Merak ettiğim takı konusu

gulendam_34

inanmak yolun yarısıdır :)
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2012
11.044
10.793
Damat çok konuşmasın
arkadaşınız da saf olmasın
gelin eşine eee sen kardeşine verdin ben verince ne oluyor diyememiş mi?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2117 gün geçti.

Deltavealfa

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
1.174
1.521
31
Damat çok konuşmasın
arkadaşınız da saf olmasın
gelin eşine eee sen kardeşine verdin ben verince ne oluyor diyememiş mi?
Diyemez arkadaşım kocası için her şeyi yapar o modda, eşi çalışmıyor ona rağmen eşinin peşinde pervane

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 43 gün geçti.

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
26.576
60.948
Aileler borc istemek icin tek yeni evlenen cifti mi bulmus?

maalesef bu tarz garip şeyler var

gelin damat düğündeki takıları harcamadan, aman bir yatırım yapmadan onlardan alabileceğimizi alalım moduna giriyorlar

biz evlenmeden önce yaşadığımız evin depozitosunu görümcem vermişti, birlikte oturuyorduk o zaman

yine ondan yıllar önce eşime mesleğe başlaması için yatırılması gereken bir parayı da babasında o an para olmadığı için o vermiş

biz evlendikten sonra sizde şimdi para vardır diye bunları istedi

araba alacağım da dedi gerekçe olarak, o araba aradan geçen 15 yılda alınmadı hala

eşime sorsan hatırlamaz bu olayı ama benim için dönüm noktalarından biridir

daha bir aylık dahi evli olmayanlardan zamanında borç olduğunu söylemeden yapılan ödemeleri talep etmek

düğün takıları ile halen oturduğunuz evin depozitosunu verin diyebilmek

birkaç yıl sonra annesi kızım düğün takılarını ev için bozdurdu yazık etti dediğinde biz de ona vermek için bozdurmuştuk dememek için zor tuttum, büyüklük bizde kalsın deyip sustum

Pamukannesi83

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
13.461
54.179
maalesef bu tarz garip şeyler var

gelin damat düğündeki takıları harcamadan, aman bir yatırım yapmadan onlardan alabileceğimizi alalım moduna giriyorlar

biz evlenmeden önce yaşadığımız evin depozitosunu görümcem vermişti, birlikte oturuyorduk o zaman

yine ondan yıllar önce eşime mesleğe başlaması için yatırılması gereken bir parayı da babasında o an para olmadığı için o vermiş

biz evlendikten sonra sizde şimdi para vardır diye bunları istedi

araba alacağım da dedi gerekçe olarak, o araba aradan geçen 15 yılda alınmadı hala

eşime sorsan hatırlamaz bu olayı ama benim için dönüm noktalarından biridir

daha bir aylık dahi evli olmayanlardan zamanında borç olduğunu söylemeden yapılan ödemeleri talep etmek

düğün takıları ile halen oturduğunuz evin depozitosunu verin diyebilmek

birkaç yıl sonra annesi kızım düğün takılarını ev için bozdurdu yazık etti dediğinde biz de ona vermek için bozdurmuştuk dememek için zor tuttum, büyüklük bizde kalsın deyip sustum

Insanlar ne garip. O zaman hicbirsey yapmayip kenara cekilsinler. :KK43:

Kizgin cicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2020
942
2.655
Kızlar selam

yorumları almak istedim çünkü ben olayı objektif değerlendiremiyorum.

bir arkadaşımın başına geldi bu olay bana anlattığında yorumlarımda kararsız kaldım. Aşağıdaki bu olay yüzünden damat bey gelin ailesine hala kinli ama bana gelin ailesi haklı gibi geliyor lakin emin olamadım sizden objektif yorum istiyorum.

tutarlar örnek ama olay kurgusu böyle :

1- evlendiler
2- örneğin ,erkek tarafı 2 bin TL taktı kız tarafı 6 bin TL taktı
3- takılan 2 bin TL yi damadın erkek kardeşi borç istedi ve damat verdi
4- bunu da duyan gelin annesi ve gelin kız kardeşi dedi ki geline bize de 2 bin tl bırak senin düğün için masraflar var kredi kartını ödeyelim demişler gelin hnm tamam demiş verdi ama böyle söylene söylene
5-damat sinirlendi bu duruma ama kendisi borç verdi o borç ödendi mi şüpheli geline sorulunca hep kaçamak cevap veriyor bana bile düzgünce cevap vermedi açıkcası

ben de ödemedi herhalde erkek kardeşi diyorum haliyle
Özetle durum bu

6- gelin ilk çocuk olduğu için ailenin tüm birikimi ona takıldı ,bak kardeşine bu kadar takılmadı diyorum ama bunları çok değerlendiremiyor

ailem neden altın istedi modunda o da ,kocanın etkisinde çok kalıyor

sizce damat haklı mı kızmakta gelin ailesi haklı mı istemekte ?
Gelin hakli ve saf. Kocisine kiyamiyor bellikj. Ama kocisi onu iyi kekliyor. Gelin ailesi o kadar masraf ediyor damat kardesine vermeye gelince veriyoda gelin annesine niye afra tafra yapiyorki. Iyi yapsms annesi. Irite oluyorum soyle sonradam koca bulupta anasini babasini atanlari ya.

