Merkezi sistem aidatınız kaç TL?

Aidatımız normal mi 😂

• Normal

OY: 6 26,1%
  • Az bile

OY: 1 4,3%
  • Bence çok

OY: 16 69,6%

• Ankete Katılan
    23
İlk defa boyle bir sey duydum ev dubleks diye iki kati aidat mi alinir,gerekceleri neymis?
bizim sitede sizin gibi giris dubleks arakatlar ve ust dublekslerden olusuyor.biz ust dubleksteyiz butun daireler gibi 400 tl oduyoruz.hatta kapali otoparkta ikiser arabalik yerimiz var arakatlarin bir araba yeri varken.
itiraz etmeniz bir ise yarar mi bilmem ama en azindan deneyin bence.

Valla hic bi fikrim yok. 4.5 senedir oturuyorum 4 sene kayinpederim odemisti haberim bile yoktu
Ilk defa bu sene ben odedim 🤷‍♀️ tapumuz da cift. Dubleks daire olarak gozukmuyor galiba, iki tane ayri daire gibi. Sanirim icteki merdiven sonradan kacak yapilmis. ondan olabilir.
Eylul gibi mustakil eve tasinacagim zaten cok desmeyeyim :)
Insallah omur boyu bir daha aidatla isim olmaz 🤦‍♀️ kira gibi aidat odeniyor buyuk sehirde.

merkezi sistem ısıtma bu dönemde saçmalık. kombide isteğin gibi faturanı ayarlayabilirsin. 2 ay evde olmasan boş evin ısınmasına para veriyorsun

merkezi sistem ısıtma bu dönemde saçmalık. kombide isteğin gibi faturanı ayarlayabilirsin. 2 ay evde olmasan boş evin ısınmasına para veriyorsun
Şu an battaniye altında ısınmaya çalışıyoruz peki buna ne demeli... aylık 500 ver ama battaniye altında ısınmaya çalış neden çünkü mayıs ayında asla yakılmasın kalorifer...

Şu an battaniye altında ısınmaya çalışıyoruz peki buna ne demeli... aylık 500 ver ama battaniye altında ısınmaya çalış neden çünkü mayıs ayında asla yakılmasın kalorifer...
bende yıllar önce merkezi sistemde oturarak hayatımın hatasını yapmıştım. ama asla oturmam artık. boşa giden para maalesef

Hava soğuk değil ki o kadar ya. Toplantilarda mı alınıyor ne zamana kadar yakilacaginin kararı?

Hava soğuk değil ki o kadar ya. Toplantilarda mı alınıyor ne zamana kadar yakilacaginin kararı?
dr yad bina yada site yöneticisin sanırım :) yorumuma dislike atmışsın. herkes merkezi sistemi sevmek zorunda değil di mi

bende yıllar önce merkezi sistemde oturarak hayatımın hatasını yapmıştım. ama asla oturmam artık. boşa giden para maalesef
Bence de boşa giden para. Yıllık toplam ödediğim 6 bin tl ile kışın adam akıllı ısınacağımı mayısta da battaniye altına girmeden kombimi yakacağımı düşünüyorum.

I

Ikisi de değilim de her beğenmeyen kişiye de niye beğenmedin demek zorunda değiliz değil mi? Yoksa ohoo.
orası öylede bir yorumu beğenmeyen o yoruma karşı demek değilmidir. internet dünyasında bu hep böyle algılanır diye biliyorum. onun dışında dikkat çekmek için yapılanlar var. tercih meselesi tabiki

Bence de boşa giden para. Yıllık toplam ödediğim 6 bin tl ile kışın adam akıllı ısınacağımı mayısta da battaniye altına girmeden kombimi yakacağımı düşünüyorum.
bu kriz ortamında para artık daha da değerli. artık herşeyi iyi hesaplamak zorundayız gerçekten

orası öylede bir yorumu beğenmeyen o yoruma karşı demek değilmidir. internet dünyasında bu hep böyle algılanır diye biliyorum. onun dışında dikkat çekmek için yapılanlar var. tercih meselesi tabiki
Ee karşıyım ama yönetici falan değilim. Kışın dereceyi ayarlamakla uğraşmıyorum, elimde olmadığı için de nasıl az yakarım evden çıkarken şunu yapayım girince bunu yapayım gece şu ayara getireyim vs diye düşünmüyorum. Kis aylarında 600 ve üstü ödeyeceğime 12 aya bölerek ödemiş oluyorum. Güzel, oturmuş bir site veya apartmanda oturunca da fazla ödememiş oluyorum. 3 farklı evde merkezi sistemde oturdum 3ü de çok güzel ve uygundu bence. Dikkat çekmek için niye beğenmedim atayım sizin yazdığınız yoruma aa kim beğenmemiş vs diye bakanlar olacak beni görecek ben de dikkat mı çekeceğim yok artık. Ama siz sorunca uzadı tabii bu da tercih meselesi sormak yani.

