Merak ettiğim takı konusu

captain price

erkek değilim ben
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2015
26.503
91.038
Konudaki herkes haksız.

Eşin kardeşi gerçekten lazım olanı istedi ise verilebilir. Ben olsam veririm. Gelin bunu niye ailesine söylüyor? Aile bunun üstüne missilleme yapmış utanmadan.

dyakamoz

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2011
932
3.622
İki taraf da haksız. Kardeş ne için borç istiyor evli çiftten? Hadi diyelim çok ihtiyacı vardı da istedi, bunu duyan kız tarafı neden bizde isteyruk yapıyor ki? Üstelik kardeşe verilen paranın birebir aynı tutarı. Birebir aynı tutarı almaları ihtiyaçtan değil de, o tarafa verdin bize de vereceksin, para yedirmeyiz bakış açısı gibi. Hoş değil. Zaten bana takılan takıların daha sonra masraflar için dağıtılması çok saçma geliyor. Takmayın arkadaş o zaman takı makı. Bu konunun dışında söylüyorum, Sırf millet görsün diye takı takıp ertesi gün sessiz sedasız geri alıyolar. Ne aileler var.

pelincikcik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2020
1.273
1.141
30
Kızlar selam

yorumları almak istedim çünkü ben olayı objektif değerlendiremiyorum.

bir arkadaşımın başına geldi bu olay bana anlattığında yorumlarımda kararsız kaldım. Aşağıdaki bu olay yüzünden damat bey gelin ailesine hala kinli ama bana gelin ailesi haklı gibi geliyor lakin emin olamadım sizden objektif yorum istiyorum.

tutarlar örnek ama olay kurgusu böyle :

1- evlendiler
2- örneğin ,erkek tarafı 2 bin TL taktı kız tarafı 6 bin TL taktı
3- takılan 2 bin TL yi damadın erkek kardeşi borç istedi ve damat verdi
4- bunu da duyan gelin annesi ve gelin kız kardeşi dedi ki geline bize de 2 bin tl bırak senin düğün için masraflar var kredi kartını ödeyelim demişler gelin hnm tamam demiş verdi ama böyle söylene söylene
5-damat sinirlendi bu duruma ama kendisi borç verdi o borç ödendi mi şüpheli geline sorulunca hep kaçamak cevap veriyor bana bile düzgünce cevap vermedi açıkcası

ben de ödemedi herhalde erkek kardeşi diyorum haliyle
Özetle durum bu

6- gelin ilk çocuk olduğu için ailenin tüm birikimi ona takıldı ,bak kardeşine bu kadar takılmadı diyorum ama bunları çok değerlendiremiyor

ailem neden altın istedi modunda o da ,kocanın etkisinde çok kalıyor

sizce damat haklı mı kızmakta gelin ailesi haklı mı istemekte ?
Şöyle bişey var damadın kardeşi borç diye mi aldı yoksa damat onu ailesine verdi de kardeşime borç verdim mi dedi ,borç dediğin şey bi süre sonra verilir gelinin ailesi güvenmemiş inanmamış ki onlarda o kadar tutarda istemişler ,yani damat bence borç diye vermedi onu bana öyle geldi

papatyabuketi

wingardium leviosaa
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2014
2.698
2.867
Kızlar selam

yorumları almak istedim çünkü ben olayı objektif değerlendiremiyorum.

bir arkadaşımın başına geldi bu olay bana anlattığında yorumlarımda kararsız kaldım. Aşağıdaki bu olay yüzünden damat bey gelin ailesine hala kinli ama bana gelin ailesi haklı gibi geliyor lakin emin olamadım sizden objektif yorum istiyorum.

tutarlar örnek ama olay kurgusu böyle :

1- evlendiler
2- örneğin ,erkek tarafı 2 bin TL taktı kız tarafı 6 bin TL taktı
3- takılan 2 bin TL yi damadın erkek kardeşi borç istedi ve damat verdi
4- bunu da duyan gelin annesi ve gelin kız kardeşi dedi ki geline bize de 2 bin tl bırak senin düğün için masraflar var kredi kartını ödeyelim demişler gelin hnm tamam demiş verdi ama böyle söylene söylene
5-damat sinirlendi bu duruma ama kendisi borç verdi o borç ödendi mi şüpheli geline sorulunca hep kaçamak cevap veriyor bana bile düzgünce cevap vermedi açıkcası

ben de ödemedi herhalde erkek kardeşi diyorum haliyle
Özetle durum bu

6- gelin ilk çocuk olduğu için ailenin tüm birikimi ona takıldı ,bak kardeşine bu kadar takılmadı diyorum ama bunları çok değerlendiremiyor

ailem neden altın istedi modunda o da ,kocanın etkisinde çok kalıyor

sizce damat haklı mı kızmakta gelin ailesi haklı mı istemekte ?
Ne fark edecek ki, olay sizle alakalı değilken.:kahve:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1928 gün geçti.

