Merak ettiğim takı konusu

Asil damadin kardeşi haksiz. Borc istemek icin abisinin dugununu mu beklemiş. Şöyle elinde para olunca borc istemek için dunden bekleyenlere kıl olurum.
Damadin kardeşi isterken iyi, gelin ailesi isteyince mi kotu oldular. Verilmeyecekse kimseye verilmez, gelin de ailesine dusman herhalde.

Gözümde afrika savanalarındaki çakallar canlandı. Pusuya yatıp beklemiş resmen.

Kızlar selam

yorumları almak istedim çünkü ben olayı objektif değerlendiremiyorum.

bir arkadaşımın başına geldi bu olay bana anlattığında yorumlarımda kararsız kaldım. Aşağıdaki bu olay yüzünden damat bey gelin ailesine hala kinli ama bana gelin ailesi haklı gibi geliyor lakin emin olamadım sizden objektif yorum istiyorum.

tutarlar örnek ama olay kurgusu böyle :

1- evlendiler
2- örneğin ,erkek tarafı 2 bin TL taktı kız tarafı 6 bin TL taktı
3- takılan 2 bin TL yi damadın erkek kardeşi borç istedi ve damat verdi
4- bunu da duyan gelin annesi ve gelin kız kardeşi dedi ki geline bize de 2 bin tl bırak senin düğün için masraflar var kredi kartını ödeyelim demişler gelin hnm tamam demiş verdi ama böyle söylene söylene
5-damat sinirlendi bu duruma ama kendisi borç verdi o borç ödendi mi şüpheli geline sorulunca hep kaçamak cevap veriyor bana bile düzgünce cevap vermedi açıkcası

ben de ödemedi herhalde erkek kardeşi diyorum haliyle
Özetle durum bu

6- gelin ilk çocuk olduğu için ailenin tüm birikimi ona takıldı ,bak kardeşine bu kadar takılmadı diyorum ama bunları çok değerlendiremiyor

ailem neden altın istedi modunda o da ,kocanın etkisinde çok kalıyor

sizce damat haklı mı kızmakta gelin ailesi haklı mı istemekte ?
Altınlar geline ait yasal olarak izin vermiş damada da ailesine borç vermiş gibi oluyor aslında. Damat haklı değil yani. Bir de madem herkes taktığını geri alacak niye takılıyor bu altınlar bir anlasam Türk adetlerini.

konuda anlayamadığım şu var, damadın kardeşi hadi 2 bin lira borç istemiş, biraz fırsatçılık yapmış ama gelin niye bunu ailesiyle paylaşıyor? sonuçta herkes farklı bir aile, kabul edilip kardeşe 2 bin verildiyse bu arkadaşınız ve eşini ilgilendirir, tabi ortak karar alıyorlarsa. eş sormadan verdiyse o da bir garip. aynı durumu yaşasam aileme gidip kardeşi bizden 2 bin borç aldı demem. gelin ailesi de kısasa kısas yapmış. hiç biri hoş değil. gelin de kardeşi istediğinde sıkıntı yapmayıp annesi istediğinde bunu kafaya takıyorsa o da az buçuk problemli.

Damadin kardeşi de o günü beklemiş heralde yok böyle bir şey ya biraksinlar yuvalarini kursunlar ona borç ona kredi karti şeysi

X