurtalarım tedavi ile geliştirilip dondurulacaktı. 2. Ay regli görmedim. Şuan hcg 2000 küsür. Ultrasondan bakınca 2 kese görünüyor fakat periyoda ve hcg ye göre 6 haftalık hamileyim ultrasona göre keseler çok ufak. Yurtışında olduğum için kendi doktorum bizzat göremedi. Buradaki doktor çelişkide kaldı. İkiz bebek dedi fakat 2/3 hafta sonra bakalım dedi. Kendi doktorum bebekten başka bi şey olamaz dedi. Yani menopozunu tam olarak tamamlamamış herkesin anne olma şansı var. Bana da ilk gittiğim 2 doktor kesinlikle bebeğimin olamayacağını imkansız olduğunu ancak yumurta donörü ile gebe kalabileceğimi söyledi. Ben sevişerek hiçbir hormon tedavisi görmeden hamileyim. 3 hafta ve ilerleyen zamanlarda size umut olması için yazacağım

Konuyu görünce cevaben yazmak istedim.
Yakın komşumuz 42 yaşında menapoza girdi.
Menapoza girdim nasıl olsa diye korunmayı bırakıyorlar. 5 ay sonrasında şüphelenip test yapıyor 2 aylık hamileymiş direk kalp atışını duyuyor :) Şok oldular çok düşündüler ama tabi ki doğurdu. En küçük kızıyla arasında 17 yaş farkla küçük kızını kucağına almış oldu 43 yaşında. Umut olur belki.

konu guncel
45 yasında 1 yıldır menopoz olan adet gormeyen ben cocuk dusundugumden buradayım 130 fhs degerım ama yumurtalar var dr da sasırdı bakalım gelısme olursa yazarım duruma ortak olanlar varsa lutfen yazsınkı umut olsun bu ara aslan pencesı hayıt otu ıcıyorum dr ostorojen yukluyor trisequens kullanıyorum regl olmak ıcın

esimin teyzesi 33 yasinda erken menapoza girmis
nasil olsa menapozdayim diye guvenip korunmamislar 2.cocuk bu sekilde olmuş

konu guncel
45 yasında 1 yıldır menopoz olan adet gormeyen ben cocuk dusundugumden buradayım 130 fhs degerım ama yumurtalar var dr da sasırdı bakalım gelısme olursa yazarım duruma ortak olanlar varsa lutfen yazsınkı umut olsun bu ara aslan pencesı hayıt otu ıcıyorum dr ostorojen yukluyor trisequens kullanıyorum regl olmak ıcın
annem 56 yasinda menapoza gireli 7 sene oldu yilda bir kez falan kanamasi olur bazen her seferinde noluyo acaba diyip dr a gidiyo hep ayni cevap dogursan dogurursun
yumurtalar var

annem 56 yasinda menapoza gireli 7 sene oldu yilda bir kez falan kanamasi olur bazen her seferinde noluyo acaba diyip dr a gidiyo hep ayni cevap dogursan dogurursun
yumurtalar var
artık böyle seyler okuyunc hıc sevınemıyorum o mılyonda bır ıhtımalde bızı bulmaz kı arkadasım

artık böyle seyler okuyunc hıc sevınemıyorum o mılyonda bır ıhtımalde bızı bulmaz kı arkadasım
esimin teyzesi ve bir arkadasimda erken menapozdayken hamile kaldi o kadar da az bir ihtimal degil belki de sirf benim tanidigim 3 kisi var bak :)
yasiniz kacti igneyle falan engelleyemedilermi menapozu

esimin teyzesi ve bir arkadasimda erken menapozdayken hamile kaldi o kadar da az bir ihtimal degil belki de sirf benim tanidigim 3 kisi var bak :)
yasiniz kacti igneyle falan engelleyemedilermi menapozu
ya aslında 1.5 sene once dr dedı menopoz baslıyor gecıktırelımmı dıye ben ap tal kafam yoknya naapcam bu yastan sonra(45 yas) cocugu dedım oda yasıma ınanamadı 30 gıbı gosterıyorusnuz dedı genetık dedım bosver ıstemem gecıktırme dedım.sımdı pısmanız tabı duvarları tırmalıyoruz durum bu fsh 117

