Merhaba

Evet birkaç arkadaş daha yazmış

Hangi bölümü okudunuz

Açık öğretimde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü var Ankara Üniversitesi. Bir araştırın. Hala öğrenci alıyor mu emin değilim. Yalnız kazanmak için öncelikle belli bir seviyede diliniz olması gerekli, okulun sınavına girip kayıt için hak kazanmanız gerek. İngilizceniz olmadan İngilizce öğretmenliğini zaten kazanmanız ve okumanız pek olası değil

Bu sene şehrinizde üniversite varsa onun yabancı dil hazırlık okunabilecek en düşük puanlı bölümünü hedefleyin

O bölümü kazanın ve isteğe bağlı hazırlıkla İngilizce öğrenin

Seneye de tekrar sınava girip öğrendiğiniz İngilizce ile birlikte İngilizce öğretmenliği ya da İngilizce içerir bölümlerden birini kazanın

Babam göndermez diyorsanız da önce hayat bağımsızlığınızı kazanın, bir işe girin, kendi ayaklarınız üzerinde durun, bu sınav işlerini ondan sonra halledin

Üni. Yok bulunduğum ilçede

Öncelikle kendiniz hakkında olumsuz şeyler söylemeyin. Herkes farklıdır, herkesin eğitimden alabildiği de farklıdır. Ne güzel hedefleriniz var, elinizden geldiği kadarını yapmaya çalışın. Aöf olur örgün olur. Kurs içinde ücret gerecek çünkü ücretsiz kurslar sen kendi kendine çabalamadıkça bi faydası olmuyor. Yine faydası oluyor tabi ki ama üzerine düşmek gerek. Hatta zamanınızın büyük bölümünü dil öğrenmeye harcamanız gerek.

kazanabileceğin bir bölüm seç lütfen.
atanıp gidebileceğin bir bölüm olsun.
keşke hayalini gerçekleştir çalış çabala diyebilsem ama boşa heveslendirmiş olurum.
senin ailenle çok zor hayal gerçekleştirmek.
en son akrabanla evlendirmeye çalışıyordu baban seni.

Bilmiyordum ,baktım var gözüküyor ama araştırcm inşlh kalkmamıştır

Evet doğru hatırlıyorsun evlenip gidecektim yurtdışına izin vermedi , liseye gitmeme izin vermedi, 2 sene önce yırtdışına tatil amaçlı gidecektim akrabalarla yine izin vermedi bıktım bu durumdan , babam ve ailem kalbimde değil artık

Açıkçası şu yaşıma kadar hep pasif olduğum için sürekli bunalım takılıyorum , bende devam etmeyi düşünüyorum . Elimden geldiğince eğitim de uzak durmak istemiyorum

Doğduğun ev kaderindir dedikleri çok doğru

Lisede dil sınıfı öğretmeniyim. Öğrencilerimi Ydt'ye hazırlıyorum. Öyle basit bir sınav da değil, temel ingilizce bilmek kesinlikle yetmez. Okuduğunu anlama, yorumlama, çeviri, gramer, kelime becerilerinin bayağı iyi olması gerekiyor. Size imkansız hayallerinizden vazgeçin demek istemiyorum ama daha "sınavı kazandıktan sonra ingilizce kursuna giderim" diyen birine ne diyeceğimi de bilemedim. Şöyle söyleyeyim, sınavı kazandıktan sonra o "giderim" dediğiniz kursta gidip ders anlatacak kıvama gelmiş olmanız gerekir zaten. Gene de imkansız değil, ama yapılması gereken şunlar: En az 1 sene temelden grameri halletmek, mümkünse dershaneye gitmek, 2. sene de bol soru çözerek ve ingilizce okumalar yaparak okuma becerilerinizi geliştirmek.

Açıkçası şu yaşıma kadar hep pasif olduğum için sürekli bunalım takılıyorum , bende devam etmeyi düşünüyorum . Elimden geldiğince eğitim de uzak durmak istemiyorum
Ben de çok zor bir babayla mücadele etmek zorunda kaldım hayatım boyunca. Ben de liseyi disardan bitirdim, universiteyi de disardan bitirdim. Sartlar bazen istedigimiz gibi olmuyor maalesef. Kurban rolunden de cikmak icin cabalamak gerek. Siddet kulturu maalesef yok olmuyor ama mucadele ediyoruz. Toplum bu maalesef, kokleri degistirmek kolay olmuyor. Hala da bu toplumun bir parcasiyiz. Pasifligin sebebi belli kendini suclama bunun icin. Bundan sonra daha iyi olmasi icin cabalamak en dogrusu. Olumsuz seslere kulaklarini kapatmak dogru olan.

Öncelikle tebrik ederim, hangi bölümü bitirdin , çalışıyor musun şimdi ?

Aslinda aöf de varmış ama kaldırılmış 2011 di senesi sanırım. 2012de liseden mezun olmuştum ailemin durumu yoktu keşke dursaydi okumayı çok isterdim.

Açık öğretimde ingilizce öğretmenliği yok. Kaldı ki hiç ingilizce bilmiyorsanız dil sınavını geçmeniz mümkün değil. Öyle bir kaç ay kursa gitmekle olacak iş değil. Hele sınavdan sonra kursa gitme fikrine hiç kapılmayın zaten sınavı geçmek için ileri seviye ingilizce bilmek gerek. Dil sınavını geçip üniversiteye giren öğrenciler zaten hali hazırda ingilizce bilen öğrenciler. Üniversitede öğretmenlikle ilgili alan derslerinin yanında ileri seviye ingilizce alan dersleri de var ki bunlar da ingilizce öğrenmeye değil öğretmeye yönelik dersler. İdeallerinizin peşinde koşma isteğinizi anlıyorum fakat daha ulaşılabilir bir alana mı yönelseniz acaba? Ama illaki ingilizce olsun derseniz en az 3 yılınızı buna kanalize olarak, önce dili halledip sonra da üniversite sınavına hazırlanarak geçirmelisiniz. Her şey gönlünüzce olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…