Merak ettiğim takı konusu

Yeni evlenen birinden borç istemek?Sonra o verdi sen de vereceksin demek...İki taraf da çok art niyetli,haksız.

Gelinin ailesi ben olsam, alirim kendi tarafımın tum altinlarini, kendi adima bankaya atarim.Kizim icin saklarim yani o altinlari..Damat kixi kandirip, o takilqri da aileye yedirir çünkü..Evet yamyamlar..
Ah nerdee bunu yapsa kız iyice düşman olur, kız arkadaşım çok ayrı bir dünya yaşıyo eşi türlü bahanelerle çalışmıyor aşırı tembel ama arkadaşım aman evde dursun yeter ben ona bakarım modunda .

onun bu tavırları çok değişik geliyor bana ama beni ilgilendirmez
Ne fark edecek ki, olay sizle alakalı değilken.:kahve:
can sıkıntısı 😊

Ah nerdee bunu yapsa kız iyice düşman olur, kız arkadaşım çok ayrı bir dünya yaşıyo eşi türlü bahanelerle çalışmıyor aşırı tembel ama arkadaşım aman evde dursun yeter ben ona bakarım modunda .

can sıkıntısı 😊
Iste ben de ailesi olsam alirdim altinlari dedim bu yuzden..Bu kizi yolar bu aile..Maasini da yer, altinlari da alirlar..Ama sizin yapabileceginiz hicbirsey yok bu durumda..Kiz boyle birine layik demekki

İki tarafında yaptığı hiç hoş değil. Yeni evli çift zaten bir sürü masrafları olacak ya da ileride kullanmak için birikim yapacaklar.

can sıkıntısı 😊
vay anam vayyy geçmiş olsun şimdiden arkadaşına eşi bulunmaz hint kumaşı sanırım. Yakında çocuk olunca dert yanmaya başlar. Kızın ailesi bu durumu bahane edip kalan takıları hadi diyelim kızın iyiliği için saklasa bile erkek tarafında kavga kıyamet çıkar düğünde takılan takılar erkek tarafınındır diye

Aileler borc istemek icin tek yeni evlenen cifti mi bulmus? Bu iki taraf icin de gecerli. Bence iki taraf da altini geri vermez. Evlenenlere birakmayacaklarsa ne diye altin takiyor bu aileler bilmiyorum. Sirf gösteris icin mi? Ikisi de soguk bir bardak su icsin. Altini geri ödeyeni görmedim ben simdiye kadar

Damadın kardeşi pusuya yatmış borç istemek için
Gelinin ailesi madem kayna veriyorlar bizde eşit miktarda para isteyelim biz enayi miyiz moduna girmişler
Damat kendi kardeşine keseyi açmış ama gelinin ailesine gaspçı gözüyle bakıyor
Gelin de kocam bana kızacak benden soğuyacak bu ailemin amacı ne diyerekten buldumcuk olmuş
Herkes bir tuhaf

Damat çok konuşmasın
arkadaşınız da saf olmasın
gelin eşine eee sen kardeşine verdin ben verince ne oluyor diyememiş mi?

Aileler borc istemek icin tek yeni evlenen cifti mi bulmus?

maalesef bu tarz garip şeyler var

gelin damat düğündeki takıları harcamadan, aman bir yatırım yapmadan onlardan alabileceğimizi alalım moduna giriyorlar

biz evlenmeden önce yaşadığımız evin depozitosunu görümcem vermişti, birlikte oturuyorduk o zaman

yine ondan yıllar önce eşime mesleğe başlaması için yatırılması gereken bir parayı da babasında o an para olmadığı için o vermiş

biz evlendikten sonra sizde şimdi para vardır diye bunları istedi

araba alacağım da dedi gerekçe olarak, o araba aradan geçen 15 yılda alınmadı hala

eşime sorsan hatırlamaz bu olayı ama benim için dönüm noktalarından biridir

daha bir aylık dahi evli olmayanlardan zamanında borç olduğunu söylemeden yapılan ödemeleri talep etmek

düğün takıları ile halen oturduğunuz evin depozitosunu verin diyebilmek

birkaç yıl sonra annesi kızım düğün takılarını ev için bozdurdu yazık etti dediğinde biz de ona vermek için bozdurmuştuk dememek için zor tuttum, büyüklük bizde kalsın deyip sustum

maalesef bu tarz garip şeyler var

gelin damat düğündeki takıları harcamadan, aman bir yatırım yapmadan onlardan alabileceğimizi alalım moduna giriyorlar

biz evlenmeden önce yaşadığımız evin depozitosunu görümcem vermişti, birlikte oturuyorduk o zaman

yine ondan yıllar önce eşime mesleğe başlaması için yatırılması gereken bir parayı da babasında o an para olmadığı için o vermiş

biz evlendikten sonra sizde şimdi para vardır diye bunları istedi

araba alacağım da dedi gerekçe olarak, o araba aradan geçen 15 yılda alınmadı hala

eşime sorsan hatırlamaz bu olayı ama benim için dönüm noktalarından biridir

daha bir aylık dahi evli olmayanlardan zamanında borç olduğunu söylemeden yapılan ödemeleri talep etmek

düğün takıları ile halen oturduğunuz evin depozitosunu verin diyebilmek

birkaç yıl sonra annesi kızım düğün takılarını ev için bozdurdu yazık etti dediğinde biz de ona vermek için bozdurmuştuk dememek için zor tuttum, büyüklük bizde kalsın deyip sustum