ya aslında 1.5 sene once dr dedı menopoz baslıyor gecıktırelımmı dıye ben ap tal kafam yoknya naapcam bu yastan sonra(45 yas) cocugu dedım oda yasıma ınanamadı 30 gıbı gosterıyorusnuz dedı genetık dedım bosver ıstemem gecıktırme dedım.sımdı pısmanız tabı duvarları tırmalıyoruz durum bu fsh 117
bekarmiydiniz gerek yok dediginizde yoksa çocukmu dusunmuyordunuz
birde bende kendimden erken menapozdan supheleniyorum
belirtileriniz nelerdi acaba

bekarmiydiniz gerek yok dediginizde yoksa çocukmu dusunmuyordunuz
birde bende kendimden erken menapozdan supheleniyorum
belirtileriniz nelerdi acaba
Hayatım adet kesıldı 3 veya4 ay sonra ben tarlusal kullandım agır kanama seklınde geldı olmadı dr a gıttım dr fsh test yaptırdı 23 ımıs menopoza gırıyormuşum erteleyebılırız menopozu ılaclarla dedı aman bosver bu yastan sonra cocuk mu yapıcam (yas 45) dedım salladım(sımdı pısmanım o ayrı ) sen dra gıtme hıc dırekt kan testı ver ve hormon testı fsh testı ıstıyorum de..10 uzerı ıse fsh dusurebılırsın 10 altına kacmıs degerın ogren once

Hayatım adet kesıldı 3 veya4 ay sonra ben tarlusal kullandım agır kanama seklınde geldı olmadı dr a gıttım dr fsh test yaptırdı 23 ımıs menopoza gırıyormuşum erteleyebılırız menopozu ılaclarla dedı aman bosver bu yastan sonra cocuk mu yapıcam (yas 45) dedım salladım(sımdı pısmanım o ayrı ) sen dra gıtme hıc dırekt kan testı ver ve hormon testı fsh testı ıstıyorum de..10 uzerı ıse fsh dusurebılırsın 10 altına kacmıs degerın ogren once
ben pkodan dolayi zaten yilda anca 2 kez oda tarlusalla adet oluyorum ama bu 2 aydir kendiliginden oldu bir tuhaflik var kanama seklinde oyuzden supheleniyorum

konu guncel
Bir gelişme var mı?

konu guncel
Ya Allah aslına Bı cvp bulamadm arkadasm triguens hakkında ne dedi doktr koruyırmuymus gebelımten

Merhabalar imkansız gibi gelebilir kayınvalidem 50 yaşına yakın ve yıllar önce menopoza girmisken hamile olduğunu öğrendi üstelik tamamen biyolojik yolla ben 25 yaşındayım adet için doktora gittiğimde erken menopoz denildi Allah'tan ümit kesilmez

Şuan bunu gördüm ve öyle sevindim ki.... Resmen bana umut oldunuz. Ben 21 yaşındayım ve erken menopoz dediler. Fsh degerim çok yuksek ve amh degerim çok düşük
Yumurtam yok resmen, doktor hiç göremiyorum diyor. Ben menepoza girmekten korkuyorum anne olamamaktan korkuyorum. Cok istiyorum evlenince çocuğum olsn... Allah isteyen herkese versin. Ben şuan bir doktora gittim ama bir kac doktora daha gidicem
Doktorum suan bana prp yontemini önerdi. Nasıl olur bilmiyorum. Ben bakireyim ve bakireligimin alinacagini o yüzden karari bana bıraktığını söyledi. Ne yapacağımı bilmiyorum 😔😔😔

Ben geç evlendim ve evlendikten sonra menopoza girdim. Çocuğum olmasını çok istiyorum ama takdiri ilahi... Ama komşum menopoza girmiş ama sonra hamile olup çocuğu olmuş. Ben 45 yaşındayım. Eğer aranızda menopoza girip çocuğu olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.... 41 gün okunan Meryem süresine başladım öncelikle tabiki hayırlısı inşallah....
Var evet ben tatlım 🤭🤭

X