Mesela 6 ay 500 toplaniyorsa,6 ay 250 toplanabilir. Sonuçta doğalgaz yakılmıyor o sürelerde.
Bazı büyük sitelerde peyzaj bahçe düzenlemesi oluyor,havuz oluyor vs vs yıl boyu sabit olabilir yani mantikli ama sizin durumda 6ay 6ay şeklinde olabilir.
Ayrıca yönetim alınani verileni kalem kalem yazıp girise panoya asmali. Şeffaflık olmalı.
Bu durumlarda Yönetici ve tayfasına hiç guvenmiyorum, 🙄

Ayrıca yönetim alınani verileni kalem kalem yazıp girise panoya asmali. Şeffaflık olmalı.
Sanırım asıl derdim bu. Yöneticinin dediği gibi ucu ucuna yetiyorsa neden gocunayım ama yok şeffaflık yok. Birilerin dile getirmesi lazım bunu sanırım ben olacağım...

bana Ankara için normal geldi fiyat. sanırım şeffaflık istiyorsunuz ve haklısınız da, aslında yönetim aylık olarak bilgilendirici bir evrak asmasa da apartman toplantısında size neyin nereye gittiğini belli aralıklarla duyurmak zorunda. kendi evimizde otururken böyle oluyordu, makbuzlar toplantıda gösteriliyordu ve hepimiz ne nereye yaptırılacak vs karar alıp imzalıyorduk.

şu anda merkezi sistemle ısınan bir apartmanda kirada oturuyoruz. aidat 300 tl, markete giden bina görevlimiz falan yok, çöp alınıyor ve gayet iyi temizlik yapıyor. ısınma bedeli ayrıca ödeniyor.
önceden aidatımız 175 tl idi, bizim yönetici açıklıyordu neye ne kadar verdiğini ama yine de nereye gidiyor bu para, çok ödenmiş ne gerek var gibi şeyler konuşulunca yöneticimiz bozuldu, yerine yönetici adayı çıkmadı ve bina yönetimi bir şirkete devredildi. şirkette 300 tl uygun gördü, paşa paşa ödüyoruz. eski yönetici de "beni beğenmiyordunuuz nolduuu" diye geziyor. biz kiracı olduğumuzdan oy hakkımız yok. Ev sahipleri eski yöneticinin gönlünü edebilirse geri dönecekmiş :KK48:

bana Ankara için normal geldi fiyat. sanırım şeffaflık istiyorsunuz ve haklısınız da, aslında yönetim aylık olarak bilgilendirici bir evrak asmasa da apartman toplantısında size neyin nereye gittiğini belli aralıklarla duyurmak zorunda. kendi evimizde otururken böyle oluyordu, makbuzlar toplantıda gösteriliyordu ve hepimiz ne nereye yaptırılacak vs karar alıp imzalıyorduk.

şu anda merkezi sistemle ısınan bir apartmanda kirada oturuyoruz. aidat 300 tl, markete giden bina görevlimiz falan yok, çöp alınıyor ve gayet iyi temizlik yapıyor. ısınma bedeli ayrıca ödeniyor.
önceden aidatımız 175 tl idi, bizim yönetici açıklıyordu neye ne kadar verdiğini ama yine de nereye gidiyor bu para, çok ödenmiş ne gerek var gibi şeyler konuşulunca yöneticimiz bozuldu, yerine yönetici adayı çıkmadı ve bina yönetimi bir şirkete devredildi. şirkette 300 tl uygun gördü, paşa paşa ödüyoruz. eski yönetici de "beni beğenmiyordunuuz nolduuu" diye geziyor. biz kiracı olduğumuzdan oy hakkımız yok. Ev sahipleri eski yöneticinin gönlünü edebilirse geri dönecekmiş :KK48:
Ya hahha yöneticinin yerinde olsam ben de öyle yapardım. Ama apt sakinleri olarak da şeffaflık istemek en doğal hakkımız işte. Ya biz şirkete filan devredilsek eyvah o zaman 😃

600 haneli büyük bir sitede 231 tl aidat ödüyorduk eski evde. Çöp,güvenlik,asansör,otopark ve bahçe düzenlemesi vardı sadece. Kışın 130 m2 eve en fazla 300 ısınma ücreti verirdik.

Evin kac metrekare oldugu da önemli, 70 metrekare evin isinmasiyla 160 metrekare evin isinmasi cok farkli seyler.

Biz ısınmasız 350 veriyoruz. Benim evim cift daire sayiliyor 700 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Ben de bunu merak ediyorum. Giris katta 2 tane daire dubleks. En üstte de öyle. Bu 4 daire 700 ödüyor. Ama kapiciya iki kattan ayri ayri siparis vermiyoruz mesela 🤷‍♀️ havuza iki kere girmiyoruz, asansoru cift cift kullanmiyoruz hatta giriste oldugumuz icin asansoru hic kullanmiyoruz.
450 500 olsa kabul ama tam iki kati olmasi normal mi?
Bizde de aynı dubleksler çift daire sayılıp 500 aidat veriyoruz. Merkezi sistem ancak bizde biraz farklı hala çözemedim yaktığımızı ödüyoruz anca ısı kaybı vs düşen pay oluyor 300 ise fatura 200 de bu kısım gösteriliyor 500 fatura geliyor. Isı kaybı değişiyor ama 20 lira eksik ya da fazla ortalama hep böyle bu arada mutfak doğalgazı ayrı fatura geliyor. Asansör bahçe tadilatı olur parkı mahvederler vs bunlardan da aydı para isteniyor resmen bin lira gidiyor 🤦‍♀️

X