Insanlar ne garip. O zaman hicbirsey yapmayip kenara cekilsinler. :KK43:

Kızlar selam

yorumları almak istedim çünkü ben olayı objektif değerlendiremiyorum.

bir arkadaşımın başına geldi bu olay bana anlattığında yorumlarımda kararsız kaldım. Aşağıdaki bu olay yüzünden damat bey gelin ailesine hala kinli ama bana gelin ailesi haklı gibi geliyor lakin emin olamadım sizden objektif yorum istiyorum.

tutarlar örnek ama olay kurgusu böyle :

1- evlendiler
2- örneğin ,erkek tarafı 2 bin TL taktı kız tarafı 6 bin TL taktı
3- takılan 2 bin TL yi damadın erkek kardeşi borç istedi ve damat verdi
4- bunu da duyan gelin annesi ve gelin kız kardeşi dedi ki geline bize de 2 bin tl bırak senin düğün için masraflar var kredi kartını ödeyelim demişler gelin hnm tamam demiş verdi ama böyle söylene söylene
5-damat sinirlendi bu duruma ama kendisi borç verdi o borç ödendi mi şüpheli geline sorulunca hep kaçamak cevap veriyor bana bile düzgünce cevap vermedi açıkcası

ben de ödemedi herhalde erkek kardeşi diyorum haliyle
Özetle durum bu

6- gelin ilk çocuk olduğu için ailenin tüm birikimi ona takıldı ,bak kardeşine bu kadar takılmadı diyorum ama bunları çok değerlendiremiyor

ailem neden altın istedi modunda o da ,kocanın etkisinde çok kalıyor

sizce damat haklı mı kızmakta gelin ailesi haklı mı istemekte ?
Gelin hakli ve saf. Kocisine kiyamiyor bellikj. Ama kocisi onu iyi kekliyor. Gelin ailesi o kadar masraf ediyor damat kardesine vermeye gelince veriyoda gelin annesine niye afra tafra yapiyorki. Iyi yapsms annesi. Irite oluyorum soyle sonradam koca bulupta anasini babasini atanlari ya.

Kızlar selam

yorumları almak istedim çünkü ben olayı objektif değerlendiremiyorum.

bir arkadaşımın başına geldi bu olay bana anlattığında yorumlarımda kararsız kaldım. Aşağıdaki bu olay yüzünden damat bey gelin ailesine hala kinli ama bana gelin ailesi haklı gibi geliyor lakin emin olamadım sizden objektif yorum istiyorum.

tutarlar örnek ama olay kurgusu böyle :

1- evlendiler
2- örneğin ,erkek tarafı 2 bin TL taktı kız tarafı 6 bin TL taktı
3- takılan 2 bin TL yi damadın erkek kardeşi borç istedi ve damat verdi
4- bunu da duyan gelin annesi ve gelin kız kardeşi dedi ki geline bize de 2 bin tl bırak senin düğün için masraflar var kredi kartını ödeyelim demişler gelin hnm tamam demiş verdi ama böyle söylene söylene
5-damat sinirlendi bu duruma ama kendisi borç verdi o borç ödendi mi şüpheli geline sorulunca hep kaçamak cevap veriyor bana bile düzgünce cevap vermedi açıkcası

ben de ödemedi herhalde erkek kardeşi diyorum haliyle
Özetle durum bu

6- gelin ilk çocuk olduğu için ailenin tüm birikimi ona takıldı ,bak kardeşine bu kadar takılmadı diyorum ama bunları çok değerlendiremiyor

ailem neden altın istedi modunda o da ,kocanın etkisinde çok kalıyor

sizce damat haklı mı kızmakta gelin ailesi haklı mı istemekte ?
haklı yada haksız ne önemi altı üstü para. aile istemiş keşke başta takmasaymış ama takmış . istemişler olabilir. takarken iyiydi isterken mi kötü. aile dir böyle şeyler olur. Kişi kocasıyla kötü olursa yine o aile onun yanında olacak ağaç kovugundan çıkmadı sonuçta. Arkadaşınız bu kadar hırslı olmazsa sıkıntı yok.

haklı yada haksız ne önemi altı üstü para. aile istemiş keşke başta takmasaymış ama takmış . istemişler olabilir. takarken iyiydi isterken mi kötü. aile dir böyle şeyler olur. Kişi kocasıyla kötü olursa yine o aile onun yanında olacak ağaç kovugundan çıkmadı sonuçta. Arkadaşınız bu kadar hırslı olmazsa sıkıntı yok.
Çok koca düşkünü arkadaşım ama çoğunluk gelin ailesi haklı diyor tabi haksız diyenler de var onları da anladım

Çok koca düşkünü arkadaşım ama çoğunluk gelin ailesi haklı diyor tabi haksız diyenler de var onları da anladım
Çoğunluk iki tarafı da haksız buluyor gibi aslında. Algıda seçicilik sizdeki. Siz, gelin ailesi haklı diyen yorumları beğeniyorsunuz dikkat ettim de.. Çünkü siz de böyle düşünüyosunuz. Gelin ailesi kısasa kısas yapmış bu mu haklılık? Belki damat tarafı ikibin elden çıkacak diye değil de, bu davranışı itici bulmuştur? Miras paylaşımı mı bu

X