seamoms

Deniz koydum adını..🎈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2015
1.183
4.505
Yeni evlenen birinden borç istemek?Sonra o verdi sen de vereceksin demek...İki taraf da çok art niyetli,haksız.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-07-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 20 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında önemli miktarda mekonyum denilen ilk dışkı birikti. Koyu yeşil renkteki mekonyum içinde, bebeğin karaciğeri, pankreası ve safra kesesinin ürettiği artıklar bulunur. Bebeğinizin boyu yaklaşık 34-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2600-3000 gr. aralığında. Genişleme ve açılmayı takip etmek için vajinal muayene mutlaka yapılmaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

raava

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2011
2.554
8.134
Şu takı olayı hepten kalksa da rahatlasak. Herkesin birbirinden haksız olduğu nadir konulardan olmuş.

Deltavealfa

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
1.174
1.521
31
Gelinin ailesi ben olsam, alirim kendi tarafımın tum altinlarini, kendi adima bankaya atarim.Kizim icin saklarim yani o altinlari..Damat kixi kandirip, o takilqri da aileye yedirir çünkü..Evet yamyamlar..
Ah nerdee bunu yapsa kız iyice düşman olur, kız arkadaşım çok ayrı bir dünya yaşıyo eşi türlü bahanelerle çalışmıyor aşırı tembel ama arkadaşım aman evde dursun yeter ben ona bakarım modunda .

onun bu tavırları çok değişik geliyor bana ama beni ilgilendirmez
Ne fark edecek ki, olay sizle alakalı değilken.:kahve:
can sıkıntısı 😊

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 43 gün geçti.

Gamarcoba66

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019
1.104
2.221
38
Ah nerdee bunu yapsa kız iyice düşman olur, kız arkadaşım çok ayrı bir dünya yaşıyo eşi türlü bahanelerle çalışmıyor aşırı tembel ama arkadaşım aman evde dursun yeter ben ona bakarım modunda .

can sıkıntısı 😊
Iste ben de ailesi olsam alirdim altinlari dedim bu yuzden..Bu kizi yolar bu aile..Maasini da yer, altinlari da alirlar..Ama sizin yapabileceginiz hicbirsey yok bu durumda..Kiz boyle birine layik demekki

mavikelebek34

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2017
1.181
4.427
İki tarafında yaptığı hiç hoş değil. Yeni evli çift zaten bir sürü masrafları olacak ya da ileride kullanmak için birikim yapacaklar.

mavikelebek34

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2017
1.181
4.427

can sıkıntısı 😊
vay anam vayyy geçmiş olsun şimdiden arkadaşına eşi bulunmaz hint kumaşı sanırım. Yakında çocuk olunca dert yanmaya başlar. Kızın ailesi bu durumu bahane edip kalan takıları hadi diyelim kızın iyiliği için saklasa bile erkek tarafında kavga kıyamet çıkar düğünde takılan takılar erkek tarafınındır diye

Pamukannesi83

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
13.461
54.177
Aileler borc istemek icin tek yeni evlenen cifti mi bulmus? Bu iki taraf icin de gecerli. Bence iki taraf da altini geri vermez. Evlenenlere birakmayacaklarsa ne diye altin takiyor bu aileler bilmiyorum. Sirf gösteris icin mi? Ikisi de soguk bir bardak su icsin. Altini geri ödeyeni görmedim ben simdiye kadar

M e g g

Nirvana
Pro Üye
24 Kasım 2009
22.287
85.525
Damadın kardeşi pusuya yatmış borç istemek için
Gelinin ailesi madem kayna veriyorlar bizde eşit miktarda para isteyelim biz enayi miyiz moduna girmişler
Damat kendi kardeşine keseyi açmış ama gelinin ailesine gaspçı gözüyle bakıyor
Gelin de kocam bana kızacak benden soğuyacak bu ailemin amacı ne diyerekten buldumcuk olmuş
Herkes bir tuhaf