MupiNNN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2017
1.032
1.201
39
Kızlar selam

bir arkadaşımın başına geldi bu olay bana anlattığında yorumlarımda kararsız kaldım. Aşağıdaki bu olay yüzünden damat bey gelin ailesine hala kinli ama bana gelin ailesi haklı gibi geliyor lakin emin olamadım sizden objektif yorum istiyorum.

1- evlendiler
4- bunu da duyan gelin annesi ve gelin kız kardeşi dedi ki geline bize de 2 bin tl bırak senin düğün için masraflar var kredi kartını ödeyelim demişler gelin hnm tamam demiş verdi ama böyle söylene söylene
5-damat sinirlendi bu duruma ama kendisi borç verdi o borç ödendi mi şüpheli geline sorulunca hep kaçamak cevap veriyor bana bile düzgünce cevap vermedi açıkcası

Özetle durum bu

6- gelin ilk çocuk olduğu için ailenin tüm birikimi ona takıldı ,bak kardeşine bu kadar takılmadı diyorum ama bunları çok değerlendiremiyor

haklı yada haksız ne önemi altı üstü para. aile istemiş keşke başta takmasaymış ama takmış . istemişler olabilir. takarken iyiydi isterken mi kötü. aile dir böyle şeyler olur. Kişi kocasıyla kötü olursa yine o aile onun yanında olacak ağaç kovugundan çıkmadı sonuçta. Arkadaşınız bu kadar hırslı olmazsa sıkıntı yok.

Deltavealfa

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
1.174
1.521
31
haklı yada haksız ne önemi altı üstü para. aile istemiş keşke başta takmasaymış ama takmış . istemişler olabilir. takarken iyiydi isterken mi kötü. aile dir böyle şeyler olur. Kişi kocasıyla kötü olursa yine o aile onun yanında olacak ağaç kovugundan çıkmadı sonuçta. Arkadaşınız bu kadar hırslı olmazsa sıkıntı yok.
Çok koca düşkünü arkadaşım ama çoğunluk gelin ailesi haklı diyor tabi haksız diyenler de var onları da anladım

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 43 gün geçti.

dyakamoz

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2011
932
3.622
Çok koca düşkünü arkadaşım ama çoğunluk gelin ailesi haklı diyor tabi haksız diyenler de var onları da anladım
Çoğunluk iki tarafı da haksız buluyor gibi aslında. Algıda seçicilik sizdeki. Siz, gelin ailesi haklı diyen yorumları beğeniyorsunuz dikkat ettim de.. Çünkü siz de böyle düşünüyosunuz. Gelin ailesi kısasa kısas yapmış bu mu haklılık? Belki damat tarafı ikibin elden çıkacak diye değil de, bu davranışı itici bulmuştur? Miras paylaşımı mı bu

Muhtelif Evhamli Hatun

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
6.299
20.660
Asil damadin kardeşi haksiz. Borc istemek icin abisinin dugununu mu beklemiş. Şöyle elinde para olunca borc istemek için dunden bekleyenlere kıl olurum.
Damadin kardeşi isterken iyi, gelin ailesi isteyince mi kotu oldular. Verilmeyecekse kimseye verilmez, gelin de ailesine dusman herhalde.

Gözümde afrika savanalarındaki çakallar canlandı. Pusuya yatıp beklemiş resmen.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

helianth

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2021
610
948
Kızlar selam

1- evlendiler

Özetle durum bu

Altınlar geline ait yasal olarak izin vermiş damada da ailesine borç vermiş gibi oluyor aslında. Damat haklı değil yani. Bir de madem herkes taktığını geri alacak niye takılıyor bu altınlar bir anlasam Türk adetlerini.

lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
1.419
2.274
konuda anlayamadığım şu var, damadın kardeşi hadi 2 bin lira borç istemiş, biraz fırsatçılık yapmış ama gelin niye bunu ailesiyle paylaşıyor? sonuçta herkes farklı bir aile, kabul edilip kardeşe 2 bin verildiyse bu arkadaşınız ve eşini ilgilendirir, tabi ortak karar alıyorlarsa. eş sormadan verdiyse o da bir garip. aynı durumu yaşasam aileme gidip kardeşi bizden 2 bin borç aldı demem. gelin ailesi de kısasa kısas yapmış. hiç biri hoş değil. gelin de kardeşi istediğinde sıkıntı yapmayıp annesi istediğinde bunu kafaya takıyorsa o da az buçuk problemli.

Loveintheice

Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2019
639
641
26
Damadin kardeşi de o günü beklemiş heralde yok böyle bir şey ya biraksinlar yuvalarini kursunlar ona borç ona kredi karti